Jump to content


Photo

Zasto volite Srbiju?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
91 replies to this topic

#1 Bluebird

Bluebird
  • Banned
  • 56 posts

Posted 18 September 2013 - 08:45

Pitanje je vrlo jednostavno.

Zasto volite Srbiju? :D



#2 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 18 September 2013 - 08:55

Volim je zbog Desanke Maksimović, zbog Beograda, zbog banja i planina, zbog Vuka Kradžića, zbog XI beogradske gimnazije, zbog Karađorđeve šnicle, zbog Novog Beograda, zbog Mome Kapora i Iva Andrića, zbog ušća, zbog toga što sam baš u njoj rođena, zbog košarke, zbog Radoja Domanovića, zbog milion drugih stvari.



#3 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2013 - 08:57

Volim je zbog Desanke Maksimović, zbog Beograda, zbog banja i planina, zbog Vuka Kradžića, zbog XI beogradske gimnazije, zbog Karađorđeve šnicle, zbog Novog Beograda, zbog Mome Kapora i Iva Andrića, zbog ušća, zbog toga što sam baš u njoj rođena, zbog košarke, zbog Radoja Domanovića, zbog milion drugih stvari.

 

Može li pojašnjenje boldovanog?

Da nije, možda, i Nikola Tesla "srce Srbije"?



#4 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 18 September 2013 - 09:00

Može li pojašnjenje boldovanog?

Da nije, možda, i Nikola Tesla "srce Srbije"?

Hahahah, znala sam. Malo čitanja o Andriću i njegovom životu, nije na odmet, pa ćemo onda komentarisati čoveka koji je najlepši deo života, po njegovim rečima, proveo pogodite gde? U Višegradu? Herceg Novom? Travniku? Ne?



#5 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2013 - 09:04

Hahahah, znala sam. Malo čitanja o Andriću i njegovom životu, nije na odmet, pa ćemo onda komentarisati čoveka koji je najlepši deo života, po njegovim rečima, proveo pogodite gde? U Višegradu? Herceg Novom? Travniku? Ne?

 

Kakve veze ima što je I. Andrić najlepši deo života proveo u Srbiji sa tvojom ljubavlju prema Srbiji?

To je njegov utisak a ne tvoj.

 

Budalaština.


Edited by melankolic, 18 September 2013 - 09:05.


#6 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 18 September 2013 - 09:09

Jel moraš i ovu temu da usereš?

 

Mogu li ljudi da napišu svoje impresije bez da ih neko vija po forumu zbog gluposti...



#7 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2013 - 09:10

Jel moraš i ovu temu da usereš?

 

Mogu li ljudi da napišu svoje impresije bez da ih neko vija po forumu zbog gluposti...

 

Iracionalna je ta vaša "ljubav" i po pravilu (vidimo na primeru ljubavi prema Ivi Andriću) falsifikatorska.



#8 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 18 September 2013 - 09:11

Kakve veze ima što je I. Andrić najlepši deo života proveo u Srbiji sa tvojom ljubavlju prema Srbiji?

To je njegov utisak a ne tvoj.

 

Budalaština.

Budalaština je što ti nekome određuješ zbog čega će voleti ili ne voleti Srbiju ili Tunguziju.
Evo ja volim Srbiju zbog Nikole Tesle i zbog Kraljeviće Marka i zbog Čak Norisa.



#9 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2013 - 09:13

Budalaština je što ti nekome određuješ zbog čega će voleti ili ne voleti Srbiju ili Tunguziju.
Evo ja volim Srbiju zbog Nikole Tesle i zbog Kraljeviće Marka i zbog Čak Norisa.

 

Ti si Biser foruma, to se zna.

 

A je l' je voliš i zbog Ratka & Radovana, Slobe Slobode, Dobrice, Matije, Amfilohija, Pahomija...? Oni se kao i ti kunu u tu ljubav prema Srbiji.



#10 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 18 September 2013 - 09:17

Ti si Biser foruma, to se zna.

 

A je l' je voliš i zbog Ratka & Radovana, Slobe Slobode, Dobrice, Matije, Amfilohija, Pahomija...? Oni se kao i ti kunu u tu ljubav prema Srbiji.

Ako ti mrziš Srbiju zbog Radovana, to je iracionalna mržnja, falsifikatorska. 



#11 Партибрејкер

Партибрејкер
  • Members
  • 254 posts

Posted 18 September 2013 - 09:27

Ja je volim i mrzim u isto vreme. Kao što volim i svog rođaka alkoholičara, a u isto vreme ga mrzim što je takav. Kao neka mržnja iz milošte.



#12 Bluebird

Bluebird
  • Banned
  • 56 posts

Posted 18 September 2013 - 09:29

Upravo kako sam i ocekivala .Srbi vole tako sto se svadjaju :)



Volim je zbog Desanke Maksimović, zbog Beograda, zbog banja i planina, zbog Vuka Kradžića, zbog XI beogradske gimnazije, zbog Karađorđeve šnicle, zbog Novog Beograda, zbog Mome Kapora i Iva Andrića, zbog ušća, zbog toga što sam baš u njoj rođena, zbog košarke, zbog Radoja Domanovića, zbog milion drugih stvari.

:+1:



#13 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 18 September 2013 - 09:36

Kakve veze ima što je I. Andrić najlepši deo života proveo u Srbiji sa tvojom ljubavlju prema Srbiji?

To je njegov utisak a ne tvoj.

 

Budalaština.

Ti bi baš da se svađaš i da uvlačiš ljude u besmislene rasprave, u kojima bi ti oni objašnjavali zašto je 2+2=4, kad bi sa filozofske strane gledano, mogli da budu i 5. Nemam vremena za to. Uživaj u svojoj mržnji u miru i tišni. Ne bih da ti pravim čapraz divan.



#14 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 September 2013 - 09:37

Ako ti mrziš Srbiju zbog Radovana, to je iracionalna mržnja, falsifikatorska. 

 

Nisam rekao da je mrzim. To je tvoj biserni falsifikat.

Kako mogu da volim ili mrzim nešto što postoji samo na papiru?



#15 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 18 September 2013 - 09:38

Ne znam da li predstavlja problem što volim Matiju i što mi je jedna od omiljenih pesama Kad dođeš u bilo koji grad? ;)