Jump to content


Photo

NOVI SVETSKI POREDAK


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
199 replies to this topic

#1 APIS

APIS
  • Members
  • 2 posts

Posted 30 June 2001 - 13:18

EVO MILOSEVIC KAZE DA JE KIDNAPOVAN!!!
rusija osuduje otmicu milosevica u srbiji protesti kostunica izasao iz vlade a vi i dalje velicate novi svetcki poredak koji se nadvio nad planetom
HOCETELI SVE PRODATI NOVOM PORETKU

#2 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 30 June 2001 - 13:30

OĆEMO,
SVE, SVE SVE...
ps. čestitam, naterao si me da upotrebim velika slova, ali ostaće izuzetak.

#3 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 30 June 2001 - 14:09

APIS:
EVO MILOSEVIC KAZE DA JE KIDNAPOVAN!!!


:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:

#4 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 30 June 2001 - 14:26

"Milosevic kaze da je kidnapovan.."

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[ Izmena poruke: branka n. na dan 2001-06-30 16:33 ]

#5 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 30 June 2001 - 14:28

APIS:
EVO MILOSEVIC KAZE DA JE KIDNAPOVAN!!!


Kidnapovan kao oni nesrecnici iz voza u Strpcu?

#6 barakuda

barakuda
  • Members
  • 97 posts

Posted 30 June 2001 - 15:05

e sad smo se stvarno uznemirili...:lol:

#7 Lav

Lav
  • Members
  • 250 posts

Posted 01 July 2001 - 00:28

UZBUNA NA ZELENOM VRHU!!!!

#8 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 01 July 2001 - 09:54

APISE NAPISE!

#9 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 01 July 2001 - 22:40

APIS:
EVO MILOSEVIC KAZE DA JE KIDNAPOVAN!!!
rusija osuduje otmicu milosevica u srbiji protesti kostunica izasao iz vlade a vi i dalje velicate novi svetcki poredak koji se nadvio nad planetom
HOCETELI SVE PRODATI NOVOM PORETKU

Prvo nauči da koristiš tastaturu!

"osuduje", "svetcki", "hoceteli" nisu reči koje pripadaju srpskom jeziku. U lepom srpskom jeziku, koji jedini na svetu ima fonetski pravopis, zahvaljujući Vuku Karadžiću (pored koga je na novčanici iz doba inflacije pisalo SPS), postoje i reči čije se početno slovo piše kao veliko. Predlažem ti da se raspitaš kod nekoga o upotrebi velikog slova, pošto vidim da ti ne ide.

Pozdrav od Orsa

#10 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 01 July 2001 - 22:51

Orso"
" U lepom srpskom jeziku, koji jedini na svetu ima fonetski pravopis,...."

E moj Orso! Pogledaj sad koliko materijalnih gresaka ti napravi u ovom malom parcicu jedne recenice:
-srpski jezik nije lep, nije ni ruzan, neki jezik ne moze biti ni lep ni ruzan
-srpski jezik nije fonetski jer jezik ne moze da bude fonetski, to moze, eventualno, pravopis
-srpski jezik ima pretezno fonetski princip zapisivanja (pravopis) ali je daleko od toga da je potpuno fonetski; niti jeste niti moze biti
-nije samo pravopis srpskog jezika pretezno fonetski, u manjoj ili vecoj meri to su i pravopisi stotina drugih jezika, u stvari, ja mislim, da su principijelni etimoloski pravopisi danas u manjini

#11 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 01 July 2001 - 23:38

Orso, taj stil pisanja na ovom forumu "gajio" je samo deda Moma, ali ti si stigao kasnije, pa ga ne prepoznaješ.

Inače, imenovani M. Trajković banovan je zbog postova sličnih Apisovim.

#12 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 02 July 2001 - 00:17

mile curcic:
Orso"
" U lepom srpskom jeziku, koji jedini na svetu ima fonetski pravopis,...."

E moj Orso! Pogledaj sad koliko materijalnih gresaka ti napravi u ovom malom parcicu jedne recenice:
-srpski jezik nije lep, nije ni ruzan, neki jezik ne moze biti ni lep ni ruzan
-srpski jezik nije fonetski jer jezik ne moze da bude fonetski, to moze, eventualno, pravopis
-srpski jezik ima pretezno fonetski princip zapisivanja (pravopis) ali je daleko od toga da je potpuno fonetski; niti jeste niti moze biti
-nije samo pravopis srpskog jezika pretezno fonetski, u manjoj ili vecoj meri to su i pravopisi stotina drugih jezika, u stvari, ja mislim, da su principijelni etimoloski pravopisi danas u manjini

Koliko vidim, Mile, tebi više smeta moj post nego Apisov.

No, poznajući tvoju potrebu da miniraš postove neistomišljenika, ipak ću ti odgovoriti i reći ti da parčić ne može biti mali, jer je to pleonazam, da ti se priviđa da sam rekao da je srpski fonetski jezik, a to što je meni moj jezik (onaj koji govorim, i onaj koji držim u ustima :wink: ), tj. način na koji on zvuči pri usmenoj upotrebi, lep kao što mi nije lep npr. tamilski ili turski, dok mi se sviđaju npr. italijanski, holandski itd. to je moje pravo koje ti ne možeš osporiti.

P.S. Pre "u stvari" si morao da staviš tačku, a ne zarez tj. zapetu (pušku), dok si između "ja mislim" i "da ..." stavio zarez viška.

Nadam se da si uvideo da i ti nisi bezgrešan i da će te nauk iz ovoga sprečiti da loviš tuđe greške, kod onih koji se trude da ih prave u što manjoj meri.

#13 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 02 July 2001 - 19:07

Orso, takvog te volim!
Ajmo redom:

-meni ne smeta ni tvoj post niti Apisov; meni smeta kad neko nekom spocitava "pismenost"
-dobro si primetio da je "mali parcic" stilska figura u narodu poznata kao pleonazam (znaci, ne nesto sto je zabranjeno, nepravilno ili slicno, vec stilska figura)
-u pravu si, prevideo sam da si rekao pravopis a ne jezik
-sto se tice estetske kategorizacije medj` jezicima: od volje ti kao sokcu post, mozes da osnujes novu lingvisticku disciplinu
-pre "u stvari" moze da dodje i tacka a stavljanjem zareza simulira se govorni jezik u, ovde, pisanom obliku a zarez iza "ja mislim" je skolski primer gde bi M. Crnjanski stavio zarez

I ne zesti se previse. Ponavljam: jedino sto ne podnosim je kad neko nekom spocitava nepismenost.




[ Izmena poruke: mile curcic na dan 2001-07-02 20:08 ]

#14 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 02 July 2001 - 19:17

mile curcic:

Orso, takvog te volim!

...
I ne zesti se previse. Ponavljam: jedino sto ne podnosim je kad neko nekom spocitava nepismenost.

"Volim i ja Vas!" :smile:

Ja se i trudim da ne popujem nikome, ali me iritira kada svaki put moram da čitam tekst tipa: "o vojep robn iteks TKoj iĆUISP isaTIDa bihdem onst riraoNamer nepravo PISnegre ške"

Pozdrav za nesuđenog pobratima :wink:

#15 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 02 July 2001 - 19:22

Mali "dnevnikov dodatak" :grin:
S obzirom da sam poslednje lekcije iz gramatike, sintakse, leksike itd. dobio u osnovnoj školi (u srednjoj smo kod nekog Crnogorca koji je izgovarao bisere tipa "Kad se spuštite u Užicu", "Šta će ti petica, da je obesiš o zidu?", "oslobođavali" itd. radili samo književnost :sad: ), moraš priznati da se još dobro držim, pogotovu što mi je fah tehnika a ne društvene nauke, iako volim da učim jezike.

Pozdrav još jednom!