Jump to content


Photo

Crkveni Homici


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
38 replies to this topic

#16 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 06 November 2003 - 15:45

Pa kako onda homoseksualci popovi koji kriju svoju seksualnu pripadnostmogu da nazivaju pedere gresnicima?

Ne kontam ili temas odgovora?

Сексуалност појединца је приватна ствар сваког понаособ. Зашто би се неко јавно декларисао ? Сем тога, чак да неки свештеник и има хомосексуалне помисли, ако то и не практикује, његов грех се задржао само на помислима. Идентичан том греху су и блудне помисли које неки мушкарац има и према некој жени која није његова, на пример... :lol:

#17 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 06 November 2003 - 15:51

Сексуалност појединца је приватна ствар сваког понаособ. Зашто би се неко јавно декларисао ? Сем тога, чак да неки свештеник и има хомосексуалне помисли, ако то и не практикује, његов грех се задржао само на помислима. Идентичан том греху су и блудне помисли које неки мушкарац има и према некој жени која није његова, на пример...  :lol:

zar bog ne sudi prema namerama?
zasto se onda ljudi ispovedaju i o onome sta su zamisljali, ako je greh dozvoljen u mislima?

#18 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 06 November 2003 - 17:06

Крампа, лоша ти је та кристална кугла. :lol:

Сејо, Господ суди и према намерама и према делима. Међутим, не остваре се и све намере. Различита је тежина греха који се завршио само на помислима, од оног који је и почињен делима. А исповедају се сви греси како помишљени, тако и учињени. :lol:

#19 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 07 November 2003 - 13:47

Да ли је сакривено нешто за шта ни не знаш да ли уопште постоји ? :lol:

#20 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 07 November 2003 - 14:15

Да ли је сакривено нешто за шта ни не знаш да ли уопште постоји ?  :lol:

evo ja uopste ne znam da li ti postojis.
mozda si ti zapravo neki hal u patrijarsiji i zracis negativno po kalemegdanu i dole do reke toliko da je cesmovaca kod crkve sv. petke postala bakterioloski neispravna

#21 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 07 November 2003 - 14:21

mozda si ti zapravo neki hal ...

А шта ти је то ? :lol:

Како нешто што ни не постоји може изазвати "бактериолошке проблеме" ? :lol:

Сејо, пази се клупка, да се не запетљаш у њега... упс ! Закаснио... :lol:

#22 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 07 November 2003 - 14:24

Radio sam skoro za jednog paranoidnog klijenta koji ima za direktora obezbedjenja bivseg policajca tj obavestajca. Jedan od glavnih zadataka mu je da proverava ljude koji rade za tog klijenta (firma saradjuje sa "osetljivim" klijentima - vojska, policija itd.). On ima dosta iskustva na takvim poslovima i ima obicaj da kaze "statistika je nemilosrdna". Otprilike svaki dvadeseti covek koga proveri (nisam siguran za cifru, ali mi se cini da je tu negde) ima "nesto" (bio je osudjivan ili tako nesto). Kaze da mu se jos nije desilo da proverava neku grupu ljudi (firmu, organizaciju, udruzenje...), a da se ovo nije ispostavilo kao tacno. Zasto ovo pricam? "statistika je nemilosrdna"

Znaci, MaranAta, i u SPC, kao i svugde drugde, ima +/- 10% homoseksualaca. Statistika je nemilosrdna.

#23 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 07 November 2003 - 14:54

Људи моји... као глувима да говорим... Рекох негде горе на овом топику да Цркву не интересује сексуална опредељеност клира све док они не почну да практикују нешто што се коси било са каноном Цркве, било са Библијом. Што ће рећи, да ако неки свештеник и има хомосексуалне помисли, то је његов грех који треба да окаје, а нико сем оног који га исповеда не треба ни да зна. Ако други свештеник има блудне помисли према некој жени која није његова, опет иста ствар.

Ситуација је сасвим другачија ако таква двојица свештеника те своје грешне помисли почне и да практикује, и за то се дозна... ту ће већ Црква да реагује... без бриге.

Наравно.. коме ја то причам ? :lol:

#24 Cvija

Cvija
  • Members
  • 2,488 posts

Posted 07 November 2003 - 15:53

А шта ти је то ?  :lol:

sedi bre covece i odgledaj neki film osim sto kucas ove budalastine...

#25 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 07 November 2003 - 19:20

Nemoj mi reci da znas da nema aktivnih homoseksualaca medju popovima.

Стварно не знам. А ти знаш ? :lol:


ПС: Разговарамо само о ПЦ свештеницима. :lol:

Edited by MaranAta, 07 November 2003 - 19:20.


#26 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 07 November 2003 - 19:47

ПС: Разговарамо само о ПЦ свештеницима.  :lol:

a o nekim drugim svestenicima znas nesto iz prve ruke?
neko te je zlostavljao,
ili, neko te je odbio?
u oba slucaja, iza brega se valja moguci spiritus movens tvog forumskog angazmana

#27 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 07 November 2003 - 19:49

Ма сејо... хвала теби што се тако сестрински бринеш да мене неко није, не дај Боже, дирао. :lol:

#28 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 07 November 2003 - 19:57

e maranata, hajde dodji na neki drugi topik, nemoj samo da viris
nisi valjda od onih koji imaju samopouzdanja samo u svojoj avliji

#29 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 07 November 2003 - 20:35

На који конкретно ? :lol:

#30 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 07 November 2003 - 23:02

MaranAta (strucnjak za latinski pisan cirilicom) :

ПС: Разговарамо само о ПЦ свештеницима.

ПС=Пост Скриптум? Jel to iz istog recnika kao i "цирца"?