Jump to content


Photo
- - - - -

Odbrana od agresivnih pasa i agresivnih vlasnika pasa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
178 replies to this topic

#1 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 12 October 2011 - 09:14

Slucaj devojcice kojoj je pas osgrizao uvo u ziziyu stavljha jedan problem o kome niko ne sme da prica. Dok se naveliko govori o pravim zivotinja niko ne uzima u obzir opasnost koju predstavlja ogroman broj pasa u Beogradu. Bilo da su u vlasnistvu ili lutalice. Zivot sa ovolikim brojem zivotinja nije ni higijenski ni zdrav u sta nas uverava sledeca vest.

Da li je vreme za drakionske poreze za drzanje pasa kao i drakonske mere u smislu suzbijanja pasa lutalica?

TROGODIŠNJU devojčicu Laru P., u utorak oko 15 časova, teško je povredio pobesneli mešanac staforda "Goldi", u Ulici Vlade Ilića 5 na Karaburmi. Do nesreće je došlo, kada se razdragana devojčica, sa bakom Jasnom vraćala iz vrtića. Iznenada, na samo 50 metara od kuće, iz komšijskog dvorišta, kroz otvorenu kapiju, izleteo je razjareni pas. Lara je levom rukom držala baku, a u desnoj nosila kutiju sa kolačima. Ugledavši devojčicu, devetomesečni mešanac staforda nasrnuo je na nju.

http://www.novosti.r...riveden-vlasnik

#2 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 12 October 2011 - 11:28

Slucaj devojcice kojoj je pas osgrizao uvo u ziziyu stavljha jedan problem o kome niko ne sme da prica. Dok se naveliko govori o pravim zivotinja niko ne uzima u obzir opasnost koju predstavlja ogroman broj pasa u Beogradu. Bilo da su u vlasnistvu ili lutalice. Zivot sa ovolikim brojem zivotinja nije ni higijenski ni zdrav u sta nas uverava sledeca vest.

Da li je vreme za drakionske poreze za drzanje pasa kao i drakonske mere u smislu suzbijanja pasa lutalica?...


Ovakve dogadjaje treba sprecavati drakonskim merama prema njihovim pravim vinovnicima, konkretnim neodgovornim ljudima kojima nije stalo ni do drugih ljudi ni do zivotinja - taj pas je verovatno vec usmrcen.

Pre cetiri godine, po velikoj zimi i nocu, neki odlutali pit bul napao je i ozbiljno povredio jednu zenku „filmskog“ izgleda koju su dve devojke (moje rodjake) prethodno spasile ulicarske sudbine iako su uz moju malu asistenciju vec bile ugostile jednog rasnog psa. Pas je napao i njih, a u borbu su se umesala i dva muskarca, od kojih je jedan iskocio iz automobila u prolazu i pit bula udarao celicnom dizalicom. Tek kada je drugi od njih uspeo da ga podigne i baci, pit bul se udaljio i verovatno je negde skoncao od velikog broja teskih udaraca. Obe devojke imale su lake povrede po rukama i nogama, a krvi je bilo na sve strane. Inace, jedna od njih je tada bila u poodmakloj trudnoci. Taj slucaj nije dospeo do medija, one nisu trazile odstetu od gradskih vlasti, a pse i dalje vole i ne misle da bi trebalo da placaju drakonske poreze, pa ni da bi prema lutalicama trebalo preduzeti drakonske mere.

A o javnoj higijeni, telesnom i mentalnom zdravlju naroda i opasnostima koje prete od ogromnog broja ljudi u Beogradu, pogotovo od nekih sto ne zive na ulici vec u vrlo velikim kucama, ima dovoljno materijala na drugim spratovima foruma.

Edited by cmix909, 12 October 2011 - 11:29.


#3 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 12 October 2011 - 11:33

kako je zaista najbolje odbraniti se od psa ako do napada dodje?
Bezati ili ne bezati?

Podici psa i baciti ga?

Postoje ultrazvucni uredjaji za teranje pasa, ali mislim da je u slucaju pit bula jedino resenje pouzdan revolver.

#4 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 12 October 2011 - 11:45

ne znam da li je odbrana stapom efikasna.

#5 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 12 October 2011 - 13:04

kako je zaista najbolje odbraniti se od psa ako do napada dodje?
Bezati ili ne bezati?

Podici psa i baciti ga?

Postoje ultrazvucni uredjaji za teranje pasa, ali mislim da je u slucaju pit bula jedino resenje pouzdan revolver.


Ultrazvucni rasterivaci mogu biti efikasni. Isprobao sam urdjaj sa slike dole i zaista radi. Emituje ultrazvuk na 25 KHz koji rasteruje pse, a istovremno ih ne povredjuje.



Posted Image
Postoje i besplatne aplikacije za mobilne telefone. Npr za Android modele imas ovo: Anti Dog Repeller - whistle
Koliko dobro rade zavisi i od mogucnosti zvucnika telefona, odnosno da li je zaista u stanju da emituje zvuk na 25 kHz ili na 30 kHz.

Edited by tomas.hokenberi, 12 October 2011 - 13:08.


#6 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 12 October 2011 - 13:12

Ultrazvucni rasterivaci mogu biti efikasni. Isprobao sam urdjaj sa slike dole i zaista radi. Emituje ultrazvuk na 25 KHz koji rasteruje pse, a istovremno ih ne povredjuje.



Posted Image
Postoje i besplatne aplikacije za mobilne telefone. Npr za Android modele imas ovo: Anti Dog Repeller - whistle
Koliko dobro rade zavisi i od mogucnosti zvucnika telefona, odnosno da li je zaista u stanju da emituje zvuk na 25 kHz ili na 30 kHz.

hm, dobra stvar, nisam ovo jos vidio. daj kakav engleski naziv da malo izguglam. :) a probacu i ovako
ps
evo nadjoh iz prve isti takav. 35KM kosta, znaci oko 18€ cca. kupicu to sljedeci odmor, jer u sarajevu kasno nocu ima bas puno copora lutalica. supruga se prepala par puta, a mene valjda ''vole'' :rolleyes: pa me ne napadaju bas. samo se zalete na mene i zastanu na jedno metar i po - dva.


Ne plasite sa pasa lutalica, dovoljan je samo jedan klik i psi lutalice ce se okrenuti na drugu stranu i pobjeci od vas ili vaseg djeteta. Moguca proba na licu mjesta (ako imate kucnog ljubimca) :)))

Ultrazvucni tjerac pasa ili macaka radi na frekvenciji od 20 000 Hz i ova frekvencija ne smeta ljudskom uhu. Na istoj se nalazi i lapma sa 2 led diode koje takodjer smetaju psima ili sluze kao klasicna lampa. Uredjaj koristi bateriju od 9,5 V i vrlo je dugotrajna. Baterija stize uz uredjaj.

Edited by Rotterdamac, 12 October 2011 - 13:16.


#7 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 12 October 2011 - 13:44

hm, dobra stvar, nisam ovo jos vidio. daj kakav engleski naziv da malo izguglam. :) a probacu i ovako
ps
evo nadjoh iz prve isti takav. 35KM kosta, znaci oko 18€ cca. kupicu to sljedeci odmor, jer u sarajevu kasno nocu ima bas puno copora lutalica. supruga se prepala par puta, a mene valjda ''vole'' :rolleyes: pa me ne napadaju bas. samo se zalete na mene i zastanu na jedno metar i po - dva.


Ne plasite sa pasa lutalica, dovoljan je samo jedan klik i psi lutalice ce se okrenuti na drugu stranu i pobjeci od vas ili vaseg djeteta. Moguca proba na licu mjesta (ako imate kucnog ljubimca) :)))

Ultrazvucni tjerac pasa ili macaka radi na frekvenciji od 20 000 Hz i ova frekvencija ne smeta ljudskom uhu. Na istoj se nalazi i lapma sa 2 led diode koje takodjer smetaju psima ili sluze kao klasicna lampa. Uredjaj koristi bateriju od 9,5 V i vrlo je dugotrajna. Baterija stize uz uredjaj.


Ovo 20 kHz nije bas najefikasnije. Probao sam jedan uredjaj slicnom onom zutom sa slike i njije bio tako efikasan. Izgleda da ih nesto vise frekvencije 22kHz-25kHz bolje rasteruju.

Nego evo jedne zanimljivosti sa sajta autora Android aplikacije za rasterivanje pasa, tacnije njegovih "eksperimentalnih rezultata":

Whistle tested:
3x German Shepherd run away
Dachshund - ...interested to mobile
Bulldog - run away
2x Doberman - run away
Chihuahua - licked mobile
4x Golden retriever - run away
2x Pitbull - tried to eat mobile ! VERY AGRESSIVE !


Obratiti paznju na rezultate sa pitbulima i ciuvavama.

#8 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 12 October 2011 - 15:06

kako je zaista najbolje odbraniti se od psa ako do napada dodje?
Bezati ili ne bezati?

Podici psa i baciti ga?

Postoje ultrazvucni uredjaji za teranje pasa, ali mislim da je u slucaju pit bula jedino resenje pouzdan revolver.

Najvaznije je da sacuvas prisustvo duha. Obeshrabri ga svojim dubokim mirom i jesce ti iz ruke kao ogromni medvedi svetom Serafimu.

Edited by cmix909, 12 October 2011 - 15:07.


#9 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 12 October 2011 - 18:56

Najvaznije je da sacuvas prisustvo duha. Obeshrabri ga svojim dubokim mirom i jesce ti iz ruke kao ogromni medvedi svetom Serafimu.


Ja nesto mislim da ce mu pre pojesti ruku.

#10 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 12 October 2011 - 22:58

Ja nesto mislim da ce mu pre pojesti ruku.

ma dobro, mozda naleti neki jako veliki, agresivan pas, ali intelektualac. pa ga slomi nash mir. sta ako naleti neki jebeni mahalash koji ne konta? :rolleyes:

#11 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 October 2011 - 00:12

Treba im povaditi zube. :D

#12 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 October 2011 - 01:09

U osovnoj skoli sam imao ucu, koji nam je pricao da su na Kozari davili nemacke ovcare, tako sto su um gurali ruke u usta u kidali grkljane.

edit:
skunuo spoiler.

Radnja se desava za vreme 2-og svetskog rata u ofanzivi.

Edited by mrd, 13 October 2011 - 21:03.


#13 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 13 October 2011 - 15:35

Najvaznije je da sacuvas prisustvo duha. Obeshrabri ga svojim dubokim mirom i jesce ti iz ruke kao ogromni medvedi svetom Serafimu.


tesko da je tada moguce sacuvati prisustvo duha.

zanima me da li vlasnik u ovom slucaju mora da plati odstetu

#14 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 13 October 2011 - 20:57

tesko da je tada moguce sacuvati prisustvo duha.

Potpisujes kapitulaciju i pre nego sto su te napali?

Zaboravljas da mozes da se naoruzas komadicima kuvanog mesa koje ces im ponuditi kad ih sretnes.

Poslusaj savet mudrog vojskovodje Sun Cua: Od neprijatelja treba praviti prijatelje.

Edited by cmix909, 13 October 2011 - 20:57.


#15 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 13 October 2011 - 22:45

Potpisujes kapitulaciju i pre nego sto su te napali?

Zaboravljas da mozes da se naoruzas komadicima kuvanog mesa koje ces im ponuditi kad ih sretnes.
Poslusaj savet mudrog vojskovodje Sun Cua: Od neprijatelja treba praviti prijatelje.

A sta cemo mi sto jedemo meso jednom sedmicno? Da malo zaderemo gace na bulji? :D