Jump to content


Photo

JFK


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#1 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 02 January 2004 - 01:08

Пре неко вече смо имали прилику на ТВ Пинк да гледамо филм Оливера Стоуна под називом ЏФК који је посвећен, наравно, убиству америчког председника Џона Кенедија. Филм је заиста првокласан, нема шта, једина мана је што је Стоун прикрио истину. Поента је у томе да убица, наравно, није Освалд већ ЦИА којој је Кенеди засметао зато што је покушао да спречи рат у Вијетнаму. Заправо, сва кривица је бачена на амерички војно-индустријски комплекс, чиме је прикривен прави налогодавац убиства, а то је Мосад!
Кенеди јесте био против рата у Вијетнаму, и покушао је да постепено извуче одатле америчке војнике што је засметало не толико Централној обавештајној служби колико јеверејској тајној служби - Мосаду. Не заборавите да је Кенеди често критиковао понашање Израела према палестинским избеглицама, и да је заиста повукао војску из Вијтенама у центар збивања би дошао Израел коме то никако није одговарало.
Кенеди је, такође, покушао да заустави Француску испоруку двадесетчетворомегаватног рекатора Израелу који би био инсталиран у пустињи Негев, и што би овој земљи омогућило производњу нуклеарне бомбе. Мосаду је то засметало, и зато је председнк Кенеди уклоњен.
Није Мосад био једини Кенедијев непријатељ, далеко од тога. Њега је на власт довео Комитет 300 уз сарадњу са мафијом. Међутим, Џонов Брат Боби Кенеди је желео да се као јавни тужилац разрачуна са мафијом што га је коштало главе. Себи је, практично, смртну пресуду потписао жељом да се кандидује на председничким изборима.
Још једна жртва у овом ланцу убистава је и чувена Мерлин Монро, коју су убили исти људи као и Кенедија. Она је свој живот окончала пре свега зато што је много тога знала из љубавних веза које је имала како са Џоном тако и са Бобијем Кенедијем.
Вратимо се, само за тренутак, на сцену атентата. И овде је Стоун сакрио праве убице. У филму се негира умешаност Харви Ли Освалда (иначе агента ЦИА), али се пренебрегава чињеница да су у атентату испаљена три хитца из три различита правца, од којих један несумњиво долази од возача!
Занимљиво је истаћи да је извршни продуцент овог филма Арнон Милхан, оперативац Мосада и велики трговац оружја, а компанија коју је Стоун ангажовао да ради на публицитету филма била је "Хил и Нолтон" из Вашингтона. Ова фирма координирала је пропагандну акцију подршке Америци у току инвазије на Ирак 1990.
На основу свега овога може се закључити да је Оливер Стоун само још један од редитеља који ради по нечијим налозима.


Posted Image

Edited by Pobunjenik, 02 January 2004 - 01:09.


#2 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 02 January 2004 - 01:52

Пре неко вече смо имали прилику на ТВ Пинк да гледамо филм Оливера Стоуна под називом ЏФК који је посвећен, наравно, убиству америчког председника Џона Кенедија.


Keve ti?

#3 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 02 January 2004 - 02:00

То је све што си запазио од целог текста?

#4 Mac

Mac
  • Members
  • 1,539 posts

Posted 02 January 2004 - 02:01

...али се пренебрегава чињеница да су у атентату испаљена три хитца из три различита правца, од којих један несумњиво долази од возача...

Sta ti je Srbija, 2004. Mlade su naucili sve o zaverama Cije, Vatikana, Kominterne, Mosada, Kagebea, Masona... samo su pravopis preskocili. :lol: Vazno je da se zna sta je prioritet. Borba Srba sa Svetskom Vladom, naravno. :lol:

#5 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 02 January 2004 - 02:05

Ок, направио сам пар правописних грешака, и шта сада? Да ли је то ваш главни аргумент? Као вама се никада није десило да погрешите?
Све ово показује да услед недостатка аргумената тражите длаку у јајету како бисте дискредитовали онога са чијим се мишљењем не слажете.

Edited by Pobunjenik, 02 January 2004 - 02:12.


#6 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 02 January 2004 - 02:12

Cisto da se zna ja pravopisne greske ne komentarisem, bio mi je smesan uvod. Kao da nikada, na svim mogucim forumima nikada nije bilo price o JFKu, i sada kada je film prikazan "4 the first time" nama u Srbiji pobunjenik pokrece topic o njemu, tacnije ne o njemu nego o autoru, iskrivljenim cinjenicama,..bla bla

Inace, sam post je, kao i uvek kada krenes malo ozbiljnije u raskrinkavanje zavere strasno zabavan ali i na rubu antisemitizma. Paz da ne prodjes ko Lun. Nedostajaces nam.

#7 Mac

Mac
  • Members
  • 1,539 posts

Posted 02 January 2004 - 02:14

Ок, направио сам пар правописних грешака, и шта сада? Да ли је то ваш главни аргумент? Као вама се никада није десило да погрешите?
Све ово показује да услед недостатка аргумената тражите длаку у јајету како бисте дискредитовали онога са чијим се мишљењем не слажете.

Ma jok, ne bih ja da te diskreditujem. Otkud ti to. Samo se sprdam sa teorijama zavere. E sad, sto si ti njihov najveci poklonik ovde (mada ne i jedini), sta ja tu mogu.

#8 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 02 January 2004 - 02:17

Филм је заиста првокласан, нема шта, једина мана је што је Стоун прикрио истину.Поента је у томе да убица, наравно, није Освалд већ ЦИА којој је Кенеди засметао зато што је покушао да спречи рат у Вијетнаму.

OMG! :lol:

A da pogledas film jos dva, tri puta pa da razgovaramo posle?

Znas li da je Kjubrik rekao za "Odiseju" da ce smatrati da je napravio los film ako ga neko shvati posle prvog gledanja? :lol:

#9 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 02 January 2004 - 02:18

Ја заиста нисам приметио да је на овом форуму неко дискутовао о овом филму. Можда грешим, нисам сигуран, стварно.
Не мислим да је пост на рубу "антисемитизма", што је у суштини погрешан појам јер и Арапи спадају у групу семитских народа. Правилније би било антијеврејски, али ни та примедба не стоји, јер апсолутно ничим нисам увредио јеврејски народ, који изузетно поштујем, већ сам изнео чињенице о деловању израелске тајне службе Мосад.

#10 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 02 January 2004 - 02:21

Mac, твоје је право да се спрдаш са чиме хоћеш. Ја само мислим да то радиш услед недостатка аргумената.
Vesna, извукла си моју реченицу из контекста. Много важнији је онај део о улози војно-индустријског комплекса.

Edited by Pobunjenik, 02 January 2004 - 02:21.


#11 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 02 January 2004 - 02:22

Kao tom recenicom ne masis? :lol:

#12 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 02 January 2004 - 02:24

Inace, sam post je, kao i uvek kada krenes malo ozbiljnije u raskrinkavanje zavere strasno zabavan ali i na rubu antisemitizma.


veoma zanimljiv i krajnje simptomatican spin.
naravno da post nije na rubu antisemitizma osim ako optuzivanje mosada nije postalo antisemitizam.

#13 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 02 January 2004 - 02:27

Ne, nije pogresan pojam, sem ako ne mislis da treba da sacekam da upletes i tajne sluzbe arapskih zemalja u ubistvo Kenedija. Jevreji spadaju u grupu semitskih naroda, to sto si spomenuo samo jednu semitsku grupu ne znaci da se ne moze koristiti pojam antisemitizam. Ko se sad 'vata detalja A? :lol:

#14 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 02 January 2004 - 02:30

Чак и да је тако, ја нисам оптужио Јевреје за убиство Кенедија већ Мосад.

#15 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 02 January 2004 - 02:43

Заправо, сва кривица је бачена на амерички војно-индустријски комплекс, чиме је прикривен прави налогодавац убиства, а то је Мосад!


Кенеди је, такође, покушао да заустави Француску испоруку двадесетчетворомегаватног рекатора Израелу који би био инсталиран у пустињи Негев, и што би овој земљи омогућило производњу нуклеарне бомбе. Мосаду је то засметало, и зато је председнк Кенеди уклоњен.


Занимљиво је истаћи да је извршни продуцент овог филма Арнон Милхан, оперативац Мосада и велики трговац оружја, а компанија коју је Стоун ангажовао да ради на публицитету филма била је "Хил и Нолтон" из Вашингтона. Ова фирма координирала је пропагандну акцију подршке Америци у току инвазије на Ирак 1990.
На основу свега овога може се закључити да је Оливер Стоун само још један од редитеља који ради по нечијим налозима.


Dakle Kenedi se zamerio(zasmetao) Mosadu, pa je tajna sluzba Izraelske drzave ubila predsednika SAD-a, dok su njegovog brata ubili ljudi iz Komiteta 300 iza kojih naravno stoji 3ABEPA i Rokfeler, Rotsild, tu je i Arnon Milhan kao Mosadova veza Oliverom Stounom.


3opge evo jednog Ljoticevsko-Zboraskog SPINA za tebe "ничим нисам увредио јеврејски народ, који изузетно поштујем, већ сам изнео чињенице о деловању израелске тајне службе Мосад[...]чак и да је тако, ја нисам оптужио Јевреје за убиство Кенедија већ Мосад."

Ko da se ucio na sabranim delima Mite i clancima u Nasoj Borbi " 3ABEPA, masoni, komunizam...ahm,ahm,...naravno izuzetno postuje Jevrejski narod, itd.."