Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#6436 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 30 November 2017 - 21:58

Pa ne može u 2017oj da bude sveži veteran iz Vijetnama.


  • 0

#6437 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 30 November 2017 - 23:34

Sjuper banalizovanje.


Da si odgledao malo više od toga, imao bi šta da vidiš, ali si sa preubedjenjem krenuo da gledaš, zato si i lišen užitka.
I ja sam krenuo sa preubedjenjem "it's just another marvel shit"
I mogu da kažem da je imho najbolja sezona neke serije u prethodnih, sigurno 2 godine.

Ali mi i dalje nije jasno kako možeš da tvrdiš nešto na osnovu odgledaih 1/7 nečega, gde se još ne otkrije ni 1/117 slojevitosti radnje....


 

 

Inace, isti majstor na sva usta nahvalio The Sinner, jednu sablonsku, zbrzanu, povrsnu i tipicno cliffhanger-sku seriju koja ne zasluzuje ni osvrt. :)

Usput je dobrano populjuvao jedan pravi diamond iz 2017. :)


Edited by T.L.T.I, 30 November 2017 - 23:35.

  • 0

#6438 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 01 December 2017 - 09:33

RENEWED AND CANCELED TV SHOWS 2017

 

 

 

@ Punisher

 

Krenuo sam da gledam bez ikakvih predrasuda, ustvari trebala mi je jedna 'opustajuca' serija ... ali ono ne mogu da gledam. Gluma kao u turskim serijama jbt

Isto ovako sam odustao od Luke Cage-a (odgledao dvije epizode) ali je on za klasu bolji od Punishe ... makar meni jeste


Edited by Ne sam Safete, 01 December 2017 - 09:34.

  • 0

#6439 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 01 December 2017 - 15:18


Jedva dve epizode. Nemam nameru da gledam kako neko razbija zid čekićem do besvesti.


Sjuper banalizovanje.
Da si odgledao malo više od toga, imao bi šta da vidiš, ali si sa preubedjenjem krenuo da gledaš, zato si i lišen užitka.
I ja sam krenuo sa preubedjenjem "it's just another marvel shit"
I mogu da kažem da je imho najbolja sezona neke serije u prethodnih, sigurno 2 godine.
Ali mi i dalje nije jasno kako možeš da tvrdiš nešto na osnovu odgledaih 1/7 nečega, gde se još ne otkrije ni 1/117 slojevitosti radnje....
 


Nemam ništa protiv Marvel shita samo ga nemojte porediti sa Nolanovom trilogijom jer je ovaj uspeo da podigne Batmana na viši, gotovo filozofski nivo dok ovaj tupčo veze nema ni sa čim.
Ovakav “osvetnik” može da se nađe u svakom drugom akcionom blockbusteru.
  • 0

#6440 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 01 December 2017 - 17:06

Meni je Luke Cage krsina, nekoliko klasa ispod Punishera. Isto vazi za Iron Fist.

 

U ovom zanru mi je druga sezona Daredevila nesto najbolje sto sam pogledao.


  • 0

#6441 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 01 December 2017 - 17:56

U ovom zanru mi je druga prva sezona Daredevila nesto najbolje sto sam pogledao.

 

:D


  • 1

#6442 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 01 December 2017 - 18:30

Prešao 4 epizode Punisher i već se umorio od njegovog glumatanja i mlaćenja.

Došlo mi da poželim da ga zameni kameni iz Person od interest.

 

Ne sviđa mi se kasting cele ekipe, ali idemo do kroja.

 

Naravno, Fisk i DD no1.


  • 0

#6443 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 01 December 2017 - 20:42

Dakle Ubice mog oca ni na Pink-u ni na RTS-u, nego na novom kablovskom kanalu - Top.

 

Premijera 18.decembra.


Edited by DonJuan, 01 December 2017 - 20:44.

  • 0

#6444 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 01 December 2017 - 21:11

Jel gleda neko Survivor?

 

28. sezona je nesto najjace ikad snimljeno...


  • 0

#6445 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 01 December 2017 - 23:17

Nemam ništa protiv Marvel shita samo ga nemojte porediti sa Nolanovom trilogijom jer je ovaj uspeo da podigne Batmana na viši, gotovo filozofski nivo dok ovaj tupčo veze nema ni sa čim. Ovakav “osvetnik” može da se nađe u svakom drugom akcionom blockbusteru.

Pa i Punisher je od osme, do trineste, tj poslednje epizode, doveo Punishera na filozofski nivo. Pogotovo u scenama gde se i ne pojavljuje Punisher, a bilo je i epizoda gde nema ni minuta akcije.

Scene kad sporedni likovi vode diskusije o svim tim sranjima sa kojima se vrate vojnici posle Vijetnama/Avga i sl,  a posve je fenomenalno obradjen motiv oružja i te borbe da se oružje ukine, da ne može da ga ima svako ko hoće. Obradjen je i motiv borbe protiv zla, i da niko ne može da uzima pravdu u svoje ruke.
Ideja cele priče je i da treba biti obazriv u tom doživljavanju Punishera kao ultimativnog heroja.
A uspeli su da u svim tim porukama, ne budu one way street agresivni, jer se zna da takav pristup ne menja mišljenje.
Onaj ko misli da svako u US bi moralo da ima oružje i da sme da puca svakog, te nećeš preobratiti nekom diskusijom ili razradom gde se ne čuji pravi argumenti i gde se ne prikaže i ona strana.


Ima scena gde se prati unutrašnje stanje jednog lika, i u 2,3 minuta se mnogo toga kaže iako taj lik ne progovori reč. Samo na osnovu nekih dnevnih rutina se stvori jak utisak o unutrašnjem stanju tog lika.
Nego jbg, razumem da te mrzi i možda iz nekog razloga ne privlači da gledaš to. Imam i ja te svoje momente, ali ja kažem "Jbg, nisam odgledao, nešto me ne vuče, a jbg, možda bi stvarno trebalo"


Pored fenomenalnih triler zapleta, koji ne samo da su smart nego su i odlično režirani, serija ima i odredjenu značajnu dozu dramaturgije


Edited by Nigel Hayes, 01 December 2017 - 23:20.

  • 0

#6446 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 02 December 2017 - 00:32

In the meanwhile, Frank Gallagher & co....   :rolleyes: 


  • 2

#6447 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 02 December 2017 - 13:52

In the meanwhile, Frank Gallagher & co....   :rolleyes: 

 

Samo čekam da vidim šta je Frank isplanirao. Ovo je too good to be true :D


  • 2

#6448 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 02 December 2017 - 17:32

Hmmm, ovo mi je bas cudno:

 

 

Sherlock (PBS) – Renewed

Pa zar nisu bas eksplicitno rekli tvorci serije da nece da ga nastavljaju nakon one sulude poslednje epizode?  :huh:  


  • 0

#6449 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 02 December 2017 - 18:23

cela sezona je suludo losa


  • 0

#6450 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 02 December 2017 - 18:26

Najavili su povratak, ali nisu precizirali kada će se to desiti. Teško pre 2019,


  • 0