Jump to content


Photo

Pets


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#1 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 12 September 2003 - 14:28

Citam danas u novinama da ce kazne za pokusaj napada ili pak za samo pustanje zivotinja-ljubimaca da slobodno setaju i trce biti 10000 AUD ili 2 godine zatvora za vlasnike.
Sta mislite o tome? Da se uvede u Srbiji nesto slicno?

#2 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 12 September 2003 - 16:08

:lol:


Kod nas je svojevremeno SPO gradka vlast pokusala da uvede taksu na kucne ljubimce. Kao ako imas psa imas i lovu. :lol: Genijalno!

#3 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 12 September 2003 - 16:14

:lol:


Kod nas je svojevremeno SPO gradka vlast pokusala da uvede taksu na kucne ljubimce. Kao ako imas psa imas i lovu.  :lol:  Genijalno!

Nista neobicno.
Vidi ovo:

Pet Tax In Philadelphia

2002

A Philadelphia radio station, WIOQ, reported that the local government would be instituting a "Pet Tax" in order to offset the local government's debt. The cost of the tax it stated was $10 for the first 10 pet pounds and then $1 per pound after that. If pet owners refused to cough up the cash for the pet tax, their pets would be confiscated and then put to sleep as the penalty for tax evasion.

#4 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 12 September 2003 - 16:17

rigorozne kazne su uvedene zbog nekoliko napada koji su se tragicno zavrsili.
nije u potanju taksa na kucne ljubimce, nego ne smes da ugrozavas okolinu svojim ljubimcima. Mozes da ga pustas da trci po tvom dvoristu, ali kada ga setas ulicom mora da bude na lancu. Ako bi se desilo da pustis psa da slobodno trci i neko dete se uplasi i popne na kola od straha, moras da platis 10000 AUD ili da ides u zatvor 2 godine.
To je po meni sasvim OK. Mozes da volis svoje pets, ali ne smes da ugrozavas okolinu.
Dakle, nije u pitanju taksa na pets, nego kazna za nepropisno postupanje sa pets i ugrozavanje okoline.

Edited by natasha, 12 September 2003 - 16:19.


#5 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 12 September 2003 - 16:18

Ne radi se ovde o taksiranju posedovanja zivotinja, vec o kaznjavanju vlasnika za nepravilno setanje istih.
Pa ja kao vlasnik psa svakako ne bih volela da se to kod nas uvede. Koliko znam, i kod nas si u obavezi da psa drzis na uzici, osim na mestima oznacenim za setnju pasa. Takvih povrsina u BGD-u ima jedva na prste da se nabroji.

#6 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 12 September 2003 - 16:29

A zar se ovde ne radi o taksi na posedovanje ljubimaca?

#7 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 12 September 2003 - 16:32

Pse setati na uzici? Ok, slazem se da bi tako nesto trebalo raditi sa napaljenom balavurdijom koja prvo 5h kod kuce pujda svog pit-bula pa ga posle tako razdrazenog pusti da kolje po parku. Ali ne vidim zasto bi bio problem da se normalni i pitomi kucici setaju bez povodnika? Mada je cinjenica da su parkovi pretesni i za kucice i za decu i za penzionere. Dok sam imao psa desilo mi se da je oborio jedno malo dete i bas mi nije bilo prijatno. Pas se zaleteo i projurio je na jedno metar od deteta koje je prohodalo pre par nedelja. I dete se zateturalo i palo i bas je delovalo kao da ga je lokomotiva udarila a do kontakta uopste nije ni doslo. Ne znam...mozda bi moglo da se uredi da recimo posle 21h bude slobodno za pse.

#8 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 12 September 2003 - 16:32

Ne, u pitanju su kazne za nepropisno drzanje kucnih ljubimaca.

#9 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 12 September 2003 - 16:41

Ne, u pitanju su kazne za nepropisno drzanje kucnih ljubimaca.

Uuuuups.

Sorry, Hawk, moj reply o taksama na zivotinje vezan za tvoj post o taksama na zivotinje ne vazi jer nije tema taksa vec kazne. :lol:


U Nemackoj nisu uveli te kazne, i moze se videti da psi idu i bez povodca, iako je u zadnjih par godina bilo cak i smrtnih slucajeva zbog napada pasa.Kako su to uglavnom bili pit-bull i srodni psi, tako je u celoj prici oko toga sve svedeno na zakljucke da nisu krivi psi vec gospodari, i nisu uveli takvu zabranu.

#10 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 12 September 2003 - 17:04

Kako su to uglavnom bili pit-bull i srodni psi, tako je u celoj prici oko toga sve svedeno na zakljucke da nisu krivi psi vec gospodari, i nisu uveli takvu zabranu.

Jako lepo. Kad vidim kako majmun šeta pitbula bez brnjice i povoca, poželim da ih obojicu strpam u ćeliju dva sa dva bez hrane i vode.

Pa ko duže izdura. Kakve pare i mandatno-uslovne kazne, BRE!!!

#11 kralj

kralj
  • Members
  • 2,445 posts

Posted 12 September 2003 - 19:06

Ma mozda je u redu i za uzicu i za brnjicu (mene su vec opominjal), ali prvo moraju da se srede neke stvari. Pre svega lutalice. Pa ne moze mene neko da opominje za uzicu, a pored nas prolaze 4 dzukca. Ko za njih odgovara?

#12 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 12 September 2003 - 19:40

Kralj, resavanje jednog problema se ne moze uslovljavati resavanjem drugog, nezavisnog.

#13 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 13 September 2003 - 00:41

a sta s onima kojima kucni ljubimac pobegne :lol:..meni je pre nekoliko meseci pobegao papagaj ...bila sam toliko vezana za njega da nisam mogla da verujem koliko sam patila za njim :lol:

#14 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 13 September 2003 - 00:52

Vlasnik treba da vodi racuna o psu, da mu ne pobegne. (tvoj slucaj je manje drastican). U tom slucaju, u pitanju je 'negligence' jer nije postojala namera da se pocini prekrsaj.

#15 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 September 2003 - 03:08

hm
mislim da je bolje decu drzati na povocu sa brnjicom, a pse pustiti da se rekreiraju po parkovima


RUN, BE FREE!!!