Jump to content


Photo

plasticna hirurgija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#16 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 04 November 2002 - 13:51

Lepo zvuce te mistifikacije tipa nema leba bez motike i rastemo iznutra, ali meni se cini da je estetska hirurgija banalna stvar. Trazenje viseg smisla kako u njoj, tako i zivotu bez nje, po meni je smesno. Zasto se ograniciti samo na plastiku, idemo dalje - sminkanje ili unutrasnji razvoj? Pola kile cokolade sa lesnicima ili transcedentalna meditacija? NBA Live ili alfa mozdana stimulacija? :smile:

#17 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 04 November 2002 - 14:02

Ne bih se bas slozio. Est. hirurgija je "malcice" skuplja ne samo u iznosu $ koji se placa, nego i u tome sto zahteva medic. nauku na odredjenom nivou, potencijalnim opasnostima, traumama, itd. Ipak se razlikuje od cokolade. BTW, nema nikakve mistifikacije u "nema 'leba bez motike". To je ono sto se kaze "fact of life".
:smile:

#18 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 04 November 2002 - 14:13

Indy,
Moram da te razuverim. Ponekad moze i 'leba bez motike. Primer: pasivno zatezanje misica. Umesto da crknes znojeci se nad trbusnjacima, lepo legnes na krevet, prikljuce ti elektrode i misici se zatezu. Perfetto! Probala ja! To je ono sto bi Sioran rekla do istog cilja uz manje napora :smile:

[ Izmena poruke: natasha na dan 2002-11-04 14:19 ]

#19 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 04 November 2002 - 14:29

Hm, kvazar je lepo napisao da "isti" cilj nije, u stvari, isti ako se do njega dolazi razlicitim putem... jer i sam put moze da bude cilj. Sem toga, komplikovan i neobican put moze da te odvede i tamo gde nisi nikad ni planirao da odes, na mesto za koje nisi ni znao. Opet nisu mistifikacije nego prokuvana pa procedjena zivotna iskustva (da ne pisem sad tomove ovde :smile:).

#20 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 04 November 2002 - 14:35

Indy,
Ne razumem: u cemu je car, lepota i ostalo u mucenju sa trbusnjacima, ako je moguce isti mozda jos i bolji ucinak postici elektrodama :smile:Kroz kakvo bi prosvetljenje trebala da prodjem radeci trbusnjake?
Pasivno zatezanje + sauna=prava stvar, trust me :smile:

#21 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 04 November 2002 - 14:44

natasha:
Kroz kakvo bi prosvetljenje trebala da prodjem radeci trbusnjake?

Ne mora da bude rec o prosvetljenju. Ali kao sto si i sama primetila kad radis trbusnjake - muka je to. E pa kad te u zivotu posle (htela ne htela) snadje neka zesca muka nekako to lakse podnose oni koji su imali cvrsci rezim. Blagodati spartanskog uzgoja :smile:

#22 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 04 November 2002 - 14:50

Da, da priznajem spartanski odgoj je prava stvar. Ali, znas ima i ono "nevolja gola najbolja skola" :smile:i ne znam kako bi mi tu pomogli trbusnjaci :smile:

[ Izmena poruke: natasha na dan 2002-11-04 15:14 ]

#23 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 04 November 2002 - 15:27

Ako postoji opcija "dopuna nick-a " predlazem sledece:

"natasha na struju" :grin:

I kad sam se vec ukljucio u diskusiju, red je da iznesem svoje misljenje:

ziveli silikoni !

#24 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 04 November 2002 - 18:02

Moze nick na struju. Pasivno zatezanje misica nije nikakva ekskluziva. Svaki bolji kozmeticki studio to ima. Pored toga sto zateze misice, otklanja i celulit. I zato navalite zene, necete se pokajati!
:smile::smile:

#25 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 04 November 2002 - 18:20

2 indy:

>Ja sam rekao "na primer McDonalds". Radi se, naravno, o brzoj hrani uopste. Sta je lose s tim? Za pocetak, evidentno je da deo populacije koji se hrani takvom hranom ima mnogo vise problema sa gojaznoscu, a samim tim i sa zdravljem i fizickim izgledom.

prihvaticu da je ovo tacno, ali to ne znaci da je sastav hrane uzrok problema. ostali razlozi su na primer kolicina hrane i tip ljudi koji kupuje takve kolicine hrane.

>Pogledaj kalorijske vrednosti standardnih McDonalds proizvoda i udeo masnoca u njima, te uporedi to sa dnevnim potrebama prosecne osobe (dakle, fizicki neaktivne), pa ce ti biti mnogo jasnije sta je tu veoma lose:

nista mi nije jasnije. citala sam nedavno clanak u kojem je zakljuceno da ne postoje nikakvi pouzdani nalazi o pozeljnoj raspodeli sastava namirnica. jedino sto jeste pozeljno je da se vodi racuna o kolicini, posto je to, a ne sastav, uzrok gojaznosti.

>McD obrok + medium Coke (300 cal) ~ 1700 cal i oko 70 g masnoca

pa naravno, ako pojedes ceo obrok da ces da se nagojis. nagojio bi se i kad bi pojeo jabuka za 1700 kalorija.

>O tome da li je "Amerika najbolje sto moze da bude", ne bih detaljno na ovoj temi. Amerika je veoma daleko od onog sto bi mogla da bude (a posebno od onoga sto se predstavlja da jeste) u mnogim oblastima.

preci cu preko ovoga jer bi diskusiju odvelo u potpuno drugom smeru.

>Ljudima nije potrebna jos jedna referenca po kojoj pokusaj da poprave sebe (iznutra, ne uz pomoc hirurga) nema smisla.

zasto im nije potrebna, pogotovo ako je tacno da to "popravljanje" nije moguce? meni se na primer cini da im nisu potrebne reference (mada ne bih isla tako daleko da ih zabranjujem) u kojima im se pokazuje da je ono sto oni rade (gledaju tv, kupuju subotom, zaljubljuju se, takmice se sa komsijama itd) pogresno, plitko, te da ga treba menjati.

>Odakle mi "smelo tvrdjenje" da se ljudi samoupropastavaju? Od toga, recimo, kad u mall-u vidim vrlo mladog coveka sa jedno 145 kg kako sedi i dokono zoba McDonalds fries... i tako mnogo puta, sirom sveta. Od toga sto su statistike o tome koliko je gojaznih u Americi (i Australiji) dobro poznate, od toga sto se zna da oko milion Amerikanaca na redovnoj bazi koristi kokain (to je, inace, jedan od najvecih "biznisa" u toj "skoro-savrsenoj" Americi... ah da, ostatak Amerikanaca je na "Prozacu"...) To je dovoljno masovno samoupropastavanje, barem za mene.

meni to nije dovoljno. bolje to nego da umiru od gladi, kao sto je slucaj sa vecim delom planete. a ti osim toga treba da pokazes da je situcija nekad ranije bila bolje, i da je uopste moguca bolja situcija.

>Da li je to neki "moj individualni pogled" na stvari po kome je, npr., uklanjanje sala sa bokova manje vazno od uklanjanja kamena iz bubrega? Ne bih rekao.

ti si tvrdio da u plasticnim operacijama nema niceg sustinskog. za mnoge ljude ima. naravno da plasticne operacije nisu najvaznije medicinske intervencije, i sumnjam da to misle i oni koji im se podvrgavaju. ali to i nije bilo pitanje - pitanje je bilo da li su one lose, negativne, ne da li je njihov prioritet manji od nekih drugih intervencija.

>Moje pominjanje siromasnih sa suvise dece i lezbejki koje zele IVF nije imalo za cilj da kaze da siromasni treba da dobiju pristup budzetu bogatih zemalja. Vise je to bila generalna opaska o sizoidnosti coveka 21. veka.

ne vidim u tome nista sizoidno - naprotiv, ovo je verovatno jedini vek u kojem bogate zemlje uopste nesto daju siromasnim zemljama, umesto da ih jednostavno sravne sa zemljom i okupiraju. a to, da su nekom drustvu bitnije njegove interne eksgravagancije nego ljudski zivoti van njega nije nista novo, i posledica je iste vrste prioriteta na nivou pojedinca. ko bi od nas dao da mu amputiraju nogu ako bi to spasilo zivot deset nepoznatih ljudi u indiji?

2 quasar:

>pa, ovo stoji ako je cilj zaista potpuno isti. medjutim, u postizanju cilja malo mukotrpnijom (i time, verovatno, svesnijom) metodom ima i vaspitnih efekata koje spominje indy. stoga, cilj mozda jeste isti, medjutim rezultat nije jer ima i drugih efekata (savladavanje teskoca, rast itd)

indy tvrdi da postoje vaspitni ekefti, samo ne znam na osnovu cega. slazem se, da kad bi ti postojalo to bi bilo dobro, to jest, kad se bira metod trebalo bi i to uzimati u obzir. sumnjam da takvi efekti postoje. a sto se plasticnih operacija tice, cesto ni ne postoje drugi nacini da se poboljsa izgled.

#26 quasar

quasar
  • Members
  • 682 posts

Posted 04 November 2002 - 18:37

> indy tvrdi da postoje vaspitni ekefti, samo ne znam na osnovu cega. slazem se, da kad bi ti postojalo to bi bilo dobro, to jest, kad se bira metod trebalo bi i to uzimati u obzir. sumnjam da takvi efekti postoje. a sto se plasticnih operacija tice, cesto ni ne postoje drugi nacini da se poboljsa izgled.

pa, ne znam, meni se cini da ima pozitivnih efekata, barem dok covek celu stvar ne skapira jednom. vaspitni element vidim bas u varijanti postizanja cilja trudom, time prelaska nekih unutarnjih granica ("debela sam i ne mogu da smrsam":wink:, samo-disciplini i slicnom. naravno, to vazi samo za ono sto se i moze postici nekim drugim nacinom - redovan odlazak u gym nikome nece smanjiti npr. nos.

da se nadovezem malo na luna i dodam estetski aspekt diskusiji :smile: stvarno, kako vam se dopadaju silikoni? cisto sa estetske strane? gledaju li muskarci i zene drugacije na iste? meni su, npr, klasicni "balon" silikoni vise odbojni nego privlacni...

[ Izmena poruke: quasar na dan 2002-11-04 18:38 ]

#27 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 04 November 2002 - 19:00

>vaspitni element vidim bas u varijanti postizanja cilja trudom, time prelaska nekih unutarnjih granica ("debela sam i ne mogu da smrsam", samo-disciplini i slicnom).

pitanje je da li postoji transfer samodiscipline iz jednog domena u drugi, tipa ako uspes da smrsas da ces uspeti i da drzis sobu urednom ili spremis ispit na vreme. kad samo trudom budes u stanju da nesto uradis onda se trudi. ako postoje laksi nacini idi ka cilju na laksi nacin, za trud ima vremena, posto za mnoge vazne ciljeve ne postoje laki nacini.

a inace nemam nikakvo misljenje o izgledu silikona, zapravo ne verujem da bih mogla da ih prepoznam.

#28 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 04 November 2002 - 21:47

Sioran:
>McD obrok + medium Coke (300 cal) ~ 1700 cal i oko 70 g masnoca 

pa naravno, ako pojedes ceo obrok da ces da se nagojis. nagojio bi se i kad bi pojeo jabuka za 1700 kalorija.

Upravo ovakva "argumentacija" je razlog sto se vise necu upustati u polemiku sa tobom. To je jednostavno receno, obicno lupetanje, sto je sramota za nekoga ko bi trebalo da bude vrhunski intelektualac. Koliko ljudi znas koji jedu jabuka za 1700 cal? - a koliko ljudi znamo da pojedu big mac + coke + fries + sladoled, na redovnoj bazi? Da li ja zaista moram da nekom crtam ovakve stvari, pa da imas 8 godina bilo bi ti jasno.

BTW, za tvoju informaciju koliko nemas pojma, 1700 cal jabuka da bi se pojelo treba konzumirati "samo" 2.9 kg jabuka. Cak i da se nadje neki Hulk koji to u stanju da u sebe sabije, uneo bi pritom svega 10.4 g masnoca i 0 mg holesterola. Nemoj da se petljas u ono u sta se ne razumes.

I dosta mi je vise toga da kad se nesto ne uklapa u tvoje teorije ti to jednostavno odbacujes. Tako je cela ova prica o tome kako vise vredi ono sto se postize teskim putem odbaceno jer se ne uklapa u tvoje teorije, bez obzira sto je rezultat (ne samo mojeg) zivotnog iskustva. To se ponavlja vec mesec dana i stoga vise nemam nameru da ulazim u price sa tobom. Mislim da smo rekli sta smo imali.

[ Izmena poruke: Indy na dan 2002-11-04 22:02 ]

#29 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 04 November 2002 - 22:10

>Koliko ljudi znas koji jedu jabuka za 1700 cal? - a koliko ljudi znamo da pojedu big mac + coke + fries + sladoled, na redovnoj bazi?

ne znam nijednog ni u jednoj od ove dve grupe, niti mi je to potrebno da bih bila u pravu. a moja poenta je bila da nema niceg loseg u jedenju umerene kolicine kalorija u mcdonaldsu.

>Cak i da se nadje neki Hulk koji to u stanju da u sebe sabije, uneo bi pritom svega 10.4 g masnoca i 0 mg holesterola. Nemoj da se petljas u ono u sta se ne razumes.

iskreno, nije lako sabiti ni onaj mcdonaldsov rucak koji si pominjao. a inace to sto ima manje masti i manje holesterola je po svemu nema efekte cija je zdravstvena interpretacija jasna.

>I dosta mi je vise toga da kad se nesto ne uklapa u tvoje teorije ti to jednostavno odbacujes. Tako je cela ova prica o tome kako vise vredi ono sto se postize teskim putem odbaceno jer se ne uklapa u tvoje teorije, bez obzira sto je rezultat (ne samo mojeg) zivotnog iskustva.

nemam nikakvog razloga da verujem tvom iskustvu. nije mi jasno zasto te to ljuti, ne verujem ni svojem.

>To se ponavlja vec mesec dana i stoga vise nemam nameru da ulazim u price sa tobom.

whatever.

>Mislim da smo rekli sta smo imali.

pricaj u svoje ime.

#30 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 04 November 2002 - 22:56

Sioran:
nemam nikakvog razloga da verujem tvom iskustvu. nije mi jasno zasto te to ljuti, ne verujem ni svojem.


Kako onda mozes bilo sta da kazes o bilo cemu? Pa, sve je to TVOJE iskustvo. I to sto ti mislis da je nekakva nauka i to je TVOJE iskustvo citanja radova ili eksperimentiranja i interpretacija svega toga je TVOJA.

Bottomline: za tebe, tvoje iskustvo je merilo, iskustvo drugih je za podsmeh. E zato, Sioran, nadji druge sagovornike. Ovo kazem samo u moje ime.