Jump to content


Photo
- - - - -

Tomislav Nikolic


  • Please log in to reply
1822 replies to this topic

#16 Pedja307

Pedja307
  • Banned
  • 383 posts

Posted 06 September 2008 - 14:06

Radikali se cepaju!:)


Kad umjesto jedne vrlo jake, dobijete 2-3 srednje jake "SRS", ili jednu vrlo jako i jednu osrednju, bas cu da vidim da l' cete se radovati.


K'o kad su se 'oni' radovali "raspadu" DS-a (LDP)...


:ph34r:
  • 0

#17 Don Jabilio

Don Jabilio
  • Banned
  • 640 posts

Posted 06 September 2008 - 14:10

Tomislav Nikolic mi nije davao dojam politicara koji bi emocionalno reagirao i donosio nagle, nepromisljene odluke. Nije mi davao ni dojam covjeka koji bi olako bacao koplje u trnje. Mozda biste vi, kao zemljak, mogli jednom "outsideru" poblize objasniti pozadinu ove odluke i moguci daljnji razvoj? Iz sturih agencijskih vijesti i dosadasnjih poruka na forumu nisam mogao shvatiti sto se krije u pozadini ove Nikoliceve odluke. Hvala unaprijed.

podrzao je ratifikaciju ssp u parlamentu, uz uslov da se prihvati amadman radikala... amadman je prihvacen i najavljena je podrshka, medjutim, po shesheljevoj direktivi iz haga, odlucheno je ipak da se ssp ne podrzi... s obzirom da je nikolic bio za ratifikaciju uz ovaj uslov, podneo jeostavku, jer to nije prvi put da se njegove zelje stopiraju iz haga...

ne mora biti istina, mada prateci vesti poslednjih 24h, vrlo verovatno
  • 0

#18 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 06 September 2008 - 14:20

Odlicna vest, ispunjen je uslov da se Radikali vrate na nivo popularnosti koji su imali sa ovim ludakom iz Haga.
  • 0

#19 shadowplay

shadowplay
  • Members
  • 353 posts

Posted 06 September 2008 - 14:22

Kad umjesto jedne vrlo jake, dobijete 2-3 srednje jake "SRS", ili jednu vrlo jako i jednu osrednju, bas cu da vidim da l' cete se radovati.


K'o kad su se 'oni' radovali "raspadu" DS-a (LDP)...


:ph34r:



Sumnjam, Toma ce sada ostati clan stranke, ali se nece pojavljivati u medijima.
Reci ce da je bio nadglasan, i da je zato podneo ostavku, ali da ce i dalje ucestvovati u radu stranke, i da mediji preuvelicavaju situaciju.
  • 0

#20 ARIGATOJ

ARIGATOJ
  • Members
  • 801 posts

Posted 06 September 2008 - 14:24

podrzao je ratifikaciju ssp u parlamentu, uz uslov da se prihvati amadman radikala... amadman je prihvacen i najavljena je podrshka, medjutim, po shesheljevoj direktivi iz haga, odlucheno je ipak da se ssp ne podrzi... s obzirom da je nikolic bio za ratifikaciju uz ovaj uslov, podneo jeostavku, jer to nije prvi put da se njegove zelje stopiraju iz haga...

ne mora biti istina, mada prateci vesti poslednjih 24h, vrlo verovatno

Najljepsa hvala. Krajnje je vrijeme bilo da se razidje s predsjednikom svoje stranke, koji ne spada ni u politiku, ni u Haag, nego na Padinsku Skelu. Premda Nikolic zastupa prilicno ekstremna (a katkada i naizgled neodgovorna) stajalista, ipak mi daje dojam covjeka koji ne ce tjerati mak na konac, nego ce u odlucnim trenutcima odgovorno voditi racuna o drzavnim interesima. Ako se on povuce iz politike, ostat ce Srbiji samo Cedomir Jovanovic i Mladjan Dinkic, bojim se, koji umiju govoriti i ujedno nesto i reci. Nemojte se smijati ako mislite da nemam pravo, vi ipak imate mnogo bolji uvid u tamosnja zbivanja od mene.
  • 0

#21 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 06 September 2008 - 14:25

Kad umjesto jedne vrlo jake, dobijete 2-3 srednje jake "SRS", ili jednu vrlo jako i jednu osrednju, bas cu da vidim da l' cete se radovati.


K'o kad su se 'oni' radovali "raspadu" DS-a (LDP)...


:ph34r:

Raduje me da je mecka zaigrala i pred vasim vratima.

Edited by vladan, 06 September 2008 - 14:25.

  • 0

#22 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 06 September 2008 - 14:25

Kad umjesto jedne vrlo jake, dobijete 2-3 srednje jake "SRS", ili jednu vrlo jako i jednu osrednju, bas cu da vidim da l' cete se radovati.


K'o kad su se 'oni' radovali "raspadu" DS-a (LDP)...


