Jump to content


Photo

Sta ste sve pisali za vreme bombardovanja?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#31 Stranac

Stranac
  • Members
  • 315 posts

Posted 17 February 2004 - 20:40

Napisao sam jedan roman

#32 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 18 February 2004 - 21:54

o cemu?

#33 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 18 February 2004 - 22:15

"Noć đenerala"?

#34 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 18 February 2004 - 22:19

'cica Drazina koliba" ?

#35 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 18 February 2004 - 22:29

"Tudjice i snosaji"

#36 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 19 February 2004 - 02:39

sta treba da zna svaka pravoslavna devojcica?

#37 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 19 February 2004 - 03:03

"kuga" ?

#38 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 19 February 2004 - 05:41

"Jenki na dvoru kralja Aleksandra"

#39 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 19 February 2004 - 06:22

"I ne kao Stranac"?

#40 Stranac

Stranac
  • Members
  • 315 posts

Posted 19 February 2004 - 13:07

Moralno posrnuce srpskih intelektualaca na kraju dvadesetog vijeka :lol:
Ako nastavim sa vama da se druzim vjerovatno ce nastati prica: Oni su samo djeca, koja nece da odrastu

Edited by Stranac, 19 February 2004 - 14:56.


#41 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 19 February 2004 - 18:21

hajde bre, stranac, mozes ti i bolje.

mozes li?

#42 Stranac

Stranac
  • Members
  • 315 posts

Posted 19 February 2004 - 19:11

Naravno da mogu, mogu bolje za bolje ljude

Edited by Stranac, 19 February 2004 - 19:43.


#43 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 20 February 2004 - 18:26

za vreme bombardovanja bash nishta. crtao sam stripove o ljudima koje su pojele kutije. i sad imam par, a doste sam ih pogubio. eh, beshe to otpadanje... jeftine shiptarske trave kolko osh, prazan stan, a komshije se ne bune jerbo su duboko pod zemljicom crnicom u sklonishtu.

#44 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 15 March 2004 - 10:58

Mhm, ja sam bila jedna od onih 'srecnika' koji su pobegli, pravi mali ratni profiter, zapalo mi je da to vreme provedem prvo u Pragu, zatim u Parizu. Elem kako Prag uz nedostatak finansijskih sredstava vec u roku od nedelju ipo postane uzasno d o s a d a n [bila sam tamo i ranije, tako da mi se cinilo da znam svaki detalj Karlovog mosta, Hradcana i sl],a Mtv i caroon netvork nisu bog-zna-kakva zabava.. Pisala sam ogromna pisma nekim od mojih prijatelja, zapravo jednoj devojci za koju sam bila sigurna da ce sa velikim interesovanjem da cita, napisala sam celu svesku! Vise se ne secam ni sta sam joj pisala, uglavnom o svakodnevnom zivotu tamo, o turistima koji su mi skakali po zivcima i o mom sumanutom poduhvatu pohadjanja kursa slikarstava i o nedruzeljubivim kolegama na istom, o efektu koji je na mene imao onaj prokleti test sirene za uzbunjivanje koji su pravili 2 dana po mom dolasku...Mislim da je sadrzalo i detaljan opis onoga sta se desavalo mom bratu koji je popio tetkin lek za srce uveren da pije artan, pa je imao neke cudne telesne manifestacije... I sve te gluposti na koje dosada natera coveka. Posle iz Pariza nisam bas pisala, osim pisma najboljoj prijateljici, bila sam previse zauzeta zabavljajuci se na razne nacine, od opijanja na otvaranjima izlozbi do blejanja sa prijateljem i tako u krug...

#45 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 16 March 2004 - 09:48

Ja sam vodio dnevnik. :lol: Kratki unosi, ne bas svakodnevni, ali prilicno redovni, nekad danju, nekad usred noci. Interesantan je bio Beograd u vrijeme bombardovanja. Danju grad prepun setaca, kafane, pivnice, kafici bez slobodnog stola, bioskopi, otvorena pozorista, nocni Knez bez struje, desetine ljudi koji po citavu noc "gledaju bombardovanje" na Kalemegdanu - gdje sam jedanput i sam otisao, da vidim da li je tacno i stvarno je bilo, okupljali su se ljudi sa strane prema Savi, cak su dolazile i nocne policijske patrole. Te noci kada sam ja bio nisu bombardovali neposrednu okolinu, ali je zato ladno poceo da me muva neki cica od jedno 55-60 godina :lol: . Kad sam se vratio u st.dom, u neko gluvo doba, cimer kaze pa jesil` ti normalan, sta da su te zvali od kuce, sta da im kazem, gdje si, dal si ziv...Tako sam piskarao sve dok nije puklo pod prozorom, a onda je bio fajronat. Nisam godinama citao tu svoju svesku, a bas bih mogao da je potrazim.

Edited by autsajder, 16 March 2004 - 09:49.