Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#3511 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 03 April 2015 - 01:43

The Last Man On Earth - teško đubre. A mislio sam da ima potencijala. Oh well...


  • 0

#3512 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 03 April 2015 - 08:00

Ni meni se nije dopalo, uspela da odgledam pola prve epizode :)

 

Inače, uskoro kreće Wayward Pines, pričali smo već o tome. Meni priča deluje jako jako interesantno, ali na osnovu scena koje sam kao najavu videla na Fox-u nešto me bacilo u dilemu, u svakom slučaju videćemo.

 

Krenula da gledam i The 100, bili ste (vi koji gledate) u pravu, to mu dođe kao neki tniejdžerski Lost :) Priča jeste interesnatna (izuzev ljubavnog trougla i tako tih gluposti, al' ajde), gluma i scenario prilično loši, jedino mi je ona glavna Klark koliko-toliko ok. Ali zanimljivo mi je da vidim šta će da se dešava, mogu da gledam.

 

Interesantno mi zvuči i Black Sails po ovome što vidim na imdb-u (a vidim da se dopada i nekima ovde), mislim da ću to krenuti da gledam posle The 100.


  • 0

#3513 Khal Drogo

Khal Drogo
  • Members
  • 7,907 posts

Posted 03 April 2015 - 08:35

Ja sam pokušavao nekoliko puta da gledam 100 , odmah kada je izasla gledao sam prvih par epizoda svake nedelje. Narvno kasnije sam uvideo da je serija , ajde da se izrazim blago :kece:  loša.

 

Još dva puta sam pokušavao da nastavim posle nekih priča  da se mnogo popravio kvalitet i kako je bolja od Losta . Prosto ne mogu da je gledam, i da , nikako se ne može porediti sa Lostom , to je skrnavljenje . Lost je religija :kece:

 

Sećam se isto su tako bile priče kada se emitovala Revolucija , isto kvalitet radnje i glume , šatro se kao posle poravila, ja se zajebem bacim ponovo pogled, ono još veči trash :lol+:


  • 0

#3514 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 03 April 2015 - 09:34

Slažem se, Lost je daleko bolja serija sve u svemu (mada i tamo ima loših glumačkih momenata). I slažem se takođe da se gluma u The 100 ne popravlja ni kasnije, ali meni je gledljiva zbog tog interesantnog zapleta.


  • 0

#3515 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 03 April 2015 - 10:03

 

 

Krenula da gledam i The 100, bili ste (vi koji gledate) u pravu, to mu dođe kao neki tniejdžerski Lost :) Priča jeste interesnatna (izuzev ljubavnog trougla i tako tih gluposti, al' ajde), gluma i scenario prilično loši, jedino mi je ona glavna Klark koliko-toliko ok. Ali zanimljivo mi je da vidim šta će da se dešava, mogu da gledam.

 

 

Javi se sa novim utiscima kad pogledaš 4-5 epizoda druge sezone, da vidimo da li će i dalje biti tinejdžerski Lost  ;)


  • 0

#3516 Khal Drogo

Khal Drogo
  • Members
  • 7,907 posts

Posted 03 April 2015 - 10:55

Ako su promenili scenariste i sve glumce iz prve sezone ja im dajem šansu ?


  • 0

#3517 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 03 April 2015 - 11:00

Ako su promenili scenariste i sve glumce iz prve sezone ja im dajem šansu ?

Uh uh uh  ;)


  • 0

#3518 Khal Drogo

Khal Drogo
  • Members
  • 7,907 posts

Posted 03 April 2015 - 11:03

Dao sam primer Revolution serije koja je otprilike isto krenula mlako sa lošom glumom kao i stotka . Isto sam čuo hvalospeve da je serija u drugoj sezoni postala fenomenalna dok nisam ponovo pogledao. Kasnije je i ukinuta , tako da ...

 

Da ne bude da sam neki "hejter" , pratio sam razvoj serije the 100 i očekivao njen početak bar 6 meseci pre emitovanja. Sviđala mi se ideja i bio sam baš zagrejan za nju. Pogledao premijeru i nastavio redovno da je gledam do pred kraj prve sezone i odustao, pokušao sam i odgedao do kraja prve i nisam video napredk. Čak se i ne sećam šta se izdešavalo.

 

Otprilike me podseća na Under The Dome po kvalitetu . I to je dosta obećavalo po priči i knjizi .

 

Edit : Evo skidam drugu sezonu pa proverimo opet :)


Edited by Khal Drogo, 03 April 2015 - 11:26.

  • 0

#3519 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 03 April 2015 - 11:29

Odgledao sam i ja The 100, i to jedva...sredina druge sezone je bas dobra i obecavala je da od serije moze da bude nesto....ali naravno upropastise je pateticnim sranjima i pitanje da li cu da gledam 3. sezonu...kao sto sam vec pisao ocajna gluma, predvidljivost do maksimuma i likovi koji lice jedni na druge i skoro ni po jednoj karakternoj osobini se ne razlikuju, naravno mislim na good guys...da ne pominjem koliko puta je bilo situacija ''let's split up''....misliiiim, ko sto neko napisao tinejdzerska pateticna limunadica i jeftina zabava koja mozsegleda, i svako ko ovo poredi sa Lostom nek gori u paklu  :furious:


  • 0

#3520 Khal Drogo

Khal Drogo
  • Members
  • 7,907 posts

Posted 03 April 2015 - 11:36

Ma Lost je nešto posebno . Inače sam ga skoro opet odgledao u nedostatku dobrih serija. Koliko god da je imao loših trenutaka, prosto sam živeo sa njim tolike godine i pratio. Ništa mi posle toga nije bilo isto. Čak i ove novije kvalitetnije serije koje sam odgledao nisu imale takav utisak na mene kao Lost.


  • 2

#3521 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 03 April 2015 - 11:37

Odgledao sam i ja The 100, i to jedva...sredina druge sezone je bas dobra i obecavala je da od serije moze da bude nesto....ali naravno upropastise je pateticnim sranjima i pitanje da li cu da gledam 3. sezonu...kao sto sam vec pisao ocajna gluma, predvidljivost do maksimuma i likovi koji lice jedni na druge i skoro ni po jednoj karakternoj osobini se ne razlikuju, naravno mislim na good guys...da ne pominjem koliko puta je bilo situacija ''let's split up''....misliiiim, ko sto neko napisao tinejdzerska pateticna limunadica i jeftina zabava koja mozsegleda, i svako ko ovo poredi sa Lostom nek gori u paklu  :furious:

Cijenim tvoj pokušaj da predstaviš argumente, ali se nikako ne slažem, ne mogu da kažem da je tinejdžerska patetična limunadica serija sa momentima nasilja koji su me stvarno šokirali. Nekako naizmjenično sa The 100 sam pogledao par sjajnih koreanskih revenge thrillera (The Fives, Chaser, I Saw the Devil) i mogu da kažem da su neki momenti iz The 100 na nivou najboljih momenata iz tih filmova. Između toga ima filera (naravno, pa radi se o seriji), ali u podnošljivoj količini (svakako mnogo manje nego u The Walking Dead).


  • 0

#3522 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 03 April 2015 - 13:58

Cijenim tvoj pokušaj da predstaviš argumente, ali se nikako ne slažem, ne mogu da kažem da je tinejdžerska patetična limunadica serija sa momentima nasilja koji su me stvarno šokirali. Nekako naizmjenično sa The 100 sam pogledao par sjajnih koreanskih revenge thrillera (The Fives, Chaser, I Saw the Devil) i mogu da kažem da su neki momenti iz The 100 na nivou najboljih momenata iz tih filmova. Između toga ima filera (naravno, pa radi se o seriji), ali u podnošljivoj količini (svakako mnogo manje nego u The Walking Dead).

 

Ok. mozda sam malo preterao jer posle Losta mnoge serije gledam kroz tu prizmu, pogotovo ovu jer je slicne tematike. Ipak jednostavno nije my cup of tea. To nasilje sto si pomenuo se slazem da je solidno uradjeno, na momente i brutalno, ali zar nije malo glupo da likovi nakon tih scena gde su im glave izubijane do nerazpoznavanja, kasnije nemaju skoro nikakve tragove povreda po telu i licu, i rane koje zarastaju neverovatnom brzinom....ili sve to sminka lepo pokrije, posto zenski likovi uredno koriste istu :D

Sve u svemu postujem i ja tvoje misljenje, ali jednostavno sam osetljiv na ovu tematiku i mislim da je moralo bolje da se odradi, a sama ideja serije je fenomenalna i zbog toga mi je jos vise krivo.


Edited by therion, 03 April 2015 - 14:00.

  • 0

#3523 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 03 April 2015 - 15:00

Ok. mozda sam malo preterao jer posle Losta mnoge serije gledam kroz tu prizmu, pogotovo ovu jer je slicne tematike. Ipak jednostavno nije my cup of tea. To nasilje sto si pomenuo se slazem da je solidno uradjeno, na momente i brutalno, ali zar nije malo glupo da likovi nakon tih scena gde su im glave izubijane do nerazpoznavanja, kasnije nemaju skoro nikakve tragove povreda po telu i licu, i rane koje zarastaju neverovatnom brzinom....ili sve to sminka lepo pokrije, posto zenski likovi uredno koriste istu :D

Sve u svemu postujem i ja tvoje misljenje, ali jednostavno sam osetljiv na ovu tematiku i mislim da je moralo bolje da se odradi, a sama ideja serije je fenomenalna i zbog toga mi je jos vise krivo.

Vidiš, mene su oduševile neke druge stvari, npr. oduševljen sam detaljem da Grounders nakon kataklizme žive u matrijarhatu (savršeno logično).


  • 0

#3524 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 03 April 2015 - 17:10

Ja sam veliki fan teme pustog ostrva, pored odgledanih svih filmova sa tom temom (što se moglo izguglati) i pročitao sam neke knjige sa sličnom survival tematikom... I kad je izlazila Lost baš sam mislio da će to da bude MOJA serija.
Ali ne, ja tom serijom nisam nikako oduševljen, da čak nisam ni uspeo da je odgledam do kraja. Možda se sad ponovo nateram.

The 100 je ok serija, u nedostatku dovoljno dobrih konkurenata ove tematika i žanra i ima smisla gledati ga. Za Sci-Fi se uglavnom hvata CW, kao što je i za The 100... a od svih serija koje je radio CW ova je verovatno i najbolja. Naravno da ima svoje poprilično velike fail momente, tu i tamo gnar situacije. :)


Preporučujem svima Black Sails. Bacio sam pogled na imdb rating i žalosno je i neshvatljivo mi je da ima samo 8.0. Usudjujem se da kažem da je Vikings nivo. Samim time što nemam žar da gledam ovu sezonu Vikings-a, dok je ova, nedavno završena sezona Black Sails-a fenomenalna i jedva sam čekao svaku epizodu. Pogotovo drugi deo sezone.

Po etičkim i moralnim kodeksima i kriterijumima gotovo da nema savršenog lika u seriji, a ponovo ne možete a da ne obožavate više lika i ne znate prosto ko vam je favorit. Jako kompleksna i dobro razradjena priča, koja se iz epizode u epizodi još više oplemenjuje. Stvorili su sebi dosta sjajnog materijala.


Edited by BarbadosBorn, 03 April 2015 - 17:11.

  • 0

#3525 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 04 April 2015 - 15:30

The Last Man On Earth - teško đubre. A mislio sam da ima potencijala. Oh well...

 

Meni je kul i dalje. Nisam ni shvatio seriju kao BB ili neko slično delo sa fantastičnim i logičnim razvojem likova i scena, već kao seriju za ubijanje vremena, tako da mi leži.. :D Naročito u pauzi između drugih serija. Svaka im čast kako su pogodili sa Kerol, manje privlačnu osobu, fizički i karakterno, nisu mogli da nabodu :D


  • 0