Jump to content


Photo
* * * - - 2 votes

KK Crvena zvezda 2018/2019


  • Please log in to reply
13449 replies to this topic

#13336 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 26 April 2019 - 10:18

Znaci, huligani su od 14-18 godina. Nije da nisu :D
  • 1

#13337 kokodakalo1

kokodakalo1
  • Members
  • 625 posts

Posted 26 April 2019 - 10:33

 u lozama i vip sedistima nema huligana


  • 0

#13338 Green23

Green23
  • Members
  • 3,978 posts

Posted 26 April 2019 - 10:39



FČ3 na SK
  • 1

#13339 Cavani

Cavani
  • Members
  • 2,721 posts

Posted 26 April 2019 - 11:11

nije problem sto smo fakticki za isti prekrsaj mi dobili 4 utakmice pred praznim +30k eura kazne, a futura samo praznjenje 3 reda, vec je problem sto aba liga nije izdala postulat, da sledeci takav incident od bilo koje ekipe(upad navijaca na teren), automatski povlaci praznjenje svih tribina + naredne 3 utakmice pred praznim+novacana kazna..

Progresivna je kazna, veca u BG nego u PG, nadam se da ce sledeca biti jos veca. Meni su kazne ok.


  • 0

#13340 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 26 April 2019 - 11:12

Ali kako ce da znaju da li je neko zena ili ne, mislim sta ako dodje neka Koncita Vurst, 'oce da padne neko pipkanje?
  • 4

#13341 drakon1

drakon1
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 26 April 2019 - 11:29

Kazna je ok. U odnosu na kaznu za Buducnost posle 3. utakmice bas i nije, iako smo mi u 5. utakmici podobro podigli (ili spustili) letvicu... A nije i da smo u prve dve utakmice bili cvecke...

 

Ovo sa zenama i decom dodje kao neka polukazna (zabrana za vinovnike sranja u 5. utakmici, svi ostali kao mogu na utakmicu). Samo, kako se meni cinilo, sranja su pravili muskarci iznad 35 godina. Ali ajde....

 

Jos nije stiglo do nas, ali ubuduce ce kod ovakvih kazni biti problema jer se u svetu danas dozvoljava izjasnjavanje ne samo o religiji i nacionalnosti nego i spolu kojem pripadas. Tako da ce biti dovoljno doci na jednu takvu utakmicu gde je odredjena "polukazna" i reci: "Izvin'te, jeste da sam celav, imam bradu i oblacim se kao muskarac, ali ja se opredeljujem ovog trenutka kao zena i molim za prolaz. Unapred Vas obavestavam i da cu da koristim im WC za zene u dvorani." A, bilo je bogami i pokusaja da se ljudi opredeljuju i za starosnu dob, tako da... :)

 

Zvezda treba ta prihvati kaznu, ali da se trazi promena pravilnika (ako ga ima) gde se ovakva divljanja sankcionisu.


Ali kako ce da znaju da li je neko zena ili ne, mislim sta ako dodje neka Koncita Vurst, 'oce da padne neko pipkanje?

Pipkanje ne mora nista da znaci. Cak i ako nesto nadjes, ne znaci da je to dokaz da si musko ili zensko... Biologija danas i pogotovo njena interpretacija od strane "potlacenih" manjina koje izviru posvuda kao pecurke iza kise...cudo jedno!


Edited by drakon1, 26 April 2019 - 11:31.

  • 0

#13342 kokodakalo1

kokodakalo1
  • Members
  • 625 posts

Posted 26 April 2019 - 11:47

https://www.youtube....h?v=Ct4bKoUGXGc

Jak dobra emisija. Crnogorske Vijesti ali su zaista pokusali biti realni. Gost je bio Pajovic i glavni urednik sportske redakcije Vijesti.


  • 0

#13343 kokodakalo1

kokodakalo1
  • Members
  • 625 posts

Posted 26 April 2019 - 12:00

Kazna je trebala biti i veca. Trebalo je da se Pionir zatvori na svih 5 utakmica i to za sve i zene i decu i Vip lozu i svecanu tribinu. Za mene je ova kazna ABA potpuna debilana,ne samo zbog zena i dece vec jos vise zbog Vip loze i svecane tribine. Prepuna je diskriminacije. Znaci sa mnogo para mozes da gledas, ako nemas pisu mozes da gledas i ako si mali mozes da gledas. Znaci kazna prepuna predrasuda i diskriminacije.

Takodje, moraju naci nacin da naknadno izreknu kaznu i Buducnosti. Na ovakvu kaznu Zvezdi primerena bi bila i kazna Buducnosti od jedne utakmice bez publike i dve sa zenom i decom. U suprotnom ne postoji proporcionalnost. 


  • 0

#13344 drakon1

drakon1
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 26 April 2019 - 12:16

Kazna je trebala biti i veca. Trebalo je da se Pionir zatvori na svih 5 utakmica i to za sve i zene i decu i Vip lozu i svecanu tribinu. Za mene je ova kazna ABA potpuna debilana,ne samo zbog zena i dece vec jos vise zbog Vip loze i svecane tribine. Prepuna je diskriminacije. Znaci sa mnogo para mozes da gledas, ako nemas pisu mozes da gledas i ako si mali mozes da gledas. Znaci kazna prepuna predrasuda i diskriminacije.

Takodje, moraju naci nacin da naknadno izreknu kaznu i Buducnosti. Na ovakvu kaznu Zvezdi primerena bi bila i kazna Buducnosti od jedne utakmice bez publike i dve sa zenom i decom. U suprotnom ne postoji proporcionalnost. 

"Diskriminacija" je pravno ok, ako moze da se obrazlozi tj. ako za nju postoji cinjenicno opravdanje. Princip je: iste stvari se tretiraju isto, a razlicite razlicito. Gosp. sudija je odlucio da dodatno ne kazni zene i decu, jer smatra da oni nisu krivi za izgrede. Sto se tice VIP, to je gosp. sudija trebao malo bolje da istrazi (ako se sa VIP misli na Court Side). Bilo je i tu ulaska u teren i pljuvanja (vec sam opisao). Nema potrebe da se ta mesta izuzimaju od kazne, iako 1. red (ljudi sa sezonskim kartama) nije ucestvovao u neredima.


Edited by drakon1, 26 April 2019 - 12:18.

  • 0

#13345 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 26 April 2019 - 12:42

Vidio sam da je neko (mile) objavio da je Lazar Zivanovic otisao u Ameriku. Zna li se nesto vise o tome?
  • 0

#13346 kokodakalo1

kokodakalo1
  • Members
  • 625 posts

Posted 26 April 2019 - 12:43

"Diskriminacija" je pravno ok, ako moze da se obrazlozi tj. ako za nju postoji cinjenicno opravdanje. Princip je: iste stvari se tretiraju isto, a razlicite razlicito. Gosp. sudija je odlucio da dodatno ne kazni zene i decu, jer smatra da oni nisu krivi za izgrede. Sto se tice VIP, to je gosp. sudija trebao malo bolje da istrazi (ako se sa VIP misli na Court Side). Bilo je i tu ulaska u teren i pljuvanja (vec sam opisao). Nema potrebe da se ta mesta izuzimaju od kazne, iako 1. red (ljudi sa sezonskim kartama) nije ucestvovao u neredima.

Diskriminacija ne moze da bude pravno ok. Postoji samo termin pozitivna diskriminacija. Ono sto je ovde problematicno je da se publika deli po polu i uzrastu. U hali je bilo 9000 ljudi a na teren je izaslo 10-tak. Izuzece na osnovu krvne grupe, haplogrupe, etnicke ili polne pripadnosti ili opredeljenosti je nesta sto civilizovani svet ne poznaje i ne priznaje. Pozitivna diskriminacija ima smisla onda kada je nekim osobama zbog nekih karakteristika unapred otezano nesta pa im se kroz pozitivnu diskriminaciju pokusava omoguciti da to isto ostvare. U ovom slucaju je to potpuno izlisno i pretstavlja cistu diskriminaciju. Primera radi pozitivna diskriminacija je kada se na nekom konkursu za zaposljavanje prednost daje licima sa posebnim potrebama ili kada se recimo u USA dozloli da vlasnici kockarnica budu samo pripadnici domorodackih naroda. Ne shvatam zasto zene ne bi mogle da udju na teren. MOzda im se svidi neki kosarkas pa potrce ka njemu. Potpuna glupost je ovo sa polom i uzrastom i potpuno bespotrebno.


  • 0

#13347 drakon1

drakon1
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 26 April 2019 - 13:04

Diskriminacija ne moze da bude pravno ok. Postoji samo termin pozitivna diskriminacija. Ono sto je ovde problematicno je da se publika deli po polu i uzrastu. U hali je bilo 9000 ljudi a na teren je izaslo 10-tak. Izuzece na osnovu krvne grupe, haplogrupe, etnicke ili polne pripadnosti ili opredeljenosti je nesta sto civilizovani svet ne poznaje i ne priznaje. Pozitivna diskriminacija ima smisla onda kada je nekim osobama zbog nekih karakteristika unapred otezano nesta pa im se kroz pozitivnu diskriminaciju pokusava omoguciti da to isto ostvare. U ovom slucaju je to potpuno izlisno i pretstavlja cistu diskriminaciju. Primera radi pozitivna diskriminacija je kada se na nekom konkursu za zaposljavanje prednost daje licima sa posebnim potrebama ili kada se recimo u USA dozloli da vlasnici kockarnica budu samo pripadnici domorodackih naroda. Ne shvatam zasto zene ne bi mogle da udju na teren. MOzda im se svidi neki kosarkas pa potrce ka njemu. Potpuna glupost je ovo sa polom i uzrastom i potpuno bespotrebno.

Ja sam pojam diskriminacija stavio u navodnike. Pravno se to ne tretira tako, ali princip da se razlicite stvari tretiraju razlicito, a iste na isti nacin, taj princip postoji. Zato su dodatno kaznjeni muskarci, jer su oni divljali na utakmici tj. po terenu. E sad, da li je granica trebala biti 14 godina ili vise, to je drugo pitanje. Ali, ovakva kazna, ako vec nece da kazne klub sa potpuno pratnim utakmicama u svih 5 utakmica (a ne samo u 2), je cinjenicno osnovana. Jedina zamerka po meni je izuzetak Court Side, jer su pojedinci odande i ulazili na teren i pljuvali za vreme utakmice.

 

A obrnuto gledajuci, bilo bi opravdano da se na ovakvu odluku zale oni koji nisu nicim ucestvovali u neredima. Rekli bi sa pravom: "zasto ja, kad nisam kriv!".

 

U nastavku sam obrazlozio sta je verovatno razlog takve odluke. Mislim da ta vrsta diferencijacije moze da zasmeta i otvara nova pitanja.

 

Affirmative action iuz USA je primer pozitivne diskriminacije u politickom smislu reci kao i ovo sto si ti naveo. Mislim da se ovde ne radi o tome.


  • 0

#13348 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 26 April 2019 - 13:06

Ficko navija za Bulse :/
  • 0

#13349 _propolis_

_propolis_
  • Members
  • 3,741 posts

Posted 26 April 2019 - 13:13

Smešna je Aba liga i pravilnik koji za neke vazi, a za neke ne važi.

Buducnost je 20 godina na marginama kosarke u regionu i sada uspevaju lagano da uzdrmaju temelje regionalne kosarke bahatim ponašanjem.

Kažnjavanje samo Zvezde nista nije postignuto.
Ko će da garantuje bezbednost klubu u Pg na sledećem gostovanju?
Ko će biti prvi domaćim sledeće sezone?
Da li ce u tih prvih 5 domacinstava Zvezda biti domaćin Buducnosti, Partizanu i Cedeviti?
  • 1

#13350 drakon1

drakon1
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 26 April 2019 - 13:26

Smešna je Aba liga i pravilnik koji za neke vazi, a za neke ne važi.

Buducnost je 20 godina na marginama kosarke u regionu i sada uspevaju lagano da uzdrmaju temelje regionalne kosarke bahatim ponašanjem.

Kažnjavanje samo Zvezde nista nije postignuto.
Ko će da garantuje bezbednost klubu u Pg na sledećem gostovanju?
Ko će biti prvi domaćim sledeće sezone?
Da li ce u tih prvih 5 domacinstava Zvezda biti domaćin Buducnosti, Partizanu i Cedeviti?

Bez da se drasticno poostri pravilnik o kaznjavanju bilo bi nakon svega sta se desilo neoprostiva greska. Ako se ovako nastavi, ABA liga nece imati buducnost i doci ce do sloma kao na kraju bivse nam drzave.


  • 0