Jump to content


Photo

ZLOCINI NAD SRBIMA SA SPECIJALNIM OSVRTOM NA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
255 replies to this topic

#31 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 10:30

QUOTE(Milosh76 @ 26 Jun 2007, 08:27) <{POST_SNAPBACK}>
Ne znam na kakve zadatke mislis, a ako vec znas da imam zadatak, kazi poslodavcima da uplate neki dinar, jer ne mogu od patriotizma ziveti, mora nesto i da se zaradi.
Drugo, Srbija nije izvrsila ageresiju na Srbiju nego je to bio gradjanski rat. Ali tesko je to tebi da shvatis, imas suvise virusa u tom racunaru izgleda.
Moj motiv da pokrenem temu je da se o tome prica, ne da se okrivljuje bilo ko. Napisao sam zlocini hrvatske drzave, jer je to zaista bilo, Gotovina je bio general u HV, zar ne? Posto se Uki i ostali "zastitnici" ljudskih prava na Forumu a i sire, bunili da to nikad nije tema, dao sam im priliku da i o tome pricaju. A posto je on licemer kao i vecina samozvanih zastitnika ljudskih prava, to ovde nije tema, nego MI, VI, ONI... Svejedno, nisam ni ocekivao od intelektualnih kapaciteta tih likova da ih pogadja zlocin, nego samo neki zlocini.

Nikad nisam rekao da su neki izdajnici, a neki patriote, ako ti je vec tesko da pricas normalno nemoj da LAZES!

Od silnog patriotizma moze da se zaradi samo pomucenje svesti, sem ako nisi profesionalni patriota- onda moze i monopol na cigare, alkohol, zito, oruzje, informacije, koje letovanje i zimovanje po "agresorskim" i "neprijateljskim" destinacijama...
Sto s tice agresije, vec sam se ispravio u (od tebe) citiranom postu, nije izvrsila Hrvatska agresiju na Srbiju vec obrnuto. Iz te cinjenice sve proizilazi pa i ratni zlocini prema srpskoj manjini u Hrvatskoj (a ne Srbima, generalno, jer niko od tih zlocinaca nije dolazio u Srbiju da ubija sto ih, naravno, ne oslobadja krivice zbog tih istih zlocina nego treba da odgovaraju kao i oni ludaci koji su u ime srpstva ubijali nevine/ nenaoruzane ljude).
Tvoj motiv je jasan, da se relativizuju srpski zlocini jer ako nekome, kao tebi npr., nije dojadilo da se ponavljaju price od '42. pa naovamo a pri tome na bilo kakvo pominjanje kaznjavanja srBskih zlocinaca i suocavanja sa prosloscu na to gledas sa cinizmom, onda mi normalni koji smo svih ovih ('90.- ih) godina morali da slusamo samo jednu stranu price koju ti ovde pricas (pri tome i nepotrebno urlas pri postavljanju topica a relativizujes ili smatras za nesto ne toliko urgetno, pitanje ratnih zlocina pocinjenih od strane srpske drzave), moramo da se zapitamo "a sta ti, ustvari, time zelis da postignes"?

#32 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 26 June 2007 - 10:48

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 11:30) <{POST_SNAPBACK}>
Od silnog patriotizma moze da se zaradi samo pomucenje svesti, sem ako nisi profesionalni patriota- onda moze i monopol na cigare, alkohol, zito, oruzje, informacije, koje letovanje i zimovanje po "agresorskim" i "neprijateljskim" destinacijama...
Sto s tice agresije, vec sam se ispravio u (od tebe) citiranom postu, nije izvrsila Hrvatska agresiju na Srbiju vec obrnuto. Iz te cinjenice sve proizilazi pa i ratni zlocini prema srpskoj manjini u Hrvatskoj (a ne Srbima, generalno, jer niko od tih zlocinaca nije dolazio u Srbiju da ubija sto ih, naravno, ne oslobadja krivice zbog tih istih zlocina nego treba da odgovaraju kao i oni ludaci koji su u ime srpstva ubijali nevine/ nenaoruzane ljude).
Tvoj motiv je jasan, da se relativizuju srpski zlocini jer ako nekome, kao tebi npr., nije dojadilo da se ponavljaju price od '42. pa naovamo a pri tome na bilo kakvo pominjanje kaznjavanja srBskih zlocinaca i suocavanja sa prosloscu na to gledas sa cinizmom, onda mi normalni koji smo svih ovih ('90.- ih) godina morali da slusamo samo jednu stranu price koju ti ovde pricas (pri tome i nepotrebno urlas pri postavljanju topica a relativizujes ili smatras za nesto ne toliko urgetno, pitanje ratnih zlocina pocinjenih od strane srpske drzave), moramo da se zapitamo "a sta ti, ustvari, time zelis da postignes"?

Ne znam kako ti uspeva, ali bas nijedna recenica koju si napisao nije istinita. Svaka ti cast, i Uros bi ti pozavideo!

#33 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 26 June 2007 - 10:57

QUOTE(HattoriHanzo @ 26 Jun 2007, 08:37) <{POST_SNAPBACK}>
slazem se se ja potpuno s tim sto si napisao,
nego ne mozes na svaki pomen zlocina nad srbima
tvrditi da se radi o negiranju zlocina nad drugima.

to isto rade i smradikali, koji pak svako pominjanje
zlocina nad drugima proglasavju izdajom i negiranjem zlocina nad srbima.
naravno iz potpuno suprotnih pobuda.

znam da je pravni fakultet postao bastion relativizacije zlocina
al nadam se da ona latinska "audiatur et altera pars" i dalje vazi...
dry.gif
QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 08:56) <{POST_SNAPBACK}>
dry.gif





QUOTE(HattoriHanzo @ 26 Jun 2007, 08:37) <{POST_SNAPBACK}>
slazem se se ja potpuno s tim sto si napisao.
nego stvar je u tome da ne mozes na svaki pomen zlocina nad srbima
tvrditi da se radi o negiranju zlocina nad drugima.

to isto rade i smradikali, koji pak svako pominjanje
zlocina nad drugima proglasavju izdajom i negiranjem zlocina nad srbima.
naravno iz potpuno suprotnih pobuda.

znam da je pravni fakultet postao bastion relativizacije zlocina
al nadam se samo se nadam da ona latinska "audiatur et altera pars" i dalje vazi...
dry.gif


i? dry.gif

Edited by HattoriHanzo, 26 June 2007 - 10:59.


#34 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 11:09

QUOTE(Milosh76 @ 26 Jun 2007, 09:48) <{POST_SNAPBACK}>
Ne znam kako ti uspeva, ali bas nijedna recenica koju si napisao nije istinita. Svaka ti cast, i Uros bi ti pozavideo!

Sta od toga nije istina?
Da Srbija nije izvrsila agresiju na Hrvatsku koristeci silu tzv. JNA (setimo se samo kolona vojnih vozila iz cele Srbije na autoputu BG- ZG), da hrvatska drzava (preko svojih vojnih, paravojnih i policijskih snaga) nije vrsila zlocine nad srpskom manjinom u Hrvatskoj a ne u Srbiji i Kosovu, nakon sto je Sloba napustio Projekat u koji su toliko (balvanisano) verovali?

#35 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 11:13

QUOTE(HattoriHanzo @ 26 Jun 2007, 09:57) <{POST_SNAPBACK}>
i? dry.gif

Nema relativizacije (opravdavanja zlocina, u prevodu)- nema problema. Vidim da si precrtao reci "ali" i "nego" i sada je sve u redu.

#36 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 26 June 2007 - 11:51

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 12:09) <{POST_SNAPBACK}>
Sta od toga nije istina?
Da Srbija nije izvrsila agresiju na Hrvatsku koristeci silu tzv. JNA (setimo se samo kolona vojnih vozila iz cele Srbije na autoputu BG- ZG),
da hrvatska drzava (preko svojih vojnih, paravojnih i policijskih snaga) nije vrsila zlocine nad srpskom manjinom u Hrvatskoj a ne u Srbiji i Kosovu,
nakon sto je Sloba napustio Projekat u koji su toliko (balvanisano) verovali?


Podelio sam da bi bilo lakse za odgovor.

1. Nije izvrsila agresiju jer je rat poceo u vreme kad Hrvatska NIJE bila nezavisna drzava... znaci LAZES, mada je bilo izbeglica na traktorima i slicno
2. ovo je zestoka LAZ i trebalo bi da zavrsis u Hagu expresno jer samo lud ili extremno glup. Posto verujem da nisi ni glup ni lud , onda zakljucujem da samo lazes
3. Ako je verovati raznim "zastitnicima" ljudskih prava, Sloba se nikad nije odrekao projekta Velike Srbije... znaci jos jedna LAZ...

#37 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 26 June 2007 - 11:54

prvo red argumenata:

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 08:56) <{POST_SNAPBACK}>
dry.gif


QUOTE(melankolic @ 25 Jun 2007, 23:33) <{POST_SNAPBACK}>
"nego", "ali"... dry.gif


onda malo "pravde" (bitno je da ne relativizujes tudje zlocine):
QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 11:30) <{POST_SNAPBACK}>
nije izvrsila Hrvatska agresiju na Srbiju vec obrnuto. Iz te cinjenice sve proizilazi pa i ratni zlocini prema srpskoj manjini u Hrvatskoj


da bi onda drugima popovao kako relativizuju:

QUOTE
Tvoj motiv je jasan, da se relativizuju srpski zlocini

QUOTE
a relativizujes ili smatras za nesto ne toliko urgetno, pitanje ratnih zlocina pocinjenih od strane srpske drzave),



naravno svaki tvoj komentar ne moze da prodje bez IN izraza tipa "republika sumska" "srBovi" "republika genocidna"...


u jednom se ipak slazem s tobom:
QUOTE
moramo da se zapitamo "a sta ti, ustvari, time zelis da postignes"?



ps. milosevi stavovi i njegov nacin diskusije su mi jednako odbojni bas kao i tvoji i urosevi. silno gresis kad pokusavas da se distanciras od njega podelom na "mi i vi" ili kako si to vec definisao. mnogo ste isti.

pps.
QUOTE
(a ne Srbima, generalno, jer niko od tih zlocinaca nije dolazio u Srbiju da ubija sto ih,

ovo usput nije tacno, ulovljena je manja grupa diverzanata koji su presli dunav, negde 92 otprilike

#38 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 12:04

QUOTE(Milosh76 @ 26 Jun 2007, 10:51) <{POST_SNAPBACK}>
Podelio sam da bi bilo lakse za odgovor.

1. Nije izvrsila agresiju jer je rat poceo u vreme kad Hrvatska NIJE bila nezavisna drzava... znaci LAZES, mada je bilo izbeglica na traktorima i slicno
2. ovo je zestoka LAZ i trebalo bi da zavrsis u Hagu expresno jer samo lud ili extremno glup. Posto verujem da nisi ni glup ni lud , onda zakljucujem da samo lazes
3. Ako je verovati raznim "zastitnicima" ljudskih prava, Sloba se nikad nije odrekao projekta Velike Srbije... znaci jos jedna LAZ...

A, izvini, kada je rat poceo? Pre nego sto je balvanisana Hrvatska u seseljevskim granicama ili mozda pre ubistva onih hrvatskih policajaca koji su usli u Marticevu republiku (zato sto vecina Srba po bivsim YU republikama nije priznavala nijednu vlast koja nije srpska, da se niujednoj republici nisu osecali kao manjina postujuci odluke vecine)? Ispasce, na kraju, da su Bljesak i Oluja izvedeni pre nego sto je priznata nezavisnost Hrvatske (cije granice i dalje dovodite u pitanje).
Sloba se nije odrekao Projekta u teorijskom vec u prakticnom smislu jer da nije tako na tim prostorima bi se i dalje (do njegove smrti) desavao Projekat.

#39 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 26 June 2007 - 12:06

QUOTE(Zverilla @ 26 Jun 2007, 12:54) <{POST_SNAPBACK}>
prvo red argumenata:
onda malo "pravde" (bitno je da ne relativizujes tudje zlocine):
da bi onda drugima popovao kako relativizuju:
naravno svaki tvoj komentar ne moze da prodje bez IN izraza tipa "republika sumska" "srBovi" "republika genocidna"...
u jednom se ipak slazem s tobom:
ps. milosevi stavovi i njegov nacin diskusije su mi jednako odbojni bas kao i tvoji i urosevi. silno gresis kad pokusavas da se distanciras od njega podelom na "mi i vi" ili kako si to vec definisao. mnogo ste isti.

pps.

ovo usput nije tacno, ulovljena je manja grupa diverzanata koji su presli dunav, negde 92 otprilike

bold: ne moze tako ili si sa njim ili samnom tongue.gif

#40 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 26 June 2007 - 12:12

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 13:04) <{POST_SNAPBACK}>
A, izvini, kada je rat poceo?

1990 je poceo rat, a 91 su proglasili nezavisnot 91 znaci 1990 godine je postojala SFRJ samim tim nema agresije. Nego jel si napamet naucio ovo ili si prepisivao na casu?

Citat sa tog linka

Ukupno stanovništvo je 4.495.248. od tih, 90% su Hrvati, 4,5% Srbi (1990. godine 12,2%

Gde nestade 2/3 ljudi? Jel su ih pobili ili su ih etnicki ocistili ili su se medjusobno poubijali?

Edited by Milosh76, 26 June 2007 - 12:14.


#41 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 12:20

QUOTE(Zverilla @ 26 Jun 2007, 10:54) <{POST_SNAPBACK}>
prvo red argumenata:
onda malo "pravde" (bitno je da ne relativizujes tudje zlocine):
da bi onda drugima popovao kako relativizuju:
naravno svaki tvoj komentar ne moze da prodje bez IN izraza tipa "republika sumska" "srBovi" "republika genocidna"...
u jednom se ipak slazem s tobom:
ps. milosevi stavovi i njegov nacin diskusije su mi jednako odbojni bas kao i tvoji i urosevi. silno gresis kad pokusavas da se distanciras od njega podelom na "mi i vi" ili kako si to vec definisao. mnogo ste isti.

pps.

ovo usput nije tacno, ulovljena je manja grupa diverzanata koji su presli dunav, negde 92 otprilike

Ne znam sta jos treba da kazem pa da se patriote smire? Zar nisam rekao da su zlocinci u redovima hrvatske vojske, paravojske i policije vrsili zlocine nad srpskim narodom iz Hrvatske, pogotovo u Bljesku i Oluji? Zat to nije nastalo kao odmazda zbog okupiranja dela hrvatske teritorije (u vidu tzv. RSK) i zlocina nad Hrvatima na toj teritoriji? Zar nisam osudio te zlocine rekavsi da izvrsioci treba da zavrse isto kao i oni koji su to isto radili zbog srBstva? Gde ti tu vidis relativizaciju?
Takodje, ne vidim u cemu je (terminoloski) problem sa "sumskom" (zna se odakle je gadjano Sarajevo i kakvu ljubav su "heroji" iskazivali prema gradu kao civilizacijskoj tekovini u svojim pesmama i izjavama), "srBovi" (vrlo retko to koristim; samo kao mix onog obrazovskog "srBski" i srbovanja (isticanje superiornosti srpske nacije) kao fenomena) ili "r. genocidna" (neki su izgleda zaboravili da se tamo desio genocid i da se na toj osnovi i stvorila tzv. RS).
Treci put ti je uvek na raspolaganju. Da se nikom ne zameris, pogotovo ne onima sa kojima se krade na referendumu za ustav i koji te proglasavaju za izdajnika ideje o srpskom Kosovu ili kada se podrzava milosevicevska/ memorandumska politika prema Kosovu. Doduse, redovno se progleda kroz prste patriotama (ponekad ponesto iskritikuje, u metodoloskom smislu), kao sto se izjednace zrtve sa zlocincima (sve su to ekstremisti) ali sta sad. O tome cemo kada se sacuva Kosovo, je li tako?

Edited by melankolic, 26 June 2007 - 12:27.


#42 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 12:25

QUOTE(Milosh76 @ 26 Jun 2007, 11:12) <{POST_SNAPBACK}>
1990 je poceo rat, a 91 su proglasili nezavisnot 91 znaci 1990 godine je postojala SFRJ samim tim nema agresije. Nego jel si napamet naucio...

Ja sam te pitao za dogadjaje nakon napustanja delegacija SKSlo i SKH sa one sednice kada je "najveci srpski sin" vec uveliko radio na Projektu. Sta se tada desavalo, kada se ono, bese, desilo istorijsko okupljanje na Gazimestanu kada nisu iskljucivani ni oruzani sukobi? Kada je pocelo iscrtavanje granica Velike Srbije balvanima i kada su se desila ona ubistva hrvatskih policajaca u Marticevoj republici?
Ziveo sam ovde, nije mi potrebna nicija Wikipedija da bih se prisetio najosnovnijih cinjenica iz nedavne proslosti.

#43 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 26 June 2007 - 12:32

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 13:25) <{POST_SNAPBACK}>
Ja sam te pitao za dogadjaje nakon napustanja delegacija SKSlo i SKH sa one sednice kada je "najveci srpski sin" vec uveliko radio na Projektu. Sta se tada desavalo, kada se ono, bese, desilo istorijsko okupljanje na Gazimestanu kada nisu iskljucivani ni oruzani sukobi? Kada je pocelo iscrtavanje granica Velike Srbije balvanima i kada su se desila ona ubistva hrvatskih policajaca u Marticevoj republici?
Ziveo sam ovde, nije mi potrebna nicija Wikipedija da bih se prisetio najosnovnijih cinjenica iz nedavne proslosti.

Genije, ako je oruzani sukob u zemlji onda je gradjanski rat, a ako zemlja napadne drugu nezavisnu drzavu onda je to rat, agresija... Razumes... 1990 godine dok je Tudjaman pricao da Srbe treba ubiti ili oterati, to je jos uvek bila jedna drzava, a ne nezavisna Hrvatska. Naravno on je to vrlo uspesno odradio 2/3 je oterao ili ubio, a 1/3 je ostala... POGLEDAJ PREDNODNI LINK Ali ti si suvise zaslepljen mrznjom da bi bilo sta od argumenata procitao ili cuo. Zivi u svom svetu i uzivaj, bar znas da svi misle da si genije....

#44 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 12:43

QUOTE(Milosh76 @ 26 Jun 2007, 11:32) <{POST_SNAPBACK}>
Genije, ako je oruzani sukob u zemlji onda je gradjanski rat, a ako zemlja napadne drugu nezavisnu drzavu onda je to rat, agresija... Razumes... 1990 godine dok je Tudjaman pricao da Srbe treba ubiti ili oterati, to je jos uvek bila jedna drzava, a ne nezavisna Hrvatska. Naravno on je to vrlo uspesno odradio 2/3 je oterao ili ubio, a 1/3 je ostala... POGLEDAJ PREDNODNI LINK Ali ti si suvise zaslepljen mrznjom da bi bilo sta od argumenata procitao ili cuo. Zivi u svom svetu i uzivaj, bar znas da svi misle da si genije....

Mozes ti da pricas i da je jedna mesna zajednica napala drugu i da su one u istoj drzavi ali svi znaju da to nije tako, kao sto su svi znali da ce se CG i formalno odvojiti od Srbije jer ta drzava/ zajednica (SRJ, SCG) nije, fakticki, ni postojala jos od razlaza Mila i Momira, odnosno kada se Milo odmetnuo od Slobinog Projekta.
Znaci, nije bio nikakav gradjanski rat jer se zna ko je u toj drzavi imao sve poluge moci/ sile i ko nije priznavao rezultate referenduma u Sloveniji i Hrvatskoj.
Koliko je meni poznato, s druge strane, u toj tzv. RSK su svi Hrvati bili ili proterani ili ubijeni pa te to nimalo ne pogadja. Mene, vidis, pogadja to sto su likovi koji obozavaju Tompsona radili to sto su radili u Bljesku i Oluji. I nema to veze s mrznjom vec sa cinjenicama- propao je Projekat a, kao i uvek, najvecu cenu ne plate oni koji su ga i zapoceli (oni su obezbedjeni za ceo zivot) i sve vreme podrzavali vec naivan i obmanut narod koji i dalje, u velikom broju, veruje onima koji su ih upropastili.

#45 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 26 June 2007 - 12:46

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 13:20) <{POST_SNAPBACK}>
Ne znam sta jos treba da kazem pa da se patriote smire? Zar nisam rekao da su zlocinci u redovima hrvatske vojske, paravojske i policije vrsili zlocine nad srpskim narodom iz Hrvatske, pogotovo u Bljesku i Oluji? Zat to nije nastalo kao odmazda zbog okupiranja dela hrvatske teritorije (u vidu tzv. RSK) i zlocina nad Hrvatima na toj teritoriji? Zar nisam osudio te zlocine rekavsi da izvrsioci treba da zavrse isto kao i oni koji su to isto radili zbog srBstva? Gde ti tu vidis relativizaciju?


u ovome:

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 11:30) <{POST_SNAPBACK}>
Iz te cinjenice sve proizilazi pa i ratni zlocini prema srpskoj manjini u Hrvatskoj


neki drugi bi rekli: pre zlocina u srebrenici je bio zlocin oko srebrenice. (ne osporavajuci da je zlocin u srebrenici postojao ali dajuci mu neki vid opradavnja).

isto radis i ti. meni je i jedno i drugo relativizacija.

QUOTE
Treci put ti je uvek na raspolaganju. Da se nikom ne zameris, pogotovo ne onima sa kojima se krade na referendumu za ustav i koji te proglasavaju za izdajnika ideje o srpskom Kosovu ili kada se podrzava milosevicevska/ memorandumska politika prema Kosovu. Doduse, redovno se progleda kroz prste patriotama (ponekad ponesto iskritikuje, u metodoloskom smislu), kao sto se izjednace zrtve sa zlocincima (sve su to ekstremisti) ali sta sad. O tome cemo kada se sacuva Kosovo, je li tako?


i naravno - kako bi uspeo da napises post bez da me nabedis da sam patriota (u negativnom kontekstu), da uvuces kosovo, da me optuzis da podrzavam milosevica i njegovu politiku (mada sam siguran da od svih 600ak poruka koje ostavih na ovom forumu neces naci nijednu u kojoj ja njega branim, kamoli podrzavam).
no ne sumnjam da mozes ti to i bolje, u odgovoru na ovu poruku ocekujem da pomenes da hilandar gori i da me optuzis da sam radikal.