Jump to content


Photo
- - - - -

top news u vasoj zemlji boravka


  • Please log in to reply
2093 replies to this topic

#2026 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 25 February 2018 - 16:32

Hrvatska općenito vrvi recitatorima koji su umislili da znaju pjevati. Uz Šerbedžiju, koji ipak jest glumac, treba dodati dubrovačkog zavodnika (i nikakvog glumca) Franu Lasića (

Frano Lasić is a Croatian actor and singer. Wikipedia :lol+:). Jednako kao i banjalučki impresario i kvazipjevač Zrinko Tutić, ali taj se barem ne bavi glumatanjem.
 
Jacques Brel i Johnny Hallyday su imali i glas i solidno su glumili. Interesantno, obojica porijeklom Belgijanci.

 


  • 2

#2027 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 25 February 2018 - 19:04

 

Hrvatska općenito vrvi recitatorima koji su umislili da znaju pjevati. Uz Šerbedžiju, koji ipak jest glumac, treba dodati dubrovačkog zavodnika (i nikakvog glumca) Franu Lasića (

Frano Lasić is a Croatian actor and singer. Wikipedia :lol+:). Jednako kao i banjalučki impresario i kvazipjevač Zrinko Tutić, ali taj se barem ne bavi glumatanjem.
 
Jacques Brel i Johnny Hallyday su imali i glas i solidno su glumili. Interesantno, obojica porijeklom Belgijanci.

 

 

Gdje se Frane i Zrinka sjeti. :D

 

Sjecam se jutara kad sam se spremao za skolu, a na radiju 'Volim te budalo mala', dolazilo mi je da se samoubivam.  :lol+:


  • 3

#2028 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 25 February 2018 - 19:41

He, he...

 

Ima još, FL:

 

Zagrljeni, zagrljeni
kamen gori, val se pjeni
govorili nismo ništa
zagrljeni, zagrljeni

 

Te ZT:

 

Doris, oduvijek je
trebalo preskočiti žice
Doris, ne plaši se ni močvare
ni perja, ni ptice

 

Zemljo Indijo!


  • 1

#2029 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 25 February 2018 - 20:31

He, he...

 

Ima još, FL:

 

Zagrljeni, zagrljeni
kamen gori, val se pjeni
govorili nismo ništa
zagrljeni, zagrljeni

 

Te ZT:

 

Doris, oduvijek je
trebalo preskočiti žice
Doris, ne plaši se ni močvare
ni perja, ni ptice

 

Zemljo Indijo!

 

Ah, evo mi se nozni prsti grce od blam transfera. :D

 

Ajoj majko, Doris. Hahahaha. Uvijek mi je misterija bila kakve to zice Doris preskace i kojoj budali uopste to pade na pamet. 

 

Prestrasno. Hahaha

 

Zemljo Tunguzijo! 


Edited by Honey Badger, 25 February 2018 - 20:32.

  • 0

#2030 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 26 February 2018 - 17:17

...

 

:ajme:

 

Ovo je vise nego zalosno.

Lik recitator koji ne ume da peva?

:-1:

 

Skrajnuti, propali likovi koji jadnim deviznim 'gazama' naganjaju / malterisu fasadu svoje mladost potrosene ututanj?

B-)

 

Kao da nista vise ne moze da se cuje u koncertnoj sezoni u vienni?

 

 

 

Slucajno i nenamjerno ti kliknuh plus, pa iz tog razloga odgovaram, inace bih to ignorirala.

 

"Koncertna sezona" u Becu traje citavu godinu, svaki dan ima toliko mnogo koncerata, predstava, to je nekim ljudima nepojmljivo. Koncertne i pozorisne sale su i tokom sedmice pune, a ne sa vikendom i ne samo, jer neko zeli da se pokaze.

 

Rade Serbedzija nije "recitator i lik, koji ne ume da peva", nego izvrstan glumac, karizmaticna licnost, divan covjek i dosta dobar pjevac. Ako nije bio, naucio je. Zapadni kolodvor Band je trupa vrhunskih muzicara, to je moja struka, to je muzika, ja sam citav zivot studirala i zivjela muziku, dakle, ako govorimo strucno --> tvoji argumenti su nistavni protiv mojih, ja sam kvalificirana, ti ne.

 

Ipak, tuzno mi je citati tako ogorcenog covjeka poput tebe, a drago mi je organizirati koncert i provesti koncert sa umjetnikom poput Serbedzije.

 

I uskoro sa Stefanovskim. Ja sam bila 1989 na koncertu u Sarajevu od Stefanvskog i tad sam radila foto-kurs kod Milomira Kovacevica; fotka kou sam ja tad uzivo napravila:

20ixxcp.jpg

 

 

 

Ciao Kinik, pisemo se sljedece godine.


  • 2

#2031 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 February 2018 - 18:51

...

 

... ciao Kinik, pisemo se sljedece godine ...

 

Pls, nemoj ni sledece godine.
Nemoj nikada.
:lol+:

Vrlo malo mi znace 'klubovi jugoslovena / klubovi Ex_jugoslovena'.
RŠ pamtim samo po nekoliko zezalica iz filmova / pesmuljka, daleko da je za mene 'izvrstan / harizmatican / pevac'.
Ne interesuje me 'Zapadni kolodvor Band' / 'Orkestar za svadbe i sahrane', 'Non smoking orkestra' i slicni tezgarosi nostalgijom - ja se te seljacije gadim, V. Stefanovskog zalim.
Svako onaj koji se petlja sa gastosima, zivi od 'preprodaje nostalgije' - za mene je nistavan.

;)

Nisam ogorcen, samo sto na srecu nikada nisam morao da idem u Wien na 'koncerte' / slusam tugu i jad.

Mislim, znam ja sta je Wien.

Been there.

Pozdrav iz '58.

 

Attached File  58 schoenbrunn.jpg   76.4KB   3 downloads

 

a sto se tice 'fotografije' i sl.

 

Attached File  zenza_b.jpg   85.49KB   3 downloads Attached File  zenza_bronica s2.jpg   22.51KB   3 downloads

 

No, to je vec nesto '78.

B-)

...


  • 0

#2032 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 26 February 2018 - 19:00

...

 

 

Pls, nemoj ni sledece godine.
Nemoj nikada.
 

...

 

 

Dogovoreno.


  • 0

#2033 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 February 2018 - 10:51

He, he...

 

Ima još, FL:

 

Zagrljeni, zagrljeni
kamen gori, val se pjeni
govorili nismo ništa
zagrljeni, zagrljeni

 

Te ZT:

 

Doris, oduvijek je
trebalo preskočiti žice
Doris, ne plaši se ni močvare
ni perja, ni ptice

 

Zemljo Indijo!

 

 

 

 

Jooj, Tito dragi, sta ja uradih!  :lol+:


  • 1

#2034 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 February 2018 - 13:10

Došla zima, treći dan uzastopno -10.
  • 0

#2035 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 February 2018 - 13:29

Došla zima, treći dan uzastopno -10.

 

Funkcionise li drzava?

 

Ovdje su otkazali neke vozove radi snijega PRIJE nego je snijeg i pao. :D

 

Hladno je i ima cak i malo snijega i to su udarne vijesti. Guradian ima i Live updates in minuta u minut. Da se prekines od smijeha.  

 

Pazi samo kratki dajdzest:

 

"Seventeen cars were involved in a pile-up on the A120 between Colchester and Elmsted Market, according to Essex Police.

One person suffered minor injuries in the incident on the Clacton-bound carriageway, which occurred at 10am on Tuesday morning amid heavy snow.

Images posted on social media showed a lorry among the vehicles at a standstill on one side of the road."

 

:lol+:  


  • 0

#2036 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 February 2018 - 15:12

Funkcionise li drzava?

 

Ovdje su otkazali neke vozove radi snijega PRIJE nego je snijeg i pao. :D

 

Hladno je i ima cak i malo snijega i to su udarne vijesti. Guradian ima i Live updates in minuta u minut. Da se prekines od smijeha.  

 

Pazi samo kratki dajdzest:

 

"Seventeen cars were involved in a pile-up on the A120 between Colchester and Elmsted Market, according to Essex Police.

One person suffered minor injuries in the incident on the Clacton-bound carriageway, which occurred at 10am on Tuesday morning amid heavy snow.

Images posted on social media showed a lorry among the vehicles at a standstill on one side of the road."

 

:lol+:  

 

 

Sve radi, nema problema. Nema snega, samo mraz.


  • 0

#2037 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 March 2018 - 19:09

Day Savings startuje sutrra. Kradu mi sat spavanja  :furious:

Cujem da FL pokusava da ukine promenu vremena, valjda ce i Cali da se seti da to nema veze s'vezom.


  • 0

#2038 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2018 - 23:16

http://www.bbc.co.uk/news/uk-43372765

Jam on cream or cream on jam?
  • 0

#2039 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 March 2018 - 02:23

http://www.bbc.co.uk/news/uk-43372765

Jam on cream or cream on jam?

Ironija je kad se britanci posvadjaju oko lokalnih recepata, koji je bolji, a u stvari nijedan ne valja.... Jedino jestivo jelo u "britanskoj" kuhinji je fish and chips


  • 0

#2040 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 March 2018 - 10:03

Ironija je kad se britanci posvadjaju oko lokalnih recepata, koji je bolji, a u stvari nijedan ne valja.... Jedino jestivo jelo u "britanskoj" kuhinji je fish and chips

 

Au Andjo, nemoj tako ostro, djonom na prvu. :D

 

Prije 20 godina je i bilo tako, stvarno niko nije znao nista da kuha ali vremena su se promijenila. Meni su OK njihove shepherd's pies, Lancashire hot pots, English breakfast i jos kojesta. Ili sam se samo navikao nakon dvajes' i 4-5 godina ovdje?!

 

Osim toga, ovi iako se svadjaju oko da li prvo ide dzem ili kajmak, nisu u zabludi da je njihova kuhinja u svjetskom gastronomskom vrhu, naprotiv. Takodje im se ne moze prisiti da ne prihvataju tudje kuhinje, nigdje nema toliko restorana sa hranom iz cijelog svijeta kao ovdje.

 

Fish n chips su u UK donijeli Jevreji u 17. vijeku i do skoro je bio takeaway N#1 ali se polako gasi jer bakalara je sve manje i sve je skuplji. Danas porcija cod + chips kosta oko £8. :)


  • 0