Jump to content


Photo

Najbolje u SF


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
82 replies to this topic

#46 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 18 September 2003 - 20:36

Isti kao "Astronauts Wife". Hibrid romanse, SF, i horora. Odnosno, gubljenje vremena.

Edited by Tromotorac, 18 September 2003 - 20:38.


#47 Vladimir 78

Vladimir 78
  • Members
  • 458 posts

Posted 18 September 2003 - 22:29

>>> a, sta je sa naslovima: ambis, paklena pomorandza, dr. strendzlav, roler bol... !?

#48 macho

macho
  • Members
  • 51 posts

Posted 19 September 2003 - 08:20

a Kopolin "Drakula"? Nije SF nije bas ni horror ne znam sta je osim da je strava film.
Niko ne pominje Betmena, Xmena itd.

#49 Ivancica

Ivancica
  • Members
  • 35 posts

Posted 19 September 2003 - 11:26

da
pre neki dan sam ukechala, valjda novu sezonu, gde S&M nailaze na Pushacha negde u tri lepe.
epizoda se zavrshava njihovim razgovorom u hotelskoj sobi, imbecilno glupim razgovorom I might add, o tome "verujesh li?" "verujem ako i ti verujesh" itd.
Molder leze na krevet pored Skali i nishta! samo se zagrlili.
ja vec donela kokice, spremna za virtual sex sa Molderom.

jesu se oni ikad smuvali?
film sam ishla samo zbog toga da gledam


e, nije nova sezona :lol:
to ti je bio drugi deo filma...
inace, jesu se smuvali i imaju bebu :lol: na kraju poslednjeg serijala koji je bio pre jedno godinu dana na pinaku...

#50 lego

lego
  • Members
  • 23 posts

Posted 19 September 2003 - 12:18

Wow, ljudi. Ja sam "Dosije X" fanatik, tako da moram da ukažem na par grešaka:
Epizoda u kojoj Mokica i Skali nalaze Pušača negde u tri lepe, je kraj poslednje sezone serije, tj. kraj krajeva. Smuvali su se...pa jesu, bilo je tu par poljubaca i jedno nerazjašnjeno Molderovo buđenje u Skalinom krevetu, ali dete....ja mislim da ni scenaristi do kraja nisu baš sasvim odlučili da li će ono biti Molderovo ili vanzemaljsko (mada ja mislim da je Skinerovo :lol: ).
E. Da ne zna možda neko gde mogu da nađem hrvatski "Total Film", za septembar?

#51 Ivancica

Ivancica
  • Members
  • 35 posts

Posted 19 September 2003 - 13:55

Epizoda u kojoj Mokica i Skali nalaze Pušača negde u tri lepe, je kraj poslednje sezone serije, tj. kraj krajeva. Smuvali su se...pa jesu, bilo je tu par poljubaca i jedno nerazjašnjeno Molderovo buđenje u Skalinom krevetu, ali dete....ja mislim da ni scenaristi do kraja nisu baš sasvim odlučili da li će ono biti Molderovo ili vanzemaljsko (mada ja mislim da je Skinerovo  ).


ups! ja mislila da su opet reprizirali celu sezonu pa onda film i nesto mi se cinilo da je to sa Pusacem bilo u filmu...
a salila sam se za bebu :lol: :lol: :lol:

#52 Spider Jerusalem

Spider Jerusalem
  • Members
  • 298 posts

Posted 19 September 2003 - 17:41

Isti kao "Astronauts Wife". Hibrid romanse, SF, i horora. Odnosno, gubljenje vremena.

Taj film jeste malo 'dzenerik' (tojest, k'o Rozmarina beba samo nisu satanisti/okultizam nego hostile fuckin' vanzemaljci), ali predstavlja jednu od boljih vezbi u kreiranju suspensa koju sam video. Usto, slikan je i reziran da ti pamet stane. I Depp je tu fucking menacing. I pre svega, mnogo vise je horor nego SF.

Tesko da Drakulu ikako mozemo da posmatramo kao SF. Doduse, Kopolina verzija nije i neki horor.
Ali Vejlovi filmovi o Frankenstajnu jesu SF.

#53 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 19 September 2003 - 23:21

Meni se Djavolji advokat nije dopao, a nikada ga ne bih svrstao ni u SF. Uopste svi ti filmovi u kojima se pojavljuju raznorazne neciste sile, duhovi i slicno predstavljaju poseban zanr... Ne znam kako bih ga nazvao, ali SF definitivno nije. Misterije ala Trece oko?

A ni X Files nije bas pravi SF...

#54 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 21 September 2003 - 01:38

Fantazije?

Ili je to vise za filmove tipa Gospodari Prstenova. Hm.

#55 macho

macho
  • Members
  • 51 posts

Posted 21 September 2003 - 07:43

The Omega Man -sf horror
Inace gledah SF iz 70s o aliens koji ubijaju ljude u trenutku orgazma. reditelj je bio na tezim drogama tako da se film moze korstiti umesto dopa. Sorry ne secam se naslova.


Koliko videh Fahrenheit 451 ce opet da snimaju. Bolje da snimaju nesto novo.

I dalje mislim da je Mnemonic dobar film (svakako bolji od aliena i ostalih chasing movies) mada ga mozda treba odgledati 2-3x da bi se primetili detalji.

#56 Mimi

Mimi
  • Members
  • 988 posts

Posted 21 September 2003 - 08:29

jedan od prvih koje sam gledala i koji me je bas dojmio je bio "phantasm" i koliko se secam - bio je dobro i uradjen

#57 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 22 September 2003 - 01:45

The Omega Man -sf horror

Omega Man je teško njesra, ukoliko se uzme u obzir po kom literarnom predlošku je radjen.
Mislim ono em je neuverljivo, em je... Ma...

#58 Spider Jerusalem

Spider Jerusalem
  • Members
  • 298 posts

Posted 22 September 2003 - 07:56

Au, al' se ovdje brkaju zanrovi. Phantasm = sf?? :lol: X Files = "fantazija"?? :lol: ju ju ju ju ju...

Mnemonic je jedan trashy, na momente zabavan, ali vascelo beznacajan filmic ciji cheapo-faktor ne bi imao sansu da dosegne vizije Scottove (#1) ili Cameronove (#2, only plural) rezijske i umetnicke fantazmagorije ni u kiber-prostoru. Analogija sa literarnim predloskom je moguca kao izmedju I Am Legend (romana) i Omega Mana (filma). Gibsonova pricica uzeta je kao nekakva osnova, predstavlja nesto kao prvi cin filma, a ostatak je sklepan iz raznih fragmenata Gibsonove 'sprawl' trilogije (Neuromaser, Grof Nula, Monalizin natpogon). Dovoljno je da Kijanuu stavite u usta ovakve tvrdokuvane lajnove: "Hocu sobu u luksuznom hotelu, tus, krevet, hocu 2000000-kredita skupu kurvu!", vidite da ne funkcionise, i shvatite da je film simpatican promasaj.
A ne znam da li mi je Ice-T tragikomicniji ovde ili kao mutirani kengur (!!!) u Tank Girl (pritom ne dissujem Ice T-ja: Four words with a comma: New Jack City, respect!)

Jao, Omega Man.
Jao Charlton Heston kao macho-seljachina.
Jao fuckin' crnkinje sa afro frizurama umetnute kao blacksploitation vinjeta koje se voze sa njim na nadrkanom motoru marke Nenad Canak!
Jao oni vampiri koje Only From My Cold Dead Hands Hestonudza rok'a Smajserom k'o Bata Nemce!

Filmovi koji se bave 'necistim silama' obicno dobijaju neki kao predznak 'ocult'. Najvecma su horori. U poslednjih desetak (i malo vise) godina i film je iskusio mesanje zanrova, pa se to sad sve izmesalo, a oznaka je uglavnom slipstream.

#59 macho

macho
  • Members
  • 51 posts

Posted 22 September 2003 - 08:20

okej, okej za omega man ne mogu da garantujem gledala sam ga odavno. eto vec 20+ godina jos se secam beonjaca i trke za serumom. ne znam, mozda bi sad bio smesan.

da je ridli ili kopola napravio mnemonika bilo bi to remek delo, ovako skripi tuitamo (to sto je sastavlljeno iz cele Gibsonove serije je +) ali taljiga. nekako mi je to ipak zanimljivije nego same old trick sa cudovistem covekojedcem pa makar i cudoviste imalo 2 seta zuba. sta u tim filmovima ima osim dobro odradjenog suspensa ja pojma nemam.

#60 Mimi

Mimi
  • Members
  • 988 posts

Posted 22 September 2003 - 22:02

spidere, mozes da podvriskujes :lol: do sutra ako volis, al' "phantasm" je SF sa sve radnjom na drugoj planeti :lol: