Jump to content


Photo
- - - - -

Evropska unija


  • Please log in to reply
5788 replies to this topic

#61 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 June 2008 - 19:06

Sto rece Hill Bill : Demokratija je sredstvo, a ne cilj.
  • 0

#62 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 13 June 2008 - 19:08

Demokratija je sredstvo, a ne cilj.


Као и недостатак демократије, када то одговара...
  • 0

#63 Betmen

Betmen
  • Members
  • 345 posts

Posted 13 June 2008 - 19:09

Lepo društvance je ono koje zajedno sa katoličkom crkvom vodi kampanju za EU? :) Ne pominješ ti slučajno zabranu abortusa...


Pa jeste lepo društvance, jer su oni od najjadnije zemlje zapadne Evrope napravili ekonomsku silu.
A protiv njih su bile anti-abortus grupacije, Sinn Fein, nacionalističke grupe, lobisti i sl.
Lepo reče neko na irskom blogu, Lisabon su srušili IRA, CIA i antiabortus aktivisti. I kako kaže Guardian, to sve uz zvuke 2Unlimited :ph34r:
  • 0

#64 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 13 June 2008 - 19:15

Obećanje - ludom radovanje. Nije valjda da zaista ne znaš koliko je bila uska i malobrojna nacistička elita koja je upravljala tom "arijevskom suprematijom"?! :)

Ma da. Naivni Nemci, poveli se za lepim brkovima. :ph34r:
Daj Kastore, lepo si tamo opisao kako oligarhija stvara zatvoreni sistem kako bi se ustoličila kao nova elita. Nacizam nikada nije ni zamišljen kao zatvoreni već kao agresivno otvoren. Nemci sebe jesu doživljavali kao elitu sveta, izazov koji im je bilo vredan ratnih žrtava ... i trpljenja vrhuške te "superelite" koja je takav status trebalo da im obezbedi.
Naravno da se do toga dođe ako je "narod uvek u pravu", i naravno da će uvek biti pseudoelite koja će tom istom narodu laskati da tako jeste.
Njegovo Veličanstvo Narod je uglavnom obična stoka.
  • 0

#65 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 13 June 2008 - 19:21

Njegovo Veličanstvo Narod je uglavnom obična stoka.


"Пучина је марва развезана". Петар II Петровић Његош.
Say it with style, а демократију више немој ни да помињеш, од сада ће бити непристојно.
  • 0

#66 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 13 June 2008 - 19:28

"Пучина је марва развезана". Петар II Петровић Његош.
Say it with style, а демократију више немој ни да помињеш, од сада ће бити непристојно.

Pominjao jesam i hoću; idealizovao nisam i neću. Laskanje nije pristojnost, pre suprotno.
  • 0

#67 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 13 June 2008 - 19:37

Pominjao jesam i hoću; idealizovao nisam i neću. Laskanje nije pristojnost, pre suprotno.


У једној ранијој расправи смо од тебе сазнали да је атомска бомба на цивилни циљ (Хирошима/Нагасаки) "блистави тренутак човечанства", сада смо открили да је народ "обична стока". Чекамо следећи блистави тренутак Hill Bill-ија, човека који је и даље уверен да је на "страни светла" (користећи терминологију Hill Bill-ија).
  • 0

#68 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 13 June 2008 - 19:45

У једној ранијој расправи смо од тебе сазнали да је атомска бомба на цивилни циљ (Хирошима/Нагасаки) "блистави тренутак човечанства", сада смо открили да је народ "обична стока". Чекамо следећи блистави тренутак Hill Bill-ија, човека који је и даље уверен да је на "страни светла" (користећи терминологију Hill Bill-ија).

Zaboravio si i Drezden. To nije dobro, ne treba zaboraviti i Drezden. Kad se zaboravi Drezden, buknuće berlinske baklje.

Svetla uvek bude, one way or another.
  • 0

#69 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 13 June 2008 - 20:02

Zaboravio si i Drezden. To nije dobro, ne treba zaboraviti i Drezden. Kad se zaboravi Drezden, buknuće berlinske baklje.

Svetla uvek bude, one way or another.


Да, заборавио сам Дрезден, где је сагорело circa 30,000 цивила за 48 сати. Што не поставиш слику Arthur "Bomber" (то јест "Butcher", како су га звале RAF колеге) Harris-a као аватар, на истој сте таласној дужини? Можеш и статуу да му посетиш у Лондону за следећи годишњи одмор, споменик који британске порезнике нон-стоп кошта од када су га поставили, јер га Вилотићи редовно ноћу заливају црвеном бојом као коментар а онда радници града морају да опет чисте...
  • 0

#70 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 13 June 2008 - 20:18

... споменик који британске порезнике нон-стоп кошта од када су га поставили,...

Ti to brineš za jadne britanske poreznike ili poreske obveznike ... ili si se samo iznervirao zbog konstatacije da:
"Hirošima i Drezden su blistavi trenuci čovečanstva"
  • 0

#71 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 13 June 2008 - 20:20

Ma da. Naivni Nemci, poveli se za lepim brkovima. :ph34r:
Daj Kastore, lepo si tamo opisao kako oligarhija stvara zatvoreni sistem kako bi se ustoličila kao nova elita. Nacizam nikada nije ni zamišljen kao zatvoreni već kao agresivno otvoren. Nemci sebe jesu doživljavali kao elitu sveta, izazov koji im je bilo vredan ratnih žrtava ... i trpljenja vrhuške te "superelite" koja je takav status trebalo da im obezbedi.
Naravno da se do toga dođe ako je "narod uvek u pravu", i naravno da će uvek biti pseudoelite koja će tom istom narodu laskati da tako jeste.
Njegovo Veličanstvo Narod je uglavnom obična stoka.


Hebo te, nisam od tebe očekivao bar toliku neobaveštenost. Hitler nikada nije osvojio većinu na izborima i pobedio je samo zahvaljujući tome što je Staljin razbio jedinstveni radnički front i ratovao žešće protiv socijaldemokratije ("socijalfašizma") nego protiv nacizma, čiji dolazak na vlast je pozdravljao kao nešto što će kobajagi radikalizovati radnike da odmah krenu u revoluciju. Da bi stvarno preuzeo potpunu vlast i eliminisao socijaldemokrate, nakon što mu je Hindenburg poverio formiranje kabineta, Hitleru je bio potreban ceo niz pučeva - paljevina Rajhstaga, noć dugih noževa... Lakše malo sa tim izjednačavanjem Nemaca i nemačkog naroda sa fašizmom. Mada, ti možda misliš da je i srpski narod kriv za Miloševića? :)
  • 0

#72 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 13 June 2008 - 20:28

iznervirao zbog konstatacije da:
"Hirošima i Drezden su blistavi trenuci čovečanstva"


Изнервирао? Таман посла. У питању је морбидна фасцинација, јер видим да се још и поносиш тиме што си рекао (а има она народна "чега се паметан стиди...").

Само ти настави да (блиставо) виртуелно бомбардујеш (и неке од форумаша забављаш).
  • 0

#73 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 13 June 2008 - 20:29

Ne znam zašto vidiš kao lični napad na tebe iskaz da je nekima bolje, a nekima nije, te da oni kojima je bolje i imaju razloga da hvale ovaj miloševićevski "demokratski dekorisani" ološ na vlasti. Priča da je broj nezaposlenih isti je drska laž, a upoređenje plata sa 1993. je i drsko i budalasto. Da, ja sam od onih koji vuku po dvoja kolica iz supermarketa i toliko sam "ličan" da mi to ne smeta da vidim i rastuću socijalnu bedu oko sebe i da ti ne verujem da ti je danas gore nego onomad. To si me ti reportovao za "generalizacije" i da "postajem ličan"? Znaš, ličnosti su lične - bezličnosti to nisu. Časnije je kad mi ovako kažeš otvoreno.


Licno, jer otkud ti znas kako sam ja ziveo 90-tih, i ne znam odakle ti ideja da sam se uvlacio u telesne supljine nekom posle 2000-te.


A ostalo sam shvatio, '93. je bilo blagostanje, sada je socijalna beda. Ko drug'cije kaze, klevece i laze. I sigurno je pripadnik postmilosevicevske "demoNkratske" zute elite koja se obogatila posle 2000. i sada ne razume obican plebs, pa mu se cudi sto u nedostatku hleba ne jedu kolace.
  • 0

#74 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 13 June 2008 - 20:29

...Mada, ti možda misliš da je i srpski narod kriv za Miloševića? :)

Odgovoran naravno. Pazi bogati, da je neki od ta dva nacistička projekta uspeo, da li bi se Nemci ili Srbi odrekli svog novog statusa? Ako ne uspe, kriv je samo onaj koji to nije uspeo da realizuje; to otvara privilegiju da narod sa novim izvođačem radova nastavi na istim radovima. Lukavi k'o mrmoti. :ph34r:
  • 0

#75 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 June 2008 - 20:43

Odakle tolika potreba za jeftinim podilazenjem i laskanjem narodu?
Ili, da se posluzim Pekicem:
Ilija Garasanin u pismu: "Narod je jedna velika stoka."
Lupus: "Sto se tice primecenija nasega prijatelja i kuma, Garasanina, da je narod velika stoka, ja tome nemam niti sta dodati, niti oduzeti."
  • 0