Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#6361 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 07 November 2017 - 20:55

Filmovi su kultni, svaki  detalj vezan za njih, pitanje ja kako će serija proći, ali bih je gledao sigurno. 


Ko za dzavla sad ne mogu da nadjem taj link dje sam procitao da su dve snimljene. A Spejsi je bio na setu,receno je da nije bio u filming schedule-u na taj dan kad je odlozeno snimanje.

 

Čak i da su snimljene dve epizode sa njim, nije da ti ne verujem, nema šanse da će ih emitovati. 


Edited by Mister Bin, 07 November 2017 - 20:56.

  • 0

#6362 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 November 2017 - 21:02

Vredno gledanja: http://imdb.com/title/tt6048596/
  • 2

#6363 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 07 November 2017 - 21:43

Babylon Berlin - http://www.imdb.com/title/tt4378376/

 

 

Juče su bile prve dve epizode na HBO-u, deluje kao dobra serija. Nisam previše upoznat sa nemačkom kinematografijom, ali ovo do sada je bilo sasvim obećavajuće. 


  • 1

#6364 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 08 November 2017 - 02:20

Nisu ti se dopali filmovi? 

Edit:ocito da nisu  :D 
Svi iz serijala LOTR ili samo iz Hobbita?

Hobbit filmovi su totalna katastrofa i ocigledno ih je pravio covek kojem su pare i slava pomutili mozak. LOTR imaju svojih uspona i padova, mada su uglavnom dobri. 

 

Inace, upravo sam izbrojao tacno 82 komada raznih izdanja Tolkienovih knjiga koje imam u kuci, od kojih je najstarije iz 1956. godine, a LOTR u "Nolitovom" izdanju sa prvi put procitao one godine kad se i pojavio, dakle 1981... ;)  


  • 3

#6365 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 08 November 2017 - 11:42

LOTR je knjiga (knjige) koju sam verovatno najvise puta procitao u zivotu (ne racunajuci strucnu literaturu) pa na osnovu toga smatram da je Piter Dzekson odradio sjajan posao sa njihovom ekranizacijom.
Ja mu slabo sta mogu zameriti.

Dok je sa Hobbitom potpuno drugacija prica i tu cemo se lako sloziti. 

PS.Srodinger je gotovo poput Kristofera Lija koji je LOTR citao svake godine bar jednom.  :+1: A koji je i licno poznavao Tolkina. 
(ok - necu da trolujem temu vise)


  • 1

#6366 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 08 November 2017 - 13:57

Navodno je Hbo vec odustao od LoTR serije jer zele da prave barem jedan ili dva GOT spin-offa.
Amazon je prvi pick za snimanje LoTr serije,Bezos je navodno odlucio da dadne sve pare da ima got lookalike seriju na Amazonu. Samo prava za posedovanje lotr serije kostaju astronomskih 250 miljona doloresa,a sezona bi kostala jos barem 100. Pare koje HBO trenutno ni u snu nema.
Ono sto je meni interesting je informacija da ko god kupi prava za lotr seriju-pazi sad-nece imati mogucnost da u seriju ubaci sve likove iz lotr univerzuma. Komedija ziva.
  • 0

#6367 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 08 November 2017 - 16:34

Teska glupost i ako obozavam LOTR 


  • 0

#6368 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 08 November 2017 - 16:41

@ kosta
Za neke od ovih detalja nisam znao. Hvala na apdejtu.  :) 

Jos pre nekoliko godina sam negde procitao da je postojala ideja da se u skupocenu tv produkciju pretoci njegov "Silmarillion" sto je tek poduhvat koji je komplikovano realizovati.
Naravno - brzo se od toga odustalo.


  • 0

#6369 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 November 2017 - 03:30

Pa vidis, Silmarilion bi zaista daleko vise odgovarao formatu serije nego bilo sta iz Treceg razdoblja. Mada bi, naravno, to moralo biti jaaaaaaaaako skupo. 


  • 2

#6370 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 12 November 2017 - 00:16

Odgledao, konačno, poslednju epizodu “Mindhunter”. Razočaravajuće. Vrte se u krug sa nekoliko slučajeva bez da se zaokruži celina na kraju. Uglavnom, još jedna u nizu serija sa dobrom idejom a lošom realizacijom.
  • 0

#6371 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 13 November 2017 - 14:37

Senke nad Balkanom, neko gleda ?

meni super serija


  • 0

#6372 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 13 November 2017 - 16:38

Senke nad Balkanom, neko gleda ?

meni super serija

Gleda puno ljudi odavde, uglavnom su bas pozitivni komentari (sad ce Shrodi da me klepi Kuzmanovicem po tintari:) ). Ja sam sinoc doduse bio na putu pa nisam odgledao cetvrtu epizodu, zato begam od spojlera i pokusacu da izdrzim sto duze a da ne vratim unazad da je odgledam, mora malo i da me vozi.

Edited by The Butcher of Luverne, 13 November 2017 - 16:39.

  • 0

#6373 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 13 November 2017 - 17:28

^
ako ima zainteresovanih mozemo i da otvorimo temu jer ima dosta toga da se diskutuje, narocito nakon 4. epizode :)

daleko je od savrsenstva ali ja ne pamtim kad sam neku domacu seriju cekao s ovakvim nestrpljenjem, a produkcija/muzika je na svetskom nivou

jos jedan plus je veliki broj istorijskih licnosti iz tog doba, o kojem mnogo ljudi ne zna detalje ... naravno da ima dosta fikcije ali znajuci Stojiljkovica pre svega iz nekih drugih projekata znam da je iskopao skoro svaki istorijski podatak o njima pre nego sto je ucestvovao u scenariju


  • 0

#6374 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 13 November 2017 - 19:23

Kao sto i najavih,Amazon kupio prava za Lord of d ringz tv seriju.U obavezi su da snime vise sezona(ne navodi se koliko),moguc i spinoff,a radnja serije ce,za pocetak,biti prequel radnji iz Jacksonovih filmova.
  • 0

#6375 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 14 November 2017 - 00:13

Kao sto i najavih,Amazon kupio prava za Lord of d ringz tv seriju.U obavezi su da snime vise sezona(ne navodi se koliko),moguc i spinoff,a radnja serije ce,za pocetak,biti prequel radnji iz Jacksonovih filmova.

 

Predviđam izuzetno gledanu 1. epizodu a onda strmoglavi pad gledanosti.

Prosto je neverovatno kako produkcije koje imaju para da otkupe prava na već istrošene priče ne žele da ulože iste te pare u kreativne scenarije / scenariste.


  • 0