Jump to content


Photo

Eshatologija raslojavanja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Blekendvajt

Blekendvajt
  • Members
  • 322 posts

Posted 22 September 2003 - 19:06

Ekonomsko raslojavanje
1) Kada neko uđe rasejano u samoposlugu, supermarket itd., i za pola sata kupi: uvozno pakovanje margarina od pola kilograma, pakovanje sladoleda u prahu od kilograma, suhomesnati delikates težak 750 grama, pakovanje uvozne instant kafe, uvozne testenine, maslac, kolut sira, itd. i sve to plati "cirka" 3 i po hiljade dinara, što je polumesečna prosečna plata/penzija. Te namirnice bi dolepomenuti jadnik razvlačio kao Čaplin u onoj antologijskoj sceni.
2) Kada neko ne čeka više od 15 minuta - naročito sa takvim cegerom - na gradski prevoz već zove taksi.
Ne pada mu na pamet da plaća onim što svako ima a ne može da nadoknadi: zdravljem i vremenom.

Interesantno da niko nije primetio kako se jedna vrsta ideološke transcedencije - socijalističko žrtvovanje za bolju budućnost - zamenilo drugom: čekanje na kraj tranzicije.
Kritičari totalitarizma su ukazivali na kvazi-religijsku strukturu manipulisanja narodom, ukazivali su na zamazivanje očiju slobodom na kraju puta, i govorili su o životu "sada i ovde" itd.
Sada onima koji vode računa o ceni "narodnog hleba" poručuju da treba da se žrtvuju za generacije koje će srećno živeti posle tranzicije.

Političko raslojavanje1) O Kosovu
Postoje ljudi kojima je dozvoljeno da trguju Kosovom ili pregovaraju o njemu, postoje ljudi koji imaju privilegiju samo da kukaju - SPSovci radikali - i postoje ljudi koji mogu i s popovima da kade i da pecaju na priče o podeli, i da obećavaju "bolji život" opet u boljoj budućnosti.

I ovde se instrumentalizacija obavlja na isti način, ali niko ne objavljuje da su u Cara Trojana kozje uši.
2) O izborima za predsednika Srbije i samostalnosti Srbije
Postoje povlašćene partij(ic)e i oni koji moraju da slušaju bez garancija da će im se ta poslušnost uzvratiti.

Mene bi zanimalo da čujem mišljenje G-17 plus i Otpora kad konačno postane stranka, o ovim stvarima, umesto bogorađenja u trouglu DSS - SSJ - DS...
:lol: :lol: :lol: :lol:

Edited by Blekendvajt, 22 September 2003 - 19:07.


#2 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 23 September 2003 - 01:32

Ekonomsko raslojavanje 1) i 2) - Opsta mesta

Politicko raslojavanje 1)O Kosovu - Kosovo je izgubljeno bez obzira sta ko kaze.
2)O izborima za predsednika - Ko uopste zeli da izadje na izbore i bira predsednika bez ikakvih ingerencija.
O samostalnosti Srbije - Strpi se dok ne istekne 3 godine od donosenja sporazuma-povelje.

#3 Blekendvajt

Blekendvajt
  • Members
  • 322 posts

Posted 27 September 2003 - 18:27

Ekonomsko raslojavanje 1) i 2) - Opsta mesta

Politicko raslojavanje 1)O Kosovu - Kosovo je izgubljeno bez obzira sta ko kaze.
                          2)O izborima za predsednika - Ko uopste zeli da izadje na izbore i bira predsednika bez ikakvih ingerencija.
                                O samostalnosti Srbije - Strpi se dok ne istekne 3 godine od donosenja sporazuma-povelje.

A meni se učinilo da sam originalan kada sam zapazio kako se transcedencija prošunjala u dosovski vokabular. :lol:
Pa ko kaže da Kosovo nije izgubljeno? O tome sam ja rekao svoje na Forumu Politika.
A što da se strpim? Mrzi me.
:lol: :lol: :lol:

#4 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 27 September 2003 - 18:45

A meni se učinilo da sam originalan kada sam zapazio kako se transcedencija prošunjala u dosovski vokabular. 


:lol:

#5 Blekendvajt

Blekendvajt
  • Members
  • 322 posts

Posted 27 September 2003 - 20:35

:lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: