Jump to content


Photo

bad hair day


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#1 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 04 December 2003 - 11:01

alaj ovo mrzim
probudim se i pogledam...a kosa ko dobrica cosic, sva na sve strane, samo tako
mislio sam da me to bog kaznjava kao ateistu i nekrstenog, al onda se setim da je ubersrbin dobrica imao konstantni bad hair day
da li neko zna zasto nas je priroda pocastila pojavom da jednom u par dana izgledamo kao protuve?

#2 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 04 December 2003 - 11:03

larko, dobro znas da covek posle 30 izgleda onako kako zasluzuje :lol:

#3 I Am Hell

I Am Hell
  • Sleepers
  • 643 posts

Posted 04 December 2003 - 11:24

čim sam ja zaslužio 30tu samdami znat?

#4 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 04 December 2003 - 11:30

pa ti si rek'o da si lep :lol:
sta s' bunis?

#5 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 04 December 2003 - 11:45

alaj ovo mrzim
probudim se i pogledam...a kosa ko dobrica cosic, sva na sve strane, samo tako

a ja to automatski. i pre 30-e, cim prodjem pored ogledala i kraickom oka spazim neman, pravo pod tus, sampon... za svaki slucaj zmuris sve vreme da se ne bi u medjuvremenu ugledao. pa da vidis kako ti lepo pocne dan

#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 December 2003 - 12:35

4 me, every day is a bad hair day :lol:

#7 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 04 December 2003 - 12:58

mislio sam da me to bog kaznjava kao ateistu i nekrstenog, al onda se setim da je ubersrbin dobrica imao konstantni bad hair day

dobrica? partizan, skojevac, komunista? :lol:

a da ti ponovo razmotris tu varijantu da te bog kaznjava? :lol:

#8 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 04 December 2003 - 13:17

dobrica? partizan, skojevac, komunista? :lol:

a da ti ponovo razmotris tu varijantu da te bog kaznjava?  :lol:

da, al je bio ubersrbin, otac nacije
posto su srbi (maranata, 3.06) jedini pravoverni, nemoguce je da otac nacije nije bozji poslanik
zato me i kopka njegov bad hair :lol:

#9 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 04 December 2003 - 13:39

4 me, every day is a bad hair day  :lol:

4 me too! :lol:

Od kada se poznajemo, moja kosa odbija svaku saradnju! :lol: Kod talasasto-kovrdžave ne vladaju "pravila fizike" tipa razdeljka; deli se kako hoće, ne podleže češljanju (raspetljavanje čvorova je hobi za sebe), suva je, i jednostavno, nijedna frizura ne izgleda dobro. Sve ono što kod prave kose predstavlja neki oblik i red, kod kovrdžave je entropija. Pokušaji ispravljanja su tek priča za sebe! Feniranje radi - do sledećeg pranja - ali ako je vlaga u vazduhu, kojim slučajem, povišena, sve se vraća u "prirodno" stanje, ravne vlasi se spontano spirališu poput federa u crtanom filmu (samo fali ono "boing!").

Bad hair life, more like it...

#10 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 04 December 2003 - 15:05

Krampo, pogledaj na sat - danas je cetvrtak, a ne petak. Malo si nam se vec unapred opustio, pa smotao koju, a? :lol:

#11 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 04 December 2003 - 15:20

:lol:

#12 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 05 December 2003 - 18:34

4 me too!  :lol:

Od kada se poznajemo, moja kosa odbija svaku saradnju!  :lol: Kod talasasto-kovrdžave ne vladaju "pravila fizike" tipa razdeljka; deli se kako hoće, ne podleže češljanju (raspetljavanje čvorova je hobi za sebe), suva je, i jednostavno, nijedna frizura ne izgleda dobro. Sve ono što kod prave kose predstavlja neki oblik i red, kod kovrdžave je entropija. Pokušaji ispravljanja su tek priča za sebe! Feniranje radi - do sledećeg pranja - ali ako je vlaga u vazduhu, kojim slučajem, povišena, sve se vraća u "prirodno" stanje, ravne vlasi se spontano spirališu poput federa u crtanom filmu (samo fali ono "boing!").

Bad hair life, more like it...

Sto ovo poznato zvuci. Ajd da je kovrdzava pa lepo, nego su to neke loknetine od 2.5 cm u poluprecniku...
A na plazi... glava poprimi dimenzije lubenice pa izgledam ko zdepasti mikrofon.

Osim pregrevanja fenom potrebno je uvek uz sebe imati lak za kosu, penu i vosak u razlicitim kombinacijama i jos par gumica za tegle ako vlaga u vazduhu skoci...

Prestala sam da se cesljam neke '95. osim kad perem kosu.

#13 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 December 2003 - 19:00

da!
najvishe volim kad vidim ribe sa ravnom kosom kako se muche da ukovrdzaju kosu, njakaju se sa viklerima, moja sestra je chak neko vreme koristila one metalne koje bi stavila uveche i celu noc se lomila sa njima, da bi 2 sata posle skidanja kosa posatala potpuno ravna.
interesuje me je l ima neka fora za kovrdzavu kosu da postane ravna na neki duzi period, neshto kao antipod mini-valu?
gledam onolike crnchuge na tv-u sa ravnom kosom pa kontam, nije valjda da je peglaju jednom nedeljno?
i ja bih peglala, ali kako da ispeglam shishke?

fak!
gde je klima suva? da se preselim.

#14 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 05 December 2003 - 19:44

Draga Saveta, mislim da sam kompetentna da odgovorim na ovo pitanje posto sve prvo na sebi isprobam.

Dakle, nase prijateljice crnke koriste kiselinu, tzv. relaxer. Ali! Ove lepojke sto ih lansira MTV zapravo imaju veoma kratku kosu na koju su umetnuti nastavci, tj. prirodna (tudja) ravna kosa koja se bukvalno usiva u jednakim razmacima. Veoma skupa procedura.

Plebs koristi kiselinu a to im naravno unistava kosu, i nikad ne dobiju ravnan kvalitet dlake koja se mrda, vec neku bezoblicnu masu (you don't wanna see that!), odvojenu od glave.

Uglavnom, isprobah to na sebi, pocelo je da cvrchi i gori posle ravno 40 sekundi. Rezultat Daryl H. u "Blade Runner".
Sto vise raste sve je simpaticnije, ali ne znam da li bih se usudila da ponovim.

Solidni rezultati se postizu sa ovom spravom, ko ima vremena, nerava i motiva.
Posted Image

#15 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 05 December 2003 - 19:49

za sve koje muce 'lokne' - nema spasa, verujte mi :lol:

sve sam probala: od peglanja peglom preko mokre krpe, do onog sto koriste afroamerican hairdressers (al sam politicki korektna, a?) - od prvog sam smrdela ko zapaljena sintetika, a od drugog mi otpadali pramencici i pramenovi. i nista. tj. bude rezultat max. dva dana, ali, to je nista. godinama sam se sisala na santimetar, ali onda dodje ono najgore kad ti pocne da se pravi frcoka ala beti bup ali na sred glave ili negde levo, a nigde drugde ne postoji.

ali! dve stvari kako godine prolaze:
1. sede! jes! one su lakse za oblikovanje, a neke su cak i ravne.
2. pantene proV sampon za kovrdzavu kosu - meni deluje suprotno, narocito ako stavim i balsam ili kako se vec zove ono sto se stavlja posle.
mada, kad me sve mrzi, sto je najcesce, loreal out of bad, pa ujutro samo pokvasis prstima i satro moderno neuredno :lol: