Jump to content


Photo

Gde ste služili JNA i kako je bilo ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
232 replies to this topic

#61 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 16 September 2004 - 16:01

Ne znam za druge, ali je za mene u Dimitrovgradu ta straza bila spas od muka tipa krcenja sume, tucanja kamena i prevoza istog na drugi kraj brda, pranja gomile suda, i slicnih umotvorina naseg zastavnika Joce. :lol:


bez prava da se udje u neku diskusiju o opravdanosti doticnih poslova? strashno :lol:

#62 Herr

Herr
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 16 September 2004 - 16:06

da sam ja desetarka, momci tipa hill billa ili rosbachera bi bili pomilovani

Kad sam ja bio u tem Somboru bilo je i zenskih desetara, desetarke su vec nesto drugo. :lol: B)

Pikoleta ocigledno se nisi upoznala sa jednom sortom ljudi. Kad to radi cistac ili vodoinstalater obicno ne odgusuje (odstopava) cucavce golim rukama (sad ima ko voli) kao sto je Armenski terao svoje desetare. Primenjena psihologija iz jednog Talicnog Toma. Kad njih ovako karam sta li tek vas ceka i sta ce vam rade.

#63 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 16 September 2004 - 16:08

Vojska nije demokratija. Kao u braku.
Ima da cutis, slusas i da radis. I ako se ne opterecujes tim, vec odradis sta ti je naredjeno onda sebi mnoooooooogo olaksas. Oni jogunasti su uvek losije prolazili. I u vojsci i u braku. :lol:

#64 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 16 September 2004 - 16:11

Kad sam ja bio u tem Somboru bilo je i zenskih desetara, desetarke su vec nesto drugo. :lol:  B)

Pikoleta ocigledno se nisi upoznala sa jednom sortom ljudi. Kad to radi cistac ili vodoinstalater obicno ne odgusuje (odstopava) cucavce golim rukama (sad ima ko voli) kao sto je Armenski terao svoje desetare. Primenjena psihologija iz jednog Talicnog Toma. Kad njih ovako karam sta li tek vas ceka i sta ce vam rade.


uuups..sta su desetarke?

ne znam ja nista. znam samo da muskarci koji su prosli golgotu vojske posebne price posvecuju svojim zrtvama oko pranja doticnih veceova. valjda tamo spoznaju da se taj dio prostora pere. i kad prezive vojsku cvrsto odluce da nikad vise nece ruinirati svoje dostojanstvo, tako da bilo sta pospreme u bilo kom kupatilu. tragedija, bre.

#65 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 16 September 2004 - 16:14

Vojska nije demokratija. Kao u braku.
Ima da cutis, slusas i da radis. I ako se ne opterecujes tim, vec odradis sta ti je naredjeno onda sebi mnoooooooogo olaksas. Oni jogunasti su uvek losije prolazili. I u vojsci i u braku. :lol:


ma da. zenama je puno lakse. one znaju odavno sta je bolje za njih. kad im visi cin dodje kuci, ne upadati u diskusiju vrste, ima li smisla svaki dan jesti, pogotovo da nema smisla svaki dan kuvati. takodje su prokljuvile da nema diskusije o tome moras li pokazati visoku spremnost, efikasnost i brzinu, kad klinac kmeci, a klopa zagara...

#66 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 16 September 2004 - 16:15

Vojska nije demokratija. Kao u braku.
Ima da cutis, slusas i da radis. I ako se ne opterecujes tim, vec odradis sta ti je naredjeno onda sebi mnoooooooogo olaksas. Oni jogunasti su uvek losije prolazili. I u vojsci i u braku. :lol:


ma da. zenama je puno lakse. one znaju odavno sta je bolje za njih. kad im visi cin dodje kuci, ne upadati u diskusiju vrste, ima li smisla svaki dan jesti, pogotovo da nema smisla svaki dan kuvati. takodje su prokljuvile da nema diskusije o tome moras li pokazati visoku spremnost, efikasnost i brzinu, kad klinac kmeci, a klopa zagara...

Veoma je diskutabilno pitanje ko je visi cin! :lol:

#67 Herr

Herr
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 16 September 2004 - 16:17

Vidis kako si neempaticna kukas nad brljotinama jednog muskarca, :lol: a tamo ih je na stotine sa istim :lol: :lol: navikama :lol: Sta mislis lako je biti Eva Ras tj babasera a niko neda ni dva dinara druze?


Politicko korektno izivljavanje nad jezikom Desetarka.

Ciao.

#68 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 16 September 2004 - 16:44

Vidis kako si neempaticna kukas nad brljotinama jednog muskarca, :lol:  a tamo ih je na stotine sa istim  :lol:  :lol: navikama :lol: Sta mislis lako je biti Eva Ras tj babasera  a niko neda ni dva dinara druze?


Politicko korektno izivljavanje nad jezikom Desetarka.

Ciao.

Herr,
Ti mora da si pod uticajem nekog alkoholnog pica. Zabio si sebi ekser u sopstvenu glavu, kao na tvom avataru.

Lak ti mamurluk sutra.

#69 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 16 September 2004 - 19:37

sta mogu, herrissimmo, kad iz dana u noc ne prestajem samu sebe fascinirati tudjim razmisljanjima. kako i ne bi kad se tu radja, umire, bije, izbija, zakucava, otkucava, pljuje, bljuje. orijentacija prema mahovini i zvijezdama sve raznolikija, a profili sve psiholoskiji.

u svakom slucaju lepo pajki i dinar-dva babaseri uvijek ostaaavki




ross

dabome, zato uvijek treba uzeti zastitni filter od gorucih rijeci :lol:

#70 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 17 September 2004 - 04:36

sta mogu, , kad iz dana u noc ne prestajem samu sebe fascinirati tudjim razmisljanjima. kako i ne bi kad se tu radja, umire, bije, izbija, zakucava, otkucava, pljuje, bljuje. orijentacija prema mahovini i zvijezdama sve raznolikija, a profili sve psiholoskiji.

Ovo nije samo tacno nego je i lepo.

(prepoznajem se u psiholoski profili)

#71 Jelenche Vilotic

Jelenche Vilotic
  • Members
  • 17 posts

Posted 12 October 2004 - 09:06

Није баш ЈНА, али било је дуго и незаборавно. 24 месеца, ђа пустиња, ђа прашума. Написана и добијена љубавна писма никад нећу заборавити, храну и стражу такође. Десило ми се јуче да ми, за тренутак, недостане све то, али сва срећа био је само тренутак.
Заиста незаборавно искуство, али не бих поново да прођем кроз исто.

#72 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 12 October 2004 - 09:48

eee beshe to vo makedonija. poubava zemja a ja ubedacen. :lol: sega se pitam sho mi to trebashe u ovi eden zivot koga zivim. ushte se tamo zaljubif u edno devojche, cisto da patnja bude pogolema.

tga za jug

#73 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 12 October 2004 - 18:50

Pula... jako dobar izbor

#74 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 13 October 2004 - 09:30

U bre al' ste vi matori! :lol:


Ja sam bio Kostunicin/Pavkovicev vojnik (ovog drugog smenili par dana posto sam se skinuo).

Prvo Zajecar...katastrofa. Najduza 2.5 meseca u zivotu. Klasicno kasarnsko jebatanje + najgore pivo posle BIP-a.

A onda Bujanovac tj. teren u KZB-u. Milina! Suma, priroda, teren, cepanje drva, pastete, naresci, sardine. Brijanje i ciscenje cipela jednom u mesec i po dana kada se ide kuci. Nema struje, nema puteva, nema vode...ko na pustom ostrvu. Sumar Skender svercuje drvnu gradju i podmiti svakog sa po flasom Frutimi soka. Redovni obilasci posmatraca iz EU i besplatno usavrsavanje jezika. Burek kod ########a nikad bolji. Efes pivo 30 dinara flasica, Partner 18 din. I jos dnevnica od 150 dinara. Rostilji, pijanke, pucnjava...

Sto se straze tice, ovi moji su imali pola godine svaki dan bez prestanka u ritmu 2/6. Ja sam bio najpismeniji pa sam vodio dnevnu zapovest i nocu bio razvodnik straze. Danju spavam-nocu ludujem. :lol:

#75 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 13 October 2004 - 12:32

Hef nije imao tu cast da sluzi narodu :lol: :lol: :lol: