Jump to content

Photo

ZLOCINI NAD SRBIMA SA SPECIJALNIM OSVRTOM NA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
255 replies to this topic

#16 MisMango

MisMango
  • Members
  • 387 posts

Posted 25 June 2007 - 23:51

QUOTE(PESC @ 26 Jun 2007, 00:34) <{POST_SNAPBACK}>
"Nego" i "ali" znace relativizaciju zlocina.
I ja se uopste ne posipam pepelom, osudjujem i zgrazavam se zlocina nad Srbima, naravno, ali Srbija MORA da VREDNOSNO osudi zlocin, da se odrekne politike zlocina i pretenzija prema teritorija drugih drzava.
Zato sto je, NAZALOST, Srbija bila ta koja je pokrenula ratove.
Sto uopste ne amnestira druge strane za zlocine.
I to sto na prvo mesto stavljam srbijanske i srpske zlocine me mozda cini manje Srbinom, ali me cini vise covekom, sto je upravo odrednica koju zelim, jer u naciju ne verujem.

Mhm, znash gde je problem. U tome sto je stav "Samo da Srbija MORA da VREDNOSNO" osudi zlocin, a stav u kome se osudjuje zlocin nad Srbima je krajnje pausalan , usputan i povrsan. Progoni? Ma nema veze...zasluzili su , jel?

Bojim se da onaj ko zahteva i daje oprost mora biti moralno cist. Ovde na Balkanu , nema takvih.

#17 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 26 June 2007 - 06:58

Uki duso, kako mozes da budes objektivan u osudi zlocina kad unapred znas ko je kriv, ko je pokrenuo, ko je vise, a ko manje zlocinac? Gde ti je doza objektivnosti? Ti kao pravnik, valjda, bi morao da imas i tu dozu objektivnosti zar ne? Nisu sad bitni zlocini nad Srbima, bitna je osuda zlocina. U ovoj zemlji,. svi osim radikala i mozda socijalista, osudjuju zlocine i ne ismevaju ih. Drzavna politika NIJE da ismeva i neosudjuje zlocine ni prema Srbima ni one koji su cinili Srbi. Ako vam je bitno da srpsku javnost izjednacite sa radikalima, to je onda vas problem, a i sami znate da to nije tako.

#18 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 26 June 2007 - 07:37

QUOTE(PESC @ 26 Jun 2007, 00:34) <{POST_SNAPBACK}>
"Nego" i "ali" znace relativizaciju zlocina.
I ja se uopste ne posipam pepelom, osudjujem i zgrazavam se zlocina nad Srbima, naravno, ali Srbija MORA da VREDNOSNO osudi zlocin, da se odrekne politike zlocina i pretenzija prema teritorija drugih drzava.
Zato sto je, NAZALOST, Srbija bila ta koja je pokrenula ratove.
Sto uopste ne amnestira druge strane za zlocine.
I to sto na prvo mesto stavljam srbijanske i srpske zlocine me mozda cini manje Srbinom, ali me cini vise covekom, sto je upravo odrednica koju zelim, jer u naciju ne verujem.

slazem se se ja potpuno s tim sto si napisao,
nego ne mozes na svaki pomen zlocina nad srbima
tvrditi da se radi o negiranju zlocina nad drugima.

to isto rade i smradikali, koji pak svako pominjanje
zlocina nad drugima proglasavju izdajom i negiranjem zlocina nad srbima.
naravno iz potpuno suprotnih pobuda.

znam da je pravni fakultet postao bastion relativizacije zlocina
al nadam se da ona latinska "audiatur et altera pars" i dalje vazi...
dry.gif

Edited by HattoriHanzo, 26 June 2007 - 07:38.

#19 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 07:54

QUOTE(MisMango @ 25 Jun 2007, 22:51) <{POST_SNAPBACK}>
Mhm, znash gde je problem. U tome sto je stav "Samo da Srbija MORA da VREDNOSNO" osudi zlocin, a stav u kome se osudjuje zlocin nad Srbima je krajnje pausalan , usputan i povrsan. Progoni? Ma nema veze...zasluzili su , jel?

Bojim se da onaj ko zahteva i daje oprost mora biti moralno cist. Ovde na Balkanu , nema takvih.

A gde je to receno da je stav po kome se osudjuje zlocin nad Srbima pausalan, usputan i povrsan? Meni se, pre, cini da se vama, Misice, neke stvari prividjaju od silne patnje zbog propasti Projekta Odbrane Vekovnih Ognjista (POVO). Ne znam samo kako biste patili da se ocuvala tzv. RSK, kao sto se zaboravljaju sve srpske (nevine) zrtve u Bosni? Samo da je vama Republike Genocidne ili da vam se ne pominje Srebrenica. To vas bas mlogo iritira, pa krenete sa Naserima, Alijama i sl. likovima.
Sto se moralne cistoce tice, ovo samo pokazuje da se iz blata i ne treba izaci kad smo iovako "svi" uprljani, je li tako?

Edited by melankolic, 26 June 2007 - 08:00.

#20 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 07:56

QUOTE(HattoriHanzo @ 26 Jun 2007, 06:37) <{POST_SNAPBACK}>
slazem se se ja potpuno s tim sto si napisao,
nego ne mozes na svaki pomen zlocina nad srbima
tvrditi da se radi o negiranju zlocina nad drugima.

to isto rade i smradikali, koji pak svako pominjanje
zlocina nad drugima proglasavju izdajom i negiranjem zlocina nad srbima.
naravno iz potpuno suprotnih pobuda.

znam da je pravni fakultet postao bastion relativizacije zlocina
al nadam se da ona latinska "audiatur et altera pars" i dalje vazi...
dry.gif

dry.gif

#21 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 07:59

QUOTE(Milosh76 @ 26 Jun 2007, 05:58) <{POST_SNAPBACK}>
Ako vam je bitno da srpsku javnost izjednacite sa radikalima, to je onda vas problem, a i sami znate da to nije tako.

Pa ne pokusavamo mi vec vi koji pokusavate da budete "umiveni radikali". Znaci jos niste shvatili da ste luzeri? Nikad nije kasno.

#22 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 26 June 2007 - 08:11

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 08:59) <{POST_SNAPBACK}>
Pa ne pokusavamo mi vec vi koji pokusavate da budete "umiveni radikali". Znaci jos niste shvatili da ste luzeri? Nikad nije kasno.

Opet ti o nama i vama i njima... Koji ste to vi, a koji smo to mi? Ajde definisi MI ko ste VI a ko smo MI? Posto obojica imamo ADSL, da li smo MI ili se tvoj ADSL razlikuje od mog ili sta? Da ste VI uvek u pravu, a MI smo losi, uzasno, bezobrazni, zlocinci i slicno?
Ajde prestani da NAS delis na vas i nas... nepotrebno je i pogresno je. Zalili ste se da nema teme o zlocinima nad Srbima, ja ne tvrdim da ih je bilo, zato sam i postavio temu. Znam da je bilo etnickog ciscenja, ali to je organizovala hrvatska drzava zajedno sa generalima iz Amerike, mozda je zato legitimno ne znam... Znam da je bilo masovnih grobnica, ali molim branitelje/ke za ljudska prava da mi kazu gde su bili ti zlocini i ko su osumnjiceni za zlocine, posto ne znam, a zanima me...

#23 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 26 June 2007 - 08:11

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 08:59) <{POST_SNAPBACK}>

Naravno da su luzeri.
A i srpskih zrtava nije bilo.
A i ono malo sto je bilo je verovatno self-inflicted (accidentally brutally cut his head off while combing his hair).

A i Okeanija je u ratu sa Eurazijom. Okeanija je oduvek bila u ratu sa Eurazijom.

#24 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 08:48

QUOTE(Milosh76 @ 26 Jun 2007, 07:11) <{POST_SNAPBACK}>
Opet ti o nama i vama i njima... Koji ste to vi, a koji smo to mi? Ajde definisi MI ko ste VI a ko smo MI? Posto obojica imamo ADSL, da li smo MI ili se tvoj ADSL razlikuje od mog ili sta? Da ste VI uvek u pravu, a MI smo losi, uzasno, bezobrazni, zlocinci i slicno?
Ajde prestani da NAS delis na vas i nas... nepotrebno je i pogresno je. Zalili ste se da nema teme o zlocinima nad Srbima, ja ne tvrdim da ih je bilo, zato sam i postavio temu. Znam da je bilo etnickog ciscenja, ali to je organizovala hrvatska drzava zajedno sa generalima iz Amerike, mozda je zato legitimno ne znam... Znam da je bilo masovnih grobnica, ali molim branitelje/ke za ljudska prava da mi kazu gde su bili ti zlocini i ko su osumnjiceni za zlocine, posto ne znam, a zanima me...

Pa kako ti nije jasno? Gledas ove (db) medije i jos ti nije jasno- vi ste patriote, uvek spremne da zastite goloruki srpski narod, kad god se pomenu zlocini nad onim "drugima", a mi smo izdajnici koji se neprestano drze iskonstruisane "istine" da je u Projektu ucestvovao drzavni vrh Srbije sa sve plebiscitnom podrskom "naroda".
E sad sto je u tome sto si postavio kao temu ucestvovala hrvatska drzava je cinjenica sama po sebi jer je Srbija izvrsila agresiju na Hrvatsku a ne obrnuto i u svemu, pa i u zlocinima su ucestvovale drzavne sluzbe Hrvatske. Mene pre zanima koji je tvoj motiv da pokreces temu oko koje nema nikakvog spora. Meni se cini, s obzirom na tvoj dosadasnji patriotski staz na forumu, da si na "zadatku" (lako je zakljuciti i ko je zadao "zadatak").
Nema sta da prestanem da nas delim. Ti i ja ili "mi" i "vi" nikada necemo biti isto. A ADSL imaju i ovi sa Storma.

Edited by melankolic, 26 June 2007 - 10:17.

#25 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 June 2007 - 08:51

QUOTE(burekdzija @ 26 Jun 2007, 07:11) <{POST_SNAPBACK}>
Naravno da su luzeri.
A i srpskih zrtava nije bilo.
A i ono malo sto je bilo je verovatno self-inflicted (accidentally brutally cut his head off while combing his hair).

A i Okeanija je u ratu sa Eurazijom. Okeanija je oduvek bila u ratu sa Eurazijom.

Deponija je nesto nize.

#26 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 26 June 2007 - 09:27

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 09:48) <{POST_SNAPBACK}>
Pa kako ti nije jasno? Gledas ove (db) medije i jos ti nije jasno- vi ste patriote, uvek spremne da zastite goloruki srpski narod, kad god se pomenu zlocini nad onim "drugima", a mi smo izdajnici koji se neprestano drze iskonstruisane "istine" da je u Projektu ucestvovao drzavni vrh Srbije sa sve plebiscitnom podrskom "naroda".
E sad sto je u tome sto si postavio kao temu ucestvovala hrvatska drzava je cinjenica sama po sebi jer je Srbija izvrsila agresiju na Srbiju a ne obrnuto i u svemu, pa i u zlocinima su ucestvovale drzavne sluzbe Hrvatske. Mene pre zanima koji je tvoj motiv da pokreces temu oko koje nema nikakvog spora. Meni se cini, s obzirom na tvoj dosadasnji patriotski staz na forumu, da si na "zadatku" (lako je zakljuciti i ko je zadao "zadatak").
Nema sta da prestanem da nas delim. Ti i ja ili "mi" i "vi" nikada necemo biti isto. A ADSL imaju i ovi sa Storma.

Ne znam na kakve zadatke mislis, a ako vec znas da imam zadatak, kazi poslodavcima da uplate neki dinar, jer ne mogu od patriotizma ziveti, mora nesto i da se zaradi.
Drugo, Srbija nije izvrsila ageresiju na Srbiju nego je to bio gradjanski rat. Ali tesko je to tebi da shvatis, imas suvise virusa u tom racunaru izgleda.
Moj motiv da pokrenem temu je da se o tome prica, ne da se okrivljuje bilo ko. Napisao sam zlocini hrvatske drzave, jer je to zaista bilo, Gotovina je bio general u HV, zar ne? Posto se Uki i ostali "zastitnici" ljudskih prava na Forumu a i sire, bunili da to nikad nije tema, dao sam im priliku da i o tome pricaju. A posto je on licemer kao i vecina samozvanih zastitnika ljudskih prava, to ovde nije tema, nego MI, VI, ONI... Svejedno, nisam ni ocekivao od intelektualnih kapaciteta tih likova da ih pogadja zlocin, nego samo neki zlocini.

Nikad nisam rekao da su neki izdajnici, a neki patriote, ako ti je vec tesko da pricas normalno nemoj da LAZES!

#27 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 26 June 2007 - 09:37

QUOTE(melankolic @ 26 Jun 2007, 09:51) <{POST_SNAPBACK}>
Deponija je nesto nize.

Hvala, ali na prvom sastanku ne prihvatam pozive u tudje kuce (sem ako me ne pozove npr Natali Portman -- fat chance da ce to ikad da se desi sad.gif ), tako da cu ovaj put preskociti. No hard feelings.

#28 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 26 June 2007 - 09:42

QUOTE(Milosh76 @ 26 Jun 2007, 07:58) <{POST_SNAPBACK}>
Ti kao pravnik, valjda, bi morao da imas i tu dozu objektivnosti zar ne?

...

Edited by Posmatrac, 26 June 2007 - 09:48.

#29 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 26 June 2007 - 10:04

Daj neki komentar, tackice ne znace bas nista. Pravnik bi trebalo da poznaje pravo, zar ne? Advokat odbrane ili tuzilac zastupaju stav, ako je on pravnik onda bi trebalo da bude objektivan, ako je tuzilac ili advokat odbrane onda staje na jednu stranu i veoma je subjektivan i u zavisnosti od sopstvenog osecaja za moral, zastupa stav bez obzira da li je u pravu.

#30 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 26 June 2007 - 10:10

QUOTE(Milosh76 @ 26 Jun 2007, 11:04) <{POST_SNAPBACK}>
Daj neki komentar, tackice ne znace bas nista. Pravnik bi trebalo da poznaje pravo, zar ne? Advokat odbrane ili tuzilac zastupaju stav, ako je on pravnik onda bi trebalo da bude objektivan, ako je tuzilac ili advokat odbrane onda staje na jednu stranu i veoma je subjektivan i u zavisnosti od sopstvenog osecaja za moral, zastupa stav bez obzira da li je u pravu.

Tvoja logika mi je bliza od logike tvojih oponenata.

PS. (Pominjao si Ukija a ne vidim da je pisao post... mora da sam nesto propustio...zato sam izbrisao post... )