Jump to content

Photo
- - - - -

Tomislav Nikolic

• Please log in to reply
1822 replies to this topic

#1816 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 February 2017 - 23:24

Sukob Vučića i Nikolića je interstranački sukob, koji ne bih komentarisao, pošto nisam član SNS. 

Što se tiče Rusije, mešaće se taman koliko je potrebno da ne izgube korak, pošto kandidat koji bi otvoreno naginjao ka NATO nema šanse da pobedi (je l' ima takvog kandidata?).

Zašto bi trošili resurse bez potrebe.

• 0

#1817 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 17 February 2017 - 23:32

Sukob Vučića i Nikolića je interstranački sukob, koji ne bih komentarisao, pošto nisam član SNS. 

Što se tiče Rusije, mešaće se taman koliko je potrebno da ne izgube korak, pošto kandidat koji bi otvoreno naginjao ka NATO nema šanse da pobedi (je l' ima takvog kandidata?).

Zašto bi trošili resurse bez potrebe.

Ne bi komentarisao sukob premijera i predsednika jer je "interstranački"?

E, jbga, verujem da je Putin zainteresovaniji od tebe, a ni on nije "član SNS".

Taman toliko da ne izgube korak, znači koliko god im okolnosti dozvole.

U Britaniji mogu vrlo malo, u Nemačkoj malo više, u Estoniji još više, a u Srbiji...? :lol+:

Mislim, voleo bih ja da je tako kao što ti kažeš, elegancija, demokracija...unutarstranački sukobi koji ojačavaju institucije i demokratiju, dozvoljavaju artikulaciju građanskog stava kroz političke partije i kandidate....

Fake news!

Serbia, 2017.

• 0

#1818 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 February 2017 - 23:41

Radi se o tome da me sukob dva funcionera SNS ne interesuje. Ali zaista me ne interesuje.

Ja sumnjam da Putinu ide u prilog sukob Vučić-Nikolič i ne vidim razlog da podrži ili da bude protiv bilo koga od njih dvojice.

• 0

#1819 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 17 February 2017 - 23:54

Evo ja ću ti ukazati, ako ne vidiš. Naravno da će podržati kandidata kojem je podrška potrebna, ako izgovori magične reči - Rusija je majka. S obzirom da je Putin lud, ali nije glup, verovatno će tražiti nešto zauzvrat. Eto, Tadiću je tražio NIS. Nikolić nema NIS, nema NISta, osim golog dupeta. Kao što je Hitler slao Skorcenjija da spasava Musolinija (koji mu objektivno, uopšte nije trebao), tako će i Nikolić dobiti nešto. Šta će obećati, videćemo. Sudeći po očajanju, ostavila ga stranka, ostavio ga politički sin, ostavio ga rođeni sin (a kao što rekoh, ambicija velika), verovatno će obećati ono što neće moći da ispuni.

Još jedna epizoda unutarstranačkog sukoba.

A zašto bi Putin uopšte bio zainteresovan? Pa zato što je to još jedan poligon na kojem će podriti EU, gde će u svom XIX-ovekovnom mozgu videti šansu da proširi svoju "zonu uticaja". Trošenje resursa je moguće samo kratkoročno i eventualno srednjeročno, zato je tako agresivno.

• 1

#1820 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 18 February 2017 - 00:12

Ljudi, ovde mi jedna stavka nije jasna - ako je Putleru potreban neko ko će raditi za njega, zašto bi bacao novac na autsajdera? Grobar je priprost i priglup, predsednik nema toliko velika ovlašćenja, a svakako da među predsedničkim kandidatima može da nađe i nekoga ko bi dobio više glasova. Ako je ona vest da bi mu dao 20 miliona bar upola tačna, tj. da je izdvojeno pola od te sume, zar ne bi bilo jednostavnije kupiti poslanike i tražiti od njih da izglasaju npr. onu vojnu bazu ili šta je već potrebno? Grobara bi bilo relativno lako diskreditovati - falš diploma, vikendica na Savi, fondacija prve selj... dame, pa bi slobodno mogao da se baci na proizvodnju rakije.

Ceo cirkus više deluje kao velika predstava ili eventualno kao scena iz Maratonaca u kojoj Mirko traži svoj deo.

• 0

#1821 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 18 February 2017 - 00:23

Divide et impera

Ukoliko si u globalnoj ofanzivi (a sve više se pokazuje da jeste), nećeš baš u svakoj vukojebini igrati na sigurno i čekati pravog.

Sasvim moguće je da zbog nedostatka potrebe za medijskom propagandom (Srbi voledu Putina), postoji određen iznos za bacanje.

Uostalom, ne bi bilo neobično da im svima namiguje i da ih sve potplaćuje. Miško je to radio, zašto ne bi i Putin.

Stvaranje haosa je legitiman politički cilj, a tsar je pokazao da mu taj politički sentiment itekako odgovara.

A ako ćemo baš u sitna crevca, onda sutra...

• 1

#1822 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 18 February 2017 - 01:09

Ali ovo mi je sasvim nelogično kao strategija. Valjda prvo treba da iscepka stranku, naročito kada u skupštinskim klupama ima mnogo obožavalaca kojima bi se potencijalno novo krilo lako pridružilo.

Kuku, ispade da ću ovde još i da dajem Putleru ideje za strategiju :lol+:

• 0

#1823 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 February 2017 - 02:47

...

Chilli - bravo!

Vaso, putljer ima samo jedan cilj - sto vise stete! Samo steta, steta i steta!

Jasno je njemu da sVrBija nikada nije pripadala tom 'ruskom svetu' (ma sta neuki opancari drombuljali!), niti ce pripadati, pa kad vec ne moze imati korist - ajde da drugima napravi stetu!

No, dobro - cica Toma, je samo cica Toma.

Tu nema sta mnogo da se prica.

Mozda si cuo / secas se one cuvene humoreske 'Bure'.

Kad 'najstariji brat ode u selo, pa ovi mladji idu da ga traze i vrate kuci'.

:lol+:

Tj. stara ruska kvarna taktika.

Necete da mi se potcinite i puzite - ima da vas drndam.

A protiv nje je vrlo jednostavno.

Nikada mu nista ne govoris i radis samo ono sto ti je u korist.

Tako ga nateras da besno skakuce na uzici.

A njegove ljude lagano kinjis i sve vise ih suzbijas.

Normalno, za to treba prvo da se obezbedis, a to je EU i onaj 'istorijski Bec'.

To rusi odlicno znaju i od toga su uvek imali poveci kompleks & frustraciju.

...

Edited by Kinik, 18 February 2017 - 02:57.

• 0