Jump to content


Photo
* * * * * 4 votes

O svacemu po malo i mnogo o nicemu


  • Please log in to reply
39969 replies to this topic

#31 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 09 April 2008 - 23:34

E odlican je ovaj topic, bas se fino razigrava :huh: !

Bas sam se obradovala sto si me se setila :) .
Muz mi je u bolnici, bilo je prilicno gadno nekoliko dana, ali sada se stvari polako popravljaju i to je najbitnije. Pored toga, sada su na meni sve kucne i poslovne obaveze (jer radimo samostalno, zajedno), stara bolesna majka itd. itd. Deluje prilicno smorno kad se krene u tu pricu, zato je bolje ne duljiti o tome.
......
O cemu se jos ono ovde pricalo....a da o shefovima. Pa nemam neka losa iskustva sa sefovima, naprotiv. Eto ja sam se udala za svog sefa, i dalje mi je sef ali imam i ja prava da podviknem ponekad. Salim se, nije lako raditi sa muzem, stalno ste skupa pa ponekad pocnete da rezite obostrano. S druge strane, neki teski momenti u poslu se lakse prezive i nema stresa da neces zadovoljiti, dobiti otkaz ili nesto sl. Zato ima druga strana medalje, a to je da zivis sa tim svojim poslom 24 sata i da snosis sam (sami) svu odgovornost obavljenog ili neobavljenog posla, lose ugovorenog posla, nenaplacenog posla, etc. etc.


Neverovatno. Ovo naše mestašce mi liči na "anonymous support groups"! Zakačili smo kartice sa niknejmovima, prebrodili fazu upoznavanja, a sad nam je draže da izmedju sebe razmenjujemo efemerije, probleme i dileme. U mom slučaju je to malčice autistično, priznajem. Lakše mi je da vama napišem da mi je mama bolesna nego da to napišem na Medicini i da mi tamo dvadeset nepoznatih "lica" odgovara i komentariše, prijatnije mi je da vama pokažem sličice bižuterije nego da "tamo negde" otvaram topic u koji ce zavirivati neka nepoznata lica ;)
Djordjo, zao mi je zbog zdravstvenih problema tvog muza, a drago mi je sto se stanje popravlja. Meni je danas javljeno da mi nisu ni rekli da je u medjuvremenu tata imao ogroman pritisak i da su ga odvezli u bolnicu i našli trista čuda i da su ga vratili i da sad tetka i ujna naizmenično spavaju kod nas i neguju i mamu i tatu.... Hebem ti život.
Dopada mi se taj tvoj opis rada sa mužem, i ja to sve proživljavam poslednjih 6 meseci, pa čak i ako ponekad završi režanjem (što je istina) uglavnom je to neopisivo lepo osecanje - upravo to osecanje da se ti teški momenti prožive unutar porodice i da nema lažnog ulagivanja i precutkivanja. Ma prosto ne mogu da zamislim da bih se vratila da radim negde. Ma ne želim da sedim na tudjoj stolici i slušam tudju muziku. Prestara sam za oboje :rolleyes:

Edited by wegga, 09 April 2008 - 23:35.

  • 0

#32 kenethparker

kenethparker
  • Banned
  • 64 posts

Posted 10 April 2008 - 02:18

Test
:rolleyes:
  • 0

#33 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 10 April 2008 - 10:01

Test
:huh:


Test: :)

O cemu se jos ono ovde pricalo....a da o shefovima. Pa nemam neka losa iskustva sa sefovima, naprotiv. Eto ja sam se udala za svog sefa, i dalje mi je sef ali imam i ja prava da podviknem ponekad. Salim se, nije lako raditi sa muzem, stalno ste skupa pa ponekad pocnete da rezite obostrano. S druge strane, neki teski momenti u poslu se lakse prezive i nema stresa da neces zadovoljiti, dobiti otkaz ili nesto sl.


Ja, pak, maštam da budem šef svom partneru jednog dana kad konačno diplomira :rolleyes: .Teoretski je moguće, pod uslovima da (kao što rekoh)diplomira, ja počnem privatnu praksu, Kinezi slete na Mars, itd ;) ...Ipak, mislim da to ne bi bila dobra ideja, jer bih znajući sebe, imala potrebu da sve uradim sama, a on bi imao sledstvenu potrebu da ne radi ništa...Jako bi to šefovanje bilo :D .

O minđušama-bila sam luda za njima.Nakon što sam se zaposlila, kupovala sam ih na buljuke, nekih 3 miliona.Nakon toga, prezasitila sam se (hoće to kad je čovek neumeren), tako da sam prestala da kupujem, počela da gubim i ostalo mi samo nekih milion 0:) 0:) .

U mom slučaju je to malčice autistično, priznajem. Lakše mi je da vama napišem da mi je mama bolesna nego da to napišem na Medicini i da mi tamo dvadeset nepoznatih "lica" odgovara i komentariše, prijatnije mi je da vama pokažem sličice bižuterije nego da "tamo negde" otvaram topic u koji ce zavirivati neka nepoznata lica


I ja sam takva.I inače mi je praćenje tenisa, pa i priča o tome neka vrsta terapije (loptica tamo, loptica ovamo, problemi se potisnu, nakratko zaborave...), pa ako mi se u međuvremenu priča o još nečemu, najradije bih i ja došla ovde.Sem ako kenethparker ima nešto protiv...
Nadam se da će se zdravsteni problemi vaših najbližih rešiti...
  • 0

#34 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 10 April 2008 - 12:13

I inače mi je praćenje tenisa, pa i priča o tome neka vrsta terapije (loptica tamo, loptica ovamo, problemi se potisnu, nakratko zaborave...), pa ako mi se u međuvremenu priča o još nečemu, najradije bih i ja došla ovde.Sem ako kenethparker ima nešto protiv...
Nadam se da će se zdravsteni problemi vaših najbližih rešiti...

Tenis i ovaj pdf je zaista jedna fina "sporedna stvar" koja smiruje zivce (osim ako JJ, Novak, Ana ili Janko ne rese da ih malo treniraju :rolleyes: , ali je i tada, sve jedno, to jedan drugi nacin "nerviranja" od svakodnevnog stresa :huh: ).
Takodje mislim da mali izleti iz tema nisu losi i da daju zivot diskusiji, a kao sto vidimo, ljudi pocinju da osecaju da se "krecu" medju prijateljima, pa se, po mom misljenju, sve to pozitivno odrazava i na atmosferu i na sadrzaj. Ni Masha nije losa, dapace :) , samo sto mi se cini da ponekad ona sama ima utisak da ne obavlja svoj posao (a to je zbog toga sto joj diskutanti ne daju povoda za intervenciju), pa, ne zeleci da se oseca lenjom ili losom moderatorkom ("razrednim staresinom"), krene sa preispitivanjem i trazenjem sitnica. Mislim da to nije potrebno (bar kako za sada stvari stoje), zato Masho opusti se i uzivaj. ;) "Razred" ti je dobar. :D
  • 0

#35 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 10 April 2008 - 16:05

edit: kad te vec spominjem, enamat, da ti kazem da sam te pronasla na topicu za jogu, i vidis i ja sam vezbala kod Biljane na starom difu i isto mislim da je odlicna. Vec dve godine ne idem (nemam vremena ili dobre organizacije, ko zna) ali se nadam da cu uspeti da se ponovo organizujem i krenem. Pa sad vise nije slucajnost, susrele smo se vec na dva mesta u zivotu .

Djordja, onda vrlo verovatno da te znam iz vidjenja . u stvari zavisi u kojoj si grupi bila, ja sam isla u onu od 20h. inace, prestala sam da idem poslednjih godinu dana, sad nesto kao radim kod kuce (kad se setim i kad sam in the mood).
inace, tako mi zao kad cujem drugare koji trenutno imaju muka, i drago mi sto je ljudima prijatno da ovde pricaju o tome.

I inače mi je praćenje tenisa, pa i priča o tome neka vrsta terapije

Ovo takodje vazi za mene, a verovatno i za mnoge ljude ovde. tenis dodje kao jedna opustajuca, sigurna stvar, nekako se utopim u tenis i uspem da potisnem ostalo. tenis je meni razlicit od drugih sportova po tome sto kada tvoj tim to jest igrac gubi ipak ne izvlaci ono najgore iz nas. nikad nisam mogla da skapiram sve te izlive besa kod gledanja fudbala, kosarke itd (mada mora da je i to na neki nacin zdravo, pod uslovom da ne postane destruktivno i agresivno). nerviram se ja kad gledam tenis, i dize adrenalin, ali nikada tako da pozelim da opalim nekog.
bas sam razmisljala, dok smo ono stalno skretali sa teme, zasto je to tako, mislim zasto ljudi koji su dosli na forum da pricaju o tenisu stalno imaju potrebu da pricaju i o drugim stvarima. i upali mi se sijalica, odgovor totalno jednostavan: zato sto su se ljudi nasli, preko tenisa okrznusmo jos dosta tema (usput se ispostavilo da nema frikova, zadrtih i sl.) i hoce da razmene misljenja . i bas nam je lepo. :rolleyes:
  • 0

#36 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 10 April 2008 - 16:17

bas sam razmisljala, dok smo ono stalno skretali sa teme, zasto je to tako, mislim zasto ljudi koji su dosli na forum da pricaju o tenisu stalno imaju potrebu da pricaju i o drugim stvarima. i upali mi se sijalica, odgovor totalno jednostavan: zato sto su se ljudi nasli, preko tenisa okrznusmo jos dosta tema (usput se ispostavilo da nema frikova, zadrtih i sl.) i hoce da razmene misljenja . i bas nam je lepo.

Apsolutna istina :rolleyes:
  • 0

#37 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 10 April 2008 - 17:01

Jedna cifra, samo jedna cifra mi zadaje glavobolje. Pogresna cifra na zvanicnom dokumentu. Kako nisam primetila, kada sam predavala dokumenta. :rolleyes: Ako mi zbog jedne cifre propadne jos dva meseca, koliko sam cekala na ovaj dokument, onda stvarno...
Sama sam kriva i ziva bih se pojela. Administracijo....

@djordja
Nadam se, da ce sve izaci na dobro. Znam sta znaci, brinuti se zdravlje najblizih. Drago mi je, da vec krece na bolje.

@wegga
Podrska i tebi wegga. Zivot te ne mazi ovih dana.

Ako je neko i pokusao da nam zagadi pdf, mislim da smo se dobro izborili sa tim. Bez ruznih reci i agresivnih gestova.

Verna clanica ove support grupe. Peace & love.
  • 0

#38 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 10 April 2008 - 17:21

Bas mi je drago sto smo se okupili ovako lezerno, da podelimo sve ono sto nas muci i nadam se prebrodimo.
Zaista zamisljam da smo drugari iako se vecinom ne poznajemo. Medjutim, svet je mali, pa smo eto wegga i ja konstatovale pre nekih 20-ak dana da se znamo vec 15 godina.
Lakse cemo ovako prebroditi i ove pauze izmedju turnira, a i sadrzajnije ih kasnije komemtarisati.
Bravo za nas mali skup...
  • 0

#39 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 10 April 2008 - 18:06

Verna clanica ove support grupe. Peace & love.


A što bi rekao Bob u Fight Clubu - Go ahead, Cornelius, you can cry now. :rolleyes:

P.S. Kad smo vec kod želja, pozdrava i zahvaljivanja, da se zahvalim i ja vama na vašim porukama ohrabrenja, kako ovde tako i kroz privatne poruke.
  • 0

#40 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 10 April 2008 - 19:46

Kad vec pisemo o svacemu i nicemu, ne mogu da verujem da vam nikada nisam rekla da imam najlepsu macku na svetu!!!
Malo je glupa, mora se priznati, ali zato je neverovatno i prosto apsolutno simetricna!
Evo jedne slike uzivo i LINK za galeriju slika :rolleyes:

Attached Files


  • 0

#41 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 10 April 2008 - 22:05

A što bi rekao Bob u Fight Clubu - Go ahead, Cornelius, you can cry now. :rolleyes:

P.S. Kad smo vec kod želja, pozdrava i zahvaljivanja, da se zahvalim i ja vama na vašim porukama ohrabrenja, kako ovde tako i kroz privatne poruke.


Da sam odgledala film, mozda bih i razumela u potpunosti, ali nikad mi se nije dalo. Ne znam, film mi nikada nije drzao paznju.

Dobra je fotografija tvoje mace, sa sve Miki Mausom. :huh:

Lecila apstinenciju od tenisa gledanjem plivanja. Kako rece Duje Draganja-Za zene koje su se uzelele LIPIH TILA. :) ;)
Neki od tih lepih tela su neopisivo glupi, a la Nikol Vaidisova, al' daj sta das. Cccccc, sram me bilo, kako sam povrsna. Odala se. :D 0:)
Koji teniser, po vama, ne bi dobro prosao na testu inteligencije? Pitam, jer sam se odmah setila Vaidisove, ali ne i nekog extremno tupog tenisera.
  • 0

#42 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 11 April 2008 - 00:05

eto ja onako usput:

kazze djuvegija da se anushkica muva s onim likom iz prison break....trach ili istina?

:rolleyes:
  • 0

#43 kenethparker

kenethparker
  • Banned
  • 64 posts

Posted 11 April 2008 - 04:48

Jedan
Jedan, dva
Jedan, dva
Jedan, dva, tri
Jedan, dva
Jedan, dva, tri
Jedan, dva tri, cetiri
Tri, cetri
Tri, cetri es
Cetri es
Cetri es

Test
:rolleyes:
  • 0

#44 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 11 April 2008 - 09:44

Hvala svima na podrsci i jos samo da kazem da korupcija u zdravstvu u zemlji Srbiji cveta, ali to nije nikakavo iznenadjenje. Ako neko bude u nedoumici oko tarifa, neka mi se slobodno obrati, sve znam, od najnizeg do najviseg nivoa.

Lakse cemo ovako prebroditi i ove pauze izmedju turnira, a i sadrzajnije ih kasnije komemtarisati.
Bravo za nas mali skup...

Tacno tako, mada ne misle svi tako koliko vidim. Ja mislim da sam ispravno razumela da dolazak na ovaj topic ne spada u obavezne aktivnosti :rolleyes:.
  • 0

#45 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 11 April 2008 - 10:00

Koji teniser, po vama, ne bi dobro prosao na testu inteligencije?

Feliciano Lopez (ima pogled neandertalca), a bogami i Verdasco. ma ti Spanci mi generalno izgledaju plitko (greeneyes ovo nije atak na Nadala), cast izuzecima, a i izgled ume da zavara. Rodik mi takodje nesto ne blista, ali ne bih ga bas stavila ni u kategoriju glupih. i Hjuit, uf ne samo sto je antipatican lik, nego stvarno deluje glupavo.
sto se tice Ane i Milera, ne znam dal je tacno to sto je izjavio da bi zeleo da je upozna, al ako jeste, zelim Ancici da ga upozna, i nauziva se i u ime nas ostalih. :rolleyes:
  • 0