Jump to content


Photo
- - - - -

Tomislav Nikolic


  • Please log in to reply
1822 replies to this topic

#31 Pexus

Pexus
  • Members
  • 42 posts

Posted 06 September 2008 - 14:55

Josh jedan dokaz maestralne strategije Borisa T. Polako, ali sigurno, svako dolazi na svoje mesto...

-Dobar (vishe od ocekivanog) rezultat na izborima,...
-vishe nego hrabar potez (u pocetku i ponizavajuci) privlacenja SPS-a i koalicije, a odmah zatim cepanje i onesposobljavanje iste za dalje delovanje bez aminovanja DS-a,...
-beogradska skupshtina,...
-LDP....
-isporucivanje Karadzica,...
-korishtjenje inercije protesta radikala i huligana protiv njih samih...,
-uvlacenje SRS u priznavanje SSP (jer je ubedjena vecina da opozicija opstruishe skupshtinu i time shteti narodu)...,
-izazivanje svadje SRS i DSS ( DSS , shta to beshe..??)
-cepanje SRS.............

Prosto, ne znaju shta ih je snashlo!
Boriseee, majstoreee!

Edited by Pexus, 06 September 2008 - 14:58.

  • 0

#32 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 06 September 2008 - 14:57

Odlicna vest, ispunjen je uslov da se Radikali vrate na nivo popularnosti koji su imali sa ovim ludakom iz Haga.


Da podsetimo na to

Spoiler! --Click here to view--

Ne verujem da će Toma da raspolovi partiju. U manjini je, a mislim da ne bi voleo konjsku glavu u krevetu. Pošto je jako pametan, verovatno se povlači iz politike. Radikali zbunjeni, ali sledeći izbori su daleko. Dotle svašta može biti. Izvinte što kvarim parti, ali jbg, sećam se kako je prošla prilika da se raščiste stvari 2000/2001.
  • 0

#33 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 06 September 2008 - 14:57

Josh jedan dokaz maestralne strategije Borisa T. Polako, ali sigurno, svako dolazi na svoje mesto...



da, tako izgleda. neverovatno je da su dogadjaji koji su usledili nakon izbora plod slučajnosti.
mnogo toga se dogodilo da bi bilo slučajno.
  • 0

#34 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 06 September 2008 - 14:58

tomislav nikolić ne liči na čoveka koji će svojim delovanjem nakon ostavke ili odlaska iz srs da nanese zlo stranci u koju je tako mnogo uložio. to nije, pre njega, učinila ni maja gojković.

Zavisi odakle dolazi ovo o "pretnjama". Da je ovako kako kažeš, ne bi se pominjale pretnje porodici već bi bilo ono rutinsko, iz "zdravstvenih razloga" ili "da bi se posvetio porodici i unucima". Pretnjama se već slučaj ne da zatvara već otvara i to pod obavezno. Ako je informacija o pretnjama potekla od njega, ako nije totalno izmišljena, onda je miran raskid nemoguć, a olajavanje (sasvim sigurno bivše) stranke već počelo.

Edited by Hill Bill, 06 September 2008 - 14:59.

  • 0

#35 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 06 September 2008 - 15:03

Ne verujem da će Toma da raspolovi partiju. U manjini je, a mislim da ne bi voleo konjsku glavu u krevetu.

I meni je proslo kroz glavu da, ako Nikolic kaze da mu prete, to moze biti iz istog arsenala kako se svedoci pripremaju za Seseljevo sudjenje.
I ne bih mesao Tadica u to - nije on, zaista, nista kriv.

Ovog trenutka cujem Nikolicevu izjavu da su pretnje unutar SRS.

Edited by vladan, 06 September 2008 - 15:39.

  • 0

#36 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 06 September 2008 - 15:10

Josh jedan dokaz maestralne strategije Borisa T. Polako, ali sigurno, svako dolazi na svoje mesto...
...

Apsolutno. Pripisaću i ja ovo Tadiću, ali imam ogromnu rezervu; prosto je neshvatljivo da neko istovremeno čini taktički traljave i strateški maestralne poteze. Uz svo dužno poštovanje Tadić mi ne izgleda ni približno dovoljno inteligentan za tako nešto.
  • 0

#37 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 06 September 2008 - 15:11

Ovaj sukob će se (na sreću) odvijati odvojeno od države i vlasti.

Zamislite šta bi bilo da nije sklopljena vladajuća koalicija kakva je sklopljena i da su smradikali okosnica vlasti. Toga sam se onomad i najviše plašio - da Grobar osvoji vlast za radikale, a da onda ludi Šešelj sedne u njegovu fotelju (na daljinu ili bukvalno, svejedno) i odvede Srbiju dođavola.

Voleo bih da naši politički čistunci u javnosti malo razrade tu tezu i osvrnu se na stavove po kojima sa SPSom nije trebalo praviti koaliciju.

S druge strane, da je Grobar postao predsednik Srbije, Šešeljuga bi sad moga samo da mu ga puhne. Ali pored toga, drago mi što Srbija nije rizikovala na tu kartu.

Enivej, pozicija Vučića je sad zanimljiva. Po pričama (koje sam prenosio i ovde) - vođa reformskog krila kod radikala nije bio Grobar, nego upravo Kučić. Takođe, te priče su da Šešeljuga mnogo više mrzi Kučića (čak ga je nazivao pederom zbog onog spota sa oblačićima) od Grobara.

Zato, male su šanse da Kučić dobije priliku, mada u politici ne treba ništa isključivati.

Ovo je Šešeljugina priprema za povratak u zemlju. Nadam se samo da će mu Hag pomrsiti račune i odložiti taj povratak za kojih 15-ak godina.
  • 0

#38 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 06 September 2008 - 15:15

Boriseee, majstoreee!


Ne bi reko da ima veze.

Ima toliko što ih je rasturio na izborima po ko zna koji put, pa ovi sad više ne znaju gde im je dupe, a gde glava. Šteta je što je rasturen, zapravo, reformista SRS-a, a ne seme zla.

Teško da je ovo deo nekog Tadićevog plana. Njegovo je bilo samo da pobedi, on je to uradio, a ovo su dalje lančane reakcije.
  • 0

#39 Don Jabilio

Don Jabilio
  • Banned
  • 640 posts

Posted 06 September 2008 - 15:20

Najljepsa hvala. Krajnje je vrijeme bilo da se razidje s predsjednikom svoje stranke, koji ne spada ni u politiku, ni u Haag, nego na Padinsku Skelu. Premda Nikolic zastupa prilicno ekstremna (a katkada i naizgled neodgovorna) stajalista, ipak mi daje dojam covjeka koji ne ce tjerati mak na konac, nego ce u odlucnim trenutcima odgovorno voditi racuna o drzavnim interesima. Ako se on povuce iz politike, ostat ce Srbiji samo Cedomir Jovanovic i Mladjan Dinkic, bojim se, koji umiju govoriti i ujedno nesto i reci. Nemojte se smijati ako mislite da nemam pravo, vi ipak imate mnogo bolji uvid u tamosnja zbivanja od mene.

iskreno, u nastupima nikolica nije bilo mnogo manje idealizma srpstva i manje vulgarnosti od sheshelja... pitanje je da li je on stvarno verovao u taj idealizam ili je samo bio poslushnik sheshelja, ali se ipak njegova ideologija nije razlikovala mnogo od sheshelja... konkretno, mislim da se ovde i ne radi toliko o ssp, koliko o tominom konachnom shvatanju realnosti da ne moze preuzeti konachnu vlast u srs... mislim da je ssp vishe bio konachan ispit za njega samog da li je on u stanju da preuzme stranku, ili je sheshelj i posle 5 godina odsustva i dalje nedodirljiv... ispit za koji se unapred znalo da sheshelj nece prihvatiti, a koji bi definitivno iz stranke izbacio nekog od njih dojice...

u principu, izmedju sheshelja i nikolica ne vidim jasnu razliku, osim u kolichini direktnosti... sheshelj nema tu neku kochnicu kao toma da oceni kada neshto treba reci, a kada ne... a u principu, sitne su razlike, a ideologije zasnovane na epovima i mitovima

Edited by Don Jabilio, 06 September 2008 - 15:21.

  • 0

#40 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 06 September 2008 - 15:21

Da podsetimo na to


Oni moraju da pronadju neku novu talentovanu licnost i da sa njom pokusaju ono sto su postigli sa Tomom. Niko od ovih likova kao sto su Krasic ili Todorovic nemaju kapacitet da izadju iz caura svog nacionalizma i ekonomske demagoske politike, sto je uspelo Tomi.
Jedino koga vidim u toj ulozi je Vucic. E sad, ako Seselj nije dozovolio Tomi da se razmashe onda ne vidim zasto bi dozvolio bilo kome drugom.
Sam Seselj je ipak u Hagu i mogucnost njegovog javnog istupanja je iskljucena, sto je drugacije u odnosu na ove izbore na koje si ti podsetio.
  • 0

#41 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 06 September 2008 - 15:38

E tako se to radi. Konacno su ludaci preuzeli ludnicu. :ph34r:

Edited by BlackDog, 06 September 2008 - 15:41.

  • 0

#42 Galeb

Galeb
  • Members
  • 607 posts

Posted 06 September 2008 - 15:41

Josh jedan dokaz maestralne strategije Borisa T. Polako, ali sigurno, svako dolazi na svoje mesto...

-Dobar (vishe od ocekivanog) rezultat na izborima,...
-vishe nego hrabar potez (u pocetku i ponizavajuci) privlacenja SPS-a i koalicije, a odmah zatim cepanje i onesposobljavanje iste za dalje delovanje bez aminovanja DS-a,...
-beogradska skupshtina,...
-LDP....
-isporucivanje Karadzica,...
-korishtjenje inercije protesta radikala i huligana protiv njih samih...,
-uvlacenje SRS u priznavanje SSP (jer je ubedjena vecina da opozicija opstruishe skupshtinu i time shteti narodu)...,
-izazivanje svadje SRS i DSS ( DSS , shta to beshe..??)
-cepanje SRS.............

Prosto, ne znaju shta ih je snashlo!
Boriseee, majstoreee!


Sukob izmedju Seselja i Nikolica traje malo duze. Jos od pre zadnjih izbora.
Secamo se kako je Seselj podmetao nogu NIkolicu svojim izjavama u izbornoj kampanji.
Nije to posledica maestralnog Tadicevog politikanstva, vec logican sled dogadjaja u SRS-u.
Bilo je samo pitanje vremena kada ce puci.

A gorenavedeni potezi su stvarno "velelepni uspesi" politike Tadica, da narod od tog uspeha ne zna sta prosto da radi.
Sad ce sve da krene na bolje cim su svi smestili svoja dupeta u fotelje.

Iskreno se nadam da Nikolic nece ispustiti priliku da formira stranku desne orijentacije koja ce stvarno raditi u interesu Srbije i njenih gradjana.
  • 0

#43 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 06 September 2008 - 15:43

Ima toliko što ih je rasturio na izborima po ko zna koji put, pa ovi sad više ne znaju gde im je dupe, a gde glava. Šteta je što je rasturen, zapravo, reformista SRS-a, a ne seme zla.

Teško da je ovo deo nekog Tadićevog plana. Njegovo je bilo samo da pobedi, on je to uradio, a ovo su dalje lančane reakcije.

Kako rastureni, kad su iz izbora izasli kao najjaca politicka stranka?
  • 0

#44 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 06 September 2008 - 15:58

Iskreno se nadam da Nikolic nece ispustiti priliku da formira stranku desne orijentacije koja ce stvarno raditi u interesu Srbije i njenih gradjana.

Pusti me da se još malo radujem što se jedna vucibatina tog ranga povlači iz politike. Kakve veze ima ta primitivna i mračna grobarska kreatura sa interesom Srbije i njenih građana? Vrhunski je interes Srbije da ga što pre zaboravi. Onaj ludak u Hagu će proći isto kao i Sloba sloboda a onda će se stvoriti uslovi da se ta fašistička zadruga malo civilizuje i unormali. Do tada sikter i Toma koma i naša Maja i njihova Vjerca i mirotočivi Vučić i prepametni Todorović i sva ta bagra zlikovaca i KGB špijuna i stranih plaćenika.
  • 0

#45 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 06 September 2008 - 16:05

...
Teško da je ovo deo nekog Tadićevog plana. Njegovo je bilo samo da pobedi, on je to uradio, a ovo su dalje lančane reakcije.

Rekoh već da ni meni ne liči na Tadića, ali nekome pripisati moramo. Nema ovde ničeg spontanog; ako se želi u Evropu radilkani se moraju ili zabraniti, ili podeliti pa deo zabraniti, ili podeliti pa Šešeljev deo onemogućiti da bude bitan faktor za bilo šta. Naravno, niko neće glasno reći da se sa ovakvim radikalima u Evropu ne može, ali dopustiti da Šešelj sa svojim ludacima sedi u parlamentu Evrope neće niko. Bar, niko pametan.
Vrlo je moguće da je Nikoliću to postalo jasno, a zasluge idu onome koji mu je to objasnio. Ili "objasnio".
  • 0