Jump to content


Photo
- - - - -

Regionalna Kavica za Ljude Dobre Volje


  • Please log in to reply
18402 replies to this topic

#17986 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 24 September 2017 - 16:54

hej Zorane, sad se nečeg sjetih, pa nemoj mi reći da su i one arhivske (audio) snimke Čmarnih Ubruščića (po koje sam te svojevremeno slao pa si prvo marnuo glavom o gredu, a onda se strmoglavio niz lojtre) stradale u Harvey poplavi? 
 ...................

 

Sto se tice stvari koje mi je Harvey unistio, jos uvijek nemam kompletni assessment. Nisam stigao sve pregledati, neke stvari s tavana sam naprosto stavio da se ocijede i suse, a onda sam se posvetio rupama na krovu. Predvidljivo, nakon katastrofe su svi profi majstori angazirani mjesecima unaprijed. Posto imam nesto alata i vjestine, krpam sam - improvizirano, ali da funkcionira dok oni ne dodju.

 

A za Cmarne - potrazi na YouTube. Tokom godina, neki ljudi su okacili nesto. Ja sam pjevao/svirao u bendu prije pojave digitalne tehnike pa je ono sto imam (ako jos uvijek imam) na kazetama. No na ovim YT stvarima, netko je i presnimio te kazete pa se ponegdje moze cuti i moj glas. A kasnije video-snimke, tu ima i mojih tekstova/muzike. Meni ugodna nostalgija/podsjecanje, ali nisam nesto posebno ponosan - stvarno smo bili vulgarni i blesavi.

 

Evo ti jedna snimka s mojim glasom (nije bog zna kakav, bili smo pijani k'o budale (bez "kao"). Ja se volim zajebavati s jezicima i dijalektima, cak mogu neskromno reci da imam i nesto talenta za to, pa sam izmislio ovako:

 

I jos jedna, imao video al' mene nema (vec sam bio u USA), no tekst i muzika su moje "autorsko djelo":

 

Ono sto ce te mozda interesirati: bilo je nekoliko kljucnih, no postava se mijenjala za skoro svaki nastup. Zato jer to nije bila profesionalna muzika nego zajebancija za vece drustvo. Vecina ljudi je iz planinarskog drustva Velebit, a ponekad i neki iz drustva Zagreb Matica. Planinari su i inace veliki zajebanti. Ponekad bi se nasao i netko sa strane, iz sire skvadre.

Vokal na drugoj snimci je Pajo, legenda hrvatskog alpinizma. Njemu su Aconcagua i Kilimanjaro k'o doma. Moj dragi prijatelj i schul-kolega, a - u tri p. materine - prije par mjeseci je dozivio mozdani udar. Funkcionira, govori, mentalno je OK ali se tesko krece i brda ga vise nece vidjeti.

Kad sam saznao, rasplakao sam se k'o ljuta godina. Zdere nas vrijeme - prvo polako, a sad vec sve brze...


  • 4

#17987 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 24 September 2017 - 16:56

A Lars je izgleda nesto sasvim specijalno u tom domenu.

 

jest vala, i u Visoko su ga zvali. how to shoot 12 arrows through 12 empty heads in 12 seconds. 


  • 1

#17988 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 24 September 2017 - 17:03

jest vala, i u Visoko su ga zvali. how to shoot 12 arrows through 12 empty heads in 12 seconds. 

 

Dobar. :D


  • 0

#17989 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 24 September 2017 - 17:05

Vjeverice su sada mirne do iduce godine. Nema vise nista za njih u basti, pa sada mogu da trckaraju, onako da budu cute. Bas me briga.

 

Jutros sam vidio jednu na tarabi, pomislih kako bi bilo super da imam barem pracku...

 

Ni Paul ni ja nismo od akcije. Ja sam umalo pazario pusku ali mi je zena priprijetila murijom pa sam odustao. Strelicarstvo nije za te rabote, taman i da se ustelim kao ovaj Lars.

 

A Lars je izgleda nesto sasvim specijalno u tom domenu. Ja cu njegovu tehniku da naucim, necu ovo olimpijsko dvodimenzionalno. ;)

 

p.s. Skroz taze:

 

attachicon.gif5.jpg

 Ne znam, dok sam gledao kako lik na videu juri kroz šumu, zamislio sam ga kako jurca po tvojoj bašti, skače na zidić, pa na tlo, odbija se od drveta, pravi kolut, sve vreme odapinje strele na sve strane a veverice padaju k'o zrele kruške.


  • 0

#17990 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 24 September 2017 - 17:15

 Ne znam, dok sam gledao kako lik na videu juri kroz šumu, zamislio sam ga kako jurca po tvojoj bašti, skače na zidić, pa na tlo, odbija se od drveta, pravi kolut, sve vreme odapinje strele na sve strane a veverice padaju k'o zrele kruške.

 

Jeste, bas je kao neki RaNbo. :D

 

I ja cu tako da se istreniram, da budem kao neka dzinovska smrtonosna vjeverica, da trcim uz drvo, niz drvo, pa na zidic, pa na tlo, sve odapinjuci strijele na sve strane, a vjeverice padaju kao zrele kruske...

 

:lol+:


Edited by Honey Badger, 24 September 2017 - 17:15.

  • 1

#17991 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 September 2017 - 20:41

Vjeverice su sada mirne do iduce godine. Nema vise nista za njih u basti, pa sada mogu da trckaraju, onako da budu cute. Bas me briga.

 

Jutros sam vidio jednu na tarabi, pomislih kako bi bilo super da imam barem pracku...

 

Ni Paul ni ja nismo od akcije. Ja sam umalo pazario pusku ali mi je zena priprijetila murijom pa sam odustao. Strelicarstvo nije za te rabote, taman i da se ustelim kao ovaj Lars.

 

A Lars je izgleda nesto sasvim specijalno u tom domenu. Ja cu njegovu tehniku da naucim, necu ovo olimpijsko dvodimenzionalno. ;)

 

p.s. Skroz taze:

 

attachicon.gif5.jpg

 

 

Sreća tvoja da si se dobro oženio.


  • 2

#17992 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 25 September 2017 - 10:53

Sreća tvoja da si se dobro oženio.

 

Naravno.

 

Sada kako dolaze hladniji dani, a i basta je skoro pusta, vjeverice nisu nikakva opasnost. Mogu i dalje praviti stetu ako se uvuku na tavan, pa izgrizu instalacije ali iz nekog razloga ne dolaze meni, nego Paulu iako je njegov krov dosta visi od mog i nema drugog puta osim uz oluk, cesto ih vidim gore. On je pomalo zabrinut, jer steta koju nanesu zna biti velika. 

 

Posto mi je oruzje zabranjeno, a trebace mi dosta vremena da uvjezbam ono Yossarionovo - uz drvo, niz drvo, na zidic, o tlo sa lukom i strijelom, odlucio sam da se dam na dizajn perfektne klopke za vjeverice. Cisto da se malo zabavim, a stvarno bih volio probati squirrel pie.

 

Nisam jos sve detalje osmislio ali mislio sam ovako nekako: postavim kesicu kikirikija na drvo, na pristupacno mjesto. Kesica mora biti zatvorena ali postavljena tako da se ona isprekidana linija i slicice makaza sa 'sjecite ovdje' natpisom jasno vidi. Za kikiriki ce biti prikacen mehanizam koji ce kad se pomjeri, pokrenuti sovu ili orla ciju sliku cu nalijepiti na komad kartona i iskruziti. To ce biti skriveno od pogleda vjeverice. Odmah tu cu ostaviti i jedne makaze i to ce biti ono sto ce vjeverici doci glave i ici ce ovako:

 

Vjeverica ce snimiti kesicu kikirikija ali posto je kesica zatvorena, trebace joj makaze. Uzece makaze da ovori kesu i posluzi se kikirikijem ali kako povuce kesu, tako ce aktivirati mehanizam koji ce podici kartonsku sovu/orla i toliko ce se prestraviti da ce potrcati sa makazama u ludacki bijeg, spotaci se i nabosti na makaze. Sa smrtnim ishodom. Meni onda ostaje samo da je oderem i skuham u vinu sa lukom i gljivama i zapecem u tijestu.


  • 4

#17993 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 25 September 2017 - 22:08

moja dobra zena fura biciklom na posao. i ja bih, ali posto je moja firma u Zabregu, koristim automobil. no za kretanje ovom malenom ravnicarskom palankom od 100tinjak tisuca dusa sluzim se biciklom. s jednog na drugi kraj grada mozes doci u sat vremena. e sad, kad imas bicikl, i koristis ga svaki dan (minimum dvaput), i zivis u zgradi bez lifta, onda bicikl, u pravilu, ostavljas u podrumu. i tu mogu nastati (a tamo di mogu tamo i nastaju) problemi, jer kad netko ostavi bicikl u hodniku, onda ti sa svojim biciklom ne mozes proci. mislim, mozes ali tako da si odbijes bubrege. ako ih je pak naslagano nekoliko, onda nema sanse. uh, koliki uvod. a htio sam samo Zoranu pokazati dvije fotke (fotkao jos ovo ljeto, al nikako da ih okacim): 
 
image.jpg-image.jpg

otkad sam stavio moju "molbu" na lijeva vrata, a bilo je to prije vise od deset godina (bogami ako nema i 15), stanari i stanarice koji su tu (redovito) ostavljali svoje ljubimce, dakle idioti, vise to ne rade. nista kucni savjet / sastanci, policija, vatrogasci, samo list papira. to ide kao (skromni) prilog nasoj (15godisnjoj) diskusiji o neizljecivim mentalitetima.  ;)

 

ovu "desnu molbu" sam stavio prije jedno 5 godina. i mogu reci, vrata se redovito zakljucavaju.


  • 1

#17994 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 25 September 2017 - 22:19


otkad sam stavio moju "molbu" na lijeva vrata, a bilo je to prije vise od deset godina (bogami ako nema i 15), stanari i stanarice koji su tu (redovito) ostavljali svoje ljubimce, dakle idioti, vise to ne rade. nista kucni savjet / sastanci, policija, vatrogasci, samo list papira. to ide kao (skromni) prilog nasoj (15godisnjoj) diskusiji o neizljecivim mentalitetima.  ;)

 

ovu "desnu molbu" sam stavio prije jedno 5 godina. i mogu reci, vrata se redovito zakljucavaju.

 

Bas ti je fini komsiluk. Meni je jedan konjov poceo bacati s prozora opuske u bastu, pa sam mu ih jedan dan skupio i odnio na vrata i nije vise. :)

 

 

p.s. Bukirano strelicarsko vece 3. novembra. Neka sala/dvorana na Archway-u.


Edited by Honey Badger, 25 September 2017 - 22:23.

  • 2

#17995 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 26 September 2017 - 06:05

da je fin ne bi mu trebale molbe s usklicnicima. isto kao i u prometu, los vozac je uvijek nervozan i bahat /  gleda samo sebe / misli da je sam na cesti ("zasto bih ja palio zmigavac kad ja znam kuda skrecem?"), dobar pak vozac prati kompletan promet / ima osjecaj i za druge. kada sam o tom problemu prije 15 godina razgovarao sa predstavnikom zgrade, on mi se pozalio da se stanari cesto mijenjaju (studenti / podstanari / mlade obitelji), i da je nemoguce sa svakim se (oko bilo cega) dogovorit. pa ipak, rjesenje je postojalo. eto, barem za te bicikle i zakljucavanje vrata od podruma. 

 

tecaj ili jednodnevno upoznavanje?


  • 1

#17996 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 26 September 2017 - 07:33

Samo upoznavanje. Pa ako mi se svidi, onda cu na kurs i nakon kursa uplatiti clanstvo u klubu da imam gdje ici pucati strijele.

To je plan. Koliko ce biti realizovan, ostaje da se vidi.
  • 2

#17997 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 October 2017 - 17:57

Za tri sedmice idem na jednu svadbu u Srbiju i nikako da se odlucim za pantalone da mi idu uz ove cipele.

 

Attached File  1.jpg   415.95KB   3 downloads

 

Crvena strafta mi je super jer su to boje tuzlanske Slobode ali bijela je klasika i nikako da se odlucim. Dal' da furam lokal-patriotizam ili da se opredijelim za klasicni izgled?

 

Naravno, gore ce da ide bijela kosulja, to kao i tvrda cuna, nece nikad izaci iz mode. ;)

 

:lol+:


Edited by Honey Badger, 01 October 2017 - 18:00.

  • 2

#17998 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 01 October 2017 - 18:10

Za tri sedmice idem na jednu svadbu u Srbiju i nikako da se odlucim za pantalone da mi idu uz ove cipele.

 

attachicon.gif1.jpg

 

Crvena strafta mi je super jer su to boje tuzlanske Slobode ali bijela je klasika i nikako da se odlucim. Dal' da furam lokal-patriotizam ili da se opredijelim za klasicni izgled?

 

Naravno, gore ce da ide bijela kosulja, to kao i tvrda cuna, nece nikad izaci iz mode. ;)

 

:lol+:

 

Bela štrafta definitivno, na svadbama treba furati klasiku. Košulju obavezno da upašeš do pupka, učkur da vežeš u mašnu i spreman si.  ;)


  • 1

#17999 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 October 2017 - 18:20

Bela štrafta definitivno, na svadbama treba furati klasiku. Košulju obavezno da upašeš do pupka, učkur da vežeš u mašnu i spreman si.  ;)

 

Pa da, bolje ce ici uz bijelu kosulju. :)


  • 1

#18000 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 02 October 2017 - 17:15

Bice ih dosta sa belim shtraftama, iako je boja elegancije, ti ipak dolazish iz inostranstva, malo ekscentrichnosti ti se nece zameriti .... razmisli.
  • 0