Jump to content


Photo

HOROSKOP


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
69 replies to this topic

#31 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 16 April 2008 - 21:53

horoskop je opijum za mase. A ne, pobrko sam, to je religija. Nastavite samo :rolleyes:

#32 viktoria mayer

viktoria mayer
  • Members
  • 75 posts

Posted 16 April 2008 - 22:11

hmm..ovan/blizanac..venera u ribama..mesec u jarcu..merkur u ovnu..mars u shkorpionu.. jupiter u jarcu..saturn u shkorpionu..kao i neptun kao i pluton... sve u svemu najbolje se slazem s lavovima..strelchevima..blizancima..vodolijama i shkorpijama.. za ostale nije bash precizno..

jel ima neko kvalitetan ;-) odgovor kako se slazu osoba sa venerom u ribama i osoba sa venerom u devici..

hmm...sad neshto razmishljam i kapiram da je poznavaocima astrologije ovaj moj odgovor vrlo intiman..ogledalo dushe ;-)))

Edited by viktoria mayer, 16 April 2008 - 22:13.


#33 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 16 April 2008 - 22:15

jel ima neko kvalitetan ;-) odgovor kako se slazu osoba sa venerom u ribama i osoba sa venerom u devici..



ako je riba u devici kvalitetna ne vidim razlog tvojoj brizi :rolleyes:


[ja se izvinjavam sto sam prosta ali nisam mogla da odolim :huh:]

Edited by andjelija, 16 April 2008 - 22:16.


#34 viktoria mayer

viktoria mayer
  • Members
  • 75 posts

Posted 16 April 2008 - 22:29

ako je riba u devici kvalitetna ne vidim razlog tvojoj brizi :rolleyes:


[ja se izvinjavam sto sam prosta ali nisam mogla da odolim :huh:]



cute ;-)))

#35 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 17 April 2008 - 04:41

sto ste nevaljale.. :rolleyes:

#36 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 17 April 2008 - 06:14

Dunadan, sumnjam da vam je muskatla uvenula zbog Neptuna i Urana, pribojavam se malcice da je, sirota, presvisnula od tolike kolicine zajedljivosti kojom zracite. Probajte sa kaktusima, oni imaju cime da se brane a i navikli su na surove uslove.

Edited by highlanderka, 17 April 2008 - 06:19.


#37 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 April 2008 - 13:00

Dunadan, sumnjam da vam je muskatla uvenula zbog Neptuna i Urana, pribojavam se malcice da je, sirota, presvisnula od tolike kolicine zajedljivosti kojom zracite. Probajte sa kaktusima, oni imaju cime da se brane a i navikli su na surove uslove.

nich se ne brinite, Brdjanko, kaktusi dzikljaju ko nenormalni al tek kad sam ih prebacila na severnu stranu. tako lakshe konjuguju sa Neptunom.

#38 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 17 April 2008 - 13:43

:rolleyes:

Carl Sagan on Astrology, preporucujem svim "vernicima" u horrorskop.

Youtube Video ->Original Video

Edited by Jaruzelski, 17 April 2008 - 13:43.


#39 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 17 April 2008 - 14:27

Draga Saveta,

nisam neki beliver. znam onako opšte odrednice horoskopa, od svega pomalo. mrzelo me da se udubljujem u tu problematiku. ima neke sličnosti među poznanicima istog znaka, ali ima i dijametralnih razlika.
moj problem se sastoji u sledećem: progone me škorpije. oba pola, svih uzrasta i afiniteta. od rođenja (odakle vam ruke, rodila ih škorpija...), do dana današnjeg. masovno su oko mene, pronalaze me i truju svojim otrovima, sve u ime neke ljubavi, koja meni baš nije jasna... svaka bi da me zaveže za radijator, zaključa u kuću, odvede na pusto ostrvo, neće da se uda da bi ostala pored mene, meni niko ne treba osim tebe, ti si samo moja sestrica i ničija više, je l' si srećna što me vidiš, kad dođem kod tebe ne ide mi se kući, mama samo tebe voli i nikog više... da ne ulazim previše u intimu, je l' te..
što je najgore od svega, mogu da provalim škorpiju u masi ljudi po načinu na koji me gleda. čak i slučajnosti više nemaju veze sa slučajnostima.
ja sam jedna nežna aquarius/pisces, vesela i srećna, sa mesecom u strelcu, venerom i merkurom u jarcu. sve je oke, ali ja ne mogu više. ne želim više da me vole, tako kako me vole. pošto su u masi, vremenom sam počela da verujem da tako treba, da je tako ispravno. da. hm. osim što svi moji najnesrećniji trenuci u životu mogu da budu zahvalni samo njihovoj okrutnosti, sebičnosti i krajnjoj netoleranciji.
da bi bila jasnija: mama, muž, starija ćerka, brat, kuma, prva ljubav, bliski prijatelji komada 4 ( od recimo 10), Ville Valo, najsimpatičniji avatar u SL-u te večeri, koji priđe i đuska baš oko mene, angro simpatija i frajera etc..
da citiram 1 poznanika pogodite! škorpiju:
onog koga dresiraš, onog s kim si vešt,
njega nikad ne voliš, napet si sa njim.
uvek voliš onoga, lepše je sa njim,
onog kog ne dresiraš, sa kim nisi vešt.


molim vas pomozite mi u pronalaženju izlaza iz ove agonije
unapred zahvalna

#40 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 April 2008 - 14:45

:rolleyes:

Carl Sagan on Astrology, preporucujem svim "vernicima" u horrorskop.

da :huh:
Sasha Markovic u rubrici Zivot/nauka pre dve godine je napisao text Astrologija
citat Voltera sa Astrologija je za astronomiju ono što je sujeverje za religiju:
luda ćerka pametne majke.

prati dalji text u kom duhovitim jezikom disuje astrologiju kao sve samo ne akuratnu.
u delu o uticaju gravitacije (sad me asocirala ova pricha sa jutuba) pishe:
Evo još jednog primera: posmatrajmo tek rođenu bebu, recimo mog malog Luku od pre tri godine, i uporedimo gravitacioni uticaj Plutona (masa 1,3 x 1022 kilograma, rastojanje 6 milijardi kilometara) sa gravitacionim uticajem njegove omiljene babice Ljilje ,koja ima otprilike 70kg i drži mog Luku na rastojanju od oko pola metra. Verovali ili ne (ako ne verujte, kalkulator u ruke), gravitacioni uticaj babice Ljilje na malog Luku je 780.000 puta jači od uticaja Plutona. Pa ipak, u Lukinoj natalnoj karti nijedan astrolog neće nacrtati Ljilju umesto Plutona.

sa zakljuchkom
Verovanje u astrologiju počinje kecom iz fizike i iz matematike, bežanjem sa časova i mantranjem uz soc od kafe. Jednom debilizovan, čovek završava s rupom u glavi nesposoban da sam pronađe odgovor na bilo koje važno pitanje.

takodje, Ćirkovićev text Zašto astrologija nije nauka? ne treba nikako zaobići.

#41 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 17 April 2008 - 15:59

Dunadan, cenim vas trud da mi spasete dushu od zablude ipak, necu uci sa vama u raspravu na temu da li je astrologija nauka ili ne, naravno da nije, bar ne po savremenim definicijama nauke.
Hvala na pitanju, ocena iz fizike je bila odlicna a sholju u zivotu nisam okrenula jer mi, onako izvrnuta, deluje aljkavo + zar zaista verujete da bi jedna Lavica (sa Suncem u 5 kuci =u svojoj kuci) dozvolila da joj neko drugi govori sta treba da radi? Osim zvezda i planeta, naravno, sta cete, takvi smo mi lavovi.
I, pobogu, stavite te sirote kaktuse na sunce, umrece vam od gladi i vlage na severu!

#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 April 2008 - 17:47

>> Dunadan, cenim vas trud da mi spasete dushu od zablude
ma ne radim ja to zbog vas. za vas je kasno. ja to zbog ovih mladih narashtaja koji su josh uvek radoznali, flexibilni i s otvorenim ochima.

>>necu uci sa vama u raspravu na temu da li je astrologija nauka ili ne, naravno da nije, bar ne po savremenim definicijama nauke.

dobro je shto ne vodimo ovu raspravu u godini gospodnjoj hiljadu petstotoj.

a da ste obratili paznju na različite pozicije Urana i Neptuna po kućama primetili biste da sukulentne forme dobro uspevaju i na severnim stranama. razlika izmedju njih i ostalih njanjavih biljaka je ta što na suncu ove prve uspevaju bolje od ovih drugih zato shto im se Neptun nalazi u 6. kući, kući zemljoradnje i djubriva, a Uran u 10. kući; kući ekonomisanja.

#43 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 18 April 2008 - 10:55

a kolko kuca smes da imas?
ne znam pravila igre :rolleyes:

#44 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 18 April 2008 - 20:52

@ Duna

Zla zheno, unishti ljudima topik :rolleyes:

#45 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 18 April 2008 - 22:49

@ Duna

Zla zheno, unishti ljudima topik :rolleyes:


e, da zagore, bas nam samo jos horoskop ovde fali.

go, dunadan, go!


il mecite topik na smece, pa nek tamo pricaju ko je u kojoj kuci :huh: :)