Jump to content


Photo
- - - - -

VN Mađarske 2018


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#91 Ripper

Ripper
  • Members
  • 4,494 posts

Posted 29 July 2018 - 16:34

Ferari dominantan, ali jedan podatak bi trebao da plasi njihove navijace: poslednji pobednik GP Madjarske koji je u istoj sezoni bio i svetski prvak je Sumaher jos daleko 2004!

 

Barem smo se ovog prokletstva otarasili. :D


  • 1

#92 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 29 July 2018 - 17:03

Botas ce biti kaznjen za ovaj duel sa Rikardom sigurno, e sad ako je pravde kazna ce biti 3-5 mesta na gridu za sledecu trku, al ako su sudije kao u Nemackoj kad su spasili Lusiovu brljotinu kaznice ga samo sa 10 sekundi i time prakticno nece biti kaznjen.

 

Ferari i njihova suluda taktika. Kad su povukli Kimija drugi put u boks kao mamac Botasu morali su ostaviti Vettela jos 5-6 krugova ili su trebali otici u boks cim je onih 25 pocelo da se topi, ovako su zavrsili na nicijoj zemlji.


  • 0

#93 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 29 July 2018 - 17:08

Dobra trka, steta da ne vidjesmo obracun Ham-Vett, mada po izjavi ovog drugog stigao bi ga, ali tesko da bi pretekao.

 

Po Sky komentatoru, Sainz popio 9 plavih zastava prije nego je pustio Vettela, izgubio 5 sec!!

 

Ako Merc znacajno ne napreduje Ferrari je i dalje favorit, fantastican bolid.


  • 1

#94 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 29 July 2018 - 17:15

Bottas hurt by Wolff’s ‘wingman’ comments

valtteri-dunbar.jpg

By: Chris Medland | 5 minutes ago


Valtteri Bottas admits it hurts to be called “a sensational wingman” by team principal Toto Wolff after helping teammate Lewis Hamilton win the Hungarian Grand Prix.

Hamilton’s biggest threat appeared to be Sebastian Vettel — with the Ferrari on a different strategy having started on soft tires — but a slow pit stop saw the German emerge in third place behind Bottas. With Vettel on ultrasofts and Bottas on old soft tires from an early pit stop in response to Kimi Raikkonen, Mercedes left Bottas out and Vettel was unable to overtake.

But Vettel tried with five laps to go. As Bottas struggled with the rear tires, Vettel attacked and appeared to cleanly get ahead on the exit of Turn 1. But Bottas, not willing to give up, tried to get his nose down the inside of Turn 2, hitting the rear of the Ferrari and breaking his own front wing. After he lost a Kimi Raikkonen drove past for third, Bottas made additional contact with Daniel Ricciardo as the Red Bull tried to overtake around the outside of Turn 1 two laps later and lost the spot.

Eventually, Bottas ran out of tires and slipped to fifth place at the flag, with Wolff praising his drive.

“We came here with a damage limitation motto and we came away with more points than the competition,” Wolff told Sky Sports. “It’s a great win for Lewis but it feels a little bit bittersweet, I don’t know why, because Valtteri would have deserved a podium, because he was such a sensational wingman.”

When the comments were put to Bottas, he replied: “Well, first of all ‘wingman’ hurts.

“Second of all I don’t see any positives for me. We thought we should have been able to do that one-stop. We had to stop earlier than we wanted because of Kimi, we had to cover him.

“Still 20 laps from the end everything was feeling OK, I had good control of the pace and my position. But then the rear tires started to die. I tried to defend best I could, as aggressive as I could, but it all ended up being a bit of a mess in the end with a broken front wing and everything.”

While unhappy with the comment, Bottas acknowledges Mercedes is likely to tell him he is supporting Hamilton’s title challenge soon after dropping 81 points behind his teammate in the drivers’ standings.

“I think we need to speak after this race. We are over halfway of the year. The points gap is big so I’m sure the team will decide at some point.”


  • 0

#95 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 29 July 2018 - 19:34

Bottas dobio 10sec kaznu i 2 kaznena boda za udes sa Ric. Mercedes je izgleda zasticen kao beli medved pa mu niko nista ne sme
  • 0

#96 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 29 July 2018 - 19:46

Znaci prosao bez kazne. Sad je vec ocigledna tendencija.


  • 0

#97 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 30 July 2018 - 02:17

Ocigledna je tendencija, od pocetka ove sezone, da sto je moguce manje kaznama uticu na raezultate sa staze.

 

U principu, meni je to prihvatljivo i mnogo bolje nego kada su rigorozno lupali kazne.

 

Neizbjezno je da ce neko biti vise ostecen, ali nista nije idealno u ovom svijetu. Na prvim trkama je bio Max zasticen, sad je pomalo Merc, ne sumnjam da ce i Ferrariju "pogledat kroz prste", ako dodje do toga.


  • 0

#98 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 30 July 2018 - 07:00

Ne znam. Ako meni išta smeta to je ta selektivnost kod kažnjavanja. Nekome je nešto dozvoljeno, a drugima nije...
  • 0

#99 alek_the_great

alek_the_great
  • Members
  • 3,044 posts

Posted 30 July 2018 - 13:26

Ocigledna je tendencija, od pocetka ove sezone, da sto je moguce manje kaznama uticu na raezultate sa staze.

U principu, meni je to prihvatljivo i mnogo bolje nego kada su rigorozno lupali kazne.

Neizbjezno je da ce neko biti vise ostecen, ali nista nije idealno u ovom svijetu. Na prvim trkama je bio Max zasticen, sad je pomalo Merc, ne sumnjam da ce i Ferrariju "pogledat kroz prste", ako dodje do toga.

A sta ako ne dodje?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
  • 0

#100 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 30 July 2018 - 14:41

Pa vec su bile povike onomad kad je fetel dobio +5 sekundi zbog izazivanja udesa (Kina? ne secam se tacno) da je "prosao nekaznjeno". Tako da smo vec i to imali ove godine.


  • 0

#101 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 30 July 2018 - 15:09

Ne znam. Ako meni išta smeta to je ta selektivnost kod kažnjavanja. Nekome je nešto dozvoljeno, a drugima nije...

 

Smeta i meni i to jako, ali sto da se radi, nikad do sada nijesu postojala dva jednaka entiteta ili pojedinca, jos su stari rimljani imali onu o biku i Jupiteru...uvijek jaci, bogatiji, uticajniji...bude privilegovan.

 

Nego odosmo u filozofiju, meni je vazno je da je izuzetno kvalitetna, zanimljiva i uzbudljiva sezona, odlicna trkanja, sjajni pojedinci...i dok je tako pozdravljam manje nepravilnosti koje ne zadiru u srz trkanja.

 

A sta ako ne dodje?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

 

Ako ne dodje jos bolje, sampioni smo, eto Radoje naveo jedan slucaj.


  • 0

#102 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 30 July 2018 - 19:27


  • 0

#103 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 30 July 2018 - 23:25

Zanimljiv mi je jedan detalj sa trke, ne znam da li je još neko primetio. Naime, tokom VSC perioda mehaničari Mercedesa su izašli sa dva seta guma (za Luisa i Valterija), a oni nisu otišli u boks. Što je po pravilima. Međutim, nakon kontakta sa Fetelom, mehaničari Mercedesa ponovo izlaze očekujući zamenu guma i prednjeg krila, a Velteri ponovo ne ulazi u boks. Da li je ovde prekršeno neko pravilo jer su oni faktički 2 puta blefirali?


  • 2

#104 stex

stex
  • Members
  • 995 posts

Posted 31 July 2018 - 08:45

Isto sam primetio, a odgovor ne znam. Niti sam uspeo negde da ga nađem.


  • 0