Jump to content


Photo

Hronologija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#31 John Lennon

John Lennon
  • Members
  • 304 posts

Posted 10 November 2003 - 15:14

MaranAta takođe koristi nick Pobunjenik. Čisto za one koji nisu čitali ovaj drugi thread o big bangu.

Nego jarane smarane, slušaj. Boli mene DuPe šta te tvoje jevanđelje uči. Mogu ja to i sam da naučim i mnogo više od toga. To tvoje jevanđelje je za debile koji ne razmišljaju svojom glavom, za čovečanstvo kakvo je bilo pre 2000 godina. Ja ću sam da naučim šta je pravedno a šta ne, i slažem se da ne treba biti primitivan i pratiti svoje životinjske instinkte ali odbijam da me na mnogo drugih stvari neka sprdanđelja ograničavaju. Religija ograničava, to je sve što radi. Ja volim slobodu, a ti ako ćeš da se osećaš slobodno u nekom zatvorenom svetu gde ništa ne mora da se objašnjava, slobodno. Samo nemoj, kao što sam ti već rekao, da dolaziš na forum da bi propovedao. Idi lepo napravi svoj sajt.

A inače ne odgovaraš na 80% mojih postova i pitanja, posebno na ona u drugom topicu.

I prestani da koristiš dva nicka. Uzmi novi "Maran Pobunjenik" .... :lol:

#32 kaliki

kaliki
  • Members
  • 943 posts

Posted 10 November 2003 - 16:19

2 chandra

Brzina svetlosti nema direktne veze sa vremenom poluraspada, ali ima sa energetskim stanjima. Ukoliko je c promenljivo tokom vremena, onda ni razlike izmedju energetskih stanja nisu konstantne, a samim tim ni prosečno vreme za spontani prelaz izmedju dva stanja (bilo bi neodrživo da je ova verovatnoća konstantna).

2 MaranAta

Kad kažem notorna budalaština povodom varijabilnosti brzine svetlosti, onda prvenstveno mislim na radove koje si ti naveo, a koje budalaštinom smatra čak i Institut za Istraživanje Stvaranja. A drugi rad u kome autor (slučajno ili namerno) ne razlikuje neke elementarne stvari, u ovom slučaju kalibraciju (zbog unapred poznatog razmimoilaženja) od zaostatka, bolje je i ne pominjati.

Ima ih i malo ozbiljnijih, pa još nemaju nikakve veze sa kreacionistima :lol: . Eto, u zadnje vreme, jedan australijski profesor (John Webb) već godinama plasira praktične rezultate koji "pokazuju" da brzina svetlosti nije konstantna. Navodno, "stara" svetlost koja je prošla kroz neke magline pre nekih desetak milijardi godina je prouzrokovala emisiju fotona nešto malo drugačije talasne dužine od one koja se pobudjivanjem tih elemenata "današnjom" svetlošću dobija. Medjutim, kako se za prve radove posle pažljivog izučavanja utvrdilo da su ove razlike posledica sistematskih i statističkih grešaka, slabo se ko uzbudjuje zbog ovih novijih "otkrića".

#33 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 10 November 2003 - 16:30

Ja ću sam da naučim šta je pravedno a šta ne

Праотац свих грехова - гордост... :lol:

#34 John Lennon

John Lennon
  • Members
  • 304 posts

Posted 10 November 2003 - 18:42

SMaranAta,
Pa šta, treba da razmišljam bubregom, čime? A da mi religija govori šta smem šta ne smem? Marš breee... Iz kog si ti veka?

Kvantne čestice u mozgu putuju pet puta brže od svetlosti. Superimpozicija, duplo veća frekvencija od onoga što mozak može primetiti, to jest, naš nefizički mozak putuje kroz vreme. A muziku su odavno poslali nazad kroz vreme.

A pošto duge postove ne čitaš, ovde ću završiti.

Hteo ti to ili ne, čovečanstvo je zaboravilo religiju jer se čovečanstvo osvešćuje.

#35 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 10 November 2003 - 19:38

Калики... Не знам ко су ти чиији си сајт навео, јер ја читам оно што пише наука... А оно што она пише је следеће:

Чланак на тему "Варијације пермитивности вакуума..." који је објављен у Астрофизичком Журналу, 10. јула 1994, каже: "Пермитивност вакуума је функција геометрије простора и времена према Ајнштајновој теорији релативитета. Ова зависност о геометрији је примећена пре 40ак година, и има далекосежне последице. Варијације у пермитивности руши валидност физичких мерења и математичких координата. Ово мења концепте простора и времена... и захтева пажљиво истраживање интерпертације брзине светлости. ...

У Фридмановим универзумима, пермитивност вакуума је директно пропорационална Фридмановом радијусу и самим тим је и функција времена. Пошто се димензије универзума мењају, промена снаге електричне силе између набоја узрокује промену у енергетским нивоима атома, мењајући таласну дужину емитоване светлости. Ова промена у емисији фотона услед промене електричне узбуде унутар атома је двоструко већа од помераја самог атома..."

Уосталом, ево ти линк па читај сам: http://www.ldolphin.org/constc.shtml

Ту имаш тоне чланака на тему варијација брзине светлости. :lol:

АЛИ

Тебе интересује заправо веза између брзине светлости и времена полураспада... јел тако ?!? Ево и о томе пар речи...

Брзина радиоактивног распада зависи од стабилности самог атома. А та стабилност је дефинисана такозваном дефектном масом, тј. разликом између масе атома и суме маса протона, неутрона и електрона. Та дефектна маса је позната и као енергија држања. Та енергија држања исто тако мери разлику између стабилности продуката распада и почетног материјала. Што је већа та енергија држања, то је језгро стабилније. Енергја држања може да се посматра и као количина енергије која је потребна да ре разбије језгро на засебне неутроне и протоне. Најпростије речено, у питању је енергија која држи заједно неутроне и протоне у језгру. Како се израчунава енергија држања ?

Можете погледати овде: Иди на секцију Нуклеарна Физика

А може и овде: Модови радиоактивног распада

Ето. :lol:

#36 John Lennon

John Lennon
  • Members
  • 304 posts

Posted 11 November 2003 - 12:11

MaranAta/Pobunjenik ... inspirisao si me da dodam nešto mojoj filozofiji o tome da li je zlo zbog gluposti gore od zla zbog namere i kako tretirati one koji sebe uništavaju jer to ne znaju.

Najgori je rob onaj koji pravi svoje lance misleći da ga to oslobađa. :lol:

A iz tvog zadnjeg teksta se vidi koliko tebi treba jedna gimnazija...
Takođe se vidi koliko moderatori treba da se dodatno potrude da bi priznali da si dvonickaš, jer ipak, ti održavaš ovaj forum a nama, koliko god to sebično bilo, je zanimljivo da slušamo tvoje gluposti. Meni bar, kao psihološki test.

#37 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 11 November 2003 - 12:13

MaranAta/Pobunjenik ...
Takođe se vidi koliko moderatori treba da se dodatno potrude da bi priznali da si dvonickaš,

e a odakle tebi ovo?

#38 John Lennon

John Lennon
  • Members
  • 304 posts

Posted 11 November 2003 - 12:28

iz puno toga... veruj mi, duga je priča, pratim šta piše (tj "pišu") već duže vreme, itd.
Veoma sam pozitivan, a i on želi da ga proverimo kao što je Šešelj želeo da ode u Hag, zato ajde moderatori...

#39 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 11 November 2003 - 13:45

Сине, прс'o си!
Контактирао сам модераторе и рекли су ми да ће ускоро да ти докажу да ја нисам МаранАта. Е, када се то деси био би ред да напустиш форум. :lol:

#40 Moderator

Moderator

    Moderator

  • Members
  • 132 posts

Posted 11 November 2003 - 13:57

1. MaranAta i Pobunjenik sasvim sigurno nisu ista osoba.
2. Podsecamo i da spekulacije o identitetu drugih ucesnika nisu dozvoljene i molimo da se toga pridrzavate.

Hvala!

#41 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 11 November 2003 - 14:06

Охохо, модератор је био бржи него што сам мислио. Свака част и хвала!
Е па Леноне, био би ред да се сада из моралних разлога повучеш.

#42 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 11 November 2003 - 14:09

Захваљујем модератору на труду. А што се тиче нашег брата Ленона, опростите му... јер нико није безгрешан. Само се надам да је из свега извукао и поуку и да неће више упадати у такве замке. :lol:

#43 kaliki

kaliki
  • Members
  • 943 posts

Posted 11 November 2003 - 15:55

Za Bari Seterfilda smo valjda utvrdili da se radi o osobi koja ne zna da provuče pravu kroz podatke i ja nemam nikakvu nameru da dalje raspravljam o radu tog "naučnika", a još manje o "šta bi kad bi" filozofiranju kada za to nema nikakve osnove.

Medjutim, u članku o promenljivoj električnoj permitivnosti (ono epsilon0 iz fizike) pominje se ime koje uliva (straho :lol: ) poštovanje - C. Moeller. To je Kristijan Meler, a to što je napisao 1952 je udžbenik o teoriji relativiteta za Univerzitet u Oksfordu. Šta da kažem, imam ga :lol: , doduše drugo izdanje (1972).

У Фридмановим универзумима, пермитивност вакуума је директно пропорационална Фридмановом радијусу и самим тим је и функција времена. Пошто се димензије универзума мењају, промена снаге електричне силе између набоја узрокује промену у енергетским нивоима атома, мењајући таласну дужину емитоване светлости.


Eto, kako je lako od iskaza koji je manje-više tačan (prva rečenica) izvesti zaključak koji je najobičnija budalaština (druga rečenica). Fridmanova teorija je teorija oscilirajućeg svemira (koja je ovde bitna; da sad ne tupim o kritičnoj masi i drugim varijantama) - serija ekspazija i sažimanja. Bilo bi tačnije reći da količina materije i set fizičkih konstanti odredjuju maksimalnu veličinu tog Univerzuma (Fridmanov radijus), nego obrnuto, ali to i nije tako strašno. Kako je taj radijus svakom prilikom drugačiji (postoji beskonačno mnogo setova konstanti i njima odgovarajućih radijusa) i te su konstante u različitim Univerzumima različite, pa se može reći da se tokom vremena menjaju. Druga rečenica je potpuna budalaština, jer osoba koja je to pisala ne zna da je Fridmanov radijus veličina Univerzuma samo u jednom momentu (prestanak ekspanzije i početak sažimanja) i da korelacija važi samo tada. Ovaj tip, vala, ne bi prošao na ispitu. :lol:

#44 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 11 November 2003 - 16:29

Шта си ти то нама овде заправо рекао ?

Да је чланак из Астрофизичког Журнала заправо лажан, јер ето... писац тог чланка "нема појма" о Фридмановој теорији, за разлику од тебе који имаш. Ако претпоставимо да је то тачно, поставља се питање: Како дозвољавају таквим дилејама да пишу по тим научним журналима, а такви таленти као ти траће време на форуму Б92 ? :lol:

Али хајде... погледајмо...

Шта си рекао на остале чланке о промени брзине светлости ? Ништа. :lol:
Шта си рекао на показану везу између брзине светлости и времена полураспада ? Ништа. B)

Рекло би се да си остао без текста... :lol:

#45 John Lennon

John Lennon
  • Members
  • 304 posts

Posted 11 November 2003 - 16:59

aha tek sam sad pročitao. Neverovatno, ali MOŽDA istinito. A da niste braća slučajno? :lol: Neverovatno mi je da pričate tako identično, da imate identične stavove itd. Puno toga čoveče. Stvarno neverovatno.

Osim toga, voleo bih da nam moderator kaže kako je došao do tog zaključka (da MaranAta i Pobunjenik nisu jedna te ista osoba) i da nam možda kaže detalje (kao što su njihova vremena logovanja i IP adrese, odnosno provajderi).

I dalje nisam siguran.

A ako to jeste istina, izvinuo bih se Pobunjeniku, ali ne MoronAti. Što se tiče povlačenja, hmm... paaa... ovaj forum je najgori na kom sam ikad bio u svakom smislu, ali ga posećujem jer ponekad odem na b92.net pa gledam vesti, pa mi onda padne napamet da vidim šta se ovde priča. Bilo je lepo iskustvo videti kako razmišljaju srbi znaju da koriste kompjuter (neki za divno čudo), iz inostranstva i iz Srbijice. Očigledno ima razilke, a pola ih je izgleda iz inostranstva. Neću nigde da idem :lol: ne brini, posetiću ja ovamo još ponekad, čisto da ispunim svoju rutinu umesto spavanja...

Edited by John Lennon, 11 November 2003 - 17:02.