Jump to content


Photo

Zasto volite Srbiju?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
91 replies to this topic

#16 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 18 September 2013 - 09:40

proja1.jpg Volim i zbog ovoga :)



#17 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2013 - 09:41

Ne znam da li predstavlja problem što volim Matiju i što mi je jedna od omiljenih pesama Kad dođeš u bilo koji grad? ;)

 

Voliš Matijinu pesmu ali to nema veze sa Srbijom.

Ili možda ima ako se uzme u obzir sve ono što je Matija uradio za Srbiju?



#18 Bluebird

Bluebird
  • Banned
  • 56 posts

Posted 18 September 2013 - 09:51

Nisam rekao da je mrzim. To je tvoj biserni falsifikat.

Kako mogu da volim ili mrzim nešto što postoji samo na papiru?

Psi laju karavani prolaze

 

Volim svoj rodni grad 

download.jpg


Edited by Bluebird, 18 September 2013 - 09:54.


#19 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 18 September 2013 - 10:01

Iako su Srbi elementarno inteligentan narod, Srbija je jedna rigidna, pravoslavna džamahirija. To je zemlja u kojoj se uz titulu "revolucionar" odmah stavlja oreol, dok se "evolucionari", ukoliko ne popiju metak, školuju i napreduju u inostranstvu jer su u svojoj zemlji izdajnici. U njene škole idu apsolutno najlepše tinejdžerke, pa opet tinejdžeri seku jedni druge mačetama. Priroda i njena bogatstva daju šansu svakom a Srbija uvozi hranu. I pored 14 izvanrednih igrača, samo u Ligi Šampiona, Srbija neće igrati na velikoj fudbalskoj smotri. Stanovnici te zemlje u miru vade oči jedni drugima, dok su u ratu složni kao jedan. U 21. veku, u eri tehnologije, stanovništvo se zaluđuje srednjim vekom pa se, umesto progona bogumila i veštica, spopadaju ljudi po ulicama jer su "pederi". Kad sam kod tehnologije: jedan Nikola Tesla, Srbin, je stvoritelj tehnologije za 22. vek, dok mi od svega toga izvozimo u najrazvijeniju zemlju sveta tehnološko čudo zvano Yugo 45. :ajme:



#20 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 18 September 2013 - 10:06

Nisam rekao da je mrzim. To je tvoj biserni falsifikat.

Kako mogu da volim ili mrzim nešto što postoji samo na papiru?

Što da ne. JA volim i 500 evra, a postoje samo na papiru.



#21 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2013 - 10:09

Što da ne. JA volim i 500 evra, a postoje samo na papiru.

 

Pričaš o dve potpuno različite stvari.

Tih 500 evra ima svoju praktičnu vrednost. Srbija nema.

 

Izem ti zemlju koja je najviše učinila za svoje građane time što im je omogućila da bez prepreka izađu iz zemlje.


Edited by melankolic, 18 September 2013 - 10:11.


#22 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 18 September 2013 - 10:12

Pričaš o dve potpuno različite stvari.

Tih 500 evra ima svoju praktičnu vrednost. Srbija nema.

 

Izem ti zemlju koja je najviše učinila za svoje građane tako što im je omogućila da bez prepreka izađu iz zemlje.

 

.... da bi ostala raja kojom vlada fukara. kad pogledaš, ima to smisla.



#23 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2013 - 10:15

.... da bi ostala raja kojom vlada fukara. kad pogledaš, ima to smisla.

 

Logično dolazimo do zaključka šta je Srbija.

 

P.S. Nisu najlepše tinejdžerke u Srbiji.



#24 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 18 September 2013 - 10:24

Pričaš o dve potpuno različite stvari.

Tih 500 evra ima svoju praktičnu vrednost. Srbija nema.

 

Izem ti zemlju koja je najviše učinila za svoje građane time što im je omogućila da bez prepreka izađu iz zemlje.

Ne, ja pričam o nečemu što postoji samo na papiru, kako si ti rekao. I da to ne može da se voli. Ja kažem da može. 

Sad dodaješ nove kvalifikacije, ovo ima vrednost, ono nema. 

Umesto da kažeš da si lupio glupost, da Srbija nije nešto što je samo na papiru, nego je i na zemlji i ljudima i u sećanjima i u idejama. I može i da se voli i da se mrzi, pitanje koliko je racionalno gajiti neke emocije prema državi ali nije nemoguće. Doduće, nismo ni utvrdili da li govorimo o državi ili nečem drugom, ali ti si požurio da nekom nešto spočitaš, nije važno šta, ni koliko ima doslednosti u tome, važno je pljunuti, odmah se lepše osećaš.



#25 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2013 - 10:33

Ne, ja pričam o nečemu što postoji samo na papiru, kako si ti rekao. I da to ne može da se voli. Ja kažem da može. 

 

Znam, Biseru.

 

crooge.jpg

 

Sad dodaješ nove kvalifikacije, ovo ima vrednost, ono nema. 

Umesto da kažeš da si lupio glupost, da Srbija nije nešto što je samo na papiru, nego je i na zemlji i ljudima i u sećanjima i u idejama. I može i da se voli i da se mrzi, pitanje koliko je racionalno gajiti neke emocije prema državi ali nije nemoguće. Doduće, nismo ni utvrdili da li govorimo o državi ili nečem drugom, ali ti si požurio da nekom nešto spočitaš, nije važno šta, ni koliko ima doslednosti u tome, važno je pljunuti, odmah se lepše osećaš.

 

Zemlja k'o zemlja. Sad je ovolika a sutra već je pitanje kolika će biti. Nego, zašto je Srbija kao zemlja lepša, recimo, od Grčke, Španije, Švedske ili SAD?

 

Ljudi k'o ljudi. Sada su ovde a sutra već negde drugde, uronjeni u melting pot. To o čemu pričaš samo govori o tebi, o tome koliko nisi upoznao ljude iz drugih zemalja.

 

Sećanje na šta, konkretno? Na Jugoslaviji ili na kneževinu / kraljevinu? Čekaj prvo da se dogovorimo da li dobro to čega se prisećamo. Meni je dobro prisećati se SFRJ ali tu nije bilo Srbije kao glavnog policajca.

 

Ideje, koje konkretno? O slobodi? Nemoj me zasmejavati.



#26 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 18 September 2013 - 10:46

Ne mogu da kazem da volim Srbiju, ali sam verovatno na neki nacin vezan za kulturno podneblje odakle poticem (bivsa Jugoslavija, sa posebnim mestom za Srbiju), jer u suprotnom ne bih visio na forumima poput ovog. Sta me zapravo privlaci?  Lakoca razumevanja, koja ne pociva samo na zajednickom jeziku nego  i na kulturnim referencama i na slicnim iskustvima u odrastanju. Zanimljivo je da te reference ne poticu obavezno iz srpsko-hrvatske kulture: imam drugare iz dosta zemalja, ali sem jednog Italijana, niko od njih nije cuo za Dilana Doga, Zagora, Alana Forda i ostale Bonelijeve junake; oni nisu gledali "Opstanak", ne znaju ko su vitez Koja, Atomski mrav ili Bananamen... To su sve sitnice, ali kad se sve stave zajedno, imaju neku malu tezinu... Sa druge strane, bolje da ne pocinjem da nabrajam sta ne volim u Srbiji, ne bih da izgubim citav dan na jedan post.

 

 



#27 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 18 September 2013 - 10:51

...

 
Zemlja k'o zemlja. Sad je ovolika a sutra već je pitanje kolika će biti. Nego, zašto je Srbija kao zemlja lepša, recimo, od Grčke, Španije, Švedske ili SAD?
 
Ljudi k'o ljudi. Sada su ovde a sutra već negde drugde, uronjeni u melting pot. To o čemu pričaš samo govori o tebi, o tome koliko nisi upoznao ljude iz drugih zemalja.
 
Sećanje na šta, konkretno? Na Jugoslaviji ili na kneževinu / kraljevinu? Čekaj prvo da se dogovorimo da li dobro to čega se prisećamo. Meni je dobro prisećati se SFRJ ali tu nije bilo Srbije kao glavnog policajca.
 
Ideje, koje konkretno? O slobodi? Nemoj me zasmejavati.


U al' si nagomilao.
Ti tvrdiš da je Srbija lepša od Grčke, Španije, Švedske ili SAD, a pitaš mene zašto je lepša. Nemam pojma, nisam poredio uopšte i nemam nameru.
Ljudi ko ljudi, i? Naravno, ono što sam rekao govori o meni. To kako ti čitaš, šta podrazumevaš, izmišljaš, konstruišeš, podmećeš, to govori o tebi, i to vrlo ružno. Trebalo je možda reći, da Srbija je na papiru, ona postoji i bez tla, zemlje, teritorije i bez ljudi. Možda bi to neko voleo, ali zasad nije tako.
I meni je dobro prisećati se SFRJ, neko se rađe seća kraljevine neko je oduševljen ovom demokratijom. Nekom je bilo lepo jer je bio mlad, nekom jer je mogao da putuje, nekom jer nije bio gladan.
Neko ima svoju viziju Srbije, pokušava da je ostvari, neko ima viziju sebe bez Srbije, pa se ti smej, slobodno.



#28 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 18 September 2013 - 10:52

Jel moze ovo - kao i druge teme koje sadrze "voljenje" u naslovu - da se prebaci (ili bar splituje) gde i spada, tj. na Ljubav i sex? To ima barem isto onoliko smisla koliko i bilo kakvo voljenje karti, birokratija, sarenih krpa i ruznih pesama koji sacinjavaju identitet bilo koje drzave...



#29 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2013 - 10:53

U al' si nagomilao.
Ti tvrdiš da je Srbija lepša od Grčke, Španije, Švedske ili SAD, a pitaš mene zašto je lepša. Nemam pojma, nisam poredio uopšte i nemam nameru.
Ljudi ko ljudi, i? Naravno, ono što sam rekao govori o meni. To kako ti čitaš, šta podrazumevaš, izmišljaš, konstruišeš, podmećeš, to govori o tebi, i to vrlo ružno. Trebalo je možda reći, da Srbija je na papiru, ona postoji i bez tla, zemlje, teritorije i bez ljudi. Možda bi to neko voleo, ali zasad nije tako.
I meni je dobro prisećati se SFRJ, neko se rađe seća kraljevine neko je oduševljen ovom demokratijom. Nekom je bilo lepo jer je bio mlad, nekom jer je mogao da putuje, nekom jer nije bio gladan.
Neko ima svoju viziju Srbije, pokušava da je ostvari, neko ima viziju sebe bez Srbije, pa se ti smej, slobodno.
 

 

Ovo tvoje kao da je napisano za kongres URS- a.

Dakle, jedno veliko NIŠTA.


Edited by melankolic, 18 September 2013 - 10:54.


#30 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 18 September 2013 - 10:53

Evo ja volim Srbiju zbog Nikole Tesle i zbog Kraljeviće Marka i zbog Čak Norisa.

 

A ja je volim zbog Eshila, Sofokla i Evripida, a pomalo i zbog Ivana Groznog i Tedija Ruzvelta.

 

(Imaju podjednako veze sa istom kao i tvoji primeri.)