Jump to content


Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka


  • Please log in to reply
2093 replies to this topic

#2056 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 March 2018 - 01:00

Ako cemo pravo, duboka i istinska veza je njihova populisticka politika. miloshesku je obecavao da ce "Srbima vratiti dostojanstvo", Tramp da ce "ponovo uciniti Ameriku velikom", sto je ocigledno slicno.

 

miloshesku se sve vreme gradio na kultu licnosti koji se obraca "malom coveku" i prezire intelektualce (setimo se samo legendarne scene kad on studentima objasnjava kako je za njega "misljenje beogradskog univerziteta podjednako vazno kao i misljenje neke poljoprivredne zadruge"), Tramp se proslavio pricom kako su njegovi biraci "ponosni deplorables" i kako je u USA "previse strucnjaka". Kako se Tramp kune u "americkog radnika", tako se isto i miloshesku odusevljavao "srpskim radnicima" kojima je, setices se, obecavao "svedski socijalizam". 

 

Takodje je karakteristicna njihova sklonost ka masovkama (Gazimestan, Usce, gomila Trampovih mitinga koje su njegove slugeranje proglasavale za "najvece u istoriji"). I takodje je veoma slicno da su se osecali uvredjenim kad neko umanjuje njihove masovke - onomad je miloshesku ignorisao Cimermana 6 meseci zato sto je ovaj odsustvovao sa Gazimestana, a Tramp se isto tako infantilno potresao kad su mu rekli da je njegov inauguration crowd bio daleko manji od Obaminog. 

 

Takodje, njihova sklonost ka iznenadnom i neobjasnjivom smenjivanju "nepodobnih" saradnika, bez obzira na cinjenicu da su im neki smenjeni bili fanaticno odani. Za Trampa znamo, posto je za godinu dana smenio prakticno sve svoje saradnike, a setimo se milosheskuovog iznenadnog obracuna sa mladim i perspektivnim udbasem Covicem, a pre toga cistki u kojima su uklanjani Bogdan Trifunovic, Rada Lambada, Borisav Jovic, kasnije Stanisic i njegovi kadrovi.

 

Ova poslednja karakteristika ukazuje na tipicno autokratske i psihopatske crte koje karakterisu takav tip lidera. To nema nikakve veze sa cinjenicom da je poredjenje Srbije i USA besmisleno. Poredjenje drzava nema nikakve veze sa psihopatologijama koje postoje bilo gde na planeti.

Gresis u jednoj stvari, Trump ima uticaj na ceo svet, Milosevic, samo na Pozarevac i Beograd.

:)

Razlika je, cini mi se u tome sto su ameri tipicni individualci, i jako tesko ce da prodje ovo sto si naveo. Doduse Trump je poceo da navikava puk na regulative i zabrane. Posmatrati kako narod, sam sebi namece regulative, koje Trump shatro donosi, je jos interesantnije.


  • 2

#2057 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 March 2018 - 04:36

Jos jedna oluja, videcemo kako je ujutru.


  • 0

#2058 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 March 2018 - 06:31

Gresis u jednoj stvari, Trump ima uticaj na ceo svet, Milosevic, samo na Pozarevac i Beograd.

:)

 

to sam vrlo jasno napomenuo i vrlo jasno sam se ogradio od poredjenja drzava. E sad, sto uvek ima nekih koji dijagonalno citaju, ne moze biti moj problem...  ;)


Edited by Schrodinger, 21 March 2018 - 06:32.

  • 0

#2059 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 March 2018 - 06:45

to sam vrlo jasno napomenuo i vrlo jasno sam se ogradio od poredjenja drzava. E sad, sto uvek ima nekih koji dijagonalno citaju, ne moze biti moj problem...  ;)

Znaci Sloba zakasnio u US nekih 27 godina. Ta hajte. 

 

Eto, ako ti je lakse, napisao si da ne mogu Srbija i US da se porede. Isto tako ni mentaliteti naroda ne mogu da se porede, jednima je svakko drugi kriv za njihovu situaciju, a drugima niko i uvek se bace na posao, ne cekajuci da im neko to razresi. Bar je do sada tako bilo. 

 

Odosmo ti i ja u off topic, samo zbog toga sto neki citaju dijagonalno. :lol+:


  • 0

#2060 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 March 2018 - 12:23

Woman types just one wrong number plate digit into machine and gets fined £60

 

The pensioner says she tried to explain it was a mistake and was sent a further warning

 

:o 

 

Wales Online


  • 0

#2061 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 March 2018 - 12:38

Woman types just one wrong number plate digit into machine and gets fined £60

 

The pensioner says she tried to explain it was a mistake and was sent a further warning

 

:o 

 

Wales Online

 

:lol+: I meni se desilo bas sa Parking Eye, nisam cak ni ja pogresila nego oni. Srecom ja uvek boravim u tom hotelu pa je hotel to resio sa njima. BTW poslali mi tiket u US - nije ih mrzelo.


  • 0

#2062 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 March 2018 - 12:53

:lol+: I meni se desilo bas sa Parking Eye, nisam cak ni ja pogresila nego oni. Srecom ja uvek boravim u tom hotelu pa je hotel to resio sa njima. BTW poslali mi tiket u US - nije ih mrzelo.

 

Ma Andjo, ovo je toliko trivijalno da veze nema sa top news. Zna biti zabavno procitati nesto iz nekih malih lokalnih novina.

 

Na primjer i ovo je odlican biser:

 

Tory candidate campaigns to ‘save’ surgery that isn’t closing

 

A Conservative political candidate has put out a leaflet stating that he will “fight tooth and nail” to save a Welwyn Garden City medical practice - that has no plans to close.

 

http://www.whtimes.c...osing-1-5451197

 

 

:lol+:


  • 0

#2063 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 March 2018 - 13:34

Ma Andjo, ovo je toliko trivijalno da veze nema sa top news. Zna biti zabavno procitati nesto iz nekih malih lokalnih novina.

 

 

Nisam ni mislila da je top news  :D Nego me nasmejala ista situacija, niste vi ni ni blizu mom Filiju u parkingu, ovde dobijes tiket i kad si parkiran po PSu, pa mora grad od nekud da finansira rupe na putu ....

BTW ja obozavam lokalne novine, tu najdes najzabavnije stvari


  • 0

#2064 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 29 March 2018 - 11:58

Like all residents across the borough, Tiptree residents have been receiving their polling cards ahead of the borough council election is May.

But there was something wrong with how the council has spelt the ward... instead of ‘Tiptree’, it was ‘Titree’ which appeared on the cards.

Attached File  titree cropppp.jpg.gallery.jpg   11.08KB   2 downloads

http://www.gazette-n...ing_card_error/

 

:o  :wacko:  :(


Edited by Honey Badger, 29 March 2018 - 11:59.

  • 1

#2065 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 April 2018 - 06:34

Taxa je jedna svojevrsna pljacka. Banda2


  • 0

#2066 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 11 April 2018 - 08:19

Taxa je jedna svojevrsna pljacka. Banda2

Jeste, eto, Al Kapone je nije placao...Djokaj isto...


Edited by Ibiza, 11 April 2018 - 08:21.

  • 0

#2067 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 April 2018 - 18:27

Kad je neko lud ne budi mu drug, budi mu drugarica.

 

Ovo je sve poludelo, izgorela kuca u San Jose-u se prodaje za $800k. Opet cemo da imamo realty bubble burst. Ovo je stvarno za wiki.

 

Burned_out_home_in_Silicon_Valley_sellin


  • 0

#2068 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 12 April 2018 - 03:53

U vezi Engleza i kujne moram se sloziti sa Andjom  :blush: , da te bog sachuva. Pa ni oni to ne kriju. Kad kazem Englezi mislim i na ove ovde, da nije Kvebeka ....... tuga.  :lol+: Pa ne mogu za sve biti maheri, moraju i oni neku falinku da imaju.

Pa imaju i  "hash brown" ....


  • 0

#2069 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 12 April 2018 - 03:58

Ako cemo pravo, duboka i istinska veza je njihova populisticka politika. miloshesku je obecavao da ce "Srbima vratiti dostojanstvo", Tramp da ce "ponovo uciniti Ameriku velikom", sto je ocigledno slicno.

 

miloshesku se sve vreme gradio na kultu licnosti koji se obraca "malom coveku" i prezire intelektualce (setimo se samo legendarne scene kad on studentima objasnjava kako je za njega "misljenje beogradskog univerziteta podjednako vazno kao i misljenje neke poljoprivredne zadruge"), Tramp se proslavio pricom kako su njegovi biraci "ponosni deplorables" i kako je u USA "previse strucnjaka". Kako se Tramp kune u "americkog radnika", tako se isto i miloshesku odusevljavao "srpskim radnicima" kojima je, setices se, obecavao "svedski socijalizam". 

 

Takodje je karakteristicna njihova sklonost ka masovkama (Gazimestan, Usce, gomila Trampovih mitinga koje su njegove slugeranje proglasavale za "najvece u istoriji"). I takodje je veoma slicno da su se osecali uvredjenim kad neko umanjuje njihove masovke - onomad je miloshesku ignorisao Cimermana 6 meseci zato sto je ovaj odsustvovao sa Gazimestana, a Tramp se isto tako infantilno potresao kad su mu rekli da je njegov inauguration crowd bio daleko manji od Obaminog. 

 

Takodje, njihova sklonost ka iznenadnom i neobjasnjivom smenjivanju "nepodobnih" saradnika, bez obzira na cinjenicu da su im neki smenjeni bili fanaticno odani. Za Trampa znamo, posto je za godinu dana smenio prakticno sve svoje saradnike, a setimo se milosheskuovog iznenadnog obracuna sa mladim i perspektivnim udbasem Covicem, a pre toga cistki u kojima su uklanjani Bogdan Trifunovic, Rada Lambada, Borisav Jovic, kasnije Stanisic i njegovi kadrovi.

 

Ova poslednja karakteristika ukazuje na tipicno autokratske i psihopatske crte koje karakterisu takav tip lidera. To nema nikakve veze sa cinjenicom da je poredjenje Srbije i USA besmisleno. Poredjenje drzava nema nikakve veze sa psihopatologijama koje postoje bilo gde na planeti.

 

Dobro kada je korumpirana Hillary dobra. Svojevremeno je za par meseci obrnula novac od 1000 USD investicije u 100 000?! Koliko para ima njena fondacija - fondacija za presipavanje supljeg u prazno i prodaju magle! U poredjenju sa Klintonovima, Trump je velika postenjacina! On je bar bogat jer je bogatstvo  nasledio od svog oca! 


Edited by darth bane, 12 April 2018 - 03:58.

  • 0

#2070 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 12 April 2018 - 04:03

Dobro kada je korumpirana Hillary dobra. Svojevremeno je za par meseci obrnula novac od 1000 USD investicije u 100 000?! Koliko para ima njena fondacija - fondacija za presipavanje supljeg u prazno i prodaju magle! U poredjenju sa Klintonovima, Trump je velika postenjacina! On je bar bogat jer je bogatstvo  nasledio od svog oca! 

 

Svaki drugi post o Hilari  :ajme:

 

Da je nema trebalo bi je izmisliti, jer sa kime bi se Tramp uporedjivao... mrtva trka ko je gori... 


Edited by babyW, 12 April 2018 - 04:03.

  • 0