Jump to content


Photo
- - - - -

Svedska boravisna dozvola


  • This topic is locked This topic is locked
2034 replies to this topic

#1621 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 06 November 2016 - 06:44

Da li je neko u skorije vreme podnosio zahtev za drzavljanstvo?

Od momenta slanja dokumenata koliko je potrebno vremena da prodje da bi se slucaj registrovao, tj kada bilo kakav odgovor od migrationsverket mogu da ocekujem, dakle ne mislim na odgovor da li cu dobiti ili necu dobiti drzavljanstvo nego samo odgovor da su primili aplikaciju i da pocinje proces?

Moj slucaj npr je da sam ja poslao papire u utorak, a kada se ulogujem na moj nalog na migrationsverket tamo uopste ne stoji da je moj slucaj u vezi trazenja drzavljanstva registrovan....

 

Ja ih znam vise i svi su dobili konacan odgovor u roku od nedelju dana nakon sto su poslali zahtev. Ali svi su ispunjavali uslove i nije bilo sta da se procenjuje i utvrdjuje. Cista formalnost, ako ispunjavas uslove, tj ako si pre podnosenja zahteva legalno boravio u swe onoliko koliko je za konkretan slucaj propisano.


  • 0

#1622 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 11 November 2016 - 01:01

Zdravo svima posle dugog vremena vidim ovde dosta poznatih imena od ranije i vidim da su konacno dobili tu famoznu upehållstillstånd kort sve cestitke i dobro dosli u svedsku,ja moram da se pohvalim zavrsio sam sfi,radim vec 6 meseci i najglavnije dobio sam sina koji ima punih 6 meseci sve je najbolje,ja sam malo pisao na svedskom gore nadam se da ce gospodja vilhelmina da vidi i da odgovori pozdrav svima i srecno ovde.. :)

Sve cestitke najpre za bebu, a onda i na ostalom uspehu :)

 

Zanima me za koliko si zavrsio kurs, koji je to nivo, i ako ti nije tesko malo opsirnije sve u vezi toga.

Za kioliko brze si ga zavrsio (koliko razumem) nego sto je uobicajeno?

I koliko je vremena i truda potrebno za to?

 

Ja jos uvek cekam dozvolu za dolazak gore.


  • 0

#1623 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 13 November 2016 - 03:26

@marinkowwa ako mozes moj savet ti je da upises neki kurs u Srbiji dok cekas dolazak. Upisi kurs u Srbiji, zavrsi ga onda ce ti ovde ici kao po loju na SFI. Naravno zavisi i u koju skolu ides. Ja sam isao tipa 2 meseca ne znam do 10 da brojim na svedskom, toliko mi je dobra skola. 


  • 0

#1624 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 14 November 2016 - 00:33

Da li ja mogu da uticem na to u kakvu skolu jezika cu ici?

Sada si me bas uplasio  :ajme:

Pa meni je osnovni cilj kada dodjem da sto bolje i brze savladam jezik.


  • 0

#1625 vuk.vucko83

vuk.vucko83
  • Members
  • 105 posts

Posted 14 November 2016 - 06:44

Pozdrav evo me opet,sto se tice SFI ja sam ga zavrsio relativno brzo za nekih 8 meseci ali nisam isao stalno u skolu zbog posla ali sam zavrsio sa najboljom ocenom,jedna stvar da se razumemo jezik se uci u kroz drustvo,zivot i posao a ne skolu zato sam i brzo zavrsio u skoli nista posebno sem sto ces da sedis sa gomolom socijalnih slucajeva koje uopste ne zanima da zavrse skolu niti da traze posao zalosno..
  • 0

#1626 vuk.vucko83

vuk.vucko83
  • Members
  • 105 posts

Posted 14 November 2016 - 06:47

Da li ja mogu da uticem na to u kakvu skolu jezika cu ici?
Sada si me bas uplasio :ajme:
Pa meni je osnovni cilj kada dodjem da sto bolje i brze savladam jezik.


  • 0

#1627 vuk.vucko83

vuk.vucko83
  • Members
  • 105 posts

Posted 14 November 2016 - 06:49

Ja sam dobio najgoru mogucu skolu u malmeu i to me je motivisalo da sto pre nadjem posao i zavrsim skolu,eh sta bi jos pisao ovde o celom svedskom drustvu i sto zive ovde ali necu bolje ne..
  • 0

#1628 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 14 November 2016 - 10:47

Da li ja mogu da uticem na to u kakvu skolu jezika cu ici?

Sada si me bas uplasio  :ajme:

Pa meni je osnovni cilj kada dodjem da sto bolje i brze savladam jezik.

Batali mastanje da ces nauciti svedski na SFIu zato sto to neces i pravac odmah sada 

 

http://www.stranijezici.com/lokacije/

 

http://www.akademija...ama_kontakt.php

 

Ili nadji neku trecu opciju.

 

Upisi tamo svedski i spremi se za SFI da bi se prosetala kroz njega na SFIu verovatno neces nauciti svedski i samo ces gubiti vreme i zivce na istom, neko minimalno znanje ces dobiti, ali generalno neces. Imas vremena, cekas papire upisi kurs u Srbiji.


Edited by BojanB721, 14 November 2016 - 10:49.

  • 0

#1629 iki.bbs

iki.bbs
  • Members
  • 43 posts

Posted 14 November 2016 - 11:37

Batali mastanje da ces nauciti svedski na SFIu zato sto to neces i pravac odmah sada 

 

http://www.stranijezici.com/lokacije/

 

http://www.akademija...ama_kontakt.php

 

Ili nadji neku trecu opciju.

 

Upisi tamo svedski i spremi se za SFI da bi se prosetala kroz njega na SFIu verovatno neces nauciti svedski i samo ces gubiti vreme i zivce na istom, neko minimalno znanje ces dobiti, ali generalno neces. Imas vremena, cekas papire upisi kurs u Srbiji.

Da li sam ja u obavezi da idem na SFI kurs, sada kada dodjem u Svedsku, s obzirom da sam ovde zavrsio A1 i A2 plus dosta vezbao kod kuce, tako da imam osnovno predznanje? Sada mi samo treba govor uzivo, gramatiku znam perfektno, takođe razumem 80% procitanog. Znam da citam ali neznam da pričam :blush:


Edited by iki.bbs, 14 November 2016 - 11:50.

  • 0

#1630 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 14 November 2016 - 12:00

Da li sam ja u obavezi da idem na SFI kurs, sada kada dodjem u Svedsku, s obzirom da sam ovde zavrsio A1 i A2 plus dosta vezbao kod kuce, tako da imam osnovno predznanje? Sada mi samo treba govor uzivo, gramatiku znam perfektno, takođe razumem 80% procitanog. Znam da citam ali neznam da pričam :blush:

Odlicno! Nastavi da vezbas. Mislim da mozes da odes u neku skolu i da trazis da polazes bez da ides na 300+ casova i ako polozis test onda da vidis sta trebas dalje... Mozda ce te uputiti na SFI D na tu zadnju stepenicu, tu da odslusas odredjen broj casova pa i to da polozis, pa posle toga vec na narednu stepenicu Svenska 1/Svenska andra språk

Mislim da ti je na neki nacin obavezno da imas papir da si polozio SFI, a sam boravak/slusanje casova nisam siguran da li si obavezan, trebalo bi da mozes da izbegnes to.

Srecno!


Edited by BojanB721, 14 November 2016 - 12:02.

  • 0

#1631 vuk.vucko83

vuk.vucko83
  • Members
  • 105 posts

Posted 14 November 2016 - 12:58

Ja mislim da ne moze tek tako da udje u skolu i kaze ja hocu da polazem odmah D,ipak ovde postoje neka pravila koja moraju da se postuju znam sve sam ja to hteo ali ipak mora da se prodje odredjeni deo skole..
  • 0

#1632 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 14 November 2016 - 19:56

Moze da proba pa sta god im kazu.


  • 0

#1633 BojanB721

BojanB721
  • Members
  • 47 posts

Posted 18 November 2016 - 22:39

Veliki pozdrav za @Vilhelminu, ispraznite malo inbox molim Vas, verovatno Vam je prepun pa ne mozete poruke da primate :)


  • 0

#1634 marinkowwa

marinkowwa
  • Members
  • 55 posts

Posted 06 December 2016 - 11:05

Mene vec hvata panika  :ajme:

Predala sam za sambo  30.06.2015.

Imala intervju u ambasadi negde 07.05.2016.

I od tada nista.

Rok za odgovor istice 31.12.2016. ako se ne varam.

 


  • 0

#1635 Amorphis

Amorphis
  • Members
  • 15 posts

Posted 07 December 2016 - 09:48

Hmmm kako to misliš rok? Pa koliko ja znam rok i ne postoji, postoji samo prosečno vreme čekanja koje se menja iz meseca u mesec i to je to.

A i ti na odluku čekaš tek 7 meseci, tako da nije to previše. Čekali su ljudi i po godinu dana i više pa nikom ništa :) 

Samo strpljenje i biće to sve OK.


  • 0