Jump to content


Photo

Pets


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#31 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 18 September 2003 - 15:52

2 Gonzo:
Stvarno ne mogu da razumem potpuno argumentaciju tipa zakon kaze tako, svi treba da postupamo po zakonu i tacka. I navodis primer Kanade... U Svajcarskoj su obaveze vlasnika verovatno jos i vece, ali ti vlasnici imaju i neka PRAVA!!! Ako se kod nas usvoji neki od evropskih modela zakona o drzanju zivotinja u gradu, nece biti pasa u parkovima, ali ces morati da ih gledas i autobusima i u bioskopima i na jos milion drugih mesta...

2 Natasha:
Zasto je neko duzan da trpi strah hodajuci ulicom??? Stvarno ne znam, taj neko bi trebalo da poradi na svom zdravlju... Jednostavno, pokusaj da shvatis da to sto se ti plasis ne znaci da ce te pas ujesti, te da on ne sme biti kaynjavan zbog toga.

Moj predlog u jednom od prethodnih postova (uvodjenje dozvole za drzanje psa) resava upravo to pitanje. I naravno omogucava evidenciju vlasnika pasa, pravi odredjenu razliku medju vlasnicima i medju psima i omogucava da nekoga posaljes na robiju ako izbaci psa (dozivotnu, potpuno se slazem + ista kazna za ubistvo psa ili bilo koje druge zivotinje). Ako bi pse uporedile sa oruzjem, definitivno postoji prilicno veliki raspon u opasnosti koju oni izazivaju. Na primer, pekinezer bi bio grickalica za nokte, pticari su nesto kao perorez, doberman je pistolj, a pitbul nezakocena automatska puska. Imbecilno je reci da je sve pocevsi od gricakalice do automatske puske orudje i zabraniti nosenje istog! (Posebno sto nasa vrla policija najcesce maltretira ljude koji sa sobom vode potpuno bezopasne pse, a pitove ignorisu.)

Anyway, neko je rekao ovde kako treba praviti razliku izmedju ljudi i zivotinja. Vrlo ozbiljni autori koji na neki nacin formiraju misljenje zapadne civilizacije i nagovestavaju u kojem se pravcu ona razvija (Marta Nusbaum, na primer) sve cesce o zivotinjama govore kao o "non human animals". Ipak mozda je to tema za neki ozbiljniji topic...

Chandra je rekao svoje...

#32 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 18 September 2003 - 20:32

Stvarno ne mogu da razumem potpuno argumentaciju tipa zakon kaze tako, svi treba da postupamo po zakonu i tacka.

Izvini, ali ja stvarno ne mogu da shvatim da neko ko ume da cita, pise i koristi kompjuter nije u stanju da prihvati cinjenicu da zakon mora da se postuje, cak i ako misli da je zakon los.
---------------
Naravno da imas prava kao vlasnik psa - imas pravo da ga vodis na uzici, i na odredjenim mestima da ga pustis da trci. Prava psa nisu iznad prava ljudi, sta cemo ovo je drustvo koje uredjuju ljudi a ne psi.

A sto se tice toga da cu mozda pse gledati samo na TV-u (ovakvi zakljuchci su pretenciozni i netacni) - Radije cu da gledam dzukele na slikama nego da u parku skacu na moje dete i lizu mu lice, dok njihov razdragani vlasnik ushiceno objasnjava kako je to dobra kuca, hoce da se igra itd.

#33 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 19 September 2003 - 23:43

Izvini, ali ja stvarno ne mogu da shvatim da neko ko ume da cita, pise i koristi kompjuter nije u stanju da prihvati cinjenicu da zakon mora da se postuje, cak i ako misli da je zakon los.


Cika Gonzo, je l ti cujes sta pricas??? So, ovo je vec tema za neki sasvim drugi topic. Ocigledno da pripadas ljutim legalistima, vrlo rasirenom plemenu danas u Srbiji... Verujem sad potpuno svemu sto si ranije ovde napisao. Znam ljude poput tebe... Ni do coska ne odes, a da pre toga ne proucis poslednji broj Sluzbenog glasnika kako ti se ne bi desilo da slucajno prekrsis neki zakon (namerno sigurno neces, jer umes da koristis kompjuter)... I apsolutno sam ubedjen da su, na primer, svi programi na tvom racunaru potpuno legalni. I da redovno potkazujes svoje poznanike koji jos uvek koriste bezobrazne piratske verzije. I da nikada nisi kupio piratski cd. I da nikada nisi dobio pendrekom ili suzavac u oci jer si se nasao s pogresne strane kordone. Dzebi ga. Time je sad sve receno.

Naravno da imas prava kao vlasnik psa - imas pravo da ga vodis na uzici, i na odredjenim mestima da ga pustis da trci.


Tebi zaista nije jasno da ja nisam zadovoljan pravima koja ti pominjes? Zasto nemam pravo da sa psom udjem u svaki autobus, na primer?
A sta su ta odredjena mesta? I u koje vreme? Jesi li ti uopste upoznat sa zakonom koji branis ili ... tek onako?!?

sta cemo ovo je drustvo koje uredjuju ljudi a ne psi


Ko su ti ljudi koji uredjuju drustvo? Ministarstvo pravde sa g.ministrom ili mislis na citavu ljudsku rasu?
Nemoj me zavitlavati, pliz.

Radije cu da gledam dzukele na slikama nego da u parku skacu na moje dete i lizu mu lice, dok njihov razdragani vlasnik ushiceno objasnjava kako je to dobra kuca, hoce da se igra itd.


Cuo sam negde da se to lizanje cesto zavrsi rastrzanjem... ccc... bas opasno... Ali salu na stranu, bolje da pustis dete da se igra sa psima, nece mu se nista desiti, lepo ce se zabaviti i naucice da voli nekoga ko je od njega drugaciji... Bice bolji covek...

Pokusaj da odgovoris bar na jedno konkretno pitanje koje sam ti do sada postavio ili me molim te vise nemoj smarati svojim ostrasceni antikuckarstvom...

#34 AntiMaterija

AntiMaterija
  • Members
  • 299 posts

Posted 20 September 2003 - 00:59

Zasto nemam pravo da sa psom udjem u svaki autobus, na primer?

:lol: :lol: :lol:

"Ima gi razni."

#35 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 20 September 2003 - 08:25

Zasto nemam pravo da sa psom udjem u svaki autobus, na primer?

:lol: :lol: :lol:

"Ima gi razni."

Moja maca je tuzno mjaukala u taxi-ju [pritom je bila u rancu, na jastucetu, samo su joj glava i sapice virile]. Srce joj je tako lupalo da sam mislila da ce popiti infarkt.
U autobus mi nebi palo napamet da je unesem.

#36 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 21 September 2003 - 18:55

Moj prethodni pas, bio je to terijer, proputovao je sa mnom s kraja na kraj Evrope. I bas nam je bilo gotiva. Uglavnom se za psa placa 1/3 cene karte, kao za decu mladju od 7 godina. I niko, ali ama bas niko, nista nije imao protiv (cak ni u vagon restoranu u Svajcarskoj).

U raspadnuti autobus GSP-a naravno da ne bih uveo psa. Pa tamo ni ja ne ulazim (osim kad bas moram).

#37 Double Trouble

Double Trouble
  • Members
  • 241 posts

Posted 21 September 2003 - 22:25

chandra Datum slanja: 19 Sep 2003, 23:43
sve + ...molim te vise nemoj smarati svojim ostrasceni antikuckarstvom...


:lol: & :lol:



#38 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 22 September 2003 - 19:21

Cika Gonzo, je l ti cujes sta pricas??? So, ovo je vec tema za neki sasvim drugi topic. Ocigledno da pripadas ljutim legalistima, vrlo rasirenom plemenu danas u Srbiji... Verujem sad potpuno svemu sto si ranije ovde napisao. Znam ljude poput tebe...

Dete (ako sam ja cika ti si dete), zakon mora da se postuje, bez obzira sto sa tim istim zakonom neko nije zadovoljan. Stvarno mi nije jasno sta tu ima dalje da se raspravlja. Vidis, platio sam masu kazni za (svesno) pogresno parkiranje. Razlika izmedju mene i tebe je u tome sto ti smatras da ne treba zakon da postujes ako ti se ne svidja, a ja mirno platim svoje prekrsaje. I naravno, ne pada mi na pamet da se bunim niti da tvrdim da je glupo kaznjavati pogresno parkiranje dok se ne resi ubistvo Kenedija. BTW, sav SW na ovom racunaru je legalan. Racunar nije moj.

Tebi zaista nije jasno da ja nisam zadovoljan pravima koja ti pominjes? Zasto nemam pravo da sa psom udjem u svaki autobus, na primer?

Meni je to VEOMA jasno, ja sve vreme tvrdim da ti iako nisi zadovoljan zakonom moras da ga postujes. Tebi izgleda nije jasno da je meni jasno to sto ti mislis da mi nije jasno, a u stvari mi je jasno. Ono sto tebi nije jasno je to da je meni jasno da si ti ljut zbog necega sto ti nije jasno.

Ko su ti ljudi koji uredjuju drustvo? Ministarstvo pravde sa g.ministrom ili mislis na citavu ljudsku rasu?

Svi ljudi.

Cuo sam negde da se to lizanje cesto zavrsi rastrzanjem... ccc... bas opasno... Ali salu na stranu, bolje da pustis dete da se igra sa psima, nece mu se nista desiti, lepo ce se zabaviti i naucice da voli nekoga ko je od njega drugaciji... Bice bolji covek...

Slusaj, napravi sebi dete (ako ga nemas) pa ga vaspitavaj po svojoj volji, a moje ostavi na miru.
Upravo zbog kretena koji pustaju dzukele u park sa decom ovo i pisem. Da li ti uopste mozes da zamislis kako detetu od godinu dana izgleda pas koji je visi od njega, kada se zaleti i skoci mu na glavu?
Upravo zbog takvih idiota sam dugo morao da uzimam dete u ruke kad sa druge strane ulice naidje chivava. Trebalo je dosta vremena da mu objasnim da psi i nisu tako losi, da ga nosam i pokazujem mu pse prvo na slikama, pa igracke, pa male kuce itd. sve dok se jednom nije oslobodio i pomazio pravog dzukca.

Pokusaj da odgovoris bar na jedno konkretno pitanje koje sam ti do sada postavio ili me molim te vise nemoj smarati svojim ostrasceni antikuckarstvom...

Na koje pitanje ti nisam odgovorio?
Ostrasceni kuckaru, nemas pojma koliko mi je drago sto se u Kanadi u dosta vecoj meri postuju zakoni, izmedju ostalog i zakoni o drzanju kucnih ljubimaca. Kad u retkim slucajevima vidim nekog ostrascenog kuckara kako izvodi psa u park sa decom, fino ga obavestim da je to zabranjeno i zamolim ga da se skloni, da ne bih morao da zovem policiju. Kako se samo fino izvine i odu........

#39 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 24 September 2003 - 00:28

Ugh... :lol:

#40 Nenya

Nenya
  • Members
  • 37 posts

Posted 25 September 2003 - 22:48

Uh, sva sreca, morski prasici jos nisu na tapetu...

A sto se tice kucica, potpuno se slazem da treba da se POD HITNO! uvede red u odnose medju ljudima - onih sa kucicima i onih sa decom.
Mene licno, najvise nervira sto zadnjih godina moram pazljivo da razgledam trotoar, kojim planiram da prodjem, ne bi li izbegla neprijatnosti (smrdljivog tipa).