Jump to content


Photo

Pravo glasa za dijasporu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
391 replies to this topic

Poll: Da li podrzavate ideju da dijaspora glasa u najblizoj ambasadi ili konzulatu? (164 member(s) have cast votes)

Da li podrzavate ideju da dijaspora glasa u najblizoj ambasadi ili konzulatu?

  1. DA (84 votes [55.26%])

    Percentage of vote: 55.26%

  2. NE (68 votes [44.74%])

    Percentage of vote: 44.74%

Vote Guests cannot vote

#361 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 24 December 2003 - 15:42

Pa ne tumacimo li sve na nacin koji nam odgovara?

Iz moje perspektive, taj nagli programski zaokret za prava dijaspore i koincidencija saradnje sa SUC(!!!)om mi uopste ne deluju ni dobro, ni pametno.

ZASTO?
Sta je lose u obrazovanju Ministarstva za dijasporu i uvodjenje njihovih predstavnika u Vladu, a sve po predhodno sacinjenim Zakonom?
Navedi konkretne razloge.

#362 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 24 December 2003 - 15:47

Besmisleno je.
Ako to nisu uradile zemlje ogromne emigracije kao sto su UK, Grcka, Poljska, Italija, Portugal, Turska i jos neke, ne vidim potrebu kopirati u tome Hrvatsku.

#363 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 24 December 2003 - 15:50

Koja je, konrektno, tvoja pozicija ovde? Imas li da kazes nesto na temu? Imas li nesto protiv mene licno? Gukni, golube.


Citam postove na ovom topicu, to mi je pozicija. Sve sto imam da kazem na temu vec su na prvih sedam stranica rekli Kinik, Larko i kamichak.


Reg - prvi komentar se odnosi na ovaj topic - kojim se vise necu baviti.


Pa i tvoj post spada u ovaj topic, zar ne? Cuo si za PM?


To da se neces baviti topicom si postovao pre 18 stranica.

Ništa vas ne razumem, osim da ste jezivo puni mržnje prema svemu i svačemu.


Over and out.
:lol:



#364 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 24 December 2003 - 15:56

DA [ 65 ]
NE [ 61 ] 

Joj kada razni Milovani budu glasali....

Sineeeeeee

Prvo Bracu da chestitam na drzavljanstvu,
ja nijesam trazio Dansko i nemam namjeru, nikada u svom zivotu nijesam glasao,( mozda za predsjednika razredne zajednice) i nemam namjeru da taj svoj stav mijenjam.

Ne vjerujem sebi, kako onda da nadjem chovjeka ili partiju kojoj bi pruzio shansu da mene kroji kapu.
Bez temeljne promjene mentaliteta gradjana, Srbiji nema puta u Evropu,
najbolja ilustracija opshteg nepovjerenja, i lova na vjeshtice, odslikava ovaj forum,
zavjere , neprijateli, izdajnici razni Milovani, koje treba smiriti KRAMPOM u perchin,
da bi srBi, bili srecni i zadovoljni.

Primiche se 2004, neka vam Bog da bolju pamet i vishe tolerancije, sa nadom da izaberete ljude, sa kojima ce svi moci da se ponose, umjesto ljudi koji shtite dzelate generale, a zrtve drze ispod svojih prozora.

#365 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 24 December 2003 - 15:57

Pa ne tumacimo li sve na nacin koji nam odgovara?

Iz moje perspektive, taj nagli programski zaokret za prava dijaspore i koincidencija saradnje sa SUC(!!!)om mi uopste ne deluju ni dobro, ni pametno.

ZASTO?
Sta je lose u obrazovanju Ministarstva za dijasporu i uvodjenje njihovih predstavnika u Vladu, a sve po predhodno sacinjenim Zakonom?
Navedi konkretne razloge.

Gospodjo Sonja, ja bih pre okrenuo pitanje da vi navedete konkretne razloge ZA, bez ovih emotivnih tipa "uveca razumevanje". Otpor je taj koji treba da "proda" tu ideju na politickoj sceni, a ne mi da apologetisemo svoje stavove na svaki predlog.

Edited by Tromotorac, 24 December 2003 - 15:58.


#366 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 24 December 2003 - 15:57

Besmisleno je.
Ako to nisu uradile zemlje ogromne emigracije kao sto su UK, Grcka, Poljska, Italija, Portugal, Turska i jos neke, ne vidim potrebu kopirati u tome Hrvatsku.

Imas li ti svoj stav o svemu sto se tice mase migracije sem sto kazes da je besmisleno ?

#367 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 24 December 2003 - 16:02

Ovo je samo moje vidjenje:

Ja ne bih glasao. U Holadiji sam glasao na lokalnim izborima :lol:
Sada sam u BG pa cu da glasam: samo za koga?

#368 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 24 December 2003 - 21:50

2 Larko:
Prostak ti je otac (and you can take that to the bank!)

Boli mene racq i za tebe. Sta pises ti ovde - koji se qrac javljas ako te za sve "boli" - idi kod doktora, somino!

Jebote umrecu od smeha sa vama i sa tim "velferom" :lol:

"a ako mi jos jednom ponovis svinjarije s kraja posta, voleo bih da se vidim s tobom prilikom prve tvoje sledece posete nezahvalnoj otadzbini "

E, ahahahahahhahahahhahahaha - koja seljacina!! Hebote, ima li goreg bolida ovde?! Sta bi mi uradio, leba ti?


ti sto su ti dali drzavljanstvo ocigledno kao uslov ne postavaljaju psihijatrijski pregled.

Edited by Larko, 25 December 2003 - 09:55.


#369 Jedino_Vuk

Jedino_Vuk
  • Members
  • 32 posts

Posted 25 December 2003 - 08:27

Против! Апсолутно против. Не може неко ко живи хиљадама миља одавде да мени кроји судбину. Тамо где плаћате порез тамо гласајте, то је најпоштеније.
Ајд замислите чак и да дамо право дијаспори, па то би била катастрофа. Нашао би се сигурно и у дијаспори велики број људи који би гласао за радикале, и шта онда? Србин из Аустралије, на пример, ће да гласа за радикале и опуштено ће да се брчка у океану и цирка Фостерс док ћемо ми овде да се патимо под санкцијама и бомбама. То њега уопште не дотиче јер не живи у Србији. Према томе, дијаспори никако не треба дати право гласа!

Чекај, бре! О чему ти причаш?
Ако би ми ти сутра укинуо право гласа, чему онда држављанство које и дан данас имам, а не боравим тако дуго у иностранству??? Значи, дијаспора је добра кад инвестира, безброј пута шаље помоћ, када се о пројектима за помоћ српској привреди разговара на банкетима и пријемима, а кад треба да јој се дозволи да одлучује онда... Даће Бог, Србија ће у недељу да гласа паметно, а онда Закон о дијаспори мора да буде један од првих који ће да дође на дневни ред. Дијаспору треба ослободити свих дажбина за сваки динар, долар или еуро који уложе у привредни развој Србије.
Дакле, ако ти као члан или симпатизер СПО сматраш да нама, држављанима Србије у иностранству, треба да се забрани право да гласамо онда си ме дубоко разочарао, а да не говорим колико је твој став дијаметрално супротан са ставом странке.
На крају крајева, нека се деси и то што већина вас на овом форуму прижељкује; нека нам се одузму сва права. У том случају би било поштено да се угасе и све обавезе које многи од нас овде имају према Отаџбини: порези, војна обавеза...

Побуњениче, немој Вук да ти извуче уши за овако наопака заговарања :lol:

#370 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 25 December 2003 - 08:36

Javite kada se dogovorite u SPO,
ostacu ZBUNJENIK.

#371 Jedino_Vuk

Jedino_Vuk
  • Members
  • 32 posts

Posted 25 December 2003 - 08:43

Javite kada se dogovorite u SPO,
ostacu ZBUNJENIK.

Нема шта да се договарамо. Ово што си прочитао у мојој поруци је став СПО! Опет, не кажем и било би погубно када би сви били истомишљеници, али се плашим да је Побуњеник, када је о дијаспори реч, на погрешном колосеку.

Edited by Jedino_Vuk, 25 December 2003 - 08:43.


#372 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 25 December 2003 - 11:25

Gospodjo Sonja, ja bih pre okrenuo pitanje da vi navedete konkretne razloge ZA, bez ovih emotivnih tipa "uveca razumevanje". Otpor je taj koji treba da "proda" tu ideju na politickoj sceni, a ne mi da apologetisemo svoje stavove na svaki predlog.

Jedan od bitnih pokretaca nase privrede mogla bi da bude dijaspora.

U proteklih 50 godina bilo je vise neuspelih pokusaja privlacenja dijaspore u privredne i druge tokove matice.

Otpor smatra da je neophodno poceti sa gradjenjem poverenja s dijasporom pozitivnim resavanjem pitanja njihovog drzavljanstva i prava da biraju i budu birani.Za ljude iz dijaspore koji zele da uloze u Srbiju treba obezbediti uslove koje bi dobile najvece svetske kompanije.Pored toga, treba stvoriti infrastrukturne uslove za povratak nase intelektualne elite iz inostranstva u okviru pojednostavljenog sistema nostrifikacije diploma dobijenih u inostranstvu i otvaranja nasih okostalih drzavnih i drugih institucija za "svezu krv".

Pored restruktuiranja privrede za uspesan povratak zemlje veoma je bitna i poreska politika, u okviru koje se moraju nastaviti reforme.Uvodjenje centralizovanog informacionog sistema,reformom poreskih sluzbi i smanjenjem poreskih stopa trebalo bi povecati efikasnost naplate poreza a smanjenjem stopa motivisati legalizaciju poslovanja.
Vazno je i da naplaceni porez bude utrosen na opsta dobra od posebnog znacaja za zemlju-obrazovanje, zdravstvo, nauku i tehnologiju i infrastrukturu.

#373 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 25 December 2003 - 11:40

Sonjal!
Sa takvim Bankama , takvim kamatama i provizijom, sa takvom birokratijom,
tim brojem vojnih penzionera i invalida rada, sa tim odnosom prema radu i radnim obavezama, sa tim doprinosima i porezima na lichni dohodak, sa tim rampama i carinskim propisima, sa tim cijenama za poshtanske , telefonske, voda, struja i druge usluge, koje birokrati drze sa svojim monopolima,
nema chovjeka sa dva grama mozga koji ce uloziti, jednu jedinu prebijenu paru, poshteno zaradjenu, shverceri i narkodileri slabije cijene svoj novac jer je lakshe zaradjen,
oni su jedini potencijalni kandidati za investicije.
Mi smo navikli na pravnu drzavu,
kod nas nema P od prava, kadija ti sudi, kadija te smudi.

#374 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 25 December 2003 - 11:45

Нема шта да се договарамо. Ово што си прочитао у мојој поруци је став СПО! Опет, не кажем и било би погубно када би сви били истомишљеници, али се плашим да је Побуњеник, када је о дијаспори реч, на погрешном колосеку.

A da nije mozda 3ABEPA u pitanju?

#375 Jedino_Vuk

Jedino_Vuk
  • Members
  • 32 posts

Posted 25 December 2003 - 13:31

A da nije mozda 3ABEPA u pitanju?

А да се престанеш спрдат? :lol: