Jump to content


Photo
- - - - -

Koji su dobri anti virus programi?


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#1 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 04 February 2013 - 10:39

Moze li mi neko preporuciti dobar anti virus program gde mogu sam obnoviti licencu kada istekne, i gde mogu da ga skinem?
Ja trenutno koristim Avast ali iskreno nisam bas najzadovoljniji.


  • 0

#2 elektro_pionir

elektro_pionir
  • Members
  • 44 posts

Posted 06 February 2013 - 10:04

Kaspersky antivirus ili internet security je najbolji , probao sam puno raznoraznih antivirusa i definitivno nema konkurenciju , ko je probao shvatice razliku .


  • 1

#3 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 06 February 2013 - 14:25

Hvala puno na predlogu.


  • 0

#4 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 06 February 2013 - 23:17

Ni jedan ti nece pruziti 100-postotnu zastitu, a sto se tice poredjenja ako te ne mrzi da citas:

 

http://www.pcmag.com/reviews/antivirus

http://www.av-compar...s/dynamic-tests


  • 0

#5 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 07 February 2013 - 22:20


Moze li mi neko preporuciti dobar anti virus program gde mogu sam obnoviti licencu kada istekne, i gde mogu da ga skinem?
Ja trenutno koristim Avast ali iskreno nisam bas najzadovoljniji.

 

Ništa u životu nije 100%, ali pre bilo kog antivirusa, bitno je odgovorno ponašanje. Ja godinama koristim baš Avast koji radi real-time zaštitu, a imam instaliran i Malwarebytes Anti-malware koji povremeno pokrećem radi "drugog mišljenja" i nisam imao nikakvih problema.

Bilo bi lepo i da napišeš malo konkretnije šta ti se nije dopalo kod Avast-a i čime nisi zadovoljan.


Edited by namcor, 07 February 2013 - 22:20.

  • 2

#6 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 08 February 2013 - 02:19

Ništa u životu nije 100%, ali pre bilo kog antivirusa, bitno je odgovorno ponašanje.

 

Bilo je dobrih incognitovih postova bas na tu temu, ali davno i razbacano pa me mrzi da trazim. Recimo ovaj:

 

Bilo koji passive AV + malo mozga pri koriscenju racunara. Recimo BitDefender Free Edition je besplatan (passive varijanta) i koristan za imati kad naletite na neki poveci sumnjicavi fajl. Resurse jede samo kad ga pustite da skenira nesto i to je to. Za proveru omanjih fajlova u ciju malicioznost mozete osnovano sumnjati (raznorazni krekovi i ostale nelegalstine) postoji fenomenalan online scanner @ http://www.virustotal.com

Pro-active AV-ovi jednostavno nisu vredni resursa koje jedu - u 99% slucajeva nece otkriti potencijalno opasni fajl koji je upravo krenuo da se siri kao kuga zato sto jos definicije za istog ne postoje, tako da jedini rezultat koji od pro-active AV-a dobijate je trosenje resursa & struje. Da ti AV-ovi nesto vrede ne bi se toliko zaraza sirilo svakog dana obzirom da danas gotovo svako ima doticne programe. Dokle god se drzite obrasca da:

1) Ne startujete sumnjive programe, narocito ne ako vam direktno dolaze na mail ili preko nekog IM-a a da iste od druge osobe niste trazili
2) Ostale potencijalno maliciozne programe propustite kroz BitDefender/VirusTotal pre nego sto iste startujete

Bolje ste zasticeni nego sto moze ijedan pro-aktivni AV da vas zastiti - i tu nije problem u pro-aktivnim AV-ovima vec u ljudima koji misle da time sto su instalirali AV vise ne moraju brinuti o malicioznostima.

 

http://forum.b92.net...i/#entry2196283


  • 1

#7 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 11 February 2013 - 10:28

Ništa u životu nije 100%, ali pre bilo kog antivirusa, bitno je odgovorno ponašanje. Ja godinama koristim baš Avast koji radi real-time zaštitu, a imam instaliran i Malwarebytes Anti-malware koji povremeno pokrećem radi "drugog mišljenja" i nisam imao nikakvih problema.

Bilo bi lepo i da napišeš malo konkretnije šta ti se nije dopalo kod Avast-a i čime nisi zadovoljan.

Imam osecaj da mi ne pronalazi dobro viruse, a kada stavim neki drugi anti virus izvuce mi gomilu virusa.
Takodje mi je rad racunara cinio jako usporenim.


  • 0

#8 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 11 February 2013 - 22:03

Ne znam kakve su ti navike i gde pokipiš "gomile virusa"... Ja sam za dvadesetak godina lično naleteo na zaraženi fajl možda 5-6 puta, dva puta se i "zarazio" nekim bezazlenim (krivicom brata koji nije mogao da odoli da ne klikne na neodoljivu ponudu i jednom nekim novogodišnjim vatrometom pre 12-13t godina), a nema šta nisam instalirao i krekovao, skidao sa raznih warez sajtova i sl. a prijateljica mi je jednom prilikom donela laptop na kome smo pronašli preko 200 virusa i ostale gamadi, a samo surfuje, šalje mailove, ponekad nešto napiše u Word-u i koristi Skype.

 

Lično sam godinama koristio Kaspersky u "narodnoj" varijanti, ali od pre 5-6 godina sam odlučio da koristim legalne besplatne varijante, isprobao nekoliko i odabrao  Avast. Jedino usporenje koje sam primetio je kod otvaranja malo većih dokumenata, a "objektivni pokazatelji" su zauzeće memorije od oko 4MB i 10-15% zauzeća procesora u momentu kada otvaram neki fajl pa skenira.

Ne znam koliko ti je jak kompjuter, ali na savremenim mašinama ni jedan AV, ma kako "opterećujući", ne bi trebalo da pravi neka ozbiljna usporenja.


  • 0

#9 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 12 February 2013 - 16:27

Ne znam kakve su ti navike i gde pokipiš "gomile virusa"... Ja sam za dvadesetak godina lično naleteo na zaraženi fajl možda 5-6 puta, dva puta se i "zarazio" nekim bezazlenim (krivicom brata koji nije mogao da odoli da ne klikne na neodoljivu ponudu i jednom nekim novogodišnjim vatrometom pre 12-13t godina), a nema šta nisam instalirao i krekovao, skidao sa raznih warez sajtova i sl. a prijateljica mi je jednom prilikom donela laptop na kome smo pronašli preko 200 virusa i ostale gamadi, a samo surfuje, šalje mailove, ponekad nešto napiše u Word-u i koristi Skype.

 

Lično sam godinama koristio Kaspersky u "narodnoj" varijanti, ali od pre 5-6 godina sam odlučio da koristim legalne besplatne varijante, isprobao nekoliko i odabrao  Avast. Jedino usporenje koje sam primetio je kod otvaranja malo većih dokumenata, a "objektivni pokazatelji" su zauzeće memorije od oko 4MB i 10-15% zauzeća procesora u momentu kada otvaram neki fajl pa skenira.

Ne znam koliko ti je jak kompjuter, ali na savremenim mašinama ni jedan AV, ma kako "opterećujući", ne bi trebalo da pravi neka ozbiljna usporenja.

Istini za volju, moj acunar je dosta star, pa je mozda zbog toga malo spor.


  • 0

#10 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 13 February 2013 - 10:34

ja koristim Aviru i za sad je bolja od svih do sad korišćenih...


  • 1

#11 Mitkoni

Mitkoni
  • Members
  • 9 posts

Posted 24 February 2013 - 10:21

Moze li mi neko preporuciti dobar anti virus program gde mogu sam obnoviti licencu kada istekne, i gde mogu da ga skinem?
Ja trenutno koristim Avast ali iskreno nisam bas najzadovoljniji.

 

Na ovoj web adresi imas listu top 10 antivirus. http://anti-virus-so...tenreviews.com/

 

Ipak bih ti opet postavio pitanje. - Sta ce ti antivirus?

Vidim da ti je nickname na forumu 'haker' ako smatrash da chesh se zashtititi od strane nekog 'crackera' grdno se varash.

I da, OS (Operativni Sistem) sam uradio pre skoro 2 godine i dalje sam bez antivirusa, zato sam te i pitao sta ce ti antivirus.


  • 0

#12 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 09 March 2013 - 14:44

ja koristim Aviru i za sad je bolja od svih do sad korišćenih...

Ne znam za Aviru, ali ja trenutno korristim Comodo anti virus i jako sam zadovoljan.
U instalacionom meniju postoji mogucnost da se instalira na srpskom, jedina mu je mala zamerka sto nema automatski update virusnih definicija, bar ga ja nisam nasao.
Pa to mora rucno da se radi svaki put ako neko zeli da mu anti virus uvek  bude aktivan i uvek sa najnovijim virusnim definicijama.
sem te male nemam drugih zamerki na taj antivirus program.
Uvek mi pronadje viruse ako postoje u mom racunaru kada mu dam komandu za potpuni pregled racunara.


  • 0

#13 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 10 March 2013 - 12:11

Zar nisu "dobar" i "antivirus" termini koji ne idu zajedno?


  • 0

#14 haker

haker
  • Members
  • 39 posts

Posted 10 March 2013 - 12:42

Zar nisu "dobar" i "antivirus" termini koji ne idu zajedno?

Mozes li mi reci nesto vise  o tim antivirus terminima?
Nikada dosad nisam cuo za njih.


  • 0

#15 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 10 March 2013 - 13:01

Šala, šala... ;)

 

Ja lično nemam neko znanje o antivirusima, a ni praksu u korišćenju, obzirom da sam Linux korisnik.


  • 0