Jump to content


Photo
- - - - -

Moderacija Politike


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1231 replies to this topic

#46 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 26 November 2007 - 14:16

Gde sam to napisao da mi je dosadan? :rolleyes:
Naprotiv, ispada da Mileta cenim vise nego vi. (da kapira)
Jos samo da nauci da ceni sebe i tudje vreme prilikom kritike.

Posted Image off

#47 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 26 November 2007 - 14:22

Gde sam to napisao da mi je dosadan? :rolleyes:
Naprotiv, ispada da Mileta cenim vise nego vi. (da kapira)
Jos samo da nauci da ceni sebe i tudje vreme prilikom kritike.

Posted Image off


Ocigledno samo "ispada". Mozda ga ti nauchis pojmovima svoje( tudje) vreme, teoriji relativiteta,
prolaznosti zivota,ljubavi i tako to. Ocigledno da je ( a i izgleda i ja u simbiozi s njim) slep
kod ochiju. Nego si ti specijalista za neke vremeshne organizacije (ukljucucjuci i sva
besmilena trolovanja) pa bitte schön.. Samo napred..

Lep pozdrav
Teja

#48 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 26 November 2007 - 20:02

Takodje, ostali ne slave i podrzavaju otvoreno ratne zlocine, pa smo ipak stroziji u tom pogledu, sto ces mozda i razumeti.
Kad tkzv. srbomrsci (NVO i liberalne organizacije) na ovom forumu i pre svega javno pocnu da podrzavaju hrvatske, bosnjacke i albanske zlocine koji su pocinjeni protiv Srba i kada zaprete da ce pobiti novinare, onda cemo mozda razmisliti o promeni moderatorske politike.


Ето, показа се један конкретан проблем (било би лепо да је једини, јел?)
Ја за себе тврдим, и чврсто верујемм у то, да сам последњи човек на свету који би било отворено, било скривено, подржавао неки злочин, па тако не бих ни ратни.
Свеједно, сваки пут сам на овом форуму био банован на дужи временски период кад год бих изнео сумњу у верзију злочина у Сребреници (број страдалих као и начин страдавања) те сумњу у квалификацију тог злочина као геноцида.
Немам ни најмање разлога да сумњам да се то неће поново догодити, то јест да ћу поново првом приликом бити банован ако кажем да у Сребреници није почињен геноцид.
Ти то називаш "отвореним подржавањем злочина" а ја то што раде модератори називам утеривање истине силом, исто, и на истој теми, на којој то утерује и тзв. међународни фактор.
Дакле, те твоје опште формулације о санкционисању отвореног подржавања злочина су у реду све док остају на општем нивоу. Кад их конкретизујемо видимо да не мислимо на исто - ја мислим заиста на отворено подржавање злочина а ви под тим подразумевате непослушност белосветским српским непријатељима који су већ одлучили шта је злочин а шта не, и ту нема више дискусије.

#49 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 26 November 2007 - 20:29

Неко ми брише постове (препостављам Владан) и то зато што му лично не одговара шта у њима пише.
Молим да се то разјасни, и ако је заиста Владан у питању, да се оцени да ли је он пгодан за модератора.
Ако није он молим да ми се објасни зашто су ми пре десетак минута обрисани постови.

#50 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 26 November 2007 - 21:22

I meni je neko obrisao postove ali se ne bunim jer sam odlutao od teme i pravila foruma. Je si li siguran da je sa postovima bilo sve u redu?

#51 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 26 November 2007 - 21:43

naravno da s onim sto mile prica kao ni sa njegovim postovima nije sve u redu. vec mnogo puta je dao izjave za koje bi negde drugde popusio trajni ban, ali on je starosedelac and mnogima drag tip, pa je to valjda razlog sto ga trpimo i naviknuti smo da tu i tamo bljune poneku grozotu.

#52 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 26 November 2007 - 22:54

Хоће ли се јавити неко од модератора овде?
Да поновим оптужбу:
Сумњам на Владана да ми брише постове и то искључиво из личних разлога (не одговара му мој коментар на његове убуђале жваке и из личног амозитета према мени).
Ако данашње постове није обрисао Владан већ неко други нека ми се објасни по ком су критеријуму обрисани.

#53 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 26 November 2007 - 23:08

Ево, Андурил ме упутио да овде коментаришем модерацију форума Политика па ћу то са задовољством и учинити.

На овом форуму, не само на подфоруму Политика (иако он по теми избија у први план) гледа се кроз прсте, уопштено говорећи, говору мржње кад та мржња долази из одређеног угла политичке арене у Србији, а на другој страни се веома ревносно, и строго, снакционише и назнака некаког говора мржње ако је из другог угла српске политичке арене.
У реду, може и тако, али ћу да вас упозорим на једну чињеницу, која је вама свакако већ добро позната.
У великом делу народа б92 (ако се ограничавам на овај форум, и на интернет издање, онда оног народа који користи компјутер) има веома лош имиџ. Б92 се према томе може поставити на два начина: један је рационалан а други нерационалан. Рационалан би био да призна да је то тако (а мора признати јер је то чињеница) и да каже да је то неоправдано, па да покуша да својим деловањем разувери сав тај народ и да им покаже да је тај лош имиџ неоправдан. Други, нерационални приступ је да тера инат и да каже: "Да, све је тачно, и баш хоћемо да будемо такви!"

Фукционисање форума у потпуности иде у корист овог другог приступа. Начином модерације фаворизује се политички екстремизам тѕв. Друге Србије, то јест оног малог дела српске популације која мрзи Србију и све што је српско.
Ако један лик као што је Урош без икаквих казни сме да пише оно што пише, онда на овом форуму нема места поштеном свету (Уроша наводим само као најекстремнији пример, али има још пуно малих Уроша).
Дакле, таквим начином модерисања ви само оправдавате лош имиџ куће б92 који она има у великом делу српске јавности.
А ви сад наставите по старом.


A jesi li razmisljao nekada o tome da je mozda problem u tom "velikom" delu naroda, da nesto nije u redu sa njima.

#54 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 26 November 2007 - 23:10

Хоће ли се јавити неко од модератора овде?
Да поновим оптужбу:
Сумњам на Владана да ми брише постове и то искључиво из личних разлога (не одговара му мој коментар на његове убуђале жваке и из личног амозитета према мени).
Ако данашње постове није обрисао Владан већ неко други нека ми се објасни по ком су критеријуму обрисани.


ja sam ti slucajno izbrisao postove, izvinjavam se, napisi ih jos jednom

#55 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 26 November 2007 - 23:22

Због овог горњег поста Владан ми је поново подигао варн и о томе ме лично обавестио.
Ово значи да ћу ја сад напустити овај форум и да се нећу вратити све док исти не постане место за слободно изражавање политичких ставова.

#56 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 26 November 2007 - 23:24

@teja

Због овог горњег поста Владан ми је поново подигао варн и о томе ме лично обавестио.
Ово значи да ћу ја сад напустити овај форум и да се нећу вратити све док исти не постане место за слободно изражавање политичких ставова.



#57 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 27 November 2007 - 00:25

Због овог горњег поста Владан ми је поново подигао варн и о томе ме лично обавестио.
Ово значи да ћу ја сад напустити овај форум и да се нећу вратити све док исти не постане место за слободно изражавање политичких ставова.

Pogledao sam obrisane postove. To je uradio Vladan. Ako je. ne moras bas da pretis da ces da razbijas nos i da pravis onakve opaske. I pogotovu ne moras to isto da ponovis jos dva-tri puta. Inace, ono sto ti je obrisano i nisu neki politicki stavovi.

#58 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 27 November 2007 - 00:47

Сумњам на Владана да ми брише постове и то искључиво из личних разлога (не одговара му мој коментар на његове убуђале жваке и из личног амозитета према мени).
Ако данашње постове није обрисао Владан већ неко други нека ми се објасни по ком су критеријуму обрисани.


A možda ti to neko radi iz eshatološkog, a ne ličnog amoziteta - šta god to bilo? :rolleyes: Nego, ipak ti skrati stopala i kupi bar Vujakliju.

#59 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 27 November 2007 - 01:12

Ja sam obrisao Miletove postove i povisio mu warn, jer su po mom slobodnom moderatorskom uverenju postovi ili trolovanje, ili ponavljanje vec poznatih sovinistickih stavova.

#60 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 27 November 2007 - 02:36

Хоће ли се јавити неко од модератора овде?
Да поновим оптужбу:
Сумњам на Владана да ми брише постове и то искључиво из личних разлога (не одговара му мој коментар на његове убуђале жваке и из личног амозитета према мени).
Ако данашње постове није обрисао Владан већ неко други нека ми се објасни по ком су критеријуму обрисани.


Ja sam ti obrisao 2 posta 25.11. posto si kometarisao moderaciju na nekom topiku koji nije za to predvidjen. Druge postove koji su mozda obrisani ne vidim u Trashu.

Sto se tice Srebrenice, sud u Hagu je presudio, Srbija priznaje sud u Hagu, FB92 je forum kuce koja se nalazi u Srbiji i prema tome mi nemamo sta o tome vise da diskutujemo, iako se to tebi ne svidja.
U Nemackoj i nekim drugim zemljama isto tako postoje ljudi koji bi radi slobode misljenja voleli da diskutuju da li je bilo Holokausta ili ne, medjutim, ta diskusija nikako da zivne, posto se zato ide u zatvor. Neki ljudi jednostavno zloupotrebljavaju slobodu govora, a Nemacka je recimo imala prilicno bolna iskustva sto se toga tice.
Prema tome, sloboda misljenja i govora da, ali mora da postoji neka granica. Na ovom forumu je granica negiranje i relativizacija zlocina koju propagiraju pre svega nacionalisti iz subjektivnih i nikako objektivnih (istinoljubivih) razloga.

P.S. Sto se tice vaseg uzjamnog animoziteta, mogu samo da ponovim da bi bilo najbolje da izbegavate uzajamne provokacije. Takodje, uskoro cemo dodati onom obavestenju na Politici, pasus kojim ce biti predvidjeno da modovi koji se nalaze u direktnoj diskusiji ne brisu postove direktnog sagovornika na odredjenom topiku. Sa druge strane, licni animoziteti se ne mogu spreciti i verovatno ce stalno postojati neko ko ce se zaliti na pojedine moderatore. Zato i postoji ovaj topik. :rolleyes:

Edited by Anduril, 27 November 2007 - 02:57.