Jump to content


Photo

Nju Ejdž - Novo Doba


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
98 replies to this topic

#46 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 23 September 2003 - 22:43

Jedinstvo samo po sebi ne znaci nista. Jedinstvo cega ? Mi smo jedinstvena banda i idemo da pljackamo i sejemo uzas. Ali jedinstvo u Hristu, u istini je nesto sasvim drugo.

Nema ljudi na svetu koji vise zele jedinstvo od pravoslavaca. Ali kada treba birati izmedju cuvanja zive reci Bozije i njenog skrnavljenja onda kompromisa tu nema. To se i ne zove jedinstvo. Jer jedinstvo sa pravoslavne tacke gledista moze biti samo u Hristu, sve ostalo su nistavne stvari i Hristovom velicinom merene - nebitne.

U prvim vekovima hriscani su bacani lavovima ne zato sto su ispovedali da je Hristos Bog, vec zato sto su ispovedali da je On jedini Bog ! Pazite samo kako je to bila tvrda vera kad ni toliko nisu hteli da odstupe ni u najstrasnijim mukama ! To je suludo nama danas kada vidimo kako neki pravoslavni u bescenje prodaju svetinje i zarad prolaznog komfora na mala vrata uvode lazna ucenja u Crkvu.

Taj infamozni New Age je Svesekta. Cak mislim da rec sekta ne bi ni trebala da se skrnavi u ovom slucaju ! Nas cuveni teolog Lazar Milin ucio je da je sustina sekte u opoziciji Crkvi.

Da bi najplasticnije objasnio o cemu se ovde radi evo navescu jedan banalan primer. Kompaniju Renault osnovao je Louis Renault sa bracom, godine te i te u gradu tom i tom. To svako zna. Dakle voleo ne voleo Renault protiv cinjenica se ne moze i o njima se ne raspravlja. Sad ja pametan, dodjem na ideju da 100 godina posle (ponovo) osnujem kompaniju, dam joj ime Renault i tvrdim da sam ja Renault ! Naravno niko normalan ne bi mi verovao jer zna se sta je Reanult a sta nije !

Sekta upravo to radi ! Oni jednostavno uzurpiraju Hriscansko ime. I pojam Crkve ! To rade i Katolici i Protestanti koji, uz svo postovanje njih kao ljudi, ne predstavljaju Crkvu ! Mi opet radi toboznje tolerancije i kurtoazije kazemo Katolicka crkva, Luteranska crkva, ali svako ko je upoznat sa pravoslavljem zna da to Crkva nije niti moze biti ! Danas se zaboravlja kako su nasi Oci Crkve imali ostar stav i kako su rigorozni bili po ovom pitanju upravo radi ovih drugih a i nas ! Jer nije ni ljudski lepo ohrabrivati coveka u lazi i na krivom putu, nego ostro Svetootacki, kao sto je i Sv. Preteca, rigorozni nas Krstitelj Gospodnji, govorio Irodu, ljudima ukazati na zablude.

Znaci ovo nije rasprava tipa: cija mama vecu pitu mesi, vec ocuvanje Istine Bozije. Sve ovo sto ja pricam bila bi pusta klapnja da nema Sv. Evharsitije tj. Pricesti. Ko ne shvata Sv. Tajnu Evhrastije taj ovo ne moze ni razumeti jer tu se najbolje vidi smisao Crkve, naseg zajednicarenja u njoj i u Hristu. Na Liturgiji hleb i vino pretvaraju se u Telo i Krv Hristovu. Tako je Gospod hteo. Ovo je jako komplikovano i opsirno i moracu da skratim a neka me neko dopuni. Sabrani narod pricescuje se posle svestenika. Episkopa bira sabor episkopa, na Litugiji nas Patrijarh pominje ostale Patrijarhe, dakle stalno i uvek u Crkvi je prisutno Jedinstvo. Ko od toga odstupi nije u Crkvi, makar i andjeo sa neba bio. Dakle unutar eparhija pomesnih pravoslavnih crkava postoji potpuno jedinstvo, kao i medju pomesnim crkvama koje zajedno cine Jednu Svetu Sabornu Apostolsku Crkvu.

A pogledajte sta su katolici uradili. Prvih 10 vekova mi smo bili jedno. Posle njihove Apostasije oni su uveli da se hlebom i vinom pricescuju samo svestenstvo, a narod samo hlebom (?!?) koji oni zovu hostija ! A sam Hristos je bio izricit da se pricescujemo i hlebom i vinom ! Sada ja sve pitam, o kakavom jedinstvu tu moze biti reci kad ono sto je najbitnije oni su promenili, izopacili, izvitoperili. A pazite i tako izvitopereno ispovedanje vere mnogo je blize pravoslavlju od nekih sekti sa Zapada koji gotovo da se i ne mogu nazvati hriscanskim ! I sada ja treba dakazem, ma ok, ajd nije bitno mi smo svi jedno. Da li mislite da bi to pre svega bilo normalno ?

Ovakav pravoslavni stav mnogi koriste za nevest napad da je ovo toboznje polaganje ekskluziviteta spasenja na nas pravoslavne. Nije nase da se mesamo u Boziju Volju. Nase je da cuvamo Crkvu koja nam je poverena i koja mora cista docekati Svoga Hrista pa makar u njoj bilo dva coveka. Jer, nije Brane pravoslavac zato sto je dostojan toga vec zato sto je Bog tako hteo !

Povrh toga vera se ismeva na svakom koraku izbacuje se iz skola, a sadruge strane svet je ocajan za jednom Svetskom religijom ? Ja bih stvarno pitao te mozgove da mi objasne sta to znaci ? Pa jel nam treba Bog ili nam ne treba ? Ovde kod nas su anticrkvenu krugovi shiznuli na sam pomen uvodjenja veronauke u skole a sutra ce aplaudirati New Agu ! Sacuvaj Boze. Ali sacuvaj !

#47 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 23 September 2003 - 23:37

je li i ovaj post citat zvonka bogdana ili samo ona mudrost na kraju?

#48 AntiMaterija

AntiMaterija
  • Members
  • 299 posts

Posted 24 September 2003 - 01:17

Povrh toga vera se ismeva na svakom koraku izbacuje se iz skola, a sadruge strane svet je ocajan za jednom Svetskom religijom ? Ja bih stvarno pitao te mozgove da mi objasne sta to znaci ? Pa jel nam treba Bog ili nam ne treba ? Ovde kod nas su anticrkvenu krugovi shiznuli na sam pomen uvodjenja veronauke u skole a sutra ce aplaudirati New Agu ! Sacuvaj Boze. Ali sacuvaj !

Hebiga, bude jedna istina pa dođe druga, pa prođe i ta druga & so on. Prokleta evolucija koju Crkva ne priznaje.
Ako gledaš tako, uzmi najstariju verziju priče, valjda Budzim, ili kako se zvao tad. Prihvatiš je samo zato što je "original". A kasnije otkriju da ima neka starija. Opet prokleta evoulcija kombinovana s tehnološkim napretkom kvari račun.

Zapravo, jedina istina je evolucija :lol:

#49 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 September 2003 - 01:56

Zapravo, jedina istina je evolucija  :lol:

you're my man! :lol:

#50 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 24 September 2003 - 08:40

Zapravo, jedina istina je evolucija  :lol:

Ма како да не, и Завера уопште не постоји, све се дешава случајно.

#51 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 25 September 2003 - 01:25

У Новом добу Екуменизам више није покрет само за јединство Хришћана, већ покрет за јединство свих религија. Модерни човек у свој овој збрци осећа велику духовну глад и жеђ, али будући обманут свим што му се сервира, он не одлази у цркве, већ тражи и чепрка по будизму, хиндуизму, пантеизму, по старим паганским митовима и враџбинама, сматрајући да ће у њима наћи некакво просвећење. Зато су данас толико популарни стари будизам, медитација и учење о реинкарнацији. Нарочито се она, реинкарнација, пропагира и провлачи кроз све ове покрете, као потврда друге лажи: "нећете умрети!" Један од водећих истраживача НЛО или УФО, је изјавио да му је откривено како је ова земља и наш живот на њој, само једна фаза, школа у еволуцији свести. За оне који стекну просвећење, тврде "пророци" Новога Доба, живот се наставља даље, на другим планетама, на један далеко узвишенији начин.

ЈЕДНА СВЕТСКА ВЛАДА - "РАЈ НА ЗЕМЉИ"
Поред тога, Њу Ејџ тврди да човек, који је у ствари инкарнација бога, може и треба да изгради рај на земљи - Нови светски поредак. У његову изградњу су укључене све глобалне структуре, тајне и јавне: УН, Трилатерална комисија, Светска банка, Зелени и Црвени крст и многе друге.

Три главна региона на земљи: Европа, Америка и Азија, (које контролише Трилатерална комисија) треба да се формирају у десет глобалних економских јединица, међусобно зависних. Та зависност треба да доведе до политичког јединства, из кога ће најпре изићи четири државе, а из њих на крају једна светска влада. Наравно, овај циљ, ка коме тајни Вавилон тежи већ вековима, није још никада јавно објављен. За јавност постоје називи као: Уједињене нације, Савет безбедности, међународне организације, светска заједница и наравно, Нови светски поредак - као владавина оваквих глобалних тела и закона. У том процесу одлучујућу улогу имају разне економске, политичке и војне кризе, којима светски банкари и политичари манипулишу народе и преко својих светских установа стварају услове у којима неће морати војном силом да намећу своју власт, већ се надају да ће преварено и заведено човечанство, припремљено за такву врсту "еволуције", добровољно желети уједињење света и једну светску владу и контролу.

Наставиће се... :lol:

#52 AntiMaterija

AntiMaterija
  • Members
  • 299 posts

Posted 25 September 2003 - 01:45

Kum mu Pobunjenik, opet neke Zavere. Koliko slep treba biti pa nevideti, da većina na ovoj planeti gleda samo svoje prokleto dupe?

#53 Tamara

Tamara
  • Members
  • 15 posts

Posted 25 September 2003 - 07:50

MaranAta, blago tebi. Mora da ti je mnoooooogo dobro. Ali, kako rece Antimaterija, najbolji dokaz protiv teorije zavere je osvrnuti se oko sebe i videti da ovde svako gleda svoje d..e.

#54 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 25 September 2003 - 10:49

Модерни човек у свој овој збрци осећа велику духовну глад и жеђ, али будући обманут свим што му се сервира, он не одлази у цркве, већ тражи и чепрка по будизму, хиндуизму, пантеизму, по старим паганским митовима и враџбинама, сматрајући да ће у њима наћи некакво просвећење.

ne,
vec obmanuti moderni chovek ne odlazi u crkvu zbog poplave novih dzisusa, poput tebe, upucenih u apsolutno sve tajne, pa tako i predodredjenih na otkrivanje poslednjih tajni napacenom, obmanutom modernom choveku, a kada se moderni chovek ne slozhi s tim psihotichnim budalashtinama, novi dzisusi, poput tebe ga osudjuju na vechni pako i vechnu smrt. zanimljivo, eto, al usvojiste chak i funkcije dzisusa na poslednjem sudu.

btw,
zbog chega si me lagao na mom forumu da nisi nikad krochio na b92, kad vidim da visish ovde sve u shesnest!
zar je laganje dopushteno novim dzisusima!

Edited by srdjanf., 25 September 2003 - 10:50.


#55 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 25 September 2003 - 11:54

ЈЕДНА СВЕТСКА ВЛАДА - "РАЈ НА ЗЕМЉИ"
Поред тога, Њу Ејџ тврди да човек, који је у ствари инкарнација бога, може и треба да изгради рај на земљи - Нови светски поредак. У његову изградњу су укључене све глобалне структуре, тајне и јавне: УН, Трилатерална комисија, Светска банка, Зелени и Црвени крст и многе друге.

Три главна региона на земљи: Европа, Америка и Азија, (које контролише Трилатерална комисија) треба да се формирају у десет глобалних економских јединица, међусобно зависних. Та зависност треба да доведе до политичког јединства, из кога ће најпре изићи четири државе, а из њих на крају једна светска влада. Наравно, овај циљ, ка коме тајни Вавилон тежи већ вековима, није још никада јавно објављен. За јавност постоје називи као: Уједињене нације, Савет безбедности, међународне организације, светска заједница и наравно, Нови светски поредак - као владавина оваквих глобалних тела и закона. У том процесу одлучујућу улогу имају разне економске, политичке и војне кризе, којима светски банкари и политичари манипулишу народе и преко својих светских установа стварају услове у којима неће морати војном силом да намећу своју власт, већ се надају да ће преварено и заведено човечанство, припремљено за такву врсту "еволуције", добровољно желети уједињење света и једну светску владу и контролу.

Наставиће се...  :lol:

Само тако настави сине! Имаш моју пуну подршку. Заверу треба раскринкати до краја.

#56 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 25 September 2003 - 12:58

zbog chega si me lagao na mom forumu ...

Не знам о чему говориш. О ком форуму је реч ? :lol:

Наведи и линк за форум. :lol:

#57 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 25 September 2003 - 13:20

btw ..ja se pitam sta sve ne spada pod Заверу :lol: ...i zasto tu rec uvek pises velikim slovom? ..Pobunjenik molim te objasni nam ......

#58 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 25 September 2003 - 20:01

Јао бре Хипи, писао сам о Завери сто пута. Види тамо под "Политика" има чак два топика. Један је покренуо ХелаБед зове се "ЗАВЕРА ЈА САМ КРЕТЕН" а други "Скуп заговорника теорије завере". Ту имаш све информације о Завери, да ја не понављам сто пута.

#59 NarMattaru

NarMattaru
  • Members
  • 9 posts

Posted 26 September 2003 - 19:30

Sta se primate ljudi?Ovaj Maranta verovatno uzima pare da bi pisao to sto pise!To zanimanje se zove MODERATOR ili PROVOKATOR.Znam,jel mi je to iz struke.Sem povrsnog poznavanja religije i mitoligije,koji su njegovi ostali kvaliteti(i kvantiteti)?Da li bi ijedan pravi pravoslavni hriscanin demonstrirao toliku GORDOST,tako se bezobrazno razmetao svojim supljim komentarima i pricama,ponasao se gore od zabludelih ovaca kojima pokusava da otvori oci?

Kad vec palis ljude,radi to sa vise stila.I bolje glumi.Eto ti dva dobronamerna,prava pravoslavna,saveta.Ovco.

#60 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 26 September 2003 - 20:21

Sta se primate ljudi?Ovaj Maranta verovatno uzima pare da bi pisao to sto pise!To zanimanje se zove MODERATOR ili PROVOKATOR.Znam,jel mi je to iz struke.Sem povrsnog poznavanja religije i mitoligije,koji su njegovi ostali kvaliteti(i kvantiteti)?Da li bi ijedan pravi pravoslavni hriscanin demonstrirao toliku GORDOST,tako se bezobrazno razmetao svojim supljim komentarima i pricama,ponasao se gore od zabludelih ovaca kojima pokusava da otvori oci?

Kad vec palis ljude,radi to sa vise stila.I bolje glumi.Eto ti dva dobronamerna,prava pravoslavna,saveta.Ovco.

А да ли и ја можда спадам у модераторе, тј. провокаторе који су овде по службеној дужности?