:ph34r:

S tom razlikom sto glasaci DS-a i LDP-a, za razliku od glasaca SRS, imaju IQ veci od 75.:):
Pa mogu da se odrede za koga ce glasati.:D:
  • 0

#23 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 06 September 2008 - 14:25

Kako Press nezvanično saznaje dosadašnji zamenik predsednika SRS Tomislav Nikolić podneo je ostavku na sve funkcije u stranci. Jedan od glavnih razloga, kako saznajemo, su pretnje upućene njegovoj porodici

izvor: press online

Ne kaže se od koga su te pretnje, ali se može pretpostaviti. Ostavkom Nikolića se ovaj slučaj ne može zaključati; tužilac mora da se pozabavi pretnjama, a Nikolić bi mogao da bude ključni svedok za zabranu SRS. Izgleda da zabrana postaje neminovna & neodložna.
  • 0

#24 paraglider

paraglider
  • Members
  • 228 posts

Posted 06 September 2008 - 14:33

Ovo je ocekivano.
Obzirom da im se ukupna aktivnost svodi na kritku svega sto vlast uradi, dugo su i trajali.
Ustvari, to je posledica zakrzljalog organa o kome pise Vladan.
Ovo dozivljavam kao lateralnu korist majskih izbora.

Verujem da ce doci do podele stranke - odmah ili za par meseci.
  • 0

#25 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 06 September 2008 - 14:35

Mozda ce sada nasa Maja i nas Toma da izadju u javnost sa nedoumicom-zasto su se uopste i posvadjali. :ph34r: Verujem da ce Gojkovicka biti sigurna u toj novoj stranci, ako dodje do njenog formiranja.

Mislim da je veoma bitno i kako ce Vucic da se postavi u celoj prici. Do sada se drzao kao neutralan, a ako se prikloni Todorovicu i ekipi mogli bi da ga vidimo kao novog zamenika predsednika.
  • 0

#26 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 September 2008 - 14:38

Tomislav Nikolic mi nije davao dojam politicara koji bi emocionalno reagirao i donosio nagle, nepromisljene odluke. Nije mi davao ni dojam covjeka koji bi olako bacao koplje u trnje. Mozda biste vi, kao zemljak, mogli jednom "outsideru" poblize objasniti pozadinu ove odluke i moguci daljnji razvoj? Iz sturih agencijskih vijesti i dosadasnjih poruka na forumu nisam mogao shvatiti sto se krije u pozadini ove Nikoliceve odluke. Hvala unaprijed.


Pravo da ti kazem, ne znam. Nikolic odavno nije "zemljak", odavno je Beogradjanin. Ovde njega i ne mirisu previse, mada pretpostavljam da je to mahom zbog Natase Jovanovic (takodje iz Kragujevca, ali ovde i zivi, za razliku od Tome). Ne znam, stvarno, posto su radikali uvek bili homogena stranka, tako da nikad u javnost, makar ne u velikoj meri, nisu izlazile informacije o "strujama" i "ko je ciji covek". Verovatno cepanje stranke, to je logican zakljucak, jer Toma nije glup covek, video je da je vec mnogo popularniji od samog Seselja, i sada, kada je Seselj poceo da ga sputava preko svojih ljudi u stranci prekipelo mu je. No, to su samo pretpostavke..
  • 0

#27 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 06 September 2008 - 14:43

tomislav nikolić ne liči na čoveka koji će svojim delovanjem nakon ostavke ili odlaska iz srs da nanese zlo stranci u koju je tako mnogo uložio. to nije, pre njega, učinila ni maja gojković.
  • 0

#28 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 06 September 2008 - 14:48

Ne kaže se od koga su te pretnje, ali se može pretpostaviti. Ostavkom Nikolića se ovaj slučaj ne može zaključati; tužilac mora da se pozabavi pretnjama, a Nikolić bi mogao da bude ključni svedok za zabranu SRS. Izgleda da zabrana postaje neminovna & neodložna.


Uvek sam se divio optimistima! :ph34r:
  • 0

#29 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 September 2008 - 14:51

tomislav nikolić ne liči na čoveka koji će svojim delovanjem nakon ostavke ili odlaska iz srs da nanese zlo stranci u koju je tako mnogo uložio. to nije, pre njega, učinila ni maja gojković.


Maja Gojkovic je ostala politicki aktivna, tako da pretpostavljam da ce i Toma da ucini isto. E sad, Maja je uvek bila "regionalac", a Toma ne, pa zbog toga i mislim da je logicno ako ostane politicki aktivan osnuje novu stranku.
  • 0

#30 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 06 September 2008 - 14:55

Maja Gojkovic je ostala politicki aktivna, tako da pretpostavljam da ce i Toma da ucini isto. E sad, Maja je uvek bila "regionalac", a Toma ne, pa zbog toga i mislim da je logicno ako ostane politicki aktivan osnuje novu stranku.



ne osporavam mogućnost da nikolić osnuje stranku, na kraju suviše je popularan medju biračima da bi propustio da to iskoristi, već prosto mislim da neće činiti ništa što bi direktno škodilo srs, a to je otvorena konfrontacija sa ekstremnom strujom u samoj stranci.

prosto, ne liči na čoveka koji će "prljav veš" iznositi u javnost.


ostavljam mogućnost da mi je procena loša. :ph34r:
  • 0