Jump to content


Photo

HOROSKOP


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
69 replies to this topic

#1 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 13 April 2008 - 22:27

E sad..nasla sam nei stari topic..a sto se ugasio..ne znam :rolleyes: i na jednom podforumu se povela prica o tome,pa reko' da prenesemo na sve :)
za pocetak,mozemo da krenemo sa znakom i podznakom,a sad,ko zna vise.. :huh:
Da li mislite da vas ta podela odredjuje od znaka koji je mozda bas suprotan vasem,da li primecijete u ljudima oko vas neke osobine koje su specificne za neki znak,ili mozda bas obrnuto..Koji su znak vasi ukucani,i kako se slazete..ukratko,sve sto vam padne na pamet ( a tice se horoskopa ;) ).

#2 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 13 April 2008 - 22:47

Ok,I'll start :)
Jarac/devica.E sad,mislim da to i nije najsretnija kombinacija.. :huh: ali,tu su druge planete koje me "vade" (il' se ja to samo tesim.. :rolleyes: )..Mesec u strelcu,na pr,koji mislim da je zaduzen za moja nezasita interesovanja za sve sto se tice stranog/onostranog,putovanja,religija,filozofija..pa i pravde.
To je samo pocetak ;)

#3 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 13 April 2008 - 22:52

lav/lav....sve planete zgusnute u prve 4 kuce, sve ostalo je prazno.

#4 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 13 April 2008 - 23:11

lav/lav....sve planete zgusnute u prve 4 kuce, sve ostalo je prazno.


Hm,ni to nije bas dobro,isti znak,mada neki kazu suprotno,ali moje misljenje je da krajnost nikad nije najbolja.Ali i polozaj drugih planeta moze znacajno da promeni sliku,osim ako i one nisu u lavu ili drugim vatrenim znacima..
A to,za prve 4 kuce,jel to bese znaci da je osoba vise okrenuta sebi (svom svetu,i razvoju)?

#5 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 14 April 2008 - 00:45

Hm,ni to nije bas dobro,isti znak,mada neki kazu suprotno,ali moje misljenje je da krajnost nikad nije najbolja.Ali i polozaj drugih planeta moze znacajno da promeni sliku,osim ako i one nisu u lavu ili drugim vatrenim znacima..
A to,za prve 4 kuce,jel to bese znaci da je osoba vise okrenuta sebi (svom svetu,i razvoju)?


isto lav/lav ali rastrkano u sedam kuca (ako su to kuce posto ne znam da citam natalnu kartu)

volela bih da sam fleksibilnija. svidja mi se kako zvuci :rolleyes: sunce u mom znaku :huh:

#6 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 14 April 2008 - 05:22

i meni se svidja...mada, i JK je isto lav/lav :rolleyes:

#7 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 14 April 2008 - 07:18

Lav /Bik, neopisiva guzva u 5 kuci, Saturn u 6, retrogradni Jupiter u 12 kuci. Sve sam dobila kako treba samo sto je nezgodno rasporedjeno! Lavica sa Saturnom u 6 kuci - savrseni organizator koji nikad, nikad nije imao shansu da organizuje ista drugo osim kako ce da pocisti za drugima. Venera u Devici, Mesec u Vagi = frustrirana lavica. Licni horoskop - utisak - smuckaj pa prospi. Ocekujem da cu se u sledecoj inkarnaciji roditi kao - magarac ili mazga jer, sve sto sam u ovoj inkarnaciji naucila je beskrajno cekanje, strpljenje i trpljenje. Najbolji deo horoskopa, Uran i Neptun koji su mi pokazali svu lepotu sveta biljaka, zivotinja i minerala. Poruka: cuvajte se Saturna, dok je boravio u Lavu, poslednje 2,5 godine, promenio mi je zivot za 180 stepeni, jos nisam sigurna sta hoce od mene u ovoj novoj konstelaciji. Zakljucak: od onog sto sam dobila u horoskopu, napravila sam najvishe sto se moglo. Da li me ceka nagrada za sve ove modrice koje nosim na dushi - mozda, mozda je moja nagrada u saznanju da sam svojom slobodnom voljom sve to sto mi je razbacano po horoskopu nekako "pripitomila", naterala to razbarusheno i posvadjano drustvo da saradjuje a ne da me razapinje i sludjuje. Zameram sebi sto mi je za to bilo potrebno jako mnogo vremena, da sam bila pametnija, sve je moglo da traje krace i da manje boli.
Potpuni sam amater sto se tice astrologije, koristim vec godinama My AstroData/Astrodienst sajt i pokazalo se da su mi od velike koristi, uvek mi daju podatke o pozitivnim i negativnim stranama planetarnih aspekata pa mi ostaje samo da izvolim da se lepo ponasham izmedju te dve krajnosti. Tako imam putpunu slobodu svoje individualne volje i nemam osecaj da mi zvezde diktiraju bilo sta, one me savetuju gde da investiram tu volju i resurse kojima raspolazem.
Volim letnje nebo i zvezde, cesto sedim do duboko u noc i gledam ih i znam da sam OVDE samo na kratko, da je divno sto sam bila dovoljno hrabra da krenem na ovo putovanje i da cu se, kad se ono zavrsi, vratiti kuci, medju zvezde.

Edited by highlanderka, 14 April 2008 - 10:35.


#8 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 14 April 2008 - 08:45

Rak / vaga, skoro sam saznala.

Je l' ima neko da mi malo objasni kako ja stojim s tim kućama i ostalim?

#9 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 14 April 2008 - 09:32

Sajt AstroData/Astrodienst ima opciju izrade natalne karte, osim engleskog postoji izbor nemackog, shpanskog jezika. Nakon izrade natala, dato je iscrpno tumacenje odnosa planeta i time uslovljenih osobina karaktera. Preporucujem.

#10 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 14 April 2008 - 10:22

*

Edited by maski, 14 April 2008 - 16:14.


#11 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 14 April 2008 - 16:04

Venera u Devici, Mesec u Vagi = frustrirana lavica. ....Najbolji deo horoskopa, Uran i Neptun koji su mi pokazali svu lepotu sveta biljaka, zivotinja i minerala.


I ja sam cula za tu kombinaciju Venere,nije najpovoljnija,devica je "suva" za planetu ljubavi.ali je i bitan znak u kojem je i kakav je odnos marsa i venere.
A mesec u vagi..rekla bih emotivno nestabilan..osecanja nezna i lepa ali i labilna..
A za Uran i Neptun,mislim da nisu najbitniji u licnom horoskopu ( u smislu,u kom su znaku),jer su jako spori,ali je mozda odnos sa drugim planetama bitniji..

#12 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 14 April 2008 - 16:54

Potpuni sam amater sto se tice astrologije, koristim vec godinama My AstroData/Astrodienst sajt i pokazalo se da su mi od velike koristi, uvek mi daju podatke o pozitivnim i negativnim stranama planetarnih aspekata pa mi ostaje samo da izvolim da se lepo ponasham izmedju te dve krajnosti.

takodje. vrlo lepo objasne odredjeni apsekt koji trenutno "radi" bez ikakvih proricanja, nego samo sta da ocekujes i tako cesto su u pravu. neki put otvorim sajt na kraju dana cisto da vidim da li ima istine u tome sto pise, i sto puta mi se desilo da potrefe. recimo imam dan kada me svi zivi zovu i obavim sto razgovora (sto mi se inace retko dogadja), a onda uvece na astro.com pise upravo to, da je merkur nesto tamo (da ne pricam kad ne znam) i da ce upravo biti dan pun komunikacije.
btw, ja sam riba-skorpija. zaljubljenik u vodu ko sto mi kaze kombinacija. imam neke teske aspekte, kolko sam uspela da povatam sta su dobri, a sta losi aspekti. Mesec i Uran u skorpiji (Uran na ascedentu), Venera i Merkur u konjukciji u vodoliji, Jupiter u Ovnu, Neptun u Strelcu, Saturn u raku, Mars u blizancima. Ne svidja mi se sto su mi 5 i 7 kuca prazne, imam dosta kvadrata, opozicija, ali dobro sve to manje vise u nekoj ravnotezi sa boljim aspektima.

Edited by enamat, 14 April 2008 - 16:55.


#13 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 14 April 2008 - 17:14

ja sam strelac/lav.. to je sve sto znam :rolleyes:

#14 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 14 April 2008 - 17:39

*

Posted Image

Ovo k'o Stargate, samo jos da krenu da se ucitavaju shevroni... :rolleyes:

Edited by st.maurice, 14 April 2008 - 17:44.


#15 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 14 April 2008 - 18:15

:huh: poznavala sam jednog duplog strelca i bila sam strasno zaljubljena u njega! :)
Hm,i druge planete su vam slicne.. :rolleyes: