Jump to content


Photo

skola fotograije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 todosije

todosije
  • Members
  • 30 posts

Posted 06 September 2003 - 11:45

da li kod nas postoji neka ozbiljna ustanova koja skoluje fotografe ili se za to mora ici u inostranstvo???

nije moguce da su svi fotografi kod nas amateri???

pozdrav!

#2 toscatuvia

toscatuvia
  • Members
  • 4 posts

Posted 10 September 2003 - 11:54

ima sigurno ,trebalo bi da se raspitas u photo radnjama, nego mene jako interesuje fotografija ali nemam aparat pa sta mi preporucujes( neko mi rece da su zenitovi aparati dobri za pocetnike)
da li si cuo za prodaju aparata u skc , mozda tamo dobijes odgovor.

pozdrav

#3 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 10 September 2003 - 14:01

I mene strasno zanim fotografija. Totalni sam amater! Vise bi me zanimao neki kurs forografije, nista ultra profesionalno. Hajde ako neko zna i za nesto takvo neka napise.
Jedina stvar koja me je odvracala od fotografije je cinjenica da je to jako skup hobi. Da li je? Koliko otprilike para jede ?

#4 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 10 September 2003 - 15:16

ima sigurno ,trebalo bi da se raspitas u photo radnjama...

Por el amor de Díos, to je kao kad bi ga poslao kod molera da ga pripremi za prijemni na likovnu akademiju. :lol:

#5 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 12 September 2003 - 02:34

Bio je ranije (pre nekoliko godina) kurs fotografije na N.U. "Bozidar Adzija", ul. Bozidara Adzije 3.

#6 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 12 September 2003 - 09:58

Znam da je bilo, mislim da jos imaju, ali mi se cini da su sv i kursevi na BA totalni shit.

#7 todosije

todosije
  • Members
  • 30 posts

Posted 13 September 2003 - 13:16

e ovo sam nasao pre par dana na dizajn-zoni..

Udruzenje profesionalnih fotografa srbije-skola fotografije
http://www.dizajnzon...opic.php?t=5440

pisao sam im na mail medjutim vec nekoliko dana nema odgovora.. ako neke nesto vise sazna nek postuje..

#8 todosije

todosije
  • Members
  • 30 posts

Posted 13 September 2003 - 13:20

sto se tice aparata preporuka je canon a70, za manje para vishe zabave necete dobiti.. uz to aparat pravi vrlo kvalitetne fotke a ima sve opcije i podesavanja kao profi... jedina moja zamerka je sto ne radi nekompresovane slike ali za te pare je
to nemoguce... kome treba bolje nek pogleda modele g3 i g5!

ah da cena a70 je oko 350eura . . .

Edited by todosije, 13 September 2003 - 13:22.


#9 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 14 September 2003 - 03:03

ah da cena a70 je oko 350eura . . .

To ako imaš ludu sreću.
Naši mu nabiju cenu i preko 400...
Za te pare možeš da nadješ A60...

#10 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 15 September 2003 - 23:19

U ulici Marsala Birjuzova (tako se bar nekada zvala, to je ona ulica koja spaja Sremsku i Carice Milice) postoji radnja koja prodaje foto opremu i najcesce imaju dosta dobar izbor filmova. Tamo sam nedavno video neki oglas za skolu fotografije, pa mozete da svratite i pogledate.

Moja preporuka za aparat je Canon A1 ili AE1. To su jako dobri i pouzdani aparati, koji su se svojevremeno jako dobro prodavali. Danas im je cena (za dobro ocuvanu kameru) oko 150 evra - moze da se nadje verovatno i za manje para, ali to je obicno neko sranje. Dobri filmovi, na primer crno beli Ilford od 400 asa u istoj radnji kosta oko 380 din. Imas i jeftiniju Ilfordovu PAN seriju (pravljenu za istocno trziste) cija je cena oko 250 din. Jako je tesko naci u Bgd nekog ko dobro razvija cb fotke ako nemas svoj lab. (ako znate za takvog, recite, pliz).

#11 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 21 September 2003 - 09:36

Imam ja caletov lab, koji je doduse razmontiran (pretvoren u kuhinju) i ne umem da ga koristim. nesto mi fali entuzijazna these days.

#12 Brian

Brian
  • Members
  • 36 posts

Posted 21 September 2003 - 09:49

Pravo mesto za poceti je foto klub. Obicno u svakoj opstini ima barem po jedan. Ne znam kakva je situacija danas, ali je nekad davno bilo tako i ti klubovi su bili vrlo ozbiljni. Mozda informacije o klubu u vasoj blizini mozete dobiti od FSJ (http://www.fotosavez.org.yu/). Svi najveci fotografi na nasim prostorima su poceli kao amateri, tako da se toga ne treba stideti, niti od toga bezati. U dobrom foto klubu, u kakvom sam ja recimo nekad bio, organizovace obuku za vas. FSJ je imao (ili ima) oficijelne kategorije, tako da cete, posle prvih uspeha postati FA (fotoamater) III klase, pa II klase, pa posle malo vise izlozbi FA I klase... pa posle jos mnogo vise izlozbi (i kod nas i u svetu) postacete, mozda, KMF - kandidat-majstor fotografije. Samo zaista obdareni stignu i do majstorstva (ne znam sad tacno uslove, ali potreban je odredjen broj samostalnih izlozbi, veci broj nagrada i slicno). Toliko znam, ja sam stigao samo do FA I kl. Ali, to je bilo pre 20 g., ne znam kako je danas.

PS. Da bi ste uopste bili neko i nesto u tom svetu, morate da izlazete fotke. Foto klubovi su u tom smislu nezaobilazni, jer oni imaju pozive za izlaganje. Obicno su opremljeni foto laboratorijama boljim nego sto mozete sami da si priustite, a u onim jacim FK medju clanovima ima i majstora fot., od kojih mozete nauciti vise nego iz bilo koje skole.

:lol: Srecno skljocanje.