Jump to content


Photo

ALBANSKI RATNI KRIMINALCI


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
198 replies to this topic

#31 Kosovarja

Kosovarja
  • Members
  • 97 posts

Posted 31 October 2003 - 16:04

Ma da, niko nista pa metak u glavu..... ajde bre.....

Znas sta Kosovarja, ja bih najvise voleo da si u pravu ali dok me u drustvu medju Albancima ne predstavi neko od prijatelja ja ne progovaram a isto to rade i moje kolege. Zasad mi se, istina, nista ruzno nije desilo.

Hahahaha ma stvarno nista nece da se desi jel da prishtinase. Bas si iskren hahahaha. Ali ozbiljno ti kazem nemaq cega da se bojis, i jel vidis imas prijatelje Albance...

#32 steva.

steva.
  • Members
  • 114 posts

Posted 31 October 2003 - 16:28

Eee lako je tebi :lol: :lol: :lol: ha ha ....
Ali ja se tamo osecam ko krme u Teheranu.....salim se bre, nije tako strasno. :lol:

Sto se prijatelja tice to je ono sto me je i iziritiralo na ovom topic-u. Ne treba generalizovati... nisu svi isti. Ima dosta Srpskih patriota koji patriotizam ne shvataju kao Arkan i njemu slicni likovi na Albanskoj stani. Od njih se treba ograditi i nazvati ih pravim imenom.

#33 Peacemaker

Peacemaker
  • Members
  • 394 posts

Posted 31 October 2003 - 17:09

  Kosovarja,31 Oct 2003, 14:45 Kosovarja Posted: 31 Oct 2003, 16:23
Cuj ti strasilo jedno, ja nisam tvoja draga Albanka. Bio si... bash lepo receno... bio si nekad... pa hajde sada

Pa to je laz ko god ti je rekao je lagao. Hajde prosetaj sam , ma niko ni nece da te gleda a kamo li da te ubije. Svaki dan srbi i srpkinje idu na posao pa niko im nista.



Kosovarja & Prishtinasi,

Manite se ovih nacionalistickih govora! Ne bih da vas vredjam ali mnogo vise zvucite kao Voja Seselj nego kao obicni Albanci sa Kosova !

Prava Srba sa Kosova su ugrozena i to je istina koja se ne moze kriti!

To je nasa sramota i to se mora ispraviti prije nego sto i mi postanemo krvolocne zveri kao sto su to bile Srpske vlasti na celu sa Milosevicem.

Srbi imaju pravo da se vrate na Kosovo i zive ovde zajedno sa nama. Oni Srbi koji su cinili zlodela "bog im pomogao jer im nema spasa",ne bi im savetovao da se opet vrate na Kosovo.

Srbima sa Kosova bih jos porucio da se mane naredjenja iz Beograda i Covica i da se sto pre ukljuce u Kosovsko drustvo! Kladim se da kada se oni mane naredjenja iz Beograda tenzije na Kosovu biti manje i lov na Srbe ce nestati, ali dok Srbi sa Kosova prete povratkom Jugo vojske i podele Kosova, njihov polozaj ce zaista biti zalostan na Kosovskom drustvu.

Ako tako nastave tad ce mozda biti ostavljeni na milost i nemilost tipova Kosovarja i Prishtinasi!

Proslost--->SAP Kosovo, Sadasnjost--->Nezavisno Kosovo

|Peacemaker|

Edited by Peacemaker, 31 October 2003 - 17:35.


#34 sundjer

sundjer
  • Members
  • 653 posts

Posted 31 October 2003 - 19:45

Ex-rebels arrested on war crimes charges | 12:53 | AFP

PRISTINA -- Tuesday - United Nations police have confirmed the arrest of five Kosovo Albanians suspected of war crimes during the province’s 1998-99 war.

“Five Kosovo Albanian men have been arrested under warrants relating to war crimes,” UN police spokesman Dimitri Priakhin told AFP.

Local media said the five, who were arrested in southern Kosovo on Monday, were suspected of kidnapping, serious bodily harm and the murder of four fellow Albanians in early 1999. They are believed to have been members of the Kosovo Liberation Army.

This is the second case of war crimes charges by a local court against former rebel members.

In July a Kosovo district court found four former ethnic Albanian rebels guilty of war crimes and sentenced them to between five and 17 years in prison

Pa sto onda, mi u albanskom imamo jednu recenicu " Burgu eshte per burra" a to znaci Zatvor je za muskarce. Svi su oni heroji.

Američki ambasador u Ujedinjenim nacijama Džon Negroponte, ukazao je na neophodnost nastavka dijaloga Beograda i Prištine kroz radne grupe, istovremeno izražavajući razočaranje odlukom pojedinih lidera kosovskih Albanaca da ne učestvuju na razgovorima u Beču 14. ovog meseca.

Negroponte je takođe osudio napade na pripadnike sprske manjine i pripadnike UNMIK-a, i pozvao sve građane pokrajine da sarađuju sa UNMIK-om i kosovskom policijom kako bi počinioci tih dela bili izvedeni pred lice pravde.
----------------------------------
Sto pre vasi "heroji" i nasi kriminalci budu bili iza resetaka to bolje za sve gradjane Kosova.
A ti gledaj da optuzis i tatu-amera da laze :lol:

#35 Kosovarja

Kosovarja
  • Members
  • 97 posts

Posted 03 November 2003 - 10:45

  Kosovarja,31 Oct 2003, 14:45 Kosovarja Posted: 31 Oct 2003, 16:23
Cuj ti strasilo jedno, ja nisam tvoja draga Albanka. Bio si... bash lepo receno... bio si nekad... pa hajde sada

Pa to je laz ko god ti je rekao je lagao. Hajde prosetaj sam , ma niko ni nece da te gleda a kamo li da te ubije. Svaki dan srbi i srpkinje idu na posao pa niko im nista.



Kosovarja & Prishtinasi,

Manite se ovih nacionalistickih govora! Ne bih da vas vredjam ali mnogo vise zvucite kao Voja Seselj nego kao obicni Albanci sa Kosova !

Prava Srba sa Kosova su ugrozena i to je istina koja se ne moze kriti!

To je nasa sramota i to se mora ispraviti prije nego sto i mi postanemo krvolocne zveri kao sto su to bile Srpske vlasti na celu sa Milosevicem.

Srbi imaju pravo da se vrate na Kosovo i zive ovde zajedno sa nama. Oni Srbi koji su cinili zlodela "bog im pomogao jer im nema spasa",ne bi im savetovao da se opet vrate na Kosovo.

Srbima sa Kosova bih jos porucio da se mane naredjenja iz Beograda i Covica i da se sto pre ukljuce u Kosovsko drustvo! Kladim se da kada se oni mane naredjenja iz Beograda tenzije na Kosovu biti manje i lov na Srbe ce nestati, ali dok Srbi sa Kosova prete povratkom Jugo vojske i podele Kosova, njihov polozaj ce zaista biti zalostan na Kosovskom drustvu.

Ako tako nastave tad ce mozda biti ostavljeni na milost i nemilost tipova Kosovarja i Prishtinasi!

Proslost--->SAP Kosovo, Sadasnjost--->Nezavisno Kosovo

|Peacemaker|

Nije istina da su srbi ugrozeni, gde zivis ti???
A obicni Albanci sa Kosova imaju isto misljenje kao i ja i Prishtinasi. A reci ti meni gdje smo mi zvucili kao Seselj???


Koliko ja znam ni Prishtinasi ni ja nismo rekli da srbi nemaju pravo da se vrate na Kosovo, odakle ti to?

#36 owl

owl
  • Members
  • 34 posts

Posted 03 November 2003 - 11:03

  Kosovarja,31 Oct 2003, 14:45 Kosovarja Posted: 31 Oct 2003, 16:23
Cuj ti strasilo jedno, ja nisam tvoja draga Albanka. Bio si... bash lepo receno... bio si nekad... pa hajde sada

Pa to je laz ko god ti je rekao je lagao. Hajde prosetaj sam , ma niko ni nece da te gleda a kamo li da te ubije. Svaki dan srbi i srpkinje idu na posao pa niko im nista.



Kosovarja & Prishtinasi,

Manite se ovih nacionalistickih govora! Ne bih da vas vredjam ali mnogo vise zvucite kao Voja Seselj nego kao obicni Albanci sa Kosova !

Prava Srba sa Kosova su ugrozena i to je istina koja se ne moze kriti!

To je nasa sramota i to se mora ispraviti prije nego sto i mi postanemo krvolocne zveri kao sto su to bile Srpske vlasti na celu sa Milosevicem.

Srbi imaju pravo da se vrate na Kosovo i zive ovde zajedno sa nama. Oni Srbi koji su cinili zlodela "bog im pomogao jer im nema spasa",ne bi im savetovao da se opet vrate na Kosovo.

Srbima sa Kosova bih jos porucio da se mane naredjenja iz Beograda i Covica i da se sto pre ukljuce u Kosovsko drustvo! Kladim se da kada se oni mane naredjenja iz Beograda tenzije na Kosovu biti manje i lov na Srbe ce nestati, ali dok Srbi sa Kosova prete povratkom Jugo vojske i podele Kosova, njihov polozaj ce zaista biti zalostan na Kosovskom drustvu.

Ako tako nastave tad ce mozda biti ostavljeni na milost i nemilost tipova Kosovarja i Prishtinasi!

Proslost--->SAP Kosovo, Sadasnjost--->Nezavisno Kosovo

|Peacemaker|

А ко ће то бити задужен да препознаје Србе "ратне злочинце". Да ли ће то постојати неки суд или ће бити као до сада "ко кога стигне крстачу му дигне"? :lol:

#37 steva.

steva.
  • Members
  • 114 posts

Posted 03 November 2003 - 11:26

Kosovarja Posted: 3 Nov 2003, 11:45

Nije istina da su srbi ugrozeni, gde zivis ti???
-------------------------------------------------------------



Ma gde ti zivis?
Ja vam ljudi opet kazem da Srbi nisu bezbedni na Kosovu. To ne znaci da vecina Albanske populacije nije za povratak Srba ali incidenti se dogadjaju all over the Kosovo.

#38 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 03 November 2003 - 12:44

[quote name='Kosovarja' date='31 Oct 2003, 14:23']
Perkos je 33 godine živeo u Prištini i imao je mnogo prilika da "omasti brke"no pokazao je ko je i kakav je kad je to trebalo a to znaju ljudi iz "bregu i dielit"rruga I.
Vaša istina mi je dobro poznata zato sam i reagovao jer ovde iznosite čiste LAŽI! [/QUOTE]
Cuj ti strasilo jedno, ja nisam tvoja draga Albanka. Bio si... bash lepo receno... bio si nekad... pa hajde sada [/quote]
Uh! što smo opasni i nervozni,mora da postoji žal za nekim zgodnim srpskim policajcem s'koijm
ste "cijukali"u Slobovo vreme.
Prištevac!
Znaš i sam da nisi bio na Kosovu u vreme kad je bila frka zato SHUJ!

#39 Peacemaker

Peacemaker
  • Members
  • 394 posts

Posted 03 November 2003 - 13:53

А ко ће то бити задужен да препознаје Србе "ратне злочинце". Да ли ће то постојати неки суд или ће бити као до сада "ко кога стигне крстачу му дигне"? :lol:

Stavi svoj kaziprst u potiljku i razmisli malo !? Zar bi ti imao muda da se opet vratis negde gde si napravio haos i ubijao ljude bez razloga !?

A sto se tice tvoje kontraverzne teorije citat---> "ко кога стигне крстачу му дигне"

To sto ste vi radili to se nadam se nikada vise nece ponoviti nigde na svetu zato nosi tu krstacu zajedno sa sobom u BG pasaluku, i predajte Hagu sve Vase heroje koji su klali zene i decu i starce, a skrivaju se po vasim domovima u Srbiji !

|Peacemaker|

Edited by Peacemaker, 03 November 2003 - 13:54.


#40 Mimi

Mimi
  • Members
  • 988 posts

Posted 03 November 2003 - 17:31

ako amerikanci misle da ostanu u bondsteAl-u (a sva je prilika da misle) - nezavisno kosovo je opcija koja jednostavno nije moguca - sve i da srbi mole albance da uzmu kosovo na poklon

pored nemogucnosti tako neceg u smislu neodrziviog principa - brojniji smo i zato je nase - koji bi otvorio pitanje vlasnistva nad teritorijama diljem zapadnog sveta, ne bi bilo lose i da se pogleda malo oko sebe i uoce i neki drugi pokazatelji - nasi oficiri idu na obuku u USA, am. oficiri su uveliko kod nas, sa izraelom se sad i otvoreno (i na podstrek USA) saradjuje, ...

kao i uvek - i dalje smo u procepu izmedju giganata koji nam ne dozvoljavaju da cutimo i gledamo svoja posla - a albanci bi morali pod hitno da pocnu da se privikavaju na realnost da kosovo nece biti nezavisno

#41 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 03 November 2003 - 17:44

Mimi

pored nemogucnosti tako neceg u smislu neodrziviog principa - brojniji smo i zato je nase

Sa ovim se slazem. Samo, zar nisu na tom principu nastale i Republika Srpska Krajina i Republika Srpska?

#42 Navaho

Navaho
  • Banned
  • 116 posts

Posted 03 November 2003 - 18:25

Mimi

pored nemogucnosti tako neceg u smislu neodrziviog principa - brojniji smo i zato je nase

Ja se sa ovim ne slazem iz prostog razloga sto ne vjerujem u postojanje univerzalnosti tog principa. Kosovo ce se odvojiti jer je postalo dovoljno snazno u politickom a i demografskom smislu.
Republika Srpska npr. nije dovoljno jaka za tako nesto prije svega jer nema dovoljno jaku politicku podrsku za sprovodjenje jedne takve ideje. To naravno ne znaci da se odnos snaga u perspektivi nece izmjeniti i da samim tim RS nece postati zrela za nezavisnost.

#43 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 November 2003 - 20:26

2 Mimi
...........

>> ... kao i uvek - i dalje smo u procepu izmedju giganata koji nam ne dozvoljavaju da cutimo i gledamo svoja posla - a albanci bi morali pod hitno da pocnu da se privikavaju na realnost da kosovo nece biti nezavisno ... <<

Giganti koji nam ne dozvoljavaju da cutimo i gledamo svoja posla?
A ko ti to ne dozvoljava? Ko ste to "vi", a ko smo to "mi"?

Mislim, rose-patikice, da bi pod hitno trebala da se privikavas na realnost da zivis u Shikagou!
Privlacnu u svakom pogledu, demokratsku, realnost. Gledaj! Hodaj!

Neko da moli Albance da uzmu Kosovo?
Huh, - nasmejah se.

Nezavisno Kosovo je vec realnost, samo sto to neki, u "rose procepu", jos ne vide.
Ali, no frx, dace im se.

"Slepi progledaju, hromi hode ... " (Mt. 11.5)

...

#44 Niccolo

Niccolo
  • Members
  • 119 posts

Posted 03 November 2003 - 23:12

Slusaj ti gospodine Prishtinasi ,########e je trebalo vratiti tamo odakle su dosli jos 1981 , i da je to uradjeno tad,danas Srbija  nebi imala nikakvi problema !

toliko..!

Gresis.... ako neko treba da se vraca nazad, onda to ste vi. Vi koji ste dosli sa Karpata.
To je ILIRSKA zemlja i tako ce i ostat. a ti nastavi zivjeti sa bajkama koje ti je ispricala baba.

Serious scientific surveys dealing with ethnogeny in the territories that encompass the present-day Autonomous Region of Kosovo and Metohija offer no grounds for assertions that Albanians inhabited this region before the Serbs!!

A popular thesis, that the modern Albanian historiography continually tends to demonstrate, affirming that the Albanians (who call themselves Sciptarians) are direct descendents of the Illyrians or Dardarians, can not withstand even the most superficial scientific test, since these ancient nations did not exist at the time when the process leading to the formation of the Albanian nation. Byzantine and other historic sources make no mention of Albanians before the 12th and 13th century. From the period when the Illyrians and the Dardanians disappeared from the scene of history at least 600 years passed. Therefore, one can state with certainty that the Balkans, which started affirming itself on certain ancient-Balkan bases, and the beginning of the Middle ages, after the downfall of the Roman Empire. Furthermore, one must bear in mind the fact that the territory encompassing present-day Kosovo and Metohija was quite distant from the zones where the Albanian national nucleus was formed at the beginning of Middle ages. However, the Albanian tribes gradually spread and settled the planes and mountain ranges in the Skadar Lake hinterland, thus reaching the neighboring zones of the future Metohija region. After the Turkish conquests in the first half of 15th century, Albanians started appearing in the Serbian agricultural localities in present-day Kosovo and Metohija. Turkish censuses carried out in 1455, indicate that Albanian names are found in only 80 of the 600 villages
listed in the area, and that they did not constitute territorial groups, ruling out any assumptions that zones evenly and continuously inhabited by Albanians existed at the time.

The Albanian settlement of present-day Kosovo and Metohija was made easier by the fact that at the time that these migrations started, both these territories and the northern regions of Albania were under Serbian rule. According to Turkish sources, Ottoman conquests encountered almost exclusively Serbian population in these areas. A major Albanian demographic expansion has been recorded only in the 18th century, and it was urged by the Ottoman rulers.

On the other hand, the presence of Slavs in the area, in the Middle ages, has been certified by numerous archaeological findings and toponomy. The fertile planes suited the needs of the Slav farmers, and they consequently settled there permanently. As early as the end of the 12th century, the Kosovo and Metohija area become a political, spititual, economic and demographic center of the medieval Serbian state, primarily due to the fertility of the land and good communications. The town of Prizren was the capital of the Serbian medieval rulers -- Dusan and Uros, whilst the town of Pec become the seat of the Serbian Patriarchy -- which was proclaimed in 1346. These two towns have an important role in Serbian history before and after the Turkish occupation of the Balkans



The center of Serbian spirituality since the 13th century: the
Pec Patriarchate (Metohija) ]

In Kosovo and Metohija there are 1,300 monuments testifying the Serbian culture, tradition and spirituality of the period. The most important churches and monasteries in the area are the Ljeviska Bogorodica, built in Prizren in 1307 on foundation of an ancient Byzantine church, Gracanica built near Pristina in 1321, Visoki Decani (14th century) -- the biggest and most beautiful monastery of medieval Serbia with famous frescos, the Banjska Monastery, and many others. The Pec Patriarchy complex is a particularly important monument of the Serbian history and spiritual culture. It comprises the St. Apostles Church (1253), St. Dimity Church (1324) and several other churches. Along with these temples, a large number of parochial churches existed in Kosovo, for almost every village had one. This confirms the fact that in the middle ages, the entire territory was densely populated by Orthodox Slavs.

Toliko o tome. Pazi sta uchis decu u skoli. Mozda i dobiju nekad vizu za EU sa UNMIKovim putnim odkumentom pa saznaju da prvo nije nastala Albanija pa ostatak sveta.

#45 Niccolo

Niccolo
  • Members
  • 119 posts

Posted 03 November 2003 - 23:19

Koliko ja znam ni Prishtinasi ni ja nismo rekli da srbi nemaju pravo da se vrate na Kosovo, odakle ti to?

“Personally, I wouldn't like [Serbs] to stay, they have their own
country.”
– Pristina woman

“They deserve [violence]. Especially the Romas. Because
while we were fleeing, they just went into our houses and our
shops and they looted places… Since those that have really
come in and engaged in crimes have already left, actually, we
should vent our anger on the remaining. Unfortunately, we
cannot catch the ones that were — the perpetrators.”
– Pec college student

Albanians believe Serb “national character” includes
innate desire to dominate other nations.

“ If we see an Albanian massacring a Serb, we would all react,
all of us, immediately… If we have Serbs, let’s take the
situation vice versa, they would applaud from the balconies,
even those that are not taking part in the massacre itself…
We have seen this generation after generation, through the
centuries. I’ve seen that myself.”
Albanian municipal leader.

Studija je napravljena Avgusta 2003 godine od strane NAcionalnog Demokratskog Instituta i jasno oslikava sta vecina Albanaca na Kosovu misli.
Mislim da dalji komentar nije potreban

Edited by Niccolo, 03 November 2003 - 23:20.