Jump to content


Photo
- - - - -

Moderacija Politike


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1231 replies to this topic

#16 MisMango

MisMango
  • Members
  • 387 posts

Posted 25 October 2007 - 22:42

Gde ćete kontroverznijeg podforuma?

Udri.



Zar je uopste bio potreban kad vec postoji podforum "Kritike" ?

#17 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 25 October 2007 - 22:47

Zar je uopste bio potreban kad vec postoji podforum "Kritike" ?


Niste pratili fabulu radnje. U jednom trenutku, zbbog ucesca jednog od moderatora na raspravi o Kosovu, postavilo se pitanje, kako da kazem, sukoba interesa i rasprava o moderaciji se pomesala sa raspravom o Kosovu. Ne verujem da je to poslednji put, pa sam otvorio ovaj topik kako bih takve primedbe usmeravao na ovaj topik. A i jos ponesto. Praksa je pokazala da ce toga biti jos. Vise instance nisu imale primedbe.

#18 MisMango

MisMango
  • Members
  • 387 posts

Posted 25 October 2007 - 23:05

Niste pratili fabulu radnje. U jednom trenutku, zbbog ucesca jednog od moderatora na raspravi o Kosovu, postavilo se pitanje, kako da kazem, sukoba interesa i rasprava o moderaciji se pomesala sa raspravom o Kosovu. Ne verujem da je to poslednji put, pa sam otvorio ovaj topik kako bih takve primedbe usmeravao na ovaj topik. A i jos ponesto. Praksa je pokazala da ce toga biti jos. Vise instance nisu imale primedbe.



E pa kad vise instance nisu imale primedbe, onda tek ja sa nize instance tu nemam sta da dodam. :rolleyes:

#19 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 26 October 2007 - 10:52

@incognito

Svaka ti je ka' u Njegoša. :rolleyes:

#20 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 28 October 2007 - 19:50

mislim da bi moderacija, na Politici pogotovo, trebalo da povede racuna o etiketiranju sagovornika i time drugim ucesnicima u diskusiji posluzi za primer

#21 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 29 October 2007 - 14:26

mislim da bi moderacija, na Politici pogotovo, trebalo da povede racuna o etiketiranju sagovornika i time drugim ucesnicima u diskusiji posluzi za primer


Čini mi se da imaš u vidu neki konkretan post? Slobodno prijavi, pa da vidimo.

#22 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 29 October 2007 - 21:25

Buduci da ono sto bih pisao na politici treba da secira drug slobodana milosevica, kolega ratka mladica i legalista kome 30-50 srebrenica nisu frka jer 45-te nisu postojala ljudska prava onda se tog zadovoljstva, hvala lijepo, odricem.


Uzivajte!

#23 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 29 October 2007 - 23:01

Si razmišljao o puštanju vode? :rolleyes:

#24 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 30 October 2007 - 17:03

Si razmišljao o puštanju vode? :rolleyes:


Rado, ali to je van mojih moci...
Vodu ce da pusti onaj ko je ...... i napravio, i to, kladim se, vrlo brzo.

Nema više dobri svete, one ‘65 kad je "ispravna" ideologija i "vesto dizanje rucice" moglo sve da pokrije... sad ima nesto i u parama, a ni na kraj pameti mi ne pada da kazem da ovaj forum vode budale koje nisu sposobne da izracunaju koliko ih kosta losa moderacija...

#25 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 30 October 2007 - 17:04

Jr, kakav je tvoj problem sa moderacijom? misliš generalno, ili imaš konkretan problem?

#26 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 30 October 2007 - 17:06

On ima problem sa tim što je četrs'pete pobedila "pogrešna" strana i što je takvima crvenima uopšte dozvoljeno da žive i postuju, a kamoli moderišu.

Ignoriši. :rolleyes:

Edited by CTPAX, 30 October 2007 - 17:07.


#27 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 30 October 2007 - 18:41

eto, a rekli da sam bezveze otvorio topik.

ajde slobodno, otvoreno, prozivke, imena, ovo/ono... znam da je to sad u modi.

#28 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 31 October 2007 - 22:22

mislim da bi bilo bolje kad bi moderatori na topicima postavili nesto tipa

"Moderacija"


kad su na "sluzbenoj" funkciji, a kad hoce da pisu kao normalni diskutanti, da sve bude kako je i vec bilo.

#29 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 01 November 2007 - 10:15

mislim da bi bilo bolje kad bi moderatori na topicima postavili nesto tipa



kad su na "sluzbenoj" funkciji, a kad hoce da pisu kao normalni diskutanti, da sve bude kako je i vec bilo.


Dobar predlog. Naznacicu to od sada. Thanks :rolleyes:

#30 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 25 November 2007 - 16:19

Ево, Андурил ме упутио да овде коментаришем модерацију форума Политика па ћу то са задовољством и учинити.

На овом форуму, не само на подфоруму Политика (иако он по теми избија у први план) гледа се кроз прсте, уопштено говорећи, говору мржње кад та мржња долази из одређеног угла политичке арене у Србији, а на другој страни се веома ревносно, и строго, снакционише и назнака некаког говора мржње ако је из другог угла српске политичке арене.
У реду, може и тако, али ћу да вас упозорим на једну чињеницу, која је вама свакако већ добро позната.
У великом делу народа б92 (ако се ограничавам на овај форум, и на интернет издање, онда оног народа који користи компјутер) има веома лош имиџ. Б92 се према томе може поставити на два начина: један је рационалан а други нерационалан. Рационалан би био да призна да је то тако (а мора признати јер је то чињеница) и да каже да је то неоправдано, па да покуша да својим деловањем разувери сав тај народ и да им покаже да је тај лош имиџ неоправдан. Други, нерационални приступ је да тера инат и да каже: "Да, све је тачно, и баш хоћемо да будемо такви!"

Фукционисање форума у потпуности иде у корист овог другог приступа. Начином модерације фаворизује се политички екстремизам тѕв. Друге Србије, то јест оног малог дела српске популације која мрзи Србију и све што је српско.
Ако један лик као што је Урош без икаквих казни сме да пише оно што пише, онда на овом форуму нема места поштеном свету (Уроша наводим само као најекстремнији пример, али има још пуно малих Уроша).
Дакле, таквим начином модерисања ви само оправдавате лош имиџ куће б92 који она има у великом делу српске јавности.
А ви сад наставите по старом.