Jump to content


Photo

Sta mislite o samoubistvu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
115 replies to this topic

Poll: Da li podrzavate samoubistvo? (63 member(s) have cast votes)

Da li podrzavate samoubistvo?

  1. Da, svako ima pravo da raspolaze sopstvenim zivotom. (27 votes [46.55%])

    Percentage of vote: 46.55%

  2. Da, u slucaju finansijskih problema. (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

  3. Da, u slucaju teske bolesti. (7 votes [12.07%])

    Percentage of vote: 12.07%

  4. Da, u slucaju ljubavnih problema. (1 votes [1.72%])

    Percentage of vote: 1.72%

  5. Ne, jer nije hriscanski. (3 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  6. Ne, jer covek nema prava da prekine svoj zivot posto ga nije licno ni zapoceo. (2 votes [3.45%])

    Percentage of vote: 3.45%

  7. Ne, to nije nikakvo resenje. (10 votes [17.24%])

    Percentage of vote: 17.24%

  8. Ne, to je kukavicki cin. (7 votes [12.07%])

    Percentage of vote: 12.07%

Vote Guests cannot vote

#31 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 09 December 2003 - 02:56

Problem je u tome da u suptilnom telu zadržavaš sve one želje koje si imao, ali nemaš "instrumente" (telo, čulne organe i organe za delovanje) da ih ispuniš. 

Tako na primer, hteo bi da imaš seks, a'l nemaš čime da zadovoljiš tu želju (pošto je to otišlo sa samoubistvom, šta god da je bilo  ), već te samo muči požuda bez zadovoljenja i tako sa svim drugim željama, lutaš unaokolo kao "gladni duh" prepun želja i bez mogućnosti da ih ispuniš.


Sta ako su samoubice "za zivota" lutale prepuni zelja ali bez sposobnosti da ih ispune, onda je to stanje gde nemaju niti mogucnosti potpuno opusteno. :lol:

Jos jedna religijska prisila, cuti, radi, placaj poreze, ako se ubijes reinkarniraces se u svinju. Grok, grok odo ja da napunim kadu i upotrebim...grok...dodjavola od macha 3 nema vajde.

Edited by reg, 09 December 2003 - 06:56.


#32 eega beeva

eega beeva
  • Members
  • 282 posts

Posted 09 December 2003 - 05:56

Jos jedna religijska prisila, cuti, radi, placaj poreze, ako se ubijes reinkarniraces se u svinju. Grok, grok odo ja da...


Allways look on the bright side of life: a sta ako te kao svinjce kupi tvoja sadasnja porodica, zakolje i pojede na prigodnoj svecanosti? Zar ne bi bio ponosan - doneo bi im i mast i slast, kao sto i prilici jednom pravom domacinu sumadincu i tako to. A i starom ocu bi provezbao bicepse dugotrajnim koprcanjem.

Edited by eega beeva, 09 December 2003 - 06:12.


#33 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 09 December 2003 - 06:09

surovo
kao slonovi u staklari

#34 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 09 December 2003 - 07:11

Jasno, ako ti mali kod kuće razbije skupocenu kinesku vazu koja je starija od hrišćanstva, onda mu nećeš dati i drugu u ruke  :lol:  ). To traje sve dok se karmička reakcija na samoubistvo ne okonča, onda dobiješ drugo telo (ne mora biti ljudsko - umesto da kažeš mama, može da ti se omakne grok, grok...)


Sta ako ti ni kao prasetu/svinji nista ne ide od ruke. Nisi se ugojio, prasice nece da imaju nista sa tobom, nece da te zakolju i prekrate ti muke, pa se bacis u neku provaliju. Koliko ce "karmicka reakcija" da bude "surova" prema tebi, jel mozes da kazes "karmickoj reakciji" da odye8e i da te remove-uje sa liste dusa koje ce se reinkarnirati, i kad je vec tu da te trajno delete-uje jer ti je vise muka svih tih ye8enih reinkarnacija.

A da je pitanje s polla debilno, jeste. Kao sto je debilno(i surovo) reci nekom ko razmislja o samoubistvu da ce goreti u paklu, reinkarnirati u svinju ili kakvu god kaznu mu je "pripremila" neka religija.

Edited by reg, 09 December 2003 - 07:13.


#35 cancika

cancika
  • Members
  • 396 posts

Posted 09 December 2003 - 09:53

Ja sam glasao za "da, uslucaju ljubavnih problema", ali sam se predomislio.
Da li neko zna na koji nacin bi mogli da glasamo za nesto drugo? :lol:

#36 tyler durden

tyler durden
  • Members
  • 904 posts

Posted 09 December 2003 - 10:00

glasovo PRO
ipak sam iz subotice i volim kurdta kombajna.
al' lack of balls, here.
:lol:

#37 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 09 December 2003 - 10:03

glasovo PRO
ipak sam iz subotice i volim kurdta kombajna.
al' lack of balls, here.
:lol:

lack of despair, there

#38 tyler durden

tyler durden
  • Members
  • 904 posts

Posted 09 December 2003 - 10:14

whatever.

:lol:

#39 I Am Hell

I Am Hell
  • Sleepers
  • 643 posts

Posted 09 December 2003 - 10:26

Umesto legitimacije izvuko stoljpi ispod jastuka a policija se povukla iz stana.
Stan je bio na 5 spratu i upucavsi se u glavu izleteo kroz prozor.

Very wierd suicide.  :lol:

aaaa dobro

razlika je samo 7 spratova...

edit:
sanjao sam noćas... da te nemam.

ne, nego prvo da oće neki nabildani mongol, go do pojasa, sa sve pripadajućim perčinom - da me ubije smrskavanjem grudnog koša.
posle se probudio i kašljao sat vremena, prehlada...

zaspo.
usnio da sam u kući nekih muslimana i da oće njihova ćerka da me izbubeca nekim nunčakama u glavu i da me ritualno žrtvuje.

buđenje s glavoboljom, pauza pola sata, litra vode u grlo.

san.
neka deca me jure i bodu noževima u leđa, bežim a ne mogu im zbrišem i konačno skačem u ladnu močvaru i skoro se udavim.

buđenje, mokar od znoja i otkriven odlazim na pišanje. sedam sati. ustaj stoko na poso...

mislim da ludim. :lol:

Edited by I Am Hell, 09 December 2003 - 10:32.


#40 tyler durden

tyler durden
  • Members
  • 904 posts

Posted 09 December 2003 - 10:51

ne, nego prvo da oće neki nabildani mongol, go do pojasa, sa sve pripadajućim perčinom - da me ubije smrskavanjem grudnog koša.


L si ti to sinocke gledo mortal combat?

usnio da sam u kući nekih muslimana i da oće njihova ćerka da me izbubeca nekim nunčakama u glavu i da me ritualno žrtvuje.


il killbill?

neka deca me jure i bodu noževima u leđa, bežim a ne mogu im zbrišem i konačno skačem u ladnu močvaru i skoro se udavim


fajto se na 4umu?

#41 I Am Hell

I Am Hell
  • Sleepers
  • 643 posts

Posted 09 December 2003 - 11:01

ne, nego prvo da oće neki nabildani mongol, go do pojasa, sa sve pripadajućim perčinom - da me ubije smrskavanjem grudnog koša.


mortal combat

usnio da sam u kući nekih muslimana i da oće njihova ćerka da me izbubeca nekim nunčakama u glavu i da me ritualno žrtvuje.


vin magazin o ratu u CRO

neka deca me jure i bodu noževima u leđa, bežim a ne mogu im zbrišem i konačno skačem u ladnu močvaru i skoro se udavim


igro se s decu i kupao ih


thx shrinkie B)

#42 tyler durden

tyler durden
  • Members
  • 904 posts

Posted 09 December 2003 - 11:04

u ou me 25 $. :lol:
sace stvarno da misle da smo kloni.
buaaaa :lol:

#43 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 09 December 2003 - 11:30

Dakle, sta mislite o samoubistvu?
Da li ste u nacelu protiv ili ipak ne?
Da li postoje opravdani razlozi za takav cin?

u nachelu sam za to da je okej, ako cemo bash biti fundamentalisti u pitanju slobode izbora. jedina stvar koja zapravo sprechava choveka da upotrebi ovu slobodu je religiozna doktrina pakla. postoje neke priche da su ljudi pochinvshi akt oduzimanja sopstvenog zhivota, a ipak, ne privevshi ga kraju - naleteli u stanju kome na nekakvu chudnu svetlost u predelima hyper-nadsvesti. nema nachina da se ovo proveri. stav ljudi koji su upuceni u [nebudistichku] spiritualnost je da je okej sachekati 72 chasa, u sluchaju konachne odluke, od trenutka donoshenja odluke. naime, prema kosmichkim zakonima, Satanuil je banovan od strane El-a da ne mozhe malerisati ljudsko bice duzhe od 72 chasa. ukoliko prodje sve to vreme, ljudsko bice mozhe pronaci sebe u potpunom chudu: "gde je bilo, o chemu je razmishljalo, shta mu se to dogodilo?", i otkulirati kao da apsolutno nichega nije bilo, srolati dzoka, napraviti kafu, ili neshto i nastaviti da pishe Knjigu svog zhivota.
najlepshe obradjen motiv samoubistva u umetnosti, za mene, nalazi se u prichi F.M.D 'san smeshnog choveka', a najsmeshniji u filmu 'delikatesna radnja'.

Edited by srdjanf., 09 December 2003 - 11:33.


#44 tyler durden

tyler durden
  • Members
  • 904 posts

Posted 09 December 2003 - 11:37

postoje neke priche da su ljudi pochinvshi akt oduzimanja sopstvenog zhivota, a ipak, ne privevshi ga kraju - naleteli u stanju kome na nekakvu chudnu svetlost u predelima hyper-nadsvesti. nema nachina da se ovo proveri. stav ljudi koji su upuceni u [nebudistichku] spiritualnost je da je okej sachekati 72 chasa, u sluchaju konachne odluke, od trenutka donoshenja odluke. naime, prema kosmichkim zakonima, Satanuil je banovan od strane El-a da ne mozhe malerisati ljudsko bice duzhe od 72 chasa. ukoliko prodje sve to vreme, ljudsko bice mozhe pronaci sebe u potpunom chudu: "gde je bilo, o chemu je razmishljalo, shta mu se to dogodilo?", i otkulirati kao da apsolutno nichega nije bilo, srolati dzoka, napraviti kafu, ili neshto i nastaviti da pishe Knjigu svog zhivota.

daj neki link.

#45 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 09 December 2003 - 11:55

Nema klonova u Subotici B)