Jump to content


Photo
- - - - -

Koji su dobri anti virus programi?


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#31 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 02 May 2013 - 12:04

Sta mislite o AVG antivirusnom programu?
Kakvi su utisci onih koji ga koriste?


  • 0

#32 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 29 March 2014 - 19:49

Moze li mi neko nesto reci o Baidu antivirus programu da li je neko cuo za njega i kakav je kao program?


  • 0

#33 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 29 March 2014 - 21:39

haker ti si na windowsu? pređi na neki Linux kad te toliku brinu virusi :)


  • 0

#34 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 30 March 2014 - 13:19

Moze li mi neko nesto reci o Baidu antivirus programu da li je neko cuo za njega i kakav je kao program?

Antivirusni programi usporavaju brzinu racunara i uprincipu ti nisu potrebne sve njegove opcije. Najbolje je sigumo surfovati, izbegavati nepoznate datoteke, iskacuce prozore, izbegavanje otvaranje linkova sa nepoznatih mail adresa itd. SSpyware i adware programi(vecina) su kreirani na nacin da prikupljaju informacije o korisnicima kako bi im kasnije isporucili ciljane oglase u skladu sa njihovim interesima. Za razliku od virusa, to obicno nisu zlonamemi programi. Oni se samo pritaje u racunarskoj memoriji. Povremeno skeniranje racunara  je dobar nacin da smanjis rizik i osiguras  nesmetan rad racunara.

Ljudi obicno kupe skup racunar ali nece i original win (oko 100e) a njegov fwall je odlican + zakrpe koje redovno daje za dwload.
 


  • 0

#35 Ske

Ske
  • Members
  • 12 posts

Posted 06 April 2014 - 06:46

Ljudi obicno kupe skup racunar ali nece i original win (oko 100e) a njegov fwall je odlican + zakrpe koje redovno daje za dwload.

Veoma tacno 

Vec preko 3 godine moj PC nema nista drugo osim Security Essentials i za te tri godine nikada nisam imao problema sa virusima. 
Nekoliko browser hijackera svremena na vreme i to samo zato jer sam ih JA instalirao sa sumnjivim programima, ali nista sto malo guglanja nije uspelo da "popravi".

 

Ako ipak, ne zelis da platis licencu, onda je verovatno Linux tvoj izbor posto OS X, iako besplatan i po meni mnogo bolji i bezbedniji od Linuksa, zahteva ipak preskupe masine.


  • 0

#36 Babbage

Babbage
  • Members
  • 2 posts

Posted 16 April 2014 - 11:07

Pozdrav,

Kada su u pitanju AV programi, možda najpribližnija ocena bi bila, da su oni nužno zlo ukoliko radite u Windows okruženju.

Ne treba ih zanemariti, ali još manje slepo verovati u njihovu nepogrešivost.

Moja preporuka je da se ipak koristi AV program i recimo integralni fw u Windowsu ali su mnogo važnije od toga mere predostrožnosti, od kojih ću navesti tri najbitnije:

Backup,

Backup,

Backup

 

Znam dosta ljudi koji prosto ne žele da iskoriste mogućnosti programa kao što su Acronis True Image ili Nothon Ghost i bez po muke uvek vrate svoj sistem u prvobitno ispravno stanje, ma kakva softveska havarija da se dogodi, a to nije uvek i samo neki virus.

Umesto toga, muče se svako malo sa instalacijom sistema od nule, umesto da za par minuta, opet imaju svoj os, čist i netaknut, sa svim custom podešavanjima, na koje obično ode više vremena, nego na samu čistu instalaciju.

Ova solucija je mnogo bolja od system restore opcije u windowsu, koja vam konstatnto ždere resurse na hardu i koju lično uvek držim isključenu.

Ja koristim win 7 i na njemu već dugo imam instaliran besplatni Avira antivirus, koji se u praksi pokazao kao veoma solidna zaštita, s obzirom da ima i real time i web protection već u osnovnoj verziji.

Prilično je ažuran, ne opterećuje previše računar, samo ponekad ume da ugnjavi sa false alarmima ali nije strašno.

Odavno nisam stavljao neki drugi av, a nema ni razloga, za sada sam sasvim zadovoljan.

Tu je naravno i faktor navike, jer se odavno držim izreke - ako radi, ne popravljaj. :)


Edited by Babbage, 16 April 2014 - 11:08.

  • 0

#37 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 30 May 2014 - 21:47

Moze li mi neko preporuciti dobar antivirus za windows xp a da ne usporava rad racunara?
Ja trenutno koristim avast, ali mi mnogo usporava rad racunara, zna li neko bolji antivirus?


  • 0

#38 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 30 May 2014 - 21:57

Iskljuci dodatne alate (software updater, grime fighter..) i nece ti usporavati :D


Edited by kronostime, 30 May 2014 - 21:58.

  • 0

#39 nemi

nemi
  • Members
  • 6 posts

Posted 31 May 2014 - 14:12

Moze li mi neko preporuciti dobar antivirus za windows xp a da ne usporava rad racunara?
Ja trenutno koristim avast, ali mi mnogo usporava rad racunara, zna li neko bolji antivirus?

 

antimalwarebyte probaj


  • 1

#40 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 29 June 2014 - 22:07

Zna li neko postoji li opcija i gde se nalazi opcija za deaktiviranje naloga za one koji vise ne zele da imaju nalog na forumu b 92?


  • 0

#41 Kharequiem

Kharequiem
  • Members
  • 56 posts

Posted 30 June 2014 - 11:35

Koristim Avast par godina i do sada nisam imao nikakvih problema!


  • 1

#42 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 01 July 2014 - 16:22

Zna li neko postoji li opcija i gde se nalazi opcija za deaktiviranje naloga za one koji vise ne zele da imaju nalog na forumu b 92?

Idi ozezi na politici o manjinama i samo ce se deaktivirati  :D


  • 4

#43 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 10 July 2014 - 22:52

Zna li neko neki antivirus program, osim avasta gde se moze besplatno obnavljati licenca kada istekne?
Mislim na free verzije antivirus programa.


  • 0

#44 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 12 July 2014 - 16:42

Avira


  • 0

#45 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 12 July 2014 - 17:16

...kav je super ali dosadjuje...


  • 0