Jump to content


Photo

H.I.V.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

Poll: Da li bi dozvolili detetu da ide u razred gde ima dece zaraene HIV-om? (36 member(s) have cast votes)

Da li bi dozvolili detetu da ide u razred gde ima dece zaraene HIV-om?

  1. Da, ali ne i da sedi u klupi sa zaraenim detetom (4 votes [12.90%])

    Percentage of vote: 12.90%

  2. Da, i da sedi u klupi sa zaraenim detetom (22 votes [70.97%])

    Percentage of vote: 70.97%

  3. Ne, traio/la bih promenu razreda/kole za svoje dete (4 votes [12.90%])

    Percentage of vote: 12.90%

  4. Ne, traio/la bih da se zaraeno dete izbaci iz razreda/kole (1 votes [3.23%])

    Percentage of vote: 3.23%

Vote Guests cannot vote

#31 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 11 September 2003 - 10:15

Uradim test, pa vam javim.

#32 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 13 September 2003 - 05:47

kad covek vidi ove vase ankete zapita se gde nestadose svi oni ljudi koje ne daju svom detetu da sedi sa zarazenim detetom. a onda se seti da su verovatno tu negde oko nas i popunjavaju ankete.

po meni je uglavnom razumljivo da ljudi ne zele da oni ili njihova deca budu u kontaktu sa nekim ko ima sidu, je HIV pozitivan ili nesto tog tipa. naravno, bolest se ne prenosi tek tako, ali sigurno je veca verovatnoca da se covek zarazi od nekog ko je bolestan nego od nekog ko nije bolestan, pa zasto da rizikuje (makar i 10^-5), neka se bolesno dete druzi sa nekim drugim, pa ne mora bas sa njegovim detetom. e sad, kad mnogo ljudi tako razmislja za sebe rezultat je sveukupno nepozeljan. to da je zarazeno dete samo mu je otprilike nash-ov ekvilibrijum.

ceo problem bi u principu mogao da se resi sankcijama, ili prevaspitavanjem (cisto sumnjam, odnosno ovo mozda i moze ali je potrebno vreme) no po meni najbrze resenje je da se informacija da je covek ili dete bolesno tretira kao informacija od najvece tajnosti.

#33 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 13 September 2003 - 08:05

Trebalo je da se tretira, ali je doktorica progledala hipokratu kroz prste zarad licnog interesa neke prijateljice. Ma ja bih tim primitivcima gurala jazasove letke u sanducice za postu, pa ko procita. Pritom bih pojednostavila, zbog 2/3 funkcionalno nepismenih.

#34 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 September 2003 - 13:49

mislim da ljudima treba staviti do znanja da je osoba u njihovoj okolini zarazena HIV-om ili npr. hepatitis C virusom.

shta bi se desilo kad bi to dete neko napao u shkoli, raskrvario ga i eventualno se zarazio?
nije dovoljno da samo zarazeni ima to znanje.
okolina mora biti upoznata sa tim iz chisto preventivnih razloga; dete je oslobodjeno fizichkog i bilo kog dela nastave koja ukljuchuje fizichku aktivnost, da nema grubih fizichkih kontakata itd.

da okolina ne zna dete bi pre ili kasnije ushlo u neki konflikt bez obzira koliko se klonilo toga.
and besides, koliko nas je ovde koji se tokom osnovne i srednje nismo nijednom raskrvarili na odmoru, fizichkom, tehnichkom?


Kingova pricha The Man Who Would Not Shake Hands je analogija toga

edukacija stanovnishtva je esencijalna za ovakve i slichne probleme.

#35 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 13 September 2003 - 16:48

shta bi se desilo kad bi to dete neko napao u shkoli, raskrvario ga i eventualno se zarazio?

Deca koja napadaju i raskrvavljuju drugu decu treba da dobiju strucnu pomoc!
Da to jeste realnost u Srbiji, iskusila sam i na svojoj kozi ali avaj. To je druga tema.

#36 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 September 2003 - 21:22

shta bi se desilo kad bi to dete neko napao u shkoli, raskrvario ga i eventualno se zarazio?

Deca koja napadaju i raskrvavljuju drugu decu treba da dobiju strucnu pomoc!
Da to jeste realnost u Srbiji, iskusila sam i na svojoj kozi ali avaj. To je druga tema.

struchnu pomoc?
chu sad ovo :lol:
onda bi svaki drugi klinac ishao na seanse kod psihologa.
dechji psiholozi bi se radovali, nema shta

i nije sve u Srbiji gadno i loshe
pochinje da mi smeta kad se i neke, relativno normalne pojave tumache kao srpski primitivizam; tuche u osnovnim shkolama su postojale oduvek

#37 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 14 September 2003 - 02:56

Upravo to Dunadan..
Ali neki izgleda misle da tudje go*no manje smrdi...

#38 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 14 September 2003 - 11:14

shta bi se desilo kad bi to dete neko napao u shkoli, raskrvario ga i eventualno se zarazio?

Deca koja napadaju i raskrvavljuju drugu decu treba da dobiju strucnu pomoc!
Da to jeste realnost u Srbiji, iskusila sam i na svojoj kozi ali avaj. To je druga tema.

struchnu pomoc?
chu sad ovo :lol:
onda bi svaki drugi klinac ishao na seanse kod psihologa.
dechji psiholozi bi se radovali, nema shta

i nije sve u Srbiji gadno i loshe
pochinje da mi smeta kad se i neke, relativno normalne pojave tumache kao srpski primitivizam; tuche u osnovnim shkolama su postojale oduvek

Pogotovu su normalna ona dva primera. Prvi je mali izbeglica iz like, koji je zavrsio u bolnici, zato sto je Hrvat, govorimo o nizim razredima osnovne. Drugi je neki decko u vrticu, koji je isto tako zavrsio u bolnici, i koga je kontinuirano maltretirala veca grupa dece, a vaspitacica, naravno nista nije videla....
Najveci siledzija iz moje o.s. je posle silovao neku devojku, drugi je u zatvoru zbog ubistva iz nehata, trecem fali 20 metara creva..i oko 10 citulja iz osnovne skole, u 4 generacije, samoubistva, ubistva, overdoziranje...

#39 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 September 2003 - 20:04

generacija u jednoj osnovnoj shkoli je sluchajan uzorak te ne chudi prisustvo buducih siledzija, ubica, krimosa itd. koje je shkola iznedrila.
naspram nekoliko takvih imas stotine koji su se sasvim normalno razvili u manje-vishe produktivne ljude.

#40 4_SIMONOVIC

4_SIMONOVIC
  • Members
  • 334 posts

Posted 14 September 2003 - 20:54

Da li bi dozvolili detetu da ide u razred gde ima dece zaražene HIV-om?
Da, ali ne i da sedi u klupi sa zaraženim detetom
Da, i da sedi u klupi sa zaraženim detetom
Ne, tražio/la bih promenu razreda/škole za svoje dete
Ne, tražio/la bih da se zaraženo dete izbaci iz razreda/škole

Mislim da je krajnje nevaspitano pretpostaviti da svi imaju ili cak da svi zele da imaju decu.

pa ko ti je kriv sto si derpe

#41 4_SIMONOVIC

4_SIMONOVIC
  • Members
  • 334 posts

Posted 14 September 2003 - 20:55

pa pre bih sedeo sa deckom koji je zarazen HIV-om nego sa nekim homicem

#42 4_SIMONOVIC

4_SIMONOVIC
  • Members
  • 334 posts

Posted 14 September 2003 - 20:57

mislim da znate kako se HIV prenosi...
samo sexualnim odnosom ili dodirom sa krvlju zarazenog

#43 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 15 September 2003 - 10:26

generacija u jednoj osnovnoj shkoli je sluchajan uzorak te ne chudi prisustvo buducih siledzija, ubica, krimosa itd. koje je shkola iznedrila.
naspram nekoliko takvih imas stotine koji su se sasvim normalno razvili u manje-vishe produktivne ljude.

Znam, ovde se radi o 4 generacije, mada i ja verujem da sam uletela medju slucajeve. Doduse ni u kraju nije bilo nista bolje, par ih je poginulo u pucnjavama pre 20-e.[zivela sam daleko od skole]

#44 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 15 September 2003 - 11:06

[quote name='m' date='14 Sep 2003, 12:14'] [quote name='m' date='13 Sep 2003, 17:48']Najveci siledzija iz moje o.s. je posle silovao neku devojku, drugi je u zatvoru zbog ubistva iz nehata, trecem fali 20 metara creva..i oko 10 citulja iz osnovne skole, u 4 generacije, samoubistva, ubistva, overdoziranje... [/quote]
Gde si ti to išla u O.Š. kada je bilo tako. Meni zvuči kao Zemun-Polje ili nešto slično... :lol:

#45 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 15 September 2003 - 11:11

Kralj Petar, kod Zelenog Venca, uzi centar, fina gradska deca, i tako to.