Jump to content


Photo

Fudbaleri i timovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#16 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 04 May 2004 - 19:57

I sve to lepo slusas u emisiji 'Vreme sporta i razonode' dok varis nedeljni rucak i psujes im kevu kada pocnu velike vesti u 15h... :lol:

#17 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 05 May 2004 - 05:23

samo par ispravki : Slobodan Sujica (bivsi golman Proletera, Spartaka i Zeljeznicara), a Ivan Files je iz Varteksa presao u Zvezdu, pa kasnije u Celik.
Inace od igraca Celika dobri su bili (malo starija generacija doduse) : Mehmed Buza, Rade Radulovic i Jasmin Hajduk

#18 Ferkonja

Ferkonja
  • Members
  • 1,027 posts

Posted 05 May 2004 - 08:42

Shtaka Mirko i Mate Gavran. Ivan Buljan i neki Lepinjica iz Osijeka. Ivica Grnja.
Dzevad Rastoder i Serpak iz OFK. :lol: :lol: :lol:

#19 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 05 May 2004 - 18:36

samo par ispravki : Slobodan Sujica (bivsi golman Proletera, Spartaka i Zeljeznicara), a Ivan Files je iz Varteksa presao u Zvezdu, pa kasnije u Celik.

Jes' u pravu si :lol:

#20 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 06 May 2004 - 11:42

Imao je neko tog Papricu u avataru :lol:


Posted Image

Cuj neko... zna se ko

Zeljo forever :lol: :lol:

#21 FIBA

FIBA
  • Members
  • 570 posts

Posted 07 May 2004 - 06:43

Listajuci po Google-u, dosao sam do SOKANTNOG podatka da je FK Partizan imao cast da mu jedan bivsi igrac zaigra na "prvoj medjunarodnoj utakmici" takozvane Republike Kosova'. Rec je o Isi Sadriju.

SELECTION OF ALBANIA-KOSOVA 3-1
The first match of National Representative of Republic of Kosova :lol:

Tiranë, February 14th, 1993: Selection of Albania-Kosova 3-1; up from left: Birbil Sokoli (tr.), Genc Hoxha, Ahmet Beselica, Fadil Berisha, Selaudin Jerlini, Gani Llapashtica, Bardhyl Seferi, Xhelall Zhupi; down from left: Nexhmedin Statovci (mass.), Sabit Bogujeci (tr.), Isa Sadriu, Ardian Kozniku, Muharrem Saiti, Sadullah Ajeti, Kushtrim Munishi

Posted Image

#22 Ferkonja

Ferkonja
  • Members
  • 1,027 posts

Posted 07 May 2004 - 09:39

Sick, man :lol:

#23 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 07 May 2004 - 19:33

a i Vardar je imao sjajan tim 1984/85 :
Goran Zivanovic, Djordje Jovanovski, Milko Simovski, Koco Dimitrovski, Dragi Setinov, Cedomir Janevski, Gordan Zdravkov, Petar Georgijevski, Darko Pancev, Toni Savevski, Vasil Ringov.
A na klupi : Grosev, Najdovski, Simonovski, Urosevic, Goracinov, Trajanovski,...

#24 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 07 May 2004 - 21:00

a i Vardar je imao sjajan tim 1984/85 :
Goran Zivanovic, Djordje Jovanovski, Milko Simovski, Koco Dimitrovski, Dragi Setinov, Cedomir Janevski, Gordan Zdravkov, Petar Georgijevski, Darko Pancev, Toni Savevski, Vasil Ringov.
A na klupi : Grosev, Najdovski, Simonovski, Urosevic, Goracinov, Trajanovski,...

Kolega, dajte mi puskice :lol: . Nije fer prema ostalim kolegama.

#25 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 09 May 2004 - 15:15

ha-ha, nisu puskice ovaj put.
Nekako sam zamemorisao sastave svih nasih prvoligasa u periodu 1974-86 (u dobroj meri uz pomoc tih abuma), a mi smo i kao narod poznati po pamcenju beskorisnih informacija.
Secam se, recimo i Bora iz 1974-75, sa Borisavom Djordjevicem (kasnije Hajduk), Ljubisom Dalanovicem (kasnije Olimpija), Slobodanom Paunovskim (Radnicki K., Vardar), Muratom Saranom (Sarajevo, Rijeka, Celik), Slobodanom Radovicem, Slobdanom Tomicem, Dragoljubom i Radomirom Sakovicem itd.
E takve ekipe su nekad ispadale iz lige.
Vidim da se danas vise prica o sudjenju (prosle godine navijaci Zvezde, ove navijaci Partizana) i namestaljkama nego o igri.
Interesantno je da se najvise zale navijaci nejpovlascenijih ekipa, a sto se tice namestaljki ostace 1985-86 kao najbolji primer.
Verovatno se vecina vas seca utakmice Sarajevo-Zvezda 0:4, a da li se secate da se jos dva puta titula odlucivala na Kosevu ? Oba puta je Hajduk slavio i osvojio titulu na gol razliku (prvi put ispred Veleza, drugi put ispred Dinama).
Da li znate da je Zeljeznicar svoju jedinu titulu zabelezio i zbog pobede u gostima protiv Partizana (u suprotnom bi Zvezda bila sampion) ?
Secate li se ona dve uzastopne pobede Arkaovog Obilica protiv Partizana, a zatim poraza u finalu kupa od iste ekipe ?
Uostalom, pogedajte poslednja kola Italijanskog prvenstva (seriju A i B).

#26 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 09 May 2004 - 15:48

Shtaka Mirko i Mate Gavran. Ivan Buljan i neki Lepinjica iz Osijeka. Ivica Grnja.
Dzevad Rastoder i Serpak iz OFK. :lol:  :lol:  :lol:

'Bela 'tica Lepinjica' i 'lane s Korane' :lol:

#27 Tronožac

Tronožac
  • Members
  • 966 posts

Posted 10 May 2004 - 14:59

a i Vardar je imao sjajan tim 1984/85 :
Goran Zivanovic, Djordje Jovanovski, Milko Simovski, Koco Dimitrovski, Dragi Setinov, Cedomir Janevski, Gordan Zdravkov, Petar Georgijevski, Darko Pancev, Toni Savevski, Vasil Ringov.
A na klupi : Grosev, Najdovski, Simonovski, Urosevic, Goracinov, Trajanovski,...

Da li je to tim koji je igrao na JNA 2:2 protiv Partizana, kada Vlado Čapljić pokazao vršnjaka, ja mislim Ringovu...?

A kad je igrao Kanatlarovski?

#28 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 10 May 2004 - 18:56

Ne mogu da se setim tog detalja sa JNA, ali sasvim je moguce.
Kantalarovski se tada (po dolasku iz Pelistera) borio za poziciju sa Kocom Dimitrovskim (kapitenom) i Jovanovskim. Vec od sledece sezone bio je standardan (kao i Najdovski)

#29 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 10 May 2004 - 21:01

Djordje Jovanovski je bio desni bek, sa hendriks frizurom i buvljak facom, a Koco i Dragi su bili stoperi tj. halfovi (britki) :lol:

#30 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 10 May 2004 - 21:08

Verovatno se vecina vas seca utakmice Sarajevo-Zvezda 0:4, a da li se secate da se jos dva puta titula odlucivala na Kosevu ?

Bio sam tada na istoku groblja na Partizan-Zeljeznicar 4:0 i secam se da nikad puniji JNA nije bio. Sedeo sam na onom betonskom tunelu kroz koji se ulazi na tribine i mogao sam da padnem jedno 200 puta na glavu. Secam se da sam pratio putem tranzistora situaciju u Sarajevu, i da su golovi padali jedan za drugim. A to kolo su bili legendarni rezultati: Davor Chop (vinkovacki top) je morao da postane prvi strelac pa mu je namesteno krdo golova, i bilo je rezultata 7:3, 5:5 i slicnih baljezgarija. Slavko Sajber je bio kralj, znas kad bi neko sad uradio tako nesto. A u legendarnoj ponovljenoj tekmi Par-Zelj jedan igrac Zelje je izasao u cipelama na teren :lol: