Jump to content


Photo

ibuks / eknjige


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#31 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 06 February 2004 - 03:58

ziveli autori koji stavljaju knjige na free download!!!

     a jel neko citao  cory doctorowa o kome se toliko prica? ja sam poskidao, za svaki slucaj, ako nestane :lol:

citamo ga, citamo:) i fiction i non fiction pisanija... a 'vala i gledamo...objavljuje i na slashdot-u cini mi se...
lol...mnogo mi se svidja ovo tvoje zapazanje o nestanku/'rasprodaji' e-izdanja..
...ako se ne srushi internet u zemlji srbiji, nemas brige...

#32 Stribog

Stribog
  • Members
  • 12 posts

Posted 06 February 2004 - 13:41

Sacred Texts ima obilje knjiga na temu religije, mitologije, istorije, misticizma...

#33 adamanti

adamanti
  • Members
  • 7 posts

Posted 19 February 2004 - 05:53

Nekoliko nasih autora:

http://ftp.yurope.com/pub/books/yu/

#34 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 20 February 2004 - 07:00

...pogledati i http://www.ctheory.n...ook_default.asp , ima stogod zanimljivog

#35 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 20 February 2004 - 16:33

ctheory rula. :lol:
redovno chitam chlanke negde od leta '99, kako se koji pojavi. zaista impresivna lista autora, a shto se tice knjiga uglavnom su bile neke rodne studije, ako se dobro secam. provericu odmah :lol:

#36 max

max
  • Members
  • 579 posts

Posted 05 March 2004 - 15:56

Audio knjige su predivna izmisljotina za sve one koji mogu sebi da priuste mp3 player, i-pod ili slicne skalamerije. Knjige "skidate" (apropo teme "jeste li ikada ukrali knjigu" :lol: ) sa kazaalite-nikako kazaa, sa e-mule ili overnet-a. Vecina knjiga je vec podeljena na delove ne vece od 60-ak MB tako da pasuje na sve tipove mp3 playera. Player spakujete u dzep, uvalite se u podzemnu/bus/avion/brod/na konja...itd i uzivate. Nista da vam trne ruka od izdanja tezih od 500g, nista mucnina dok pokusavate da pohvatate slova u busu, mozete i corbast pasulj da kusate dok "chitate" bez straha da ce knjiga biti isflekana jakom zaprskom, nema pravljenja usiju knjigama da bi ste se podsetili gde ste stali sa citanjem, knjige vam chitaju Orson Wels, John Clees, BBC-jevi spikeri...i da ne nabrajam dalje.
Jedini nedostatak audio/e-knjiga je taj sto vise nemate chime da punite regale pa vam heklane stvari i miljea stoje tamo totalno usamljeni.

#37 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 05 March 2004 - 16:22

ja ne mogu da pratim kada mi neko drugi cita, a vi?

Ja nema sanse ... na taj nacin mi ne udje u glavu ni 0.000001% od informacije, i uvek sam zavidela ljudima koji mogu da prate audio-drame na radiju i slicne stvari (kao npr. audio-knjige).
Audio-putem primam jedino i iskljucivo muziku :lol:

A inace ne mogu ni da citam knjige ili bilo sta slicno na kompjuteru :lol:

#38 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 05 March 2004 - 17:15

A inace ne mogu ni da citam knjige ili bilo sta slicno na kompjuteru :lol:


e stvarno je lepo u krevetu sa palmom :lol:

palm-om. a slova fina, plava. i jos kad zaspis ne moz da zguzvas stranice-korice :lol:

#39 lahtalion

lahtalion
  • Members
  • 275 posts

Posted 18 March 2004 - 21:11

ako imate pristup nekom Usenet news serveru, grupa alt.binaries.e-book is the place to go. ljudi su vishe nego voljni da uploaduju knjige po zahtevu ostalih posetilaca grupe - nema granica :lol:

takodje, mozete koristiti bincrawler.com za pretragu.

ja sam proveo mesece trazeci knjige na Kazii i mIRCu, a onda sam otkrio alt.binaries grupe na usenetu

jednom rechju - milina

Lahtalion

#40 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 18 March 2004 - 22:51

ko imate pristup nekom Usenet news serveru, grupa alt.binaries.e-book is the place to go. ljudi su vishe nego voljni da uploaduju knjige po zahtevu ostalih posetilaca grupe - nema granica


ja sam usenetu uglavnom pristupao preko google-a, poshto domaci provajderi nemaju juznet.
sada sam proverio i videh da u alt.binaries. nema .e-book :lol:

mogutje da je google cenzuriran. jel zna neko za neki dobar (da ima usenet) news server koji je uz to za dz.?

#41 Shoe Gal

Shoe Gal
  • Members
  • 56 posts

Posted 20 March 2004 - 06:41

e stvarno je lepo u krevetu sa palmom :lol:

palm-om. a slova fina, plava. i jos kad zaspis ne moz da zguzvas stranice-korice :lol:

nishta bez osecaja shushkavog papira pod prstima...mada moze nekada biti romanticno citati (pardon: kada vam neko drugi cita) alana forda ili asteriksa u krevetu sa notebook-a (www.podzemlje.com pa stripovi)

#42 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 22 March 2004 - 18:18

nishta bez osecaja shushkavog papira pod prstima...mada moze nekada biti romanticno citati (pardon: kada vam neko drugi cita) alana forda ili asteriksa u krevetu sa notebook-a (www.podzemlje.com pa stripovi)


ma kako to da ti neko cita stripove? a ti zamisljas slike?
asteriksa i alana forda je u beogradu jos uvek moguce nabaviti na papiru. aforda po ulicama i trafikama, a asterikse imaju u onoj prodavnici kod zgrade politike, odmah pored oglasnog odeljenja.
i pored svog entuzijazma, papirnata izdanja imaju odredjenu prednost.

#43 Shoe Gal

Shoe Gal
  • Members
  • 56 posts

Posted 22 March 2004 - 22:09

ma kako to da ti neko cita stripove? a ti zamisljas slike?
asteriksa i alana forda je u beogradu jos uvek moguce nabaviti na papiru. aforda po ulicama i trafikama, a asterikse imaju u onoj prodavnici kod zgrade politike, odmah pored oglasnog odeljenja.
i pored svog entuzijazma, papirnata izdanja imaju odredjenu prednost.

lepo:) slicice su male posto su skenirane...
znam za paper editions, treba probati citati ih u elektronskom izdanju :lol:

#44 Ivana82ue

Ivana82ue
  • Members
  • 506 posts

Posted 27 March 2004 - 21:17

Ako neko zna adresu sajta sa koga se mogu skinuti recnici stranih jezika u pdf ili nekom drugom formatu, bila bih mu veoma zahvalna. Jos ako bi to bio neki visejezicni recnik... mojoj sreci ne bi bilo kraja! :lol:

#45 vracar

vracar
  • Members
  • 102 posts

Posted 30 March 2004 - 16:38

Kad moram citam ih ali kad "moram". Prilicno iritirajuce za mene... Ne moze da se poredi sa utiskom citanja "normalnih" knjiga. Nije isti osecaj, nema onog karakteristicnog zvuka okretanja stranica... Naprosto, knjiga je predmet, fizicki objekat pun podataka. To se skoro nece promeniti, vidite po tome da se dobar deo njiga prodaje internetom, knjiga a ne e-books.
Naravno, ibooks imaju prednost kada se ne radi o formi vec o brzini pristupa informaciji (posebno) i dostupnosti siroj citalackoj populaciji. Tu mogu da priznam prednost. Recimo kod prevodjenja, kao sto trazi ova devojka (valjda ce joj neko pomoci)..l.\
Dakle, ibooks-ako mora.... knjige- still rocks!

Edited by vracar, 31 March 2004 - 09:06.