Jump to content

Photo

plasticna hirurgija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#31 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 05 November 2002 - 02:31

>Kako onda mozes bilo sta da kazes o bilo cemu? Pa, sve je to TVOJE iskustvo. I to sto ti mislis da je nekakva nauka i to je TVOJE iskustvo citanja radova ili eksperimentiranja i interpretacija svega toga je TVOJA.

ne, to nije moje iskustvo, bar ne u standardnom znacenju te reci. interpretacija takodje, ili bar ne za mnoge od stvari koje sam ovde tvrdila. po toj tvojoj logici, moje iskustvo je i da je zemlja lopta, posto sam, jel', i to negde morala da procitam - necije tudje iskustvo da je zemlja ploca po toj logici ima istu tezinu.

#32 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 05 November 2002 - 03:36

Sioran:
po toj tvojoj logici, moje iskustvo je i da je zemlja lopta, posto sam, jel', i to negde morala da procitam - necije tudje iskustvo da je zemlja ploca po toj logici ima istu tezinu. 

U potpunosti se slazem sa ovom tvrdnjom.

#33 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 05 November 2002 - 04:07

Cekajte, jedno neutralno vidjenje :smile::smile:
Razlika je u tome sto postoje jasni dokazi da je zemlja okrugla, a ne cetvrtasta ili plocasta. Kao sto postoje dokazi da holesterol i trigliceridi pored toga sto debljaju i deformisu ljude, povecavaju i rizik od ateroskleroze, infarkta, angine pectoris (to je vec moja struka). I zbog toga treba izbegavati junk /fast food koliko je god moguce i preci na voce, povrce i ribu jer sadrzi nezasicene masne kiseline.

btw. Jel' znate za nobelovca (zaboravila sam mu ime) koji je napisao puno knjiga na temu vitaminima protiv raka i dobio rak prostate (mada tvrdi da se strogo drzao vitamina). Ni nobelovcima ne treba bezrezervno verovati.:wink:

[ Izmena poruke: natasha na dan 2002-11-05 04:21 ]

#34 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 November 2002 - 04:33

hahaha
koja ironija :smile:
kao fora: svi zubari imaju pokvarene zube, pulmolozi pushe ko turchini, kardiohirurzi imaju problema sa nivoom triglicerida i holesterola
:smile:

siroti nobelovac:>
ko ce ga znati, mozda je doveo sebe u stanje hipervitaminoze :>

#35 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 05 November 2002 - 04:38

DUNADAN:
hahaha
koja ironija :smile:
kao fora: svi zubari imaju pokvarene zube, pulmolozi pushe ko turchini, kardiohirurzi imaju problema sa nivoom triglicerida i holesterola

siroti nobelovac:>
ko ce ga znati, mozda je doveo sebe u stanje hipervitaminoze :>

A kako je zavrsio onaj sto je izmislio dzoging?

#36 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 November 2002 - 04:43

a ko ce ga znati
mozda je zavrshio kao u Djoletovoj pesmi:
"...pa dzoging, takve najpre 'trefi shloging..."

:wink:

#37 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 November 2002 - 04:58

Zivot ljudima oduzima isuvise mnogo vremena.

S.J. Lec

#38 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 05 November 2002 - 05:06

"Ljudi! Oni su najgori!"

Dz. Sajnfeld

#39 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 05 November 2002 - 05:07

>Kao sto postoje dokazi da holesterol i trigliceridi pored toga sto debljaju i deformisu ljude, povecavaju i rizik od ateroskleroze, infarkta, angine pectoris (to je vec moja struka). I zbog toga treba izbegavati junk /fast food koliko je god moguce i preci na voce, povrce i ribu jer sadrzi nezasicene masne kiseline.

evo jos jedan tekst iz "mog iskustva":

as the surgeon general's office discovered, however, the science of dietary fat is not nearly as simple as it once appeared. the proposition, now 50 years old, that dietary fat is a bane to health is based chiefly on the fact that fat, specifically the hard, saturated fat found primarily in meat and dairy products, elevates blood cholesterol levels. this in turn raises the likelihood that cholesterol will clog arteries, a condition known as atherosclerosis, which then increases risk of coronary artery disease, heart attack and untimely death. by the 1970s, each individual step of this chain from fat to cholesterol to heart disease has been demonstrated beyond reasonable doubt, but the veracity of the chain *as a whole* has never been proven. in other words, despite decades of research, it is still a debatable proposition whether the consumption of saturated fats above recommended levels (step one in chain) by anyone who is not already at high risk of heart disease will increase the likelihood of untimely death (outcome three). nor have hundreds of millions of dollars in trials managed to generate compelling evidence that healthy individuals can extend their lives by more than a few weeks, if that, by eating less fat. to put it simply, the data remain ambiguous as to whether low-fat diets will benefit healthy americans. worse, the ubiquitous admonishments to reduce total fat intake have encouraged a shift to high-carbohydrate diets, which may be no better - and may even be worse - than high-fat diets.

(from: "the best american science writing 2002":wink:

#40 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 05 November 2002 - 05:13

Izvor "the best american science writing" je poznat kao precenjen, smesan i u svakom pogledu sarlatanski.

Ovo kazu moji izvori kojima se ima mnogo vise verovati. Zato sto ja tako kazem. I moj harvardski mentor. I jos jedan komsija iz 12-C.

#41 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 05 November 2002 - 05:23

mislim da sam bila vrlo jasna povodom toga zasto je freud sarlatan. i to nema veze sa mojim izvorima, vec sa vrlo konkretnim razlozima.

btw, best american science writing je samo izbor tekstova objavljenih u drugim casopisima. ovaj konkretan tekst (soft science of dietary fat) je objavljen u "science"-u. a ako ti znas za studiju kojom je dokazana veza o kojoj tekst govori, slobodno je navedi.

#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 November 2002 - 05:47

ljudi se razlikuju po brzini i efikasnosti metabolisanja lipida i holesterola.

deca roditelja koji su preziveli infarkt imaju vece shanse da obole od kardiovaskularnih bolesti, pri chemu je rizik 5x veci za mushke potomke.

nije sve u ishrani, najveci deo zavisi od metabolizma

primer1:
otac moje drugarice je doziveo 2 infarkta, posle toga operacija, rekontrukcija oba zaliska, rigorozna dijeta do kraja zivota. na pregledu pred operaciju, kaze njemu lekar: gospodine krvni sudovi su vam kao kod dugogodishnjeg strastvenog pushacha, a gospodin odgovara: u zivotu nisam zapalio cigaretu.

primer2:
otac mog bivsheg momka je umro od infarkta. sretnem svog ex pre nekih nedelju dana i pricha mi kako je ishao na kontrolu krvne slike i kako su mu povisheni i holesterol i trigliceridi, pri chemu su trigliceridi u nivou visokog rizika pojave infarkta.

i to kod nekog ko ima 26 godina.

kardiovaskularne bolesti spadaju u multifaktorske etiologije, genetski uslovljene do odredjene granice i sama ishrana nije jedini ili glavni razlog visoke smrtnosti.

nije dovoljno lishavati se masti.
svi ugljeni hidrati, kao osnovni energetski makromolekuli, se, ukoliko se ne iskoriste, transforimishu u trigliceride.
stoga, jeli ih ili ne, imacemo ih, pa makar nijedan ne uneli u sebe.

postoji nekoliko esencijalnih masnih kiselina koje sisari ne mogu da sintetishu, i potrebno je da ih unose egzogeno.
ostatak sisarski organizam moze da sintetishe.

ima tona ljudi koji se hrane u fast food restoranima pa im nishta ne fali, katabolizam holesterola se neometano vrshi pretvaranjem u zuchne kiseline, a neki jadnik ide jednom nedeljno u McDonald's i svaki molekul holesterola koji pojede mu se bukvalno zalepi za krvi sud.

jedite, ljudi, belog luka :smile: garantovano snizava nivo lipida i holesterola u krvi, a i izvuci cete se iz losheg braka ili veze :smile:

#43 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 05 November 2002 - 06:05

DUNADAN:
...ima tona ljudi koji se hrane u fast food restoranima pa im nishta ne fali, katabolizam holesterola se neometano vrshi pretvaranjem u zuchne kiseline, a neki jadnik ide jednom nedeljno u McDonald's i svaki molekul holesterola koji pojede mu se bukvalno zalepi za krvi sud....

Proklet bio McDonalds i kad sam ga uopste spomenuo... Dakle, poenta je bila ako neko ko pozitivno zna da mu takva ishrana ne odgovara ipak ide tamo i njupa hamburgere (bez obzira sta kaze Sioran, licno poznajem nekoliko ljudi i zena koji regularno jedu ne jedan, vec dva big maca + fries!) - onda ce snositi posledice koje nije morao da snosi. Dakle imao je izbor, isao linijom manjeg otpora i zahebo se. That's all!

#44 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 05 November 2002 - 06:29

>Dakle imao je izbor, isao linijom manjeg otpora i zahebo se. That's all!

ali niko nije ni tvrdio da ni u sta ne treba ulagati napor - ja svakako nisam predlagala, da, posto je najlakse po ceo dan spavati, da treba po ceo dan spavati. ja sam samo rekla da, ako se do istog cilja (osecati se dobro u svojoj kozi - cilj koji je quasar pomenuo) moze doci laksim i tezim putem, da treba ici laksim putem, te da od upraznjavanja tezeg puta nece biti neke koristi.

#45 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 05 November 2002 - 06:48

Sioran, nas dvoje smo slicni, svaku temu pretvorimo u tesku filozofiju. Daleko smo otisli od estetske hirurgije. Ja sam se usput bio malo i iznervirao... nije to toliko zbog toga sto si ti pisala, imao sam ovde tezak dan.

Inace, to sto kazes za "laksi put" i ja nesto slicno mislim, ali drugacije interpretiram. Zen ucitelji kazu:" ako neka stvar treba da se uradi, onda sigurno da postoji najbolji nacin da se to uradi". E sad, najbolji nacin je cesto i najlaksi, ali ne bas uvek. Ponekad je ono sto je ispravno veoma tesko, ali ne treba pred tim uzmicati samo zato sto je tesko.

Inace, sama estetska hirurgija, iskreno receno, bas i nije u domenu nekakvih mojih interesovanja i stoga sam pomalo oteo temu i iskoristio je za stvari koje mene vise interesuju. Bad indy.