Jump to content


Photo
- - - - -

Život u Prištini nekada i sada........


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3059 replies to this topic

#3031 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 15 October 2012 - 11:03

ja sam covek kome je nasilje potpuno strano. valjda si to zakljucio iz mog forumskog opusa.

#3032 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 15 October 2012 - 11:23

ja sam covek kome je nasilje potpuno strano. valjda si to zakljucio iz mog forumskog opusa.


ti si mogao da bodriš drugare dok ga tamburaju ;)
ne zaslužuje ta gnjida da se o njemu ovde piše

#3033 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 15 October 2012 - 12:25

slazem se, prekidam.

#3034 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 15 October 2012 - 13:33

gde kod druga Tite da se beži :lol+:
verovatno misliš na restoran na gornjem spratu?

Nemoj da me brukaš ( misilim pošto si iz Prištine :twak:
Restorana je bia sa leve strane. U prizemlju je bio expres restoran, a na spratu je bio pravi restoran poznatiji po nazivom"Crveni" je mu je enterijer bio pretežno crevene boje. Imao je lože gde su se obična smeštala poveća društva. Obično se posle korzoa išlo tu na piće.
Za bliže informacije obrati se mojoj sekretarici ;)

#3035 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 15 October 2012 - 13:34

slazem se, prekidam.

Rekoh Perkosu jednom, a kažem i tebe:
Bolje ga se kloni

#3036 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 15 October 2012 - 13:39

Rekoh Perkosu jednom, a kažem i tebe:
Bolje ga se kloni

U "sigurnim je rukama" ne brinite... ;)

#3037 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 15 October 2012 - 13:48

Nemoj da me brukaš ( misilim pošto si iz Prištine :twak:
Restorana je bia sa leve strane. U prizemlju je bio expres restoran, a na spratu je bio pravi restoran poznatiji po nazivom"Crveni" je mu je enterijer bio pretežno crevene boje. Imao je lože gde su se obična smeštala poveća društva. Obično se posle korzoa išlo tu na piće.
Za bliže informacije obrati se mojoj sekretarici ;)

znam za "crveni" ali sumnjam da se tamo bežalo sa časova to je više bilo za večernje izlaske
malo sam se šalio sa drugom titom ko da sa časova beži kod njega u komšiluk

#3038 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 15 October 2012 - 15:30

Ko je ovde od vas bežao sa časova....?



Ovo treba da bude Prishtina krajem 70-ih. Vidim kiosk Hortikulture(crveni) i ja se ne secam da je bio na tom mestu..a bogami vidim i neshto shto lici na airconditioner na trecem spratu ...snack bar na drugom spratu sve je cisto, nema guzhve...

#3039 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 15 October 2012 - 15:43

Ovo treba da bude Prishtina krajem 70-ih. Vidim kiosk Hortikulture(crveni) i ja se ne secam da je bio na tom mestu..a bogami vidim i neshto shto lici na airconditioner na trecem spratu ...snack bar na drugom spratu sve je cisto, nema guzhve...

Presh
Ispod klima uređaja je nekada bila prodavnica suvenira i parfimerija "Fontana" Na spratu su bile kancelarije "Grmije" U nastavku ovih lokala je bila Rilindjiina kljižara, pa onda prodavnica konfekcije "Varteks-Varaždin". Odmah do prodavnice su bile kružne stepenice ( vodile na desno), a sledeća zgrada je bila direkcija "GIK Ramiz Sadiku"-a, gde sam i ja radio.
I tako dalje, i tako dalje.....

P.S. Snack bar nije bio tu, već na ulazu u robno kuću (I sprat), i do bara se išlo obično stepenicama, mada se moglo i pokretnim (ali se malo kružilo) Na podestima (Odmaralištima) između spratova su bila velika ogledala. E tu smo se okupljali zimi i pušili sve dok nas ne najure.
Snack bar je obično danju bio najbolje pesećen , jer si mogao da svakog vidiš ko ulazi u robnu kuću ili u "Crveni Restoran",a tebe nije niko mogao da vidi jer su to bila tzv. "olovna stakla".

Edited by Pristevac, 15 October 2012 - 15:48.


#3040 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 15 October 2012 - 15:49

Ovo treba da bude Prishtina krajem 70-ih. Vidim kiosk Hortikulture(crveni) i ja se ne secam da je bio na tom mestu..a bogami vidim i neshto shto lici na airconditioner na trecem spratu ...snack bar na drugom spratu sve je cisto, nema guzhve...

EI Honeywell.....

#3041 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 15 October 2012 - 16:04

P.S. Snack bar nije bio tu, već na ulazu u robno kuću (I sprat), i do bara se išlo obično stepenicama, mada se moglo i pokretnim (ali se malo kružilo) Na podestima (Odmaralištima) između spratova su bila velika ogledala. E tu smo se okupljali zimi i pušili sve dok nas ne najure.
Snack bar je obično danju bio najbolje pesećen , jer si mogao da svakog vidiš ko ulazi u robnu kuću ili u "Crveni Restoran",a tebe nije niko mogao da vidi jer su to bila tzv. "olovna stakla".

Tacno Prishtevac, pobrkao sam..iako sam sliku gledao sa lupom. A jel onaj crveni kiosk na desnoj strani kiosk Hortikulture?

#3042 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 15 October 2012 - 22:10

Tacno Prishtevac, pobrkao sam..iako sam sliku gledao sa lupom. A jel onaj crveni kiosk na desnoj strani kiosk Hortikulture?

Mislim da jeste, ali nisam siguran 100%. Inače nije to jedan kiosk već par spojenih u jedan. Zbogu urbanizacije grada svuda su se novi kiosci postavljali po ovom kalupu. Odmah iza tih kisoka se silazilo do glavnog ulaza starog PTT-a. A sa levee strane pre ulaza u poštu, malo naniže je bio prolaz prema malom stadionu. Onaj mali sokačić gde su bile dobre ćevapdžinice. Ta ulica izlazila na ulicu (tadašnju) JNA. Na samom uglu sa desne strane bila je poslastičara "Avala" a u nastavku pravac prema Divanjolu. odnosno do Jugopetrolove pumpe. Preko puta pumpe je bio Unikosprojekt, pa Onda je dolazila Hortikultura ,pa zavod za urbanizam i projektovanje (tu je radila Marta Zalli kći moga komišje sada pokojnog Prena Zallija.Pren Zalli je inače bio koreograf u pokrajinskom narodnom pozorištu i veoma skup krojač.Šio je pretežno žensku konfekciju i to samo za supruge poliričara i viđeniju klijentelu iz kulturno-zabavnog života.) E, između njih je bio jedan puteljak koji je vodio ka stadionu. Tu je ranije bio jedan mali drveni mostić...

Edited by Pristevac, 15 October 2012 - 22:12.


#3043 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 16 October 2012 - 13:28

Ovo treba da bude Prishtina krajem 70-ih. Vidim kiosk Hortikulture(crveni) i ja se ne secam da je bio na tom mestu..a bogami vidim i neshto shto lici na airconditioner na trecem spratu ...snack bar na drugom spratu sve je cisto, nema guzhve...

Slazem se i to najkasnije 1978:a jer se godinu dana kasnije otvorila nova Kosovska Banka koja se na ovoj slici ne vidi. Good gues Presh!

#3044 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 16 October 2012 - 13:37

Mislim da jeste, ali nisam siguran 100%. Inače nije to jedan kiosk već par spojenih u jedan. Zbogu urbanizacije grada svuda su se novi kiosci postavljali po ovom kalupu. Odmah iza tih kisoka se silazilo do glavnog ulaza starog PTT-a. A sa levee strane pre ulaza u poštu, malo naniže je bio prolaz prema malom stadionu. Onaj mali sokačić gde su bile dobre ćevapdžinice. Ta ulica izlazila na ulicu (tadašnju) JNA. Na samom uglu sa desne strane bila je poslastičara "Avala" a u nastavku pravac prema Divanjolu. odnosno do Jugopetrolove pumpe. Preko puta pumpe je bio Unikosprojekt, pa Onda je dolazila Hortikultura ,pa zavod za urbanizam i projektovanje (tu je radila Marta Zalli kći moga komišje sada pokojnog Prena Zallija.Pren Zalli je inače bio koreograf u pokrajinskom narodnom pozorištu i veoma skup krojač.Šio je pretežno žensku konfekciju i to samo za supruge poliričara i viđeniju klijentelu iz kulturno-zabavnog života.) E, između njih je bio jedan puteljak koji je vodio ka stadionu. Tu je ranije bio jedan mali drveni mostić...

Radio u pozorishtu i Hortikulturu...tamo gde ti kazhesh da je Hortikultura mi smo je zvali "bashta" a kancelarije su bile u onom malom sokacetu visa-vi cevabxhinice "sarajeva" cini mi se gde se doruckovalo i rucalo uz sjajne pljeskavice i cevape pa i bombice sa kajmoakom a posle toga obavezno ruski caj.Poznavao Prena to jest bio njegov kolega i svakodnevno posecivao "Avalu"...eh Prishtevac stara dobra vremena.

#3045 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 16 October 2012 - 13:58

Radio u pozorishtu i Hortikulturu...tamo gde ti kazhesh da je Hortikultura mi smo je zvali "bashta" a kancelarije su bile u onom malom sokacetu visa-vi cevabxhinice "sarajeva" cini mi se gde se doruckovalo i rucalo uz sjajne pljeskavice i cevape pa i bombice sa kajmoakom a posle toga obavezno ruski caj.Poznavao Prena to jest bio njegov kolega i svakodnevno posecivao "Avalu"...eh Prishtevac stara dobra vremena.


tačno hortikultura je bila u iznad "sarajeva" tu je bila i SOFK-a i još neke "institucije" tadašnje vlasti