Jump to content


Photo
- - - - -

Rogers cup 2018.


  • Please log in to reply
216 replies to this topic

#166 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 11 August 2018 - 01:00

Novi balkanski vozd je stigao, Vuljameni trese groznica.

 

Konacno su se kockice poklopile i Stefanos je sada pokazao sav svoj talenat i sto je najvaznije strpljenje (ovo napominjem kao kljucnu stvar jel njegov glavni konkurent iz generacije je u tom segmentu jos uvek miljama daleko) i mentalnu cvrstinu u kljucnim trenucima meca. Svi su izgledi da ce konstantnost u igri biti njegova vazna karakteristika u buducnosti.

Ipak nije sve u specijalnim pozivnicama, mora malo i da se gilja i zasluzi dobar rezulat (slicno kao i Novak u mladjim danima). Mnogo mi je drago zbog ovog momka.


Edited by jevrem69, 11 August 2018 - 01:01.

  • 0

#167 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 11 August 2018 - 01:09

Mene Cicipas uopste ne impresionira igrom, glavom da.

Ima on jos dosta da popravlja u igri, ali je vrlo bitno sto se ne uprpi kad ima mec lopte protiv sebe, sto je borac i sto za sada pokazuje solidnu konstantnost kao i sasvim solidno gradi poene. Ostalo ce doci vremenom.

Shapovalov npr. bi morao da nauci da malo bolje kontrolise svoje emocije.

Felix mi se cini da je u tome bolji.

Videcemo kako ce se dalje svi oni razvijati. Vazno je i da imaju pametno okruzenje koje ce ih dobro usmeriti.

 

Khacanov rutinirao Haasea i gotovo neprimetno i bez ikakve pompe stize do SF.

 

Simona odlicna, posle jucerasnja dva meca, danas rutinski privodi kraju sasvim solidnu Garciu.


  • 0

#168 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 11 August 2018 - 01:12

Šta igra Simona u ovom drugom setu :hail: samo će mi biti žao ako ispuca ovu formu pre USO. Ali valjda Kejhil zna šta radi :)
  • 1

#169 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 11 August 2018 - 01:27

Z je dziber.

 

Cicipasov FH je straight arm, zato lici na Fedov, to je dosta retko u danasnjem tenisu kad 90+% igraca koristi double bend. Straight arm definitivno ima potencijal da bude mocniji tip FH-a. Vecina najboljih forhenda u poslednjih 10tak godina su straight arm forhendi. Fed, Nadal, Delpo, Verdasko...


  • 0

#170 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 11 August 2018 - 01:48

Ne znam na koji nacin je Fernando Gonzalez udarao FH, ali to su bile nevidjene bombe. Jaci FH je imao i od Delpa.

Edited by Shunsuke Nakamura, 11 August 2018 - 01:48.

  • 1

#171 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 11 August 2018 - 01:49

Double bend. Verovatno najmocniji double bend FH u tenisu ikad.


  • 2

#172 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 11 August 2018 - 08:58

Dobar meč su odigrali Čilić i Rafa, Čilićeva glava na kraju ipak nije izdržala.

Čilić je odvalio Nadala u prvih 6 gemova, potpuno ga je razbio. I na 5:1 imao je i 15:40 i još nekoliko set lopti, ali Rafa je tu krenuo da grize, da grebe noktima da ostane u setu i tu se i vratio u meč. Dobio je Čilić 6:2 ali je bilo jasno da će nastavak meča biti drugačiji.

U drugom setu Rafa pravi brejk, dolazi do 5:2, ali ne uspeva da odservira za set. Čilić se vraća, ali njegov servis gem na 4:5 je posebna priča. Imao je 40:15, sigurnu igru, momentum i priliku da sa tri vezana gema uđe u finiš seta. Ali na 40:15 prvo jednu ne previše tešku loptu smečuje ramom, pa u sledećem poenu čist forhend iz sredine terena šalje u aut. Posle pravi još jednu grešku, Rafa pogađa dve linije i uzima set. Topla preporuka za lošmija da pogleda ovaj gem. :D

U trećem setu su uglavnom sigurno držali svoje servise. Na 4:4 i 30:30 bio je bitan poen, Rafa na mreži, Čilić odigrava pasing iz bekhenda koji da je prošao možda bi bio i potez meča, ali ipak je bio mali aut i Rafa nakon toga uzima gem. Na svoj servis Čilić ređa greške i gubi meč.
  • 1

#173 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 11 August 2018 - 09:07

Posle pravi još jednu grešku, Rafa pogađa dve linije i uzima set. Topla preporuka za lošmija da pogleda ovaj gem. :D


A gde je tu info da je druga linija bila ramom, neces da ga dokrajcis? :D

Ja se probudio na deuce u tom gemu, video ta 2p, potom pogledao statse i pbp i rekoh steta sto losmi ovo sigurno ne gleda, bio bi na aparatima :D

Dobro je igrao Cila bas i u trecem, dok glava nije proradila, vidim i po statsima da nije toliko zavisio od serve, cenim da je prva 2 seta bio odlican
  • 0

#174 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 11 August 2018 - 09:13

Ne videh da je bilo ramom, znači imamo i cherry on the top. :D
  • 0

#175 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 11 August 2018 - 09:38

Hahah, pa nema potrebe ni da gledam. Najveca provlakusa u istoriji sporta is back.

 

Sve je to normalno, uvek se desi takav neki gem (slucajnost?) gde protivnici u prelomnim momentima sve ispoklanjaju.

 

Nadam se da ce neko spasiti turnir.


  • 0

#176 lud

lud
  • Members
  • 867 posts

Posted 11 August 2018 - 10:28

Prijelomni trenutak je bio kod 5-1 u 1.setu. Tu se vidilo da je Marin počeo chokat lagano. Uzeo je taj set na grdnd rand na valjda 8.set lopti. Ali,da je bilo 6-1 mislim da.bi drugačiji ishod bio. Prvi bi Cilic servirao i monentum bi bio na njegovoj strani.
No,svejedno nisi nadimci tipa 'ruševina' ili 'mental midget' bezveze dani Cilicu.
Preloš Nadal,ipak dovoljno za pobjedu
  • 0

#177 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 11 August 2018 - 14:34

Dobro, tačno je i da se previše potrošio u prvom setu, onaj intenzitet je nemoguće bilo držati dovoljno dugo. Posle kad se umorio i servis je stao i ređale su se greške. Ali to i dalje nije opravdanje za gem koji je poklonio na kraju drugog seta i to pošto je iščupao Rafin servis za set :ajme:
Rafi svaka čast kako se snašao i prešaltovao na drugačiju igru na vreme. Posle se i servis pojavio. Nije se Marin sam od sebe raspao, ima tu i Rafine zasluge, ali stoji da mu je Marin olakšao posao na kraju.
Nišikoriju treba spomenik da podigne za onaj USO. Koliko god GS finala još odigra i u kakvoj god formi, završiće se isto kao dva poslednja.
Sad Rafina titula deluje prilično izvesno, ne vidim nikoga od preostalih da mu nešto može.

Edited by alcesta, 11 August 2018 - 14:35.

  • 1

#178 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 11 August 2018 - 23:03

Cicipas :hail: :hail: :hail:

Kakva mentalna cvrstina ....................


  • 1

#179 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 11 August 2018 - 23:04

Kako Cipiripi rastura na ovom turniru ne mogu da verujem :o


  • 2

#180 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 11 August 2018 - 23:19

Sad dođoh iz grada, kad ono :o mislila sam da će buti preumoran da nešto danas napravi, videla usput na nekom ekranu da je Anderson dobio prvi TB i rekoh to je to.
Svaka čast, je li ovo četvrti igrač iz top 10 zaredom? :hail:
  • 0