Jump to content


Photo

Magick Mushrooms


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 Samakus

Samakus
  • Sleepers
  • 17 posts

Posted 06 October 2003 - 12:43

da probam ovde...

"Sto dublje ulazite u svijet pecurki, vidjet ce te sve vise. Vidjet ce te proslost i buducnost koji se spajaju u jedno, ako nesto postoji kao bezvremensko jedinstvo, to je svijet magicnih pecurki. Vidjela sam milijone stvari koje sam razumjela. Vidjela sam i upoznala Boga, i neopisivo veliki mehanizam koji se okrece, kosmos koje se okrece sa zvijezdama, zemljom i citavim univerzumom, noc i dan, osmjeh i suze, srecu i mizerije. Ko podje putem pecurki do kraja, i taj ce vidjeti neizmjerni mehanizam postojanja". (Maria Sabina, indijanski saman iz Meksika.)

Magic mushrooms. Sredstvo koje shamani koriste za divinaciju. I uopste za spiritualni razvoj. Magicne pecurke rastu na svim kontinentima, ima ih i u Srbiji, i legalne su. Sadrze psilocybin, supstancu koja izaziva halucinacije. Druidi se redovno okupljaju oko Stonehendge-a, i konzumiraju razne pecurke, gljive, izvode razne rituale.

Svaki biolog-mycolog (naucnik za pecurke) dobro zna da su halucinogene pecurke poznate od starih vremena. Na ruskom poluostrvu Cukotc i u blizini Bering Prolaza, u otkrivenim pecinama na zidovima pored ljudskih figura, nacrtane su i pecurke. Sve od Japana, Azije, Afrike, Evrope i Americkog kontinenta, halucigene pecurke su poznate cak desetak hiljada godina. U Vinci iskopane su najstarije kamene figure (od zelenog sumskog kristala) halucinogenih pecurki, koje datiraju cak do 5.000.godina pre nove ere!

Hallucinations...

Prvi Evropljani koji su saznali za magic mushrooms su bili spanski konkvistadori, kada su 1521 osvojili Mexico. Takodje engleski settlers su primetili kako se indijanci skupljaju nocu, i jedu pecurke kako bi stupali u kontakt sa 'djavolima'. Aztecs nazivaju pecurke "Teonanacatl" ili meso od bogova. Spanski konkvistadori su prvo opljackali svo zlato od indijanaca, pa su posle poceli sa nasilnim prekrscavanjem Indijanaca, i da im pricaju price o svom Bogu, andjelima, raju i paklu. Azteci su rekli da oni svaki da vidjaju andjele, i da pricaju sa Bogovima svaki dan, preko pecurki, na sta su ih spanci naravno jos vise proganjali, i ubijali. Onaj koji je probao pecurke, zna zaista ko je ovde u pravu. Sad, Indijanci su mnogo tripovali, imali su puno prica o bogovima, i o nastanku sveta, npr. kako su nasa tela sastavljena od prasine zvezda... Ma sta im to znacilo. No, zanimljive su im price.

Sto se tice pecurki, one nisu stetne po zdravlje. Dokazano. Efekat se dobija posle sat vremena (u zavisnosti od uzete kolicine), a trip moze da traje 4-5 sati. LSD je napravljen od pecurki. Tacnije od nekog fungusa, zaboravih ime, i posle pretvoren u pilulu. Pecurke su bile ponudjene kao alternativa za LSD tokom 60ih. Osoba koja pojede shrooms dozivljava masovnu astralnu projekciju, deep meditations, oobe, ma svasta. Postoje tartufi, Philosopher's Stone, koji podsticu coveka da razmislja o smislu zivota - verovali ili ne! Ljudi koji probaju Philosopher's Stone samo trtljaju o big bangu, o Bogu, o Bogovima... (zato sto ova pecurka takodje i podstice korisnike da mnogo mnogo pricaju).

Postoji jedan shaman iz Amerike koji je redovno uzimao pecurke, za divinaciju, ap, i razne upotrebe. On bi uzeo sok od breze, pomesao ga sa amanitom muscariom (Muhara), i popio rakiju od peyote-a (indijanski kaktus, koji su shamani koristili za postizanje ekstaze). I tako bi on, sav tako high, otisao u oblake, i davao vremensku prognozu. (jer je mogao da predvidi). Sibirske pecurke su najjace, potom Havajske, Svedske, itd. U Srbiji takodje postoje - Amanita Muscaria (Muhara), Hypholoma Fasciculare (Sumporaca), Stropharia Melasperma (Viticarka), Lycoperdon Perlatum (Puhara). U Crnoj Gori je prosle godine izvezeno 500-700 tona magicnih pecuraka Italiji. Takodje i razne vrste dazdevnjaka, zmija, reptila (koje takodje sadrze narkoticke supstance, npr. jedna zaba luci supstancu 4X jacu od LSD-a!).

Pored pecurki, druga sredstva za divinaciju, i razne stuff su obicne biljke. Poznato je mnogo biljaka koje sadrze snazne halucigene supstance.
I one su legalne, kao pecurke. U Srbiji se mogu videti kod nekih ljudi kako ih gaju na terasama (sad da li ljudi znaju za njihova dejstva...). Kod Jovanke Orleanke je pronadjena jedna ovakva biljka (zaboravih ime). No, uglavnom, sudbina Francuske, je u jednom trenutku bila u rukama jedne naduvane 17-godisnje devojke (il' 19). Sad, crkva ju je spalila, ali posle i proglasila za Sveca. Sto se tice vestica, i metli... Neke biljke daju coveku halucinacije da se stvari krecu po sobi, da sve lebdi. Pa su zato 'vestice' mazale metle sa raznim biljkama, da bi dobijali utisak da - lete. They might be flying, but their feet are still on the ground... That's their problem. Ima jos tu puno prica vezano za ove biljke i vestice, zasto je blood toliko vezana za witches, pa onda njihovi napici...

nastavice se

#2 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 06 October 2003 - 14:32

hehe ...text si (delimicno) preuzeo sa sajta Jugoslovenskog marijuana pokreta B) ...

Posted Image

btw ..i love your avatar :lol: ....ali tesko da ces ovde da naletis na nekoga ko bi razumeo svet magicnih pecuraka ...i`m the only one freak :lol: ....pre nekog vremena sam pokrenula topic o DMT-u ....Istina o DMT-u .....tesko da neko razume taj nas svet ..osim onoga ko nije barem progvirio tamo :lol: B) ....bolje da si temu stavio pod Razno jer, kao sto orece Krampa, sada ce te ovi natripovani popovi istripovati kako je to... :lol: ...narusavaju nam slobodu izrazazavanja ..al mene licno - sab me gabri :lol: ...

i`m a the Shaman, magician ..the sun is purple .....3D dimensions ..i am for mental extensions .....

you know the mind has a thousand eyes

oohh, que terror


Posted Image

#3 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 06 October 2003 - 14:34

sredstva za divinaciju

Дивинација ? Јел то беше дрогирање ? :lol:

#4 Samakus

Samakus
  • Sleepers
  • 17 posts

Posted 06 October 2003 - 14:45

Дивинација ? Јел то беше дрогирање ?  :lol:

Go suck a bible! :lol:

#5 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 06 October 2003 - 14:46

Зашто људи варају сами себе ? :lol:

#6 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 06 October 2003 - 14:55

Go suck a bible!  :lol:

:lol: :lol: ....el ti rekoh ja sad ce oni da nam popuju :lol: ....i pazi, Maranatova rec mora da bude poslednja na ovom delu foruma ..on je ovde MaranAta bre! ..nema tu trte-mrte :lol: .. :lol:

#7 Samakus

Samakus
  • Sleepers
  • 17 posts

Posted 06 October 2003 - 15:07

hehe ...text si (delimicno) preuzeo sa sajta Jugoslovenskog marijuana pokreta B) ...

btw ..i love your avatar :lol: ....ali tesko da ces ovde da naletis na nekoga ko bi razumeo svet magicnih pecuraka ...i`m the only one freak :lol: ....pre nekog vremena sam pokrenula topic o DMT-u ....Istina o DMT-u .....tesko da neko razume taj nas svet ..osim onoga ko nije barem progvirio tamo :lol: B) ....bolje da si temu stavio pod Razno jer, kao sto orece Krampa, sada ce te ovi natripovani popovi istripovati kako je to... :lol: ...narusavaju nam slobodu izrazazavanja ..al mene licno - sab me gabri :lol: ...

i`m a the Shaman, magician ..the sun is purple .....3D dimensions ..i am for mental extensions .....

you know the mind has a thousand eyes

oohh, que terror


Posted Image

da, 'tis true. MJ pokret. Lepo sve pise.
A to da si najveci freak... Ja sam jos veci. :lol:
A ovo ima veze sa religijom, i te kako...

Ovo su cinjenice:

Droge, kao npr. pecurke menjaju svest. Covek bez svesti ne postoji: on je samo bioloska masina koja funkcionise na autopilotu. Bez svesti nema karaktera, nema emocije, nema misli, secanja se ne formiraju, vreme ne prolazi; za coveka koji izgubi svest, postojanje prestaje dok se svest ne uspostavi ponovo.
Sva nasa cula su pod uticajem svesti. Kako neko moze da vidi andjele? Ili djavole? Pa jedino ako je utripovan. Jedino ako mu je svest promenjena. Moje prvo misljenje posle citanja biblije je bilo: "What have these guys been smoking?" Bog ubija na hiljade ljudi, silovanja, incest, a opet tu neki andjeli se pojavljuju da spasavaju stvari, mucenje...

Eno, lepo pise na MJ pokretu :lol: da se Orleanka tripovala sa nekim biljem. Sigmund Frojd je bio na kokainu. :lol: A. Crowley je uzimao heroin.

Nego, da li neko zna da li su pecurke legalne u Srbiji? U UK su legalne, ali ako ih ne osusis, ili ne skuvas.

Inace, najomiljenije pecurke su mi mexicana. Jednom nedeljno po jedan trip. Cak ih i uzgajam... My children.

#8 Samakus

Samakus
  • Sleepers
  • 17 posts

Posted 06 October 2003 - 15:16

Зашто људи варају сами себе ?  :lol:

Cudno pitanje... Aj' da je neko drugi pitao, al' ti?
Ljudi varaju sebe zato sto se plase da se pogledaju u ogledalo, iliti
popularnije da pogledaju kroz ogledalo. Npr. primetio sam da ti imas
potisnute homoseksualne zelje koje si iskazao na drugim forumima, kao
npr. Zacharana shuma, gde si druge korisnike nazivao zechicima, ovchi-
cama. To cak govori i tvoj ton. To ti ne valja. Nemoj da budes gej
koji zivi u denial.
Magicne pecurke su... neopisive. Moras da ih probas, pa da sam vidis.
Ali mogu da ti kazem sledece - ti nisi video ni B od boga. Ne kazem
to na osnovu ove dve poruke koje si napisao na ovom topicu, procitao
sam ja tvoje postove, koji su ispunjeni mrznjom, self-loathing, i
confusion. Probaj pecurke, brate, and chill-out.

Posted Image

#9 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 06 October 2003 - 15:30

ma najveci sam freak na ovom forumu :lol: ...sad si me zayebo, nisam vise najveci :lol: :lol: B) ...koliko ja znam ove nase pecurke nisu legalne na nasim prostorima ..pa ni marijuanu nisu legalizovali, mo`s misliti magic mushrooms :lol: .....a da sve to ima veze sa religijom - ima ..naravno ..samo sto ovde ima onih drugih freak-ova koji ce da upropaste ovako divan topic ..koji (misle da) vladaju na ovom forumu (Religija), `nas ...:lol: ...zbog toga sam ti rekla da je mozda trebalo da stavis temu pod Razno ....tamo je malo opustenije :lol: ...al mane zeve .....

baci pogled na ovaj link, ako vec nisi ...The Vaults of Erowid :lol: B)

#10 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 06 October 2003 - 15:36

Чисти окултизам. Posted ImagePosted ImagePosted Image

#11 Stribog

Stribog
  • Members
  • 12 posts

Posted 06 October 2003 - 15:45

Slazem se potpuno sa Samakusom da pecurke imaju mesta na topic-u religija.
Pogotovo ako pricamo o hriscanstvu.
Ima jedna knjiga, tesko se nalazi ali vredi pokusati - Sacred Mushroom and the Cross, napisao John Marco Allegro sedamdesetih godina proslog veka. Allegro je inace bio izuzetno potkovan lingvista, bio je u timu koji je prevodio Dead See Scrolls i preveo najpoznatiji Copper Scroll. Znaci, covek nije u rangu bilo kojeg spekulativnog New Age pisca, vec je zaista bio "treniran" naucnik.
U pomenutoj knjizi Allegro postupno, koristeci apsolutno naucni pristup, kroz etimologiju, pokazuje da biblija nije nista drugo do opisani kult pecurke (star milenijumima), a "glavni junak", Isus Hrist, niko drugi do magichna "Amanita Muscaria" (Hippie svaka chast! :lol:)
Na brzinu nadjoh jedan citat, pa koga zanima:


Our present concern is to show that Judaism and Christianity are such cultic expressions of this endless pursuit by man to discover instant power and knowledge. ...

For the way to God and the fleeting view of heaven was through plants more plentifully endued with the sperm of God than any other. These were the drug-herbs, the science of whose cultivation and use had been accumulated over centuries of observation and dangerous experiment. ...

Vary rarely, and then only for urgent practical purposes, were those secrets ever committed to writing. Normally they would be passed from the priest to the initiate by word of mouth ... But if, for some drastic reason like the disruption of their cultic centres by war or persecution, it became necessary to write down the precious names of the herbs and the manner of their use and accompanying incantations, it would be in some esoteric form comprehensible to those within their dispersed comm unities.

Such an occasion, we believe, was the Jewish Revolt of AD 66. ... Judaism was disrupted ... The secrets, if they were not to be lost forever, had to be committed to writing ...

The means of conveying the information were at hand, and had been for thousands of years. The folk-tales of the ancients had from the earliest times contained myths based upon the personification of plants and trees. They were invested with human faculties and qualities and their names and physical characteristics were applied to the heros and heroines of the stories. ... Here, then was the literary device to spread occult knowledge to the faithful. To tell the story of a rabbi called Jesus, and invest him with the power and names of the magic drug. To have him live before the terrible events that had disrupted their lives, to preach a love between men, extending even to the hated Romans. Thus, reading such a tale, should it fall into Roman hands, even their mortal enemies might be deceived and not probe further into the activities of the cells of the mystery cults with their territories.


#12 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 06 October 2003 - 15:59

Чисти окултизам. Posted ImagePosted ImagePosted Image

Maranata ti tvoji smajlici nam upravo otkrise u kom grmu lezi zec ...ti si bre opsednut covece ...evo sad citam tvoje potpuno identicne postove na Drenik forumu ...ko zna gde te jos ima ....

pazi bre ..tamo te jos vise ne vole ...

: o tome sta Maran veruje. On je, covek pokazao u sta veruje - netoleranciju, omalovazavanje itd, tako da je to definitivno off topic.

kuku tebi ...

:lol:

Edited by Hippie, 06 October 2003 - 16:02.


#13 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 06 October 2003 - 17:10

pazi bre ..tamo te jos vise ne vole ...

Само доказ да су далеко од Бога.

(1.Jov. 3,10) Po tom se poznaju djeca Božija i djeca đavolja: koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svojega

ПС: Ликови који тамо долазе су исто окултисти, пагани, Њу Ејџисти, гностици, итд...

#14 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 06 October 2003 - 17:30

ПС: Ликови који тамо долазе су исто окултисти, пагани, Њу Ејџисти, гностици, итд...

Cek', nismo se jos svi izjasnili. Mozda ima neko zalutao, da jos nije postao satanista od druzenja sa svima nama sektasima i neSrbima.

Edited by zzzzz, 06 October 2003 - 17:30.


#15 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 06 October 2003 - 18:10

Такви спадају под оно - итд... :lol: