Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#4996 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 19 September 2016 - 12:02

Ne znam, meni je Mr Robot onako "meh". Cak nisam ni odgledao poslednje 2 epizode.
  • 0

#4997 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 19 September 2016 - 13:23

Ja uopste nisam pogledao drugu sezonu, taman kada se sve nakupi skinucu je.Ovo se odnosilo na I sezonu i pilot koji me je mnogo odusevio kada sam gledao.Mozda je ta epizoda kao celina slabija od Battle of Bastard, ali ima barem malo bolji scenario.U skoro svim kategorijama za Emi se nominuje jedna epizoda(gluma, rezija i scenario).Ni meni Mr. Robot nije epohalno kao sto ga neki predtavljaju, ali svakako serija nije za bacanje i smatram da je vredna gledanja.

 

Moram da kazem da sam malo iznenadjen za GoT, posto sam nakon prosle godine ocekivao da ce da izdominiraju ove i da ce da osvajaju tamo gde su zasluzili i tamo gde su manje zasluzili.Deluje mi da su ih oko par stvari zakinuli u prethodnih nekoliko godina, pa je to prosle godine doslo na naplatu.Malo im je islo na ruku sto je konkurencija bila ocaj, ali u 2-3 kategorije su druge stvari zasluzili Emi nagrade mada odmah da kazem da je Sersei jos prosle godine zasluzila Emi.Za ovu godinu moram reci najbolja serija i rezija apsolutno zasluzeno.Stavise skroz obrnuta situacija u odnosu na proslu godinu, ocekivao sam da ce da osvoje za najbolju sporednu musku, zensku i gostujuci glumac, a ne za scenario i desilo se bas suprotno.Bas imaju da kazem cudan tretman.


  • 0

#4998 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 19 September 2016 - 14:25

Mr.Robot se poboljšala u poslednjih nekoliko epizoda. Ništa epohalno, ali svakako dosta bolje u odnosu na prvi deo sezone.


  • 0

#4999 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 September 2016 - 22:39

Sa ovim forumom imam problema oko copy/paste, pa ostavljam link.Ukratko GoT najbolja dramska serija, Rami Malek Emi za glavnu musku ulogu, Veep najbolja komedija itd

 

Dve stvari mi se ne svidjaju:sto Mr. Robot nije dobio Emi za najbolji scenario(tacnije za pilot koji je bio ludnica od epizode) kao i to sto je Lena drugu godinu ostala bez Emija.Ne svidja mi se sto Robin konacno nije dobila Emija.

 

https://en.wikipedia...ime_Emmy_Awards

Meni se ne svidja sto GoT i The Americans nisu u comedy/variety sketch konkurenciji, nek se tamo takmice sa Amy Schumer i slicnim glupostima. A da se smisli posebna kategorija recimo Anglo-Irish Nonsense Series za Downton Abbey i jos tako par smorova. 


  • 0

#5000 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 20 September 2016 - 23:19

Krenuo da gledam Community, u pocetku mi se svideo pilot tacnije prvih nekoliko minuta ali kako je posle toga krenulo postalo mi je vec pomalo dosadnjikavo i nezanimljivo.Odnosi dva od pet glavnih likova su mi vec u startu zamorni i hvata me glavobolja u svakoj sceni gde se oni pojavljuju , a i nije mi humor serije lego na najbolji nacin.Dzef ima slican glas ko Gob iz Arrested Development i uzevsi u obzir da je skroz drugaciji tip licnosti( malo odbojan i naporan) a Gob je legenda u svakom smislu te reci, jos teze mi je da ga svarim kao pojavu.Pogledao sam prvih pet epizoda.Dacu priliku jos par epizoda da vidim u kom pravcu ce da ode serija i kakav je kvalitet epizoda pre nego sto odlucim da li cu je prekinuti.Ovo sto sam video do sada nije mi se puno svidelo, ali moram reci da je bilo par solidnih fora sto je opet nedovoljno da me drzi sem ako se nesto ne promeni.Po onome so sam procitao prve tri sezone su vrh, a meni ako se ne svidja puno prva ili barem pola prve ne bih trebao sebe da mucim.Jedino mi je Adeb malo smesan od svih likova i jedino bih njega za sada izdvojio.Mada i on po svom ponasanju vuce na Seldona iz TBBT.


  • 0

#5001 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 21 September 2016 - 10:29

:+1:

 

http://forum.b92.net...ikli/?p=5444538


  • 1

#5002 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 21 September 2016 - 13:06

...Arrested Development ...

 

 

 

Ovo sam pokušao nekoliko puta, na silu, ali nije išlo nikako.


  • 0

#5003 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 21 September 2016 - 18:08


 

:lol+:

 


  • 2

#5004 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 21 September 2016 - 18:59

Niko ne spominje Quarry.. Dobre prve 2 epizode.


  • 0

#5005 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 21 September 2016 - 20:47

Niko ne spominje Quarry.. Dobre prve 2 epizode.

 

Otvorio sam ja temu, pa vidim da niko ne piše.. :(

Meni je odlična za sada. Glumci, scenografija, muzika... Baš te baci u ono vreme.


  • 1

#5006 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 22 September 2016 - 08:27

Nadam se da će da zadrži kvalitet, javite posle još par epizoda kakvi su utisci. Btw, ne mogu da se setim da li je pominjano, da li je neko gledao The Night Manager, i ako jeste kako vam se dopalo?

 

Ja sam u nedostatku (trenutno) pametnijeg krenula sa 4. sezonom Homeland-a, u principu gledljivo je, msm Keri je i dalje sjajna, relativno zanimljiva priča i obrti ali meni se to, iskreno, sada već svodi na klasičnu cia-špijuni-ameri na bliskom istoku-arapi-terorizam priču, ne vidim ništa posebno niti originalno, nekako je sve već viđeno, jednostrano prikazano i ideološki obojeno. Ko što rekoh može da se gleda, ali nećete mnogo propustiti i ako preskočite.


  • 0

#5007 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 22 September 2016 - 08:36

Sutra na američkom Foxu kreče

 

The Exorcist

http://www.imdb.com/title/tt5368542/

 

Sudeči prema traileru, stvar obećava...

 


Edited by Gogy, 22 September 2016 - 08:36.

  • 1

#5008 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 22 September 2016 - 11:05

Ovo sam pokušao nekoliko puta, na silu, ali nije išlo nikako.

 

Razumem te, vecina komedija ima infantilan humor i to da li ce nekom da se svidi komedija najvise zavisi od senzibiliteta te osobe kao i u kom periodu je gleda.Ja sam digao ruke od Community i shvatio sam da sam zakasnio sa gledanjem te serije, verovatno bi mi se vise svidela da sam je pogledao pre nekoliko godina nego sada.Neke stvari mi sada nisu toliko smesne, a i zbog dosta stvari sada koje bih pre zanemario mi je sada serija odbojna.Ja taj AD pogledao pre dve godine i umirao sam od smeha kakvi su oni retardi, ne samo da mi je bio dobar scenario nego i veoma upecatljiva gluma.Da sam je pogledao kasnije, pitanje je koliko bi mi se svidela.


  • 1

#5009 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 September 2016 - 13:39

Dakle, Okkupert stvarno razbija.  :thumbs:


  • 1

#5010 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 22 September 2016 - 15:08

Razumem te, vecina komedija ima infantilan humor i to da li ce nekom da se svidi komedija najvise zavisi od senzibiliteta te osobe kao i u kom periodu je gleda.Ja sam digao ruke od Community i shvatio sam da sam zakasnio sa gledanjem te serije, verovatno bi mi se vise svidela da sam je pogledao pre nekoliko godina nego sada.Neke stvari mi sada nisu toliko smesne, a i zbog dosta stvari sada koje bih pre zanemario mi je sada serija odbojna.Ja taj AD pogledao pre dve godine i umirao sam od smeha kakvi su oni retardi, ne samo da mi je bio dobar scenario nego i veoma upecatljiva gluma.Da sam je pogledao kasnije, pitanje je koliko bi mi se svidela.

 

Odlično rečeno, mada, ako se dobro sećam, prvi pokušaju gledanja AD su bili u vreme njihovih početaka. Ali nevezano samo za tu seriju, slažemo se.

 

Generalno, imam problem sa gledanjem humorističkih serija. Taj žanr kod mene ostao "zaglavljen" u periodu nekog "M.a.s.h"a, Mućki, sa kratkim izletima tipa Lude 70e, Al Bandi, itd... 


Edited by realno *W, 22 September 2016 - 15:08.

  • 